Strony: 1 [2] 3 4 ... 10   Do dołu
  Drukuj  
Ten temat nie był jeszcze oceniany!
Oceń ten temat! Ocena:
Autor Wątek: Basen na Kamiennej Górze zostanie odbudowany.  (Przeczytany 136996 razy)
0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.
Aktywny użytkownik
*

Punkty: +475/-99
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wpisy: 2611
Znajomi: 7
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


http://trickymind.pl/wp-content/uploads/2013/12/wo


« Odpowiedź #15 : 08 Kwiecień, 2011, 23:34:14 pm »

No to kandyduj w następnych wyborach, może coś zmienisz.
Zgłoś do moderatora   Zapisane

Jolanta Dobrzyńska - podobno baba z jajem 

(...) czasem pomimo pozorów religijności czyjś stan umysłu może być bardzo negatywny. Prawdziwa duchowość powinna owocować łagodnym usposobieniem, poczuciem szczęścia i spokoju. - Dalajlama XIV
Przyjaciel forum
*


Punkty: +465/-51
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 2966
Znajomi: 45
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


« Odpowiedź #16 : 08 Kwiecień, 2011, 23:37:07 pm »

Zwróć tę kiełbasę, tzn. zwymiotuj ją. Dwa palce i poszło : )
Basen, prawdopodobnie nigdy nie zostanie odbudowany.
Zgłoś do moderatora   Zapisane
Aktywny użytkownik
*

Punkty: +475/-99
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wpisy: 2611
Znajomi: 7
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


http://trickymind.pl/wp-content/uploads/2013/12/wo


« Odpowiedź #17 : 08 Kwiecień, 2011, 23:44:38 pm »

Zwróć tę kiełbasę, tzn. zwymiotuj ją. Dwa palce i poszło : )
Basen, prawdopodobnie nigdy nie zostanie odbudowany.

Ja nigdy nie wierzyłam w obietnicę renowacji basenu, trzeba patrzeć realnie na możliwości miasta. Poza tym emerytom bardziej przydatny będzie basen kryty(tam nie ma przeciągów) a nasze kochane miasto za jakiś czas stanie się skansenem.
Zgłoś do moderatora   Zapisane

Jolanta Dobrzyńska - podobno baba z jajem 

(...) czasem pomimo pozorów religijności czyjś stan umysłu może być bardzo negatywny. Prawdziwa duchowość powinna owocować łagodnym usposobieniem, poczuciem szczęścia i spokoju. - Dalajlama XIV
Studio Eline.pl
Administrator
*****
*

Punkty: +154/-6
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 1430
Znajomi: 14
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


Marketing w sieci. Daj się znaleźć!


WWW
« Odpowiedź #18 : 09 Kwiecień, 2011, 07:31:53 am »

Poprzednia władza miała dostać dofinansowanie do obiektu, ale potem się okazało że nie w takiej kwocie jak liczyli. "Odbudowa" basenu pochłoneła by 4-5 letni budżet miasta w całości, nie mówiąc o jakiejkolwiek rentowności. Jestem zdecydowanym przeciwnikiem tego typu "inwestycji", ale władza jak obiecała to się musi tego trzymać.

Jak wpisane w długoterminowy plan inwestycyjny, to wszyscy klaszczą że "trzeba zrobić".

Mam nadzieje że pieniądze jakie planowano zmarnować topiąc w basenie zostaną wykorzystane z pożytkiem dla miasta. Potrzebujemy silnej gospodarki i miejsc pracy, a nie czynnej przez miesiąc całorocznej skarbonki.

Przedsięwzięcia instytucji powinny działać na tych samych zasadach jak podmiotów gospodarczych, jeśli coś robimy powinno to mieć "wartość dodaną" dla wszystkich.
Zgłoś do moderatora   Zapisane




Punkty: +24/-3
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wpisy: 316
Znajomi: 1
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #19 : 09 Kwiecień, 2011, 10:38:01 am »

lepiej dla władz miasta nie chwalic się takim terenem, jakim jest Kanienna Góra, cały komleks nadaje sie do zaorania i postawienia wielkiego pomnika, który mówiłby o obietnicach niespełnionych.
Zgłoś do moderatora   Zapisane
MooseDlb
Gość
« Odpowiedź #20 : 09 Kwiecień, 2011, 11:18:15 am »

władza zawsze obiecywała, obiecuje, i obiecywać będzie... uroki polityki...
mnie tylko szkoda tego co się dzieje w parku i okolicach... pisać nie będę o tym bo jak każdy pójdzie sobie to zobaczy i wcale mi nie chodzi o psie kupy sławetne już...
miasto same doprowadziło do takiego stanu rzeczy, a jakby popatrzeć jakie były zamiary twórców tego "obiektu" dawniej i ile wkładano w niego pracy, to naprawdę mogło by to być piękne miejsce...
co do kompleksu basenowego, mogło by się to "opłacać", chyba tylko w tym przypadku, gdyby cala reszta w jakiś cudowny sposób pracowała by przez resztę roku...
Hotel, wesela, imprezy, bankiety...okolice basenu i hotelu-obiekty rekreacyjne, dalsze okolice....miasto mogło by zagospodarować tereny jeśli była by taka możliwość... Nordic chodzenie, zima biegówki, trasy rowerowe.... wierzcie mi można by było stworzyć coś konkretnego, i nawet dać miejsca pracy ludziom, tylko trzeba było by po pierwsze chcieć, a po kilka innych to chcieć i zdobyć na to kasę...
i potem reklama i można by było "robić konkurencję" jakucji itp. ....
ale to tylko moje marzenia i wyobrażenia...
shalom


p.s.  zawsze prościej można odsprzedać to kopalni i mieć kaskę... i brak terenów zielonych wokół miasta...
Zgłoś do moderatora   Zapisane
Aktywny użytkownik
*

Punkty: +105/-48
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 1280
Znajomi: 15
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


« Odpowiedź #21 : 09 Kwiecień, 2011, 22:01:50 pm »

co do kopalni...
Basen został zamknięty na fatalny stan techniczny a według ekspertyz do tego stanu głównie doprowadziła działalność kopalni, w skutek wstrząsów przy wysadzaniu basen popękał...dlaczego więc częścią kosztów odbudowy nie obciążyć Kopalni?

Zgłoś do moderatora   Zapisane



Punkty: +2/-1
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 58
Znajomi: brak
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #22 : 09 Kwiecień, 2011, 22:28:32 pm »

władza zawsze obiecywała, obiecuje, i obiecywać będzie... uroki polityki...
mnie tylko szkoda tego co się dzieje w parku i okolicach... pisać nie będę o tym bo jak każdy pójdzie sobie to zobaczy i wcale mi nie chodzi o psie kupy sławetne już...
miasto same doprowadziło do takiego stanu rzeczy, a jakby popatrzeć jakie były zamiary twórców tego "obiektu" dawniej i ile wkładano w niego pracy, to naprawdę mogło by to być piękne miejsce...
co do kompleksu basenowego, mogło by się to "opłacać", chyba tylko w tym przypadku, gdyby cala reszta w jakiś cudowny sposób pracowała by przez resztę roku...
Hotel, wesela, imprezy, bankiety...okolice basenu i hotelu-obiekty rekreacyjne, dalsze okolice....miasto mogło by zagospodarować tereny jeśli była by taka możliwość... Nordic chodzenie, zima biegówki, trasy rowerowe.... wierzcie mi można by było stworzyć coś konkretnego, i nawet dać miejsca pracy ludziom, tylko trzeba było by po pierwsze chcieć, a po kilka innych to chcieć i zdobyć na to kasę...
i potem reklama i można by było "robić konkurencję" jakucji itp. ....
ale to tylko moje marzenia i wyobrażenia...
shalom


p.s.  zawsze prościej można odsprzedać to kopalni i mieć kaskę... i brak terenów zielonych wokół miasta...
I tu się całkowicie zgadzam piękny teren i  obiekty unikalne w skali kraju. Kwestia tylko dobrych chęci...
Zgłoś do moderatora   Zapisane
MooseDlb
Gość
« Odpowiedź #23 : 10 Kwiecień, 2011, 09:50:31 am »

co do kopalni...
Basen został zamknięty na fatalny stan techniczny a według ekspertyz do tego stanu głównie doprowadziła działalność kopalni, w skutek wstrząsów przy wysadzaniu basen popękał...dlaczego więc częścią kosztów odbudowy nie obciążyć Kopalni?

doszły mnie słuchy, że nawet kopalnia miała wytoczona sprawę w sądzie....ale dokumenty jakimś cudem zniknęły... może to tylko ploty... a może nie...pewno nigdy się nie dowiemy...
zresztą chyba ładnie się ułożyli z pewnymi przedstawicielami lokalnych władz... wiec co tu gadać...
Zgłoś do moderatora   Zapisane
Aktywny użytkownik
*

Punkty: +105/-48
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 1280
Znajomi: 15
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


« Odpowiedź #24 : 10 Kwiecień, 2011, 14:22:57 pm »

Wystarczy zobaczyć kto zasiadał w Radzie Nadzorczej,.
Zgłoś do moderatora   Zapisane
MooseDlb
Gość
« Odpowiedź #25 : 10 Kwiecień, 2011, 16:49:57 pm »

kto... Co? Spoko
Zgłoś do moderatora   Zapisane
Aktywny użytkownik
*

Punkty: +105/-48
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 1280
Znajomi: 15
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


« Odpowiedź #26 : 10 Kwiecień, 2011, 19:53:58 pm »

KRS i
Zgłoś do moderatora   Zapisane



Punkty: +0/-0
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wpisy: 16
Znajomi: brak
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #27 : 22 Maj, 2011, 17:32:32 pm »

Witam,
czy ktoś się orientuje, jak wygląda sytuacja basenu? Byłam tam miesiąc temu i właściwie wkrótce chyba nie będzie już mowy o remoncie, bo wszystko się rozpadnie...
A szkoda. Mało mamy na Dolnym Śląsku zabytków stricte modernistycznych, i mieć będziemy jeszcze mniej.

Czy ktoś dysponuje może jakimiś zdjęciami wykonanymi na basenie? Niekoniecznie w latach 40. ale może w latach 60-70, nawet później, gdy wszystko działało. W internecie można znaleźć kilka starych pocztówek, ale nie są one niestety zbyt szczegółowe.

A na pytanie, dlaczego należałoby wyremontowac basen, odpowiedź jest tutaj:

256424.jpg

* 256424.jpg (158.51 KB, 850x541 - powiększony/pobrany 621 razy.)
Zgłoś do moderatora   Zapisane
Studio Eline.pl
Administrator
*****
*

Punkty: +154/-6
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 1430
Znajomi: 14
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


Marketing w sieci. Daj się znaleźć!


WWW
« Odpowiedź #28 : 22 Maj, 2011, 17:58:34 pm »

w galerii masa zdjec, wystarczy zajrzec
Zgłoś do moderatora   Zapisane

Przyjaciel forum
*

Punkty: +174/-715
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 1232
Znajomi: brak
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


Pragmatyk


« Odpowiedź #29 : 22 Maj, 2011, 22:49:52 pm »

dziś spędziłem wraz z rodziną większość dnia na basenie-basenach w Obercunnersdorf
http://www.bad-oberc.de/index.html
w sumie najciekawszy od w Niesky czy Olbersdorfer
jest jeszcze w Bautzen lecz nie byłem jeszcze ale do nadrobienie a wygląda okazale




około 60 km od Lubania, w cenie sauna,masaże basen z ciepła wodą
na miejscu restauracja itd, po prostu Europa w wiosce z ponad 2000 mieszkańcami zresztą wioseczka bardzo malownicza z domami przysłupowymi
można ? można !
« Ostatnia zmiana: 22 Maj, 2011, 23:02:08 pm wysłane przez Tony » Zgłoś do moderatora   Zapisane

Jeśli walczymy możemy przegrać
jeśli nie walczymy jesteśmy przegrani
Strony: 1 [2] 3 4 ... 10   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Pokrewne Tematy
Temat Zaczęty przez Odpowiedzi Wyświetleń Ostatnia wiadomość
Czy Młodzieżowy Dom Kultury zostanie przeniesiony? Bieżące wiadomości Nasty 0 3831 Ostatnia wiadomość 24 Kwiecień, 2008, 10:54:45 am
wysłane przez Nasty
Praca w różnych sektorach Ogłoszenia drobne scalare 1 6631 Ostatnia wiadomość 23 Listopad, 2009, 13:17:31 pm
wysłane przez TK159
Odtwarzacz różnych formatów video Serwis komputerowy TK159 0 4655 Ostatnia wiadomość 23 Listopad, 2009, 07:46:18 am
wysłane przez TK159
Komentujemy basen. Czy będzie odbudowa, czy budowa ? Bieżące wiadomości « 1 2 » Leo 27 33513 Ostatnia wiadomość 18 Marzec, 2010, 22:52:23 pm
wysłane przez gracjano
Studenci podróżują taniej do Jeleniej Góry z PKS Voyager Lubań Bieżące wiadomości « 1 2 » Leo 20 27463 Ostatnia wiadomość 20 Styczeń, 2011, 10:31:54 am
wysłane przez MooseDlb
Podziemia Kamiennej Góry Polecane - Strona główna « 1 2 3 » Tomasz Bernacki 30 57167 Ostatnia wiadomość 22 Maj, 2013, 19:01:25 pm
wysłane przez Jola
Bóg, honor i Ojczyzna! Hydepark « 1 2 » Albatros1 19 25896 Ostatnia wiadomość 15 Maj, 2012, 22:18:05 pm
wysłane przez Tony
Pomóżmy powodzianom Polecane - Strona główna powiat 3 11676 Ostatnia wiadomość 11 Lipiec, 2012, 11:08:06 am
wysłane przez Doktorek
Basen !!! koszmar bur-miszcza Hydepark « 1 2 ... 6 7 » Tony 92 66979 Ostatnia wiadomość 01 Kwiecień, 2013, 10:47:13 am
wysłane przez Prosto21
BASEN Hydepark MMM 9 13919 Ostatnia wiadomość 24 Lipiec, 2013, 06:00:42 am
wysłane przez Tony