Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Ten temat nie był jeszcze oceniany!
Oceń ten temat! Ocena:
Autor Wątek: ODPOWIEDZIALNY SAMORZĄD 2014 [Gmina Lubań]  (Przeczytany 30088 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Przyjaciel forum
*


Punkty: +465/-51
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 2966
Znajomi: 45
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


« : 14 Listopad, 2014, 09:42:27 am »



Szanowni  Państwo!

Nazywam się Bogusława Małgorzata Karnaś, mam 39 lat. Jestem mężatką i mamą syna gimnazjalisty. Ukończyłam studia dzienne na Politechnice Wrocławskiej,  na Wydziale Inżynierii Środowiska w kierunku Ochrona Środowiska oraz studia podyplomowe w zakresie wyceny nieruchomości. Wspólnie z mężem prowadzimy praktykę lekarsko-weterynaryjną w Uniegoszczy.

Od 8 lat czynnie uczestniczę w pracy na rzecz Sołectwa Uniegoszcz – sprawuję funkcję Przewodniczącej Rady Sołeckiej. Zgrana współpraca moja oraz członków Rady Sołeckiej, a także osób niezrzeszonych, zaowocowała realizacją wielu pięknych projektów: „ … bo najpiękniejszy jest uśmiech Dziecka …” oraz Festyny Dożynkowe. Dla dzieci i młodzieży organizowaliśmy  imprezy edukacyjno – sportowe  z okazji Dnia Dziecka, rozpoczęcia wakacji czy też bezpiecznych wakacji, „Mikołaj dla dzieci”. Uroczystości dożynkowe organizowane były dla rolników w podziękowaniu za plony   i z prośbą o pomyślność w przyszłym roku. W roku 2013 zorganizowaliśmy festyn „Dożynki  z Sercem” dla chorego Kamila Nowosielskiego. Satysfakcjonującym jest, iż na festynach w Uniegoszczy gościliśmy również mieszkańców z innych sołectw Gminy Lubań.  Przy organizacji festynów współpracowałam aktywnie z jednostkami sektora publicznego, przedsiębiorcami oraz ludźmi dobrej woli. Ani skromny budżet sołectwa, ani brak zaplecza socjalnego nie zniechęcał mnie do pracy na rzecz mieszkańców, ponieważ uważam, że „Człowiek jest najważniejszy”, a „Dzieci są naszą przyszłością”. Te hasła były również sztandarem mojej czteroletniej kadencji jako Radnej Gminy Lubań. BYŁAM, JESTEM I ZAWSZE BĘDĘ ZA LUDŹMI, czemu zawsze dawałam wyraz na obradach Rady Gminy Lubań.

Stąd też chciałbym wprowadzić w naszej Gminie BUDŻET OBYWATELSKI. Budżet obywatelski dopuszcza mieszkańców i ich organizacje do kształtowania polityki finansowej gminy. Aby wprowadzić budżet obywatelski, nie potrzeba nowego prawa. Wystarczą do tego celu konsultacje z mieszkańcami, którzy sami zgłaszają propozycje projektów inwestycji w swoich sołectwach na gotowych formularzach ( np. remont drogi, budowa chodników, budowa placu zabaw i inne). Następnie mieszkańcy sołectw w drodze głosowania sami wybierają najtrafniejsze projekty. Budżet obywatelski oznacza, że decyzje podjęte przez mieszkańców będą wprowadzone      w życie. Dlaczego mieszkańcy mieliby w ogóle decydować  o wydatkach z budżetu gminy? Odpowiedź jest prosta – dlatego, że są to ich własne pieniądze. Nie należą one do wójta czy radnych, tylko do mieszkańców, którzy są gospodarzami gminy.  W demokratycznym państwie władza nie należy do polityków, ale do zwykłych ludzi, którzy jedynie użyczają jej swoim przedstawicielom. Warto dodać, że idea budżetu obywatelskiego zyskała popularność w wielu gminach w Polsce i jest w nich praktykowana od 2011 roku, więc dlaczego nie moglibyśmy zastosować tego rozwiązania w naszej gminie?

Stworzenie przyjaznych warunków dla firm i przyciąganie nowych inwestorów to jeden z moich priorytetów w kontekście rozwoju Gminy Lubań. Wzrost liczby przedsiębiorstw, tych małych i większych, napędza koniunkturę oraz tworzy miejsca pracy. Aby przyciągnąć inwestorów, trzeba im zaoferować dogodne warunki do prowadzenia biznesu. Magnesem są uzbrojone tereny wyposażone w media. Niestety tereny inwestycyjne w Gminie Lubań są niewykorzystane z powodu braku dróg dojazdowych, sieci wodociągowej i kanalizacyjnej, czy choćby oświetlenia. Stąd też chciałabym przeprowadzić szereg inwestycji infrastrukturalnych w naszej gminie, warunkujących rozwój przedsiębiorczości, a tym samym i wzrost dobrobytu mieszkańców. A przy właściwej współpracy z ościennymi gminami i nie tylko, przyciągnąć inwestorów.

Bardzo serdecznie zachęcam Państwa do udziału w wyborach. Jeśli uważacie, że nasz pomysł na rozwój Gminy Lubań odzwierciedla potrzeby gminy i naszych mieszkańców, gorąco namawiam do oddania głosu na kandydatów KWW ODPOWIEDZIALNY SAMORZĄD 2014. Nie zawiedziemy!


http://www.kww-os.pl/
Zgłoś do moderatora   Zapisane
Aktywny użytkownik
*

Punkty: +475/-99
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wpisy: 2611
Znajomi: 7
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


http://trickymind.pl/wp-content/uploads/2013/12/wo


« Odpowiedź #1 : 14 Listopad, 2014, 10:04:41 am »

Pani Bogusia to wspaniała i odważna kobieta. Z całego serca życzę Jej wygranej. 
Zgłoś do moderatora   Zapisane

Jolanta Dobrzyńska - podobno baba z jajem 

(...) czasem pomimo pozorów religijności czyjś stan umysłu może być bardzo negatywny. Prawdziwa duchowość powinna owocować łagodnym usposobieniem, poczuciem szczęścia i spokoju. - Dalajlama XIV



Punkty: +29/-4
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wpisy: 235
Znajomi: 1
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #2 : 14 Listopad, 2014, 13:34:20 pm »

I ja się przyłączam Pani Bogusława Karnaś to kobieta, która wie co nosić w spodniach   Taki wójt to skarb Chichot Życzę powodzenia i trzymam kciuki.
Zgłoś do moderatora   Zapisane



Punkty: +5/-3
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wpisy: 47
Znajomi: brak
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #3 : 14 Listopad, 2014, 17:25:11 pm »

taa odpowiedzialny samorząd, kogo chce pani urabiac takimi frazesami z pani ust....trochę pokory proszę pani,we wszystkim co pani robi i mówi.....
Zgłoś do moderatora   Zapisane
Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Pokrewne Tematy
Temat Zaczęty przez Odpowiedzi Wyświetleń Ostatnia wiadomość
Gmina Wiejska Lubań w „Regionalnej Odnowie Wsi Dolnośląskiej” Bieżące wiadomości Leo 0 3909 Ostatnia wiadomość 05 Listopad, 2009, 19:15:47 pm
wysłane przez Leo
Powiat, Miasto, Gmina - Rzecz o dokonaniach Bieżące wiadomości x 2 9496 Ostatnia wiadomość 19 Listopad, 2010, 14:24:27 pm
wysłane przez x
Gmina Lubań. Nasze pomysły, gminne realizacje. Hydepark Smok 1 5828 Ostatnia wiadomość 23 Grudzień, 2010, 11:38:04 am
wysłane przez Paweł Sokołowski
To już jedenasty samorząd! Miasto Lubań Urząd Miasta 0 3210 Ostatnia wiadomość 23 Grudzień, 2011, 11:24:44 am
wysłane przez Urząd Miasta
Oferty pracy i stażu w dyspozycji PUP Lubań - 21.03.2014 PUP Lubań Powiatowy Urząd Pracy w Lubaniu 0 14091 Ostatnia wiadomość 22 Czerwiec, 2012, 14:45:58 pm
wysłane przez Powiatowy Urząd Pracy w Lubaniu
Demokracja a la Gmina Lubań Hydepark realista 10 15222 Ostatnia wiadomość 03 Czerwiec, 2013, 08:32:43 am
wysłane przez realista
Organizacje i samorząd Miasto Lubań Urząd Miasta 0 3480 Ostatnia wiadomość 28 Sierpień, 2014, 15:04:20 pm
wysłane przez Urząd Miasta
Dzień Piłkarza - Lubań 2014 Miasto Lubań Urząd Miasta 0 3784 Ostatnia wiadomość 19 Wrzesień, 2014, 15:17:36 pm
wysłane przez Urząd Miasta