Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Ten temat nie był jeszcze oceniany!
Oceń ten temat! Ocena:
Autor Wątek: XX Głogowskie Konfrontacje Literackie  (Przeczytany 4203 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.



Punkty: +2/-0
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wpisy: 51
Znajomi: brak
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« : 20 Czerwiec, 2014, 18:53:27 pm »

Czas na relację z tegorocznej edycji Głogowskich Konfrontacji Literackich :-)

W czwartkowe popołudnie zapakowałyśmy się - dwie Anie z Nurtu - w błękitnego szerszenia i z przeciągłym rykiem silnika poszybowałyśmy w kierunku Głogowa. Uczestnicy ostatniego przed wakacyjną przerwą, spotkania Nurtu w MDK w Lubaniu pomachali nam na pożegnanie, życząc dobrej zabawy w Głogowie.
Dotarłyśmy tuż przed 20 na galę z okazji XX edycji Konfrontacji Literackich, po zajęciu miejsc - a jak! w drugim rzędzie (w szkole zawsze siadałam z tyłu, w ostatniej ławce) był już tylko czas na wygaszenie świateł. Organizatorzy wyróżnili osoby zaangażowane w GKL, bez których ta impreza nie miałaby takiej formy i takiego rozmachu. Były krótkie przemówienia, dyplomy, torby z tajemniczą zawartością i piękne bukiety kwiatów.
Krzysztof Jeleń otrzymał odznakę honorową "Zasłużony dla Kultury Polskiej" od Ministra Kultury. Brawo, brawo!  

kilka zdjęć z gali:

https://www.facebook.com/media/set/?set=a.624101031020273.1073741867.431072943656417&type=3

Krótka prezentacja multimedialna przygotowana na galę wywołała żywiołową reakcję zgromadzonej publiczności od śmiechu przy wąsach i zabawnych kadrach po głębokie westchnienie na widok tych, których już nie ma.
Po prezentacji scenę opanowały młode talenty z Głogowa, początkowo nieco niepewne głosiki w finale wyśpiewały owacyjne brawa.
Na zakończenie był szampan, pyszny tort i poczęstunek - coś akurat w sam raz dla poetek z odległego Lubania i Zawidowa ;-) Genialne przystawki, sushi po którym suszi, takie małe "coś" w kieliszeczkach - mega pikantne, kruche babeczki z przeróżnym wypełnieniem. Mogłabym napisać o tym poemat!
Wieczór zmienił formę na taką nieco luźniejszą, pierwsze powitania (ja) i nawiązania nowych znajomości (Ania z Lubania i ja Ania). Hotel i... IV piętro :-) wyzwanie!
Co robić z tak pięknie rozpoczętym późnym wieczorem?
Poeci ruszają w miasto, parkami, podziemnymi przejściami, urokliwymi uliczkami... Jeżeli nowo poznana Poetka z plecakiem mówi, że to już "niedaleko" - nie wierzcie kochani w to słowo. Taka Poetka z plecakiem zupełnie inaczej pojmuje termin "niedaleko" ;-)
Cały świat oglądał mecz otwarcia w dalekiej Brazylii, a my zdobywaliśmy Starówkę w Głogowie, rozmawiając o tym i owym, o tym i tamtym, o tych i tamtych.
Konwersacja przeniosła się w zaskakujące regiony świata, byliśmy bowiem i w Oklahomie i na Kazachstanie. Poetom i poetkom wolno więcej ;-)
Rozpisałam się nieco, relację z czwartku zakończę stwierdzeniem, że wieczór w Głogowie kończy się nieco przed świtem...
Czas na szybki sen. Ranek przyniesie intensywny piątek.



« Ostatnia zmiana: 20 Czerwiec, 2014, 18:56:48 pm wysłane przez nancy punkt » Zgłoś do moderatora   Zapisane
Przyjaciel forum
*

Punkty: +398/-238
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 2469
Znajomi: 11
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #1 : 20 Czerwiec, 2014, 19:13:26 pm »

Wysłane: Dzisiaj o 18:53:27
Wysłany przez: nancy punkt


 Paczaj ile to można się dowiedzieć z netu  a walizy kto wam nosił ? Że zapytam nieśmiało ? 
Zgłoś do moderatora   Zapisane

Nie jestem idealny, ale idealnie sobie z tym radzę...



Punkty: +29/-4
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wpisy: 235
Znajomi: 1
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #2 : 20 Czerwiec, 2014, 19:45:37 pm »

Wysłane: Dzisiaj o 18:53:27
Wysłany przez: nancy punkt


 Paczaj ile to można się dowiedzieć z netu   a walizy kto wam nosił ? Że zapytam nieśmiało ?  


No co...? Przecież podziękowałam
Zgłoś do moderatora   Zapisane



Punkty: +29/-4
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wpisy: 235
Znajomi: 1
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #3 : 20 Czerwiec, 2014, 19:48:06 pm »

Czas na relację z tegorocznej edycji Głogowskich Konfrontacji Literackich :-)

W czwartkowe popołudnie zapakowałyśmy się - dwie Anie z Nurtu - w błękitnego szerszenia i z przeciągłym rykiem silnika poszybowałyśmy w kierunku Głogowa. Uczestnicy ostatniego przed wakacyjną przerwą, spotkania Nurtu w MDK w Lubaniu pomachali nam na pożegnanie, życząc dobrej zabawy w Głogowie.
Dotarłyśmy tuż przed 20 na galę z okazji XX edycji Konfrontacji Literackich, po zajęciu miejsc - a jak! w drugim rzędzie (w szkole zawsze siadałam z tyłu, w ostatniej ławce) był już tylko czas na wygaszenie świateł. Organizatorzy wyróżnili osoby zaangażowane w GKL, bez których ta impreza nie miałaby takiej formy i takiego rozmachu. Były krótkie przemówienia, dyplomy, torby z tajemniczą zawartością i piękne bukiety kwiatów.
Krzysztof Jeleń otrzymał odznakę honorową "Zasłużony dla Kultury Polskiej" od Ministra Kultury. Brawo, brawo! 

kilka zdjęć z gali:

https://www.facebook.com/media/set/?set=a.624101031020273.1073741867.431072943656417&type=3

Krótka prezentacja multimedialna przygotowana na galę wywołała żywiołową reakcję zgromadzonej publiczności od śmiechu przy wąsach i zabawnych kadrach po głębokie westchnienie na widok tych, których już nie ma.
Po prezentacji scenę opanowały młode talenty z Głogowa, początkowo nieco niepewne głosiki w finale wyśpiewały owacyjne brawa.
Na zakończenie był szampan, pyszny tort i poczęstunek - coś akurat w sam raz dla poetek z odległego Lubania i Zawidowa ;-) Genialne przystawki, sushi po którym suszi, takie małe "coś" w kieliszeczkach - mega pikantne, kruche babeczki z przeróżnym wypełnieniem. Mogłabym napisać o tym poemat!
Wieczór zmienił formę na taką nieco luźniejszą, pierwsze powitania (ja) i nawiązania nowych znajomości (Ania z Lubania i ja Ania). Hotel i... IV piętro :-) wyzwanie!
Co robić z tak pięknie rozpoczętym późnym wieczorem?
Poeci ruszają w miasto, parkami, podziemnymi przejściami, urokliwymi uliczkami... Jeżeli nowo poznana Poetka z plecakiem mówi, że to już "niedaleko" - nie wierzcie kochani w to słowo. Taka Poetka z plecakiem zupełnie inaczej pojmuje termin "niedaleko" ;-)
Cały świat oglądał mecz otwarcia w dalekiej Brazylii, a my zdobywaliśmy Starówkę w Głogowie, rozmawiając o tym i owym, o tym i tamtym, o tych i tamtych.
Konwersacja przeniosła się w zaskakujące regiony świata, byliśmy bowiem i w Oklahomie i na Kazachstanie. Poetom i poetkom wolno więcej ;-)
Rozpisałam się nieco, relację z czwartku zakończę stwierdzeniem, że wieczór w Głogowie kończy się nieco przed świtem...
Czas na szybki sen. Ranek przyniesie intensywny piątek.








Anius lepiej bym tego nie opisała , było cudnie nocą na Starym (Nowym Mieście ), aż po świt w hotelowych pieleszach Chichot
Zgłoś do moderatora   Zapisane
Przyjaciel forum
*

Punkty: +398/-238
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 2469
Znajomi: 11
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #4 : 20 Czerwiec, 2014, 22:01:41 pm »


No co...? Przecież podziękowałam

   Buziak Buziak Buziak
Zgłoś do moderatora   Zapisane

Nie jestem idealny, ale idealnie sobie z tym radzę...
dzień pierwszy 
Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Pokrewne Tematy
Temat Zaczęty przez Odpowiedzi Wyświetleń Ostatnia wiadomość
Kondolencje Bieżące wiadomości x 2 10503 Ostatnia wiadomość 29 Kwiecień, 2009, 20:05:34 pm
wysłane przez Leo
Zaduszki Literackie w lubańskim MDK Kalendarz wydarzeń Leo 13 11787 Ostatnia wiadomość 30 Październik, 2009, 23:53:07 pm
wysłane przez nancy punkt
SYLWESTER Ogłoszenia drobne martad 7 19972 Ostatnia wiadomość 19 Luty, 2011, 01:29:54 am
wysłane przez globus
"Zaduszki Literackie" Kultura i sztuka ZUZA 13 10993 Ostatnia wiadomość 08 Listopad, 2010, 19:46:32 pm
wysłane przez x
Międzynarodowe Spotkania Literackie DNI EUROPY 2011 w Jagniątkowie Polecane - Strona główna ZUZA 4 7883 Ostatnia wiadomość 04 Czerwiec, 2011, 22:00:47 pm
wysłane przez globus
11.11.... Hydepark « 1 2 ... 5 6 » widelec 77 87982 Ostatnia wiadomość 09 Grudzień, 2011, 22:17:45 pm
wysłane przez borisem
Konkursy literackie Poeci ZUZA 6 7538 Ostatnia wiadomość 20 Sierpień, 2013, 21:31:16 pm
wysłane przez ZUZA