Strony: 1 [2] 3   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: oto lubański obrazek szyty na miarę... żenada!!!!!!!!!!!  (Przeczytany 25736 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.



Punkty: +29/-4
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wpisy: 235
Znajomi: 1
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #15 : 06 Listopad, 2014, 13:21:49 pm »

a ja mam do Romów.. są zwykłymi śmierdzielami , nierobami i patologią.
Siedzą w opiece, dostają zapomogi, deputaty a jak chodzą ubrani??? jakimi autami jeżdzą??
ci akurat z fotki to jeden byk który pracy się nie imał , obrósł tłuszczem z każdej strony, bryka jezdzi jakiej niejeden Polaczek nie ma i śmieje mu się w nos... drugi to pijaczyna który od rana do wieczora chodzi nawiany , ciekaw za co pije?? trzeci natomiast to złodziejaszek i kombinator , któremu wydaje się że jest mafiozo hehehe

W mieście jest ful ludzi którzy rzeczywiscie pomocy potrzebują. Ich dzieci nie mają butów do szkoły, marzną w swoich domach...
ale po co pomagac tym którzy nie potrafią prosić o pomoc??

Można mijac setny raz tą samą osobe na ławce , zmarzniętą, smutną i nie ma reakcji, znieczulica i tyle.. tutaj w tym miescie liczy się tylko 21 osób.. te które z takim zapałem pchają się do wyborów i niestety te głosy dostaną.. bo ci którzy mogliby ten problem rozwikłać do wyborów nie podejdą z prostej przyczyny.. nie wierzą w zmiany, szczere intencje i bezinteresowność...

A ja znam wielu Romów czystych i pracowitych. nie wrzucam wszystkich do jednego wora, tak dla zasady i wygody. My też nie jesteśmy święci, w naszym narodowym kotle, również znajduje się wielu lumpów, nierobów i złodziei. To nie był ich wybór, aby osiedlać się na stałe, zostało im to nakazane, a wręcz siłą byli zmuszeni to zrobić. Kiedyś tabory cygańskie i ich kultura była malowanym ptakiem w naszej szarej rzeczywistości, i jak to niestety bywa nie wszyscy się z tym pogodzili, ich pragnienie wolności zostało spętane i tak jak wilk na łańcuchu będzie tęsknił za wolnością, tak w nich ta tęsknota i bunt wciąż tkwi przekazywana z pokolenia na pokolenie. Niestety wielu się poddało i nie umie żyć, tak jak im nakazano więc my musimy ich utrzymywać, czy nam się to podoba czy nie Smutny  Nie sądź więc, bo będziesz osądzony.
Zgłoś do moderatora   Zapisane
Aktywny użytkownik
*

Punkty: +91/-14
Offline Offline

Wpisy: 577
Znajomi: brak
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #16 : 06 Listopad, 2014, 16:06:32 pm »

a ja mam do Romów.. są zwykłymi śmierdzielami , nierobami i patologią.

te słowa to zwykła podłość
Zgłoś do moderatora   Zapisane



Punkty: +22/-17
Offline Offline

Wpisy: 121
Znajomi: brak
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #17 : 06 Listopad, 2014, 16:32:09 pm »

w dodatku to postawa rasistowska. Nie mówiąc o prostactwie
Zgłoś do moderatora   Zapisane
Aktywny użytkownik
*

Punkty: +70/-500
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wpisy: 302
Znajomi: brak
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #18 : 06 Listopad, 2014, 17:05:40 pm »

Mowicie prostactwo??

To może ktoś z was tutaj tak zażarcie broniących Romów z Lubania wskaże chociaz jednego który  pracuje, ma normalna rodzinę, płaci podatki???

To nie są stereotypy!!! to jest fakt, że są prostakami, krzykaczami twierdzącymi że im się należy!!!!!

To jest moje zdanie i mam prawo je wypowiedzieć.

Temat schodzi na bocznicę, jak zwykle zresztą tutaj..

zwróciłam uwagę na drzewo, dużo kubików drzewa, któe trafiły w ręce osob przypadkowych.

Nikt mi nie wciśnie kitu że Romowie ukradli to drzewo.

Ktoś dał na to przyzwolenie.

Ciekawe kto, jaki był w tym tego ktosia interes.. czy totalnie stracił zdrowy rozsądek Co?

My tutaj nie mówimy o kilku klockach drzewa!!! tutaj jest mowa o kilku drzewach mających dobre 100 lat!!!!!


Zgłoś do moderatora   Zapisane
Aktywny użytkownik
*

Punkty: +475/-99
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wpisy: 2611
Znajomi: 7
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


http://trickymind.pl/wp-content/uploads/2013/12/wo


« Odpowiedź #19 : 06 Listopad, 2014, 17:54:42 pm »

Mowicie prostactwo??

To może ktoś z was tutaj tak zażarcie broniących Romów z Lubania wskaże chociaz jednego który  pracuje, ma normalna rodzinę, płaci podatki???

To nie są stereotypy!!! to jest fakt, że są prostakami, krzykaczami twierdzącymi że im się należy!!!!!

To jest moje zdanie i mam prawo je wypowiedzieć.

Temat schodzi na bocznicę, jak zwykle zresztą tutaj..

zwróciłam uwagę na drzewo, dużo kubików drzewa, któe trafiły w ręce osob przypadkowych.

Nikt mi nie wciśnie kitu że Romowie ukradli to drzewo.

Ktoś dał na to przyzwolenie.

Ciekawe kto, jaki był w tym tego ktosia interes.. czy totalnie stracił zdrowy rozsądek Co?

My tutaj nie mówimy o kilku klockach drzewa!!! tutaj jest mowa o kilku drzewach mających dobre 100 lat!!!!!



Przeczytałam jakiś czas temu i oczywiście zgadzam się z tym, że ocenianie ludzi, narodów itd na podstawie stereotypów, to domena ograniczonych jednostek. I z góry dziękuję za kolejnego minusa.
Zgłoś do moderatora   Zapisane

Jolanta Dobrzyńska - podobno baba z jajem 

(...) czasem pomimo pozorów religijności czyjś stan umysłu może być bardzo negatywny. Prawdziwa duchowość powinna owocować łagodnym usposobieniem, poczuciem szczęścia i spokoju. - Dalajlama XIV
Aktywny użytkownik
*

Punkty: +91/-14
Offline Offline

Wpisy: 577
Znajomi: brak
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #20 : 06 Listopad, 2014, 18:00:43 pm »

Bardzo ograniczonych

A jeśli MMM nawet sygnalizowało jakąs sprawę to swoim rasizmem i szowinizmem przekreśliła jakąkolwiek dalszą dyskusję
Zgłoś do moderatora   Zapisane
Aktywny użytkownik
*

Punkty: +70/-500
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wpisy: 302
Znajomi: brak
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #21 : 06 Listopad, 2014, 18:09:19 pm »

domyslałam się że tutaj dyskusji nie będzie bo nigdy nie było.

Z góry wiadomo, że o trudnych sprawach tutaj się nie rozmawia.

Aż się dziwie, że w Lubaniu jeszcze nie powstało koło zainteresowań związane z Romską kulturą..

Jola, Lider a moze Wy skoro jesteście tak inteligentni  stworzycie takie koło??? a może nawet to nie będzie koło tylko partia polityczna??

zastanówcie się!!!

Zgłoś do moderatora   Zapisane



Punkty: +3/-1
Offline Offline

Wpisy: 13
Znajomi: brak
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #22 : 06 Listopad, 2014, 18:35:41 pm »

Nie jestem rasistką, ale mam dwóch cyganów sąsiadów - jeden brudas i śmierdziuch, a drugi śmieciarz. Kiedyś w rynku kilku młodzieńców sprzedawało jabłka. Kiedy kupiłam od nich kilogram bardzo dziękowali. W tym samym czasie naprzeciwko przyszła cyganka żebrać, schowała buty za plecy i wystawiła kartkę. Nie minęła chwila i już miała więcej niż ci chłopcy zarobili od rana. Zrobiło mi się ich szkoda i dokupiłam jeszcze 2 kilogramy. Zdanie o cyganach mam wyrobione i radzę omijać ich szerokim łukiem.
Zgłoś do moderatora   Zapisane
Aktywny użytkownik
*

Punkty: +70/-500
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wpisy: 302
Znajomi: brak
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #23 : 06 Listopad, 2014, 18:53:29 pm »

Nie jestem rasistką, ale mam dwóch cyganów sąsiadów - jeden brudas i śmierdziuch, a drugi śmieciarz. Kiedyś w rynku kilku młodzieńców sprzedawało jabłka. Kiedy kupiłam od nich kilogram bardzo dziękowali. W tym samym czasie naprzeciwko przyszła cyganka żebrać, schowała buty za plecy i wystawiła kartkę. Nie minęła chwila i już miała więcej niż ci chłopcy zarobili od rana. Zrobiło mi się ich szkoda i dokupiłam jeszcze 2 kilogramy. Zdanie o cyganach mam wyrobione i radzę omijać ich szerokim łukiem.

właśnie!!!
Romowie mają poczucie że im się nalezy.
Nie chcą iść do pracy i godnie zarobić na życie.
Wolą kombinować i okradać państwo.
jakiś czas temu po Lubaniu chodziła cyganka z facetem i dzieckiem w wózku..
chodziła od domu do domu, prosząc o pieniądze na jedzenie.
Gdy dostała jedzenie kręciła nosem i była wręcz nieprzyjemna..
a pod blokiem stał jej facet z piwem w ręku..
to nie sa odosobnione przypadki!!!!
analfabeci i brudasy !!!
Zgłoś do moderatora   Zapisane



Punkty: +4/-34
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 61
Znajomi: brak
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #24 : 06 Listopad, 2014, 21:13:08 pm »

A ja uważam iż większość z piszących uprawia pierdoleto i faszyzm. Romowie są niezaprzeczalną częścią naszej społeczności, ich izolacjonizm nie wynika z samo chciejstwa ale wielowiekowego uprawiania myślenia stereotypowego. "Każdy Polak to złodziej-mawiali swego czasu Niemcy- Jedź do polski Twój samochód już tam jest-tak myśleli o Polakach o nas właśnie mieszkańcach miast przygranicznych jeżących na zakupy do Goerlitz czy innych miasteczek niemieckich- w waszych wypowiedziach słyszę ten sam dźwięk. Obecnie w Izraelu wprowadzono osobne autobusy dla Arabów(chyba zapomnieli o Warszawskich tramwajach lat 40 poprzedniego wieku) czy my mamy być tacy sami, a może więcej otwarcia i poszanowania ludzkiej godności. Na marginesie przez ostatnie dwa tygodnie chodzę do pracy ulicą Łużycką i widzę jak Romowie tną pozyskane drewno i wnoszą je do zdezelowanych szopek. Nie bądźcie faszystami w dobie alterglobalizmu. Bez szacunku Tomasz Stroczan-Wołoszyn.
Zgłoś do moderatora   Zapisane
Aktywny użytkownik
*

Punkty: +70/-500
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wpisy: 302
Znajomi: brak
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #25 : 06 Listopad, 2014, 21:28:46 pm »

i kto to mówi?Co?
nawróciłes sie na stare lata?Co??

litości!!!

możliwe że miałeś częstsze kontakty z Romami, mozliwe że znasz na wylot ich ideologię... ale pewne tez jest to że żyjemy w kraju w którym jest demokracja i każdy może powiedzieć swoje zdanie..

mówisz zdezelowanych?? a z czego to wynika?? im się nie chce palcem ruszyć, klepią dzieci na potęgę, kombinują i najchętniej nie robiliby nic....


 myslisz ze Polaków bawi to jak inni się dobrze mają za kase podatników nie robiąc nic i obierajac taktykę "ja chcę, muszę "Co?

to drzewo w Romskich wózkach to pikuś w porównaniu ile kasy podatnicy bulą na to , aby dobrze im się żyło....


09663e1318e49a69cd619d60073b395c.jpg



09663e1318e49a69cd619d60073b395c.jpg

* 09663e1318e49a69cd619d60073b395c.jpg (109.96 KB, 648x760 - powiększony/pobrany 593 razy.)
« Ostatnia zmiana: 06 Listopad, 2014, 21:31:06 pm wysłane przez MMM » Zgłoś do moderatora   Zapisane



Punkty: +29/-4
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wpisy: 235
Znajomi: 1
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #26 : 06 Listopad, 2014, 21:56:09 pm »

Nie jestem rasistką, ale mam dwóch cyganów sąsiadów - jeden brudas i śmierdziuch, a drugi śmieciarz. Kiedyś w rynku kilku młodzieńców sprzedawało jabłka. Kiedy kupiłam od nich kilogram bardzo dziękowali. W tym samym czasie naprzeciwko przyszła cyganka żebrać, schowała buty za plecy i wystawiła kartkę. Nie minęła chwila i już miała więcej niż ci chłopcy zarobili od rana. Zrobiło mi się ich szkoda i dokupiłam jeszcze 2 kilogramy. Zdanie o cyganach mam wyrobione i radzę omijać ich szerokim łukiem.

A ja mam czterech sąsiadów, a nawet sąsiadki, brudasów, żuli i obszczymurków, którzy nie skalali się żadną uczciwą pracą, siedzących całymi godzinami pod sklepem narąbanych w trzy dupy, zaczepiających każdego kto przechodzi żebrząc o złotówkę, a bezczelniejsi o 2 złote na winiawkę. Oni też są święcie przekonani, że od państwa im się należy i nie są cyganami Smutny
Zgłoś do moderatora   Zapisane


*

Punkty: +85/-7
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 610
Znajomi: 8
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #27 : 06 Listopad, 2014, 22:12:16 pm »

Romowie

Zacni Romowie z miasta Lubania
szukali drzewa do podgrzewania
hałdę znaleźli
"do dom przywieźli"
remonty domów przesuną w planach...

Autor : Henryk Gil
Zgłoś do moderatora   Zapisane



Punkty: +29/-4
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wpisy: 235
Znajomi: 1
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #28 : 06 Listopad, 2014, 23:07:39 pm »

Romowie

Zacni Romowie z miasta Lubania
szukali drzewa do podgrzewania
hałdę znaleźli
"do dom przywieźli"
remonty domów przesuną w planach...

Autor : Henryk Gil

Heniu i Carpe Diem Chichot
Zgłoś do moderatora   Zapisane



Punkty: +11/-2
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wpisy: 105
Znajomi: brak
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #29 : 06 Listopad, 2014, 23:10:30 pm »

oto mój komentarz, BARDZO PROSZĘ PRZECZYTAĆ ZE ZROZUMIENIEM
MMM - mówi to -  co inni (tu na forum też) myślą, ale nie mówią - jednak MMM pomawiana jest  o rasizm, nazizm i nie wiadomo co jeszcze....  czy milczenie, przyzwolenie, przytakiwanie, przyklepywanie to nazywa się inteligencją???
Faktycznie - poważne sprawy, nawet jeśli są poruszane tu - są albo przemilczane, albo zbywane.

Zastanawia mnie poziom dyskusji, szczególnie kilku forumowiczów- jeśli przypomnieć "naukową definicję inteligencji" to praktycznie wygląda na to, że tu  niewielu inteligencją błyszczy.
Zgłoś do moderatora   Zapisane
Strony: 1 [2] 3   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Pokrewne Tematy
Temat Zaczęty przez Odpowiedzi Wyświetleń Ostatnia wiadomość
Lubański punkt krwiodawstwa idzie do likwidacji Bieżące wiadomości « 1 2 3 4 » Leo 57 51980 Ostatnia wiadomość 15 Marzec, 2012, 00:17:20 am
wysłane przez cezar
Iść czy nie iść...??? Oto jest Pytanie....;) Hydepark MooseDlb 4 6549 Ostatnia wiadomość 05 Luty, 2011, 08:06:46 am
wysłane przez MooseDlb
Lubański market Hydepark « 1 2 3 » Shakus 42 41548 Ostatnia wiadomość 15 Luty, 2011, 20:50:11 pm
wysłane przez Andzia
Lubański SKOB w Międzynarodowym Roku Wolontariatu Informacje i Komunikaty Instytucji « 1 2 3 4 » tolerancja 51 42138 Ostatnia wiadomość 07 Luty, 2012, 13:38:36 pm
wysłane przez olka
Dzień dla Kobiet 10 marca Lubański Tret Polecane - Strona główna « 1 2 3 4 » borisem 51 42283 Ostatnia wiadomość 30 Marzec, 2012, 14:29:37 pm
wysłane przez Ewa Gutek
Lubański wideoinformator [02.03.12] Video Luban24 red. 0 3424 Ostatnia wiadomość 02 Marzec, 2012, 21:14:15 pm
wysłane przez red.
Nowy rok - nowe wyzwania. Powiat lubański w 2013 roku. Polecane - Strona główna red. 10 13304 Ostatnia wiadomość 25 Marzec, 2013, 09:45:50 am
wysłane przez widelec
prywatna wizyta lekarska i kolejna żenada... Hydepark MMM 5 6330 Ostatnia wiadomość 28 Sierpień, 2013, 12:20:37 pm
wysłane przez kobieta
Lubański Las Polecane - Strona główna Tomasz Bernacki 5 12452 Ostatnia wiadomość 24 Kwiecień, 2014, 21:45:57 pm
wysłane przez Tomasz Bernacki
lubański szpital masakra Hydepark « 1 2 » julia 22 22791 Ostatnia wiadomość 22 Listopad, 2014, 12:34:09 pm
wysłane przez Lider