Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Urokliwy ale pusty Lubań?  (Przeczytany 4600 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Aktywny użytkownik
*

Punkty: +70/-500
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wpisy: 302
Znajomi: brak
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« : 28 Sierpień, 2014, 21:15:50 pm »

czytając ZL wpadł mi w oko ten artykuł
http://www.zl.lubań24.pl/1,5520,1,item.html

ci ludzie mają rację.... z czego to wynika?
pewnie po trosze z faktu, że Lubania nie znają bo w sumie kawę wypić mozna np w Motelu Łużyckim.. ale może oni chceli w centrum?
a w centrum kicha..
dlaczego?
mamy tak duży  TRET, NOWOCZESNY  a w sumie nic w nim się nie dzieje.. budynki zajeły tak dużą powierzchnię, miały docelowo służyć mieszkańcom a tymczasem?
żeby nie móc wypić kawy, zjeśc dobrego ciastka w mieście?
owszem to jest wykonalne , ale odnoszę wrażenie że tylko wtedy gdy kawę mamy z domu w termosie i ciastko kupimy u Janickiej.. wtedy jakos to ciastko opędzlujemy na kolanie i kawą z termosu popchamy..
Zgłoś do moderatora   Zapisane
Aktywny użytkownik
*

Punkty: +91/-14
Offline Offline

Wpisy: 577
Znajomi: brak
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #1 : 29 Sierpień, 2014, 09:47:40 am »

Myślę, że ilość kawiarni dyktuje popyt na tego rodzaju lokale.
Gdyby to mogło przynieść zysk albo chociaż po prostu chociaż pozwalało funkcjonować i nie popaść w długi to mielibyśmy tych kawiarni na każdym kroku.

Rynek dyktuje co i gdzie powstanie. Nie odwrotnie.

Inna sprawa, że absurdalne przepisy tzw sanepidowskie zniechęcą każdego kto chciałby cokolwiek otworzyć związanego z gastronomią.

Samo otworzenie takiego punktu to droga przez mękę z Sanepeidem, związane z tym ogromne koszty (na same niepotrzebne rzeczy związane z przepisami sanepidowymi tworzonymi dla pracowników sanepidów). A później cały czas zdanie się na łaskę różnego rodzaju kontroli z tej instytucji.

Z wiosną były plany powstania punktów gastronomicznych w trecie przez jednego z przedsiębiorców. Po paru wizytach w sanepidzie odstąpił od tych zamiarów.
« Ostatnia zmiana: 29 Sierpień, 2014, 09:52:04 am wysłane przez Lider » Zgłoś do moderatora   Zapisane
Aktywny użytkownik
*

Punkty: +70/-500
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wpisy: 302
Znajomi: brak
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #2 : 29 Sierpień, 2014, 12:11:14 pm »

a mi się wydaje, że to tez kwestia wynajmu lokalu.
Nie każdego stać, aby od razu kupić lokal i dowolnie nim dysponować.
W trecie stoją puste lokale.. dlaczego?? drogo jak cholera.
tak samo dawny dom wiejski .. na górze moznaby wykorzystać powierzchnię ale cena wynajmu powierzchni odstrasza, wolą żeby stało puste niż aby coś się działo..
Co do sanepidu to nie jest dziwne że sanepid wymaga pewnych standardów, jestem za.. ale też nie uważam, aby te wymogi sanepidowskie były nie do ogarnięcia...
Zgłoś do moderatora   Zapisane
Aktywny użytkownik
*

Punkty: +91/-14
Offline Offline

Wpisy: 577
Znajomi: brak
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #3 : 29 Sierpień, 2014, 14:27:06 pm »

tak, wynajm lokalu jest drogi, w dodatku niepewny, bo jak ktoś zaoferuje większą kasę to właściciel nie liczy się z najemcą i wyrzuca go lub rząda równowartości.

A co do sanepidu ... ta instytucja to katastrofa

w domu mamy zazwyczaj jeden zlewozmywak.
Z tego powodu nikt nigdy się nie zatruł.
W gastronomii wymaganych jest klika zlewów. Osobny do roślin, osobny do zwierząt i jeszcze kilka pomniejszych do innych rzeczy. Argument: jeden zlew to epidemia. Smiech na sali ale tak podchodzi sanepid. Ale najgorsze, że oni w to wierzą i wpływają na ustawodawców aby przepisy mnożyli i zaostrzali. Inna rzecz, że dzięki temu mają pracę, mogą robić fuszki jako prywatni rzeczoznawcy i czują się ważni. To tylko jeden przykład. W dodatku nieco śmieszny. Dalej jest już tylko gorzej.

Jak wezmę wiadro kawy, stanę pod ratuszem i będę rozdawał chętnym po kubku to nikomu nic do tego. Mogę to robić i koniec kropka. Chętni podziękują, a jak posmakuje to i pochwalą.
Gdybym za tą samą kawę poprosił aby za kubek dawano mi po złotówce, to już żarty się skończyły. W tym momencie sanepid traktuje to jako gastronomię i jestem przestępcą któy chce sprowadzić na mieszkańców epidemię i wytruć Lubań. Dla sanepidu jestem wrogiem publicznym nr 1. A to nie mam jakiś specjalistycznych badań, nie mam tych nieszczęsnych kilku zlewów, nie mam specjalistycznej kuchni, nie mogę udokumentować kiedy ostatni raz umyłem rączki, a w ogóle to moje wiadro nie ma atestu, no i oczywiści przykrywki. Może za blisko stoję drzewa, przez co jeszcze mi wiewiórka się załatwi...

Absurd w tej instytucji goni absurd. Dla naszego dobra oczywiście
Zgłoś do moderatora   Zapisane
Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Pokrewne Tematy
Temat Zaczęty przez Odpowiedzi Wyświetleń Ostatnia wiadomość
Orlik w Olszynie otwarty, ale zamknięty Lubań okiem luzyce.info Bernard 1 4316 Ostatnia wiadomość 23 Październik, 2009, 17:24:33 pm
wysłane przez x
Ale jaja! Hydepark ZUZA 4 4768 Ostatnia wiadomość 13 Kwiecień, 2010, 17:36:56 pm
wysłane przez ZUZA
Ale strzelali! Bieżące wiadomości Leo 0 2703 Ostatnia wiadomość 25 Kwiecień, 2010, 14:46:48 pm
wysłane przez Leo
Projekt teatralny ,,Żale Matki Boskiej pod krzyżem” Polecane - Strona główna « 1 2 » x 19 19681 Ostatnia wiadomość 18 Kwiecień, 2011, 12:50:02 pm
wysłane przez Firefoks
Ale się piknie zrobiło... Hydepark « 1 2 » Tony 21 13369 Ostatnia wiadomość 26 Styczeń, 2012, 12:04:55 pm
wysłane przez veritas
"Ale jaja"- konkurs Hydepark ZUZA 11 10958 Ostatnia wiadomość 17 Kwiecień, 2012, 21:49:29 pm
wysłane przez Hubert
"Ale życie toczy się dalej" w MDK Hydepark ZUZA 2 6429 Ostatnia wiadomość 23 Maj, 2012, 22:21:17 pm
wysłane przez ZUZA
Catering ale czy na pewno smaczny Hydepark « 1 2 ... 7 8 » plomyks 116 70462 Ostatnia wiadomość 26 Wrzesień, 2013, 21:44:37 pm
wysłane przez pinokio
Ufaj, ale sprawdzaj Polecane - Strona główna x 6 7343 Ostatnia wiadomość 20 Wrzesień, 2013, 09:05:11 am
wysłane przez Prowincjusz
jest pomysł są chęci, ale.... Hydepark obywatelka 2 5133 Ostatnia wiadomość 24 Listopad, 2014, 21:43:54 pm
wysłane przez klea