Strony: 1 ... 6 7 [8] 9 10 ... 24   Do dołu
  Drukuj  
Ten temat nie był jeszcze oceniany!
Oceń ten temat! Ocena:
Autor Wątek: KTO NA BURMISTRZA !  (Przeczytany 210173 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.



Punkty: +12/-6
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wpisy: 60
Znajomi: brak
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #105 : 29 Październik, 2014, 17:00:27 pm »

Janus gdzie się można zapoznać z protokołem z RIO z września? Dlaczego go ukryliście?
Zgłoś do moderatora   Zapisane
Aktywny użytkownik
*

Punkty: +91/-14
Offline Offline

Wpisy: 577
Znajomi: brak
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #106 : 29 Październik, 2014, 17:04:55 pm »

Co to znaczy "za czasów Rowińskiego"?

To był jakiś władca? I od kiedy się ten okres liczy. Czy wliczono w to również okres kiedy Pan Rowiński jako wiceburmistrz knuł przeciw swojemu szefowi burmistrzowi Zielińskiemu aby wespół z innymi go obalić i zająć jego miejsce?
Zgłoś do moderatora   Zapisane



Punkty: +139/-42
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 432
Znajomi: brak
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #107 : 29 Październik, 2014, 17:37:54 pm »

tolerancjo nie pal "głupa". A jaki wpływ ma Urząd na termin publikacji protokołu i zaleceń przez RIO? To oni o tym decydują!
Klikaj codziennie ich adres i oczekuj. Może się pokaże tak długo oczekiwany przez ciebie dokument.
Przestań się jednak ośmieszać wpisami jak wyżej.
Rozumiem jednak, że nerwy puszczają.
Poczytaj sobie lepiej ten protokół.

http://bip.wroclaw.rio.gov.pl/dok_wnioski/115K054K10.pdf

A może RIO też przeszło na stronę twojego przeciwnika?
« Ostatnia zmiana: 29 Październik, 2014, 17:41:43 pm wysłane przez janus58144 » Zgłoś do moderatora   Zapisane
Przyjaciel forum
*

Punkty: +23/-4
Offline Offline

Wpisy: 103
Znajomi: brak
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #108 : 29 Październik, 2014, 20:53:16 pm »

Z punktu widzenia postronnego obserwatora przewaga Arkadiusza jest coraz wyraźniejsza. Bardziej przemawiają argumenty typu mniejsza kwota za wyjazdy zagraniczne i rozmowy telefoniczne, niżli ciężkie sprawozdanie Henia z realizacji budżetu. Kampania Kondzia to tragedia. Praktycznie jej brak. Odpowiedzialni za ten chaos ludzie przypominają figury woskowe w muzeum Madame Tussauds. Natomiast podejmowane próby polemiki reprezentują poziom przedszkolny. Jeszcze trochę to trzeba będzie przyznać rację Przyjacielowi Forum. 
Zgłoś do moderatora   Zapisane



Punkty: +4/-3
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 61
Znajomi: brak
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #109 : 29 Październik, 2014, 23:30:19 pm »

Przy takiej kampanii Konrad przegrywa.... to już lepiej wypada Daszkiewicz...nie mówiąc juz o Zembiku
Zgłoś do moderatora   Zapisane



Punkty: +4/-3
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 61
Znajomi: brak
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #110 : 30 Październik, 2014, 11:46:41 am »

no i w debacie na eluban.pl mamy odpowiedź Konrada do Arka:

"W odpowiedzi Arkadiuszowi Słowińskiemu na tekst pod tytułem"
Konradowi Rowińskiemu, aby wiedział":

Arkadiuszowi Słowińskiemu, aby patrzył na fakty:
Niepotrzebnie się Pan zdenerwował. Proszę jeszcze raz, tym razem bez emocji przeczytać mój tekst i pokazać, gdzie są te przekłamania. Czy jak Pan pisze: „przeinaczenia , poplątania, czy informacje wyssane z palca.”
Czyż nie jest prawdą, że wcześniej byli zatrudniani pracownicy interwencyjni, a teraz nie? Czyż nie jest prawdą ,że część zadań została przekazana do innych jednostek? Czyż nie jest prawdą, że wydatki Łużyckiego Centrum Rozwoju, wraz z zatrudnieniem wzrosły w ciągu 4 lat o 100 %? Czy w Straży Miejskiej nie zwiększyło się zatrudnienie? Proszę odpowiedzieć, która z przekazanych przeze mnie informacji nie jest prawdziwa?

W Pana rozległej wypowiedzi skomentuję przynajmniej niektóre tematy:

Wydatki na delegacje

W porównaniu do innych, podobnych wielkością Urzędów, w cale nie były wysokie. Zapomina Pan, że w tym okresie byłem członkiem Komitetu Monitorującego Regionalnego Programu Operacyjnego we Wrocławiu, reprezentując nie tylko Miasto Lubań ale i Powiat, Członkiem Konwentu Euroregionu Nysa, Przewodniczącym Związku Gmin Kwisa i Powiatowej Rady Zatrudnienia. Z tego co się orientuję, to jest Pan w Zarządzie Związku Gmin Kwisa, ale jedno co Pana charakteryzuje to brak aktywności, spowodowany nieobecnościami na posiedzeniach tego gremium.
Moja ostatnia kadencja, był to okres aplikowania do Regionalnego Programu
Operacyjnego o duże środki dla Lubania oraz czas przygotowania
inwestycji. Tylko na rewitalizację było to około10 mln zł. Między
innymi to na tych inwestycjach przygotowanych za mojej kadencji,
przecinał Pan wstęgi kilka miesięcy później.
I rzeczywiście ma Pan zupełną rację, na przecięcie wstęgi mógł Pan przyjść na piechotę.

A więc ośmielę się stwierdzić, że niewielka ilość Pana wyjazdów, to po prostu niewielka aktywność w załatwianiu spraw dla Lubania . Na przykład po pożarze IMKI, to ja, jako wicestarosta zorganizowałem spotkanie Zarządu IMKI z Wojewodą i Marszałkiem we Wrocławiu, w celu pomocy, a nie Pan jako burmistrz Lubania. Gdy z Panią Prezes Strefy Ekonomicznej Iwoną Krawczyk, byliśmy w IMCE i namawialiśmy do objęcia Zakładu obszarem Strefy Ekonomicznej, Pan nawet o tym nie wiedział. Gdy rozmawiałem we Wrocławiu z politykami o uratowaniu samodzielności Sądu w Lubaniu. Pan przybiegł do Starosty pytając co robić? Często trzeba rozmawiać osobiście i same wysyłanie pism nie wystarcza.

W sprawie wykorzystywania samochodu prywatnego do celów służbowych.

Od razu widzę, że z braku jak słyszałem prawa jazdy, którego Pan nie posiada, nie korzysta Pan z prywatnego samochodu dla celów służbowych. Może Pan więc innym obniżać ryczałt stosowany w całym kraju jako obowiązujący, bo nie ponosi
Pan kosztów wymiany opon, wymiany oleju, i innych kosztów eksploatacji samochodu.
Podwozi Pana asystent ( a tych kosztów Pan nie pokazuje) i to chyba On jedyny, jak Pan pisze ma ryczałt w Urzędzie . Ostatnio widziałem jak podwiózł Pana w godzinach pracy na budowę drogi powiatowej ul. Różanej, jeden z pracowników urzędu. Czyli wykonał swoim samochodem usługę przewozu, bez zwrotu kosztów. Wożą Pana, urzędnicy. Wożą, ponoszą koszty i na pewno zgrzytają zębami, ale przecież burmistrzowi nie wypada odmówić. Nawet Gazeta Wojewódzka opisując wyjazdy służbowe wójtów i burmistrzów zdziwiła się niewielkimi wydatkami na ten cel. Jeden z urzędników wyjaśniał, że zwykle podwożą Pana wójtowie innych gmin przejeżdżający przez Lubań. Można i autostopem.

Sprawa wyjazdów zagranicznych

Wyjazdy były nie częstsze niż wizyty delegacji z miast partnerskich w Lubaniu. Jeżeli koszty tak bardzo zmalały to widać, że współpraca z miastami partnerskimi zwija się, a nie rozwija. W delegacjach były też koszty udziału pracownika urzędu w targach turystycznych w Berlinie, Hamburgu i Lipsku w ramach wspólnego stoiska ze Związkiem Sześciu Miast Łużyckich, gdzie promowany był Lubań. Widzę, że z tego zrezygnowano, a przecież twierdzi Pan, że Lubań to miasto o potencjale turystycznym.

Następna sprawa
Cytat A.Słowińskiego :„urząd musi być również dobrze wyposażony w
sprzęt i odpowiednie oprogramowanie do obsługi klientów”. To
zdanie świadczy o tym, że jest Pan ODERWANY OD RZECZYWISTOŚCI".
.

Oto co powiedziałem: ,, Jeżeli chodzi o oszczędności w administracji to jest to temat dość nośny i wzbudzający zwykle duże emocje, bo administracja jest dość łatwym celem do szukania oszczędności. Przy tej dyskusji musimy też pamiętać, że administracja musi być sprawna, kompetentna, nastawiona na szybką fachową obsługę interesanta. Ten zaś jest klientem, którego należy w szybki i satysfakcjonujący sposób obsłużyć. Do tego potrzebni są dobrze przygotowani pracownicy, z fachową wiedzą i odpowiednim doświadczeniem.
W dobie komputeryzacji i powolnego, ale nie do zatrzymania procesu załatwiania spraw za pomocą przekazu elektronicznego. Urząd musi być również dobrze wyposażony w sprzęt i odpowiednie oprogramowanie do obsługi klientów''.
Panie Słowiński proszę jeszcze raz przeczytać ten początek mojej poprzedniej wypowiedzi, ale bez emocji i ze zrozumieniem.Może jednak będzie prościej, gdy Panu wytłumaczę. Otóż na wstępie swojej wypowiedzi nie pisałem o konkretnym urzędzie tylko o dyskusjach o oszczędnościach w administracji i o kosztach jej działania. Zwykle prowadząc dyskusję o kosztach mówi się o wydatkach bieżących, a zapomina o inwestycyjnych (komputeryzacja),
które są odrębnie klasyfikowane. Więc jeżeli w jednym miejscu się zaoszczędzi na wydatkach bieżących to i tak pojawiają się one w innym miejscu jako wydatki niezbędne i konieczne do wykonania. System komputerowy właściwie w każdej kadencji musi być unowocześniany. Choćby ostatnio z powody wprowadzenia obowiązku stosowania podpisu elektronicznego. Był też kilkakrotnie unowocześniany wcześniej np. za środki pozyskanych z Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji Tak więc jeżeli Pan potraktował ten wstęp, jako atak na siebie, to jest Pan trochę przewrażliwiony.

Sprawa promocji

I znowu niezrozumienie. Nie chodzi mi o promocję i przekazywanie informacji do mieszkańców. Tylko promocję na zewnątrz miasta. W promowaniu swojej osoby jest Pan po prostu świetny. Te same informacje przekazywane za pomocą Ziemi Lubańskiej i innych gazet , opłacanego portalu, opłacanych telewizji, wydawania biuletynów LIS , to wszystko powtarzanie tych samych informacji wielokrotnie na koszt budżetu miasta, czyli mieszkańców. Nawet LIS poświęcony informacji o obwodach głosowania musiał się pojawić z Pana zdjęciem, bo przecież nie chodzi o informację, tylko o promocję siebie.

Z promocją na zewnątrz Miasta jest bardzo źle , bowiem właściwie nie istnieje, poza informacjami w internecie na stronie Urzędu Miasta. Ale wszystkich form promocji nie można zastąpić internetem. Oto przykład dwa miesiące temu byliśmy w partnerskim Powiecie Słupskim na Targach Gospodarczych poświęconych Turystyce . Poprosiliśmy gminy o materiały promocyjne. Z Lubania dostaliśmy po 5 sztuk kilku książek wydanych w różnych okresach, w tym podczas mojej kadencji oraz około 25 sztuk broszurek "Weekend w Lubaniu" wydanych jeszcze w 2008 roku gdy byłem burmistrzem. Już wtedy zaczynało ich brakować . Mieliśmy tam stoisko zachęcające do odwiedzenia Powiatu i Lubania, ale wydawnictwa lubańskie skończyły się już po 15 minutach. I nie bardzo było co rozdawać. Na szczęście mieliśmy zapas materiałów promocyjnych Świeradowa i wydanych przez Starostwo. Tak więc promocja skierowana do potencjalnych turystów, nie mówiąc o inwestorach mówiąc łagodnie kuleje.

Niestety na tym muszę kończyć, ale powrócę do tematu wieczorem po pracy.
Pozdrawiam Czytelników

Konrad Rowiński"

źródło: http://eluban.pl/miasto/1920,pytanie-drugie.htm
Zgłoś do moderatora   Zapisane
Aktywny użytkownik
*

Punkty: +91/-14
Offline Offline

Wpisy: 577
Znajomi: brak
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #111 : 30 Październik, 2014, 12:42:59 pm »

PYCHA, EGOIZM, AROGANCJA I SAMOUWIELBIENIE

Jeśli ktoś nie wiedział z kim ma do czynienia, to po powyższej wypowiedzi już wie.

Z niej jedno można tylko zapamiętać:

wszystko to JA, JA to zrobiłem, to JA załatwiłem, JA i tylko JA
Jestem najmądrzejszy, najpiękniejszy i tylko ja znam się na wszystkim. Dosłownie na wszystkim i to najlepiej na świecie

"PAŃSTWO TO JA"

jak powiedział jeden z monarchów

być może ktoś odniósł inne wrażenie po przeczytaniu tej wypowiedzi ale chyba po bardzo karkołomnej ekwilibrystyce estetycznej
« Ostatnia zmiana: 30 Październik, 2014, 12:48:31 pm wysłane przez Lider » Zgłoś do moderatora   Zapisane
Aktywny użytkownik
*

Punkty: +91/-14
Offline Offline

Wpisy: 577
Znajomi: brak
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #112 : 30 Październik, 2014, 12:53:58 pm »

Panie Rowiński skoro Pan tak bardzo dba o pieniądze publiczne proszę powiedzieć na czyj koszt przyjechał Pan minister Schetyna na Pana kampanię wyborczą?

Już pytałem na tym portalu czy aby nie opłacono wyjazdu, ochroniarzy itp. rzeczy związanych z tym przyajazdem z budżetu Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP i jaki interes ma w promowaniu Pana osoby w Lubaniu Ministerstwo Spraw Zagranicznych RP?

Jakie korzyści odniesie Polska z promowania przez szefa MSZ Pana osoby w lokalnych wyborach? Czy jest Pan tak ważny jak o sobie sam pisze w powyższej wypowiedzi i niezbędny dla naszego kraju, że potrzeba odrywać szefa MSZ od jego obowiązków, by popychał Pana w wyborach?
« Ostatnia zmiana: 30 Październik, 2014, 12:56:14 pm wysłane przez Lider » Zgłoś do moderatora   Zapisane



Punkty: +8/-29
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 116
Znajomi: brak
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #113 : 30 Październik, 2014, 13:19:36 pm »

Lider widze brakuje wam juz argumentów i reagujecie na merytoryczną wypowiedź agresją.

Pan Minister nie przyjechał tutaj tak jak to określiłeś kogokolwiek "popychać" tylko dać kolejny raż świadectwo, że Konrad Rowiński jest Solidnym i Pracowitym człowiekiem. A po 2 to Pan Minister był z wizytą w kilku miastach w naszym regionie, także nie rozumiem Twoich dyrdymałów od odrywaniu kogokolwiek od obowiązków... To była sobota nie wiem czy pamietasz.
« Ostatnia zmiana: 30 Październik, 2014, 13:23:24 pm wysłane przez melioracja » Zgłoś do moderatora   Zapisane
Aktywny użytkownik
*

Punkty: +91/-14
Offline Offline

Wpisy: 577
Znajomi: brak
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #114 : 30 Październik, 2014, 13:28:04 pm »

To niech Solidny i Pracowity odpowie kto opłacił wycieczki do kilku miast ministra MSZ na wiece wyborcze, w tym do Lubania w którym dawał świadectwo o Panu Rowińskim. Bardzo proszę o odpowiedź Najsolidniejszego i Najpracowitszego

A do melioracji takie pytanie: czy do konstytucyjnych obowiązków szefa MSZ należy wizytowanie miast i uczestnictwo w wiecach wyborczych?

A może minister jeszcze nie wie jakiego ministerstwa został szefem to może wyjaśni mu Solidny i Pracowity. Chyba, że lekkie podejście do swoich obowiązków to norma i ani jeden, ani drugi nie widzi w tym nic zdrożnego?

To jak to jest z tą solidnością i pracowitością melioracjo?
« Ostatnia zmiana: 30 Październik, 2014, 13:31:42 pm wysłane przez Lider » Zgłoś do moderatora   Zapisane



Punkty: +8/-29
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 116
Znajomi: brak
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #115 : 30 Październik, 2014, 13:43:56 pm »

Lider to że Wysocy politycy popierają ludzi godnych zaufania to przecież jest norma. Tusk jeździł po Polsce i wspierał liderów PO, Miller/Kwaśniewski liderów SLD, Kaczyński wspiera liderów PiS... A tutaj nagle wielkie oburzenie ? Bo Słownińskiego nikt nie popiera bo jest skonfliktowany ze wszystkimi z kim tylko można ? Kto na jego zaproszenie by przyjechał ? Hałakuć ?
Zgłoś do moderatora   Zapisane
Aktywny użytkownik
*

Punkty: +91/-14
Offline Offline

Wpisy: 577
Znajomi: brak
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #116 : 30 Październik, 2014, 14:03:11 pm »

Ależ ja tylko pytam
KTO OPŁACIŁ WIZYTĘ MINISTRA W LUBANIU NA WIECU WYBROCZYM PANA ROWIŃSKIEGO?

Czy to tak ciężko odpowiedzieć?

osobiście wolę aby moje podatki szły na ważniejsze cele niż eskapady wyborcze ministra.

Ale widać u niektórych to norma. Prywatna kolacja za dwa tysiące któregoś z ministrów opłacona z pieniędzy publicznych - proszę bardzo. Bogaty kraj. Wyjazd do szwagra innego ministra na wybory. A co tam - bogaty kraj. Odprawy w spółkach państwowych w setkach tysięcy dla swoich. Stać nas. Ważne by byli swoi.

Mam nadzieję, że z Lubania nie uda się zrobić takiego prywatnego folwarku


ps.
Panowie Kaczyński, Miller i Kwaśniewski nie są na stanowiskach państwowych i ich wizyty wyborcze nie kosztują podatników nic

« Ostatnia zmiana: 30 Październik, 2014, 14:14:10 pm wysłane przez Lider » Zgłoś do moderatora   Zapisane



Punkty: +8/-29
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 116
Znajomi: brak
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #117 : 30 Październik, 2014, 14:18:21 pm »

Kwaśniewski za czasów Prezydenckich, Miller za czasów jak był premierem...
Zgłoś do moderatora   Zapisane
Aktywny użytkownik
*

Punkty: +91/-14
Offline Offline

Wpisy: 577
Znajomi: brak
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #118 : 30 Październik, 2014, 14:35:28 pm »

Tusk jeździł i wspierał. Komorowski jeździ i wspiera. Ministrowie tego rządu dwoją się i troją - WSPIERAJĄ.

Minister Grześ wspiera szwagra Konrada

Koszty nie grają roli. Tym bardziej, że publiczne. Ludzie się złożą. A jak będzie mało to znów podniesie się podatki, akcyzy, opłaty. I zacznie się taniec od nowa

Gdzie w tym wszystkim uczciwość, dbałość o pieniądze publiczne, gospodarność?
Ważne by wspierać, by mieć jeszcze więcej, by nachapać się, nałykać, dorwać do stołka.
Władzy, władzy, WŁADZY

Gdzie w tym wszystkim człowiek, gdzie w tym ojczyzna, nawet nie pytam bo pytania nie zrozumieją

Ta formacja jest tak skompromitowana, że szkoda słów

"Kończcie waszmościowie wstydu oszczędźcie"
Zgłoś do moderatora   Zapisane



Punkty: +24/-3
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wpisy: 316
Znajomi: 1
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #119 : 30 Październik, 2014, 15:17:13 pm »

A na facebooku 1100!!!!! odsłon w kilka dni, ma spot wyborczy KWW NOWY

LUBAŃhttps://www.facebook.com/video.php?v=373085049517058&set=vb.313042488854648&type=2&theater
Zgłoś do moderatora   Zapisane
Strony: 1 ... 6 7 [8] 9 10 ... 24   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Pokrewne Tematy
Temat Zaczęty przez Odpowiedzi Wyświetleń Ostatnia wiadomość
Kto ile zarabia? Hydepark « 1 2 » REINHARD 17 19442 Ostatnia wiadomość 10 Luty, 2012, 09:31:49 am
wysłane przez olka
Spotkanie Luban24.pl - [24.02.2011] gdzie, kiedy, kto ... ;) ZAPRASZAMY Polecane - Strona główna « 1 2 ... 9 10 » Paweł Sokołowski 143 113186 Ostatnia wiadomość 26 Luty, 2011, 18:13:48 pm
wysłane przez curious
Kto wywiesił swastykę na baszcie Brackiej? Henryk Gil Firefoks 10 17306 Ostatnia wiadomość 08 Kwiecień, 2011, 23:57:37 pm
wysłane przez Firefoks
Pies?! Kto gryzie?! Hydepark « 1 2 » Albatros1 29 27301 Ostatnia wiadomość 09 Październik, 2011, 00:32:00 am
wysłane przez kolo
JAK POMÓC TEMU, KTO POMAGA INNYM, CZYLI ŁAŃCUCH DOBREJ WOLI. Jolanta Dobrzyńska « 1 2 3 4 5 » Jola 70 89185 Ostatnia wiadomość 09 Grudzień, 2011, 15:46:23 pm
wysłane przez Jola
Internet z INTERCLUB - kto ma? Polecam - Niepolecam « 1 2 » Paweł Sokołowski 28 41777 Ostatnia wiadomość 05 Czerwiec, 2013, 15:01:30 pm
wysłane przez Tomi1602
URODZINY BURMISTRZA Ogłoszenia drobne « 1 2 » olka 17 17290 Ostatnia wiadomość 07 Luty, 2012, 07:16:18 am
wysłane przez widelec
Zaangażowanie Burmistrza Hydepark Ewa Gutek 4 7750 Ostatnia wiadomość 11 Luty, 2012, 13:05:36 pm
wysłane przez Ewa Gutek
Powiadom Burmistrza Miasto Lubań Urząd Miasta 7 12737 Ostatnia wiadomość 22 Marzec, 2013, 15:53:04 pm
wysłane przez Jola