Strony: [1] 2 3   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Bliżej rond w Lubaniu  (Przeczytany 25993 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.


*

Punkty: +463/-184
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 439
Znajomi: 1
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« : 18 Czerwiec, 2014, 15:31:30 pm »

Dziś w Starostwie Powiatowym w Lubaniu, na zaproszenie Starosty Lubańskiego Walerego Czarneckiego, odbyło się – z moim udziałem -  spotkanie z Dyrektorem Oddziału GDDKiA we Wrocławiu Robertem Radoniem oraz Dyrektorem DSDiK we Wrocławiu Leszkiem Lochem. Temat – budowa rond w naszym mieście. Zgodnie uznaliśmy, że inwestycje w ronda to inwestycje znacznie poprawiające bezpieczeństwo w ruchu drogowym i pieszym, głównie w ciągu drogi krajowej nr 30 (tzw. obwodnica).
Czy zatem jesteśmy bliżej rond w Lubaniu? Wszystko wskazuje na to, że tak. Za priorytetowe zadanie strona samorządowa (ja, Starosta) uznała budowę dużego ronda przy Motelu Łużyckim, gdzie ostatnio doszło do szeregu niebezpiecznych zdarzeń. Dyrektor GDDKiA poinformował, że ta inwestycja jest wpisana do planu na rok 2015 (około 3 mln zł), nie mniej jednak należy poczekać na ostateczną decyzję władz zwierzchnich o przyznaniu pieniędzy na ten cel. Gdy takie zostaną zagwarantowane nic nie stoi na przeszkodzie aby inwestycję w przyszłym roku zrealizować. Podczas spotkania mocno zaakcentowałem, w czym wsparł mnie także Starosta Walery Czarnecki, potrzebę budowy kolejnego dużego ronda na skrzyżowaniu drogi krajowej nr 30 z drogą wojewódzką nr 296 (zjazd na A4). Rondo to oprócz uspokojenia ruchu ekspresowego, dałoby początek Zachodniej Obwodnicy Miasta. Dyrektorzy GDDKiA i DSDiK przychylnie przyjęli tą propozycję. Poinformowali jednak, że najszybciej ta inwestycja mogłaby się rozpocząć  w 2016 r. Podsumowując spotkanie ustalono, że w celu koordynowania dalszych prac zostanie powołany trzyosobowy zespół (po jednym przedstawicielu miasta, starostwa i GDDKiA).
Rozmawialiśmy także o rondzie przy Urzędzie Skarbowym. Perspektywa budowy wspomnianego, wbrew pozorom, jest możliwa w nieodległym czasie. Nie szybciej jednak niż w 2015 r. W lipcu Starostwo Powiatowe i Samorząd Lubania będzie aplikował o środki do DSDiK we Wrocławiu w celu sfinansowania tego rozwiązania drogowego. Oczywiście partycypując w kosztach budowy ronda na skrzyżowaniu dróg: Podwale, Zgorzelecka, Ratuszowa.
Zgłoś do moderatora   Zapisane



Punkty: +28/-53
Offline Offline

Wpisy: 155
Znajomi: brak
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #1 : 19 Czerwiec, 2014, 00:18:25 am »

Nie popełnij/cie błedu . 
Ronda w Bolesławcu
Zgłoś do moderatora   Zapisane


*

Punkty: +214/-137
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 590
Znajomi: 1
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



WWW
« Odpowiedź #2 : 19 Czerwiec, 2014, 01:51:44 am »

Przewijaj, tatuś, przewijaj... to po rondzie, do emerytury będziesz błądził.
Zgłoś do moderatora   Zapisane

Aequitas et Veritas



Punkty: +21/-136
Offline Offline

Wpisy: 185
Znajomi: brak
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #3 : 19 Czerwiec, 2014, 06:23:50 am »

W tej kwestii Pan Burmistrz jedynie może sobie pogadać próbując to podpinać pod kampanię wyborczą tak jak pojawienie się wczoraj w redakcji Wprost Burmistrza Śródmieścia a faktem jest że ronda jak i Bolesławcu jak i w Zgorzelcu sparaliżowały ruch.W Jeleniej Górze jednak funkcjonuje bardzo dobrze.Miejmy nadzieję że znikną przynajmniej przy rondach bariery "zasłaniające"
Muchozol i bez tego i tego błądzi.
Zgłoś do moderatora   Zapisane

Władza jest zawsze niebezpieczna.
Przyciąga najgorsze rzeczy.
I wypacza najlepszych ludzi.
Otrzymują ją jedynie ci,
którzy zniżą się, aby po nią sięgnąć…



Punkty: +139/-42
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 432
Znajomi: brak
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #4 : 19 Czerwiec, 2014, 15:16:56 pm »

@tatajulki und Lagertha
Lemingoza w pełnej krasie. Zdaje się nieuleczalna.
Zgłoś do moderatora   Zapisane



Punkty: +21/-136
Offline Offline

Wpisy: 185
Znajomi: brak
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #5 : 19 Czerwiec, 2014, 16:08:53 pm »

Jasne jasne Chichot Jesienią się uleczysz wraz z świtą Chichot
a co z twoją  "merytoryką" w tym przypadku


« Ostatnia zmiana: 19 Czerwiec, 2014, 16:12:41 pm wysłane przez Lagertha » Zgłoś do moderatora   Zapisane

Władza jest zawsze niebezpieczna.
Przyciąga najgorsze rzeczy.
I wypacza najlepszych ludzi.
Otrzymują ją jedynie ci,
którzy zniżą się, aby po nią sięgnąć…


*

Punkty: +463/-184
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 439
Znajomi: 1
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #6 : 20 Czerwiec, 2014, 13:40:19 pm »

W trakcie środowego spotkania rozważaliśmy również możliwość budowy ronda na skrzyżowaniu przy klasztorze sióstr Magdalenek. Przyglądając się "mapie zdarzeń" (najmniejsza ich ilość w ciągu ostatnich miesięcy) zgodnie  uznaliśmy, że istniejąca na tym skrzyżowaniu sygnalizacja świetlna póki co sprawdza się. Budowa ronda jest na opisanym skrzyżowaniu możliwa, ale w dalszej perspektywie czasowej. Priorytetem jest rondo przy motelu Łużyckim i rondo na skrzyżowaniu drogi krajowej nr 30 z drogą wojewódzką 296.
Zgłoś do moderatora   Zapisane
Aktywny użytkownik
*

Punkty: +70/-500
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wpisy: 302
Znajomi: brak
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #7 : 20 Czerwiec, 2014, 17:04:46 pm »

przy klasztorze sygnalizacja jest świetna, mam na mysli, szkoda że tylko w tym miejscu  Niezdecydowany
ludzie czy wy musicie tylko narzekać??? raz piszecie że rondo jest potrzebne, za chwilę stwierdzacie że wyjdzie bubel więc po co robić rondo.. litości!!!!! czy nie możecie poczekac i zobaczyć czy coś sie zmieni??? przeciez macie szansę zareagowania na ewentualne kłamliwe obietnice. zabierzcie tylki i idzcie do urn!!!funkcja starosty czy burmistrza nie jest dożywotnia!!! ale nie narzekajcie tylko działajcie, a jesli nic z tym nie macie ochoty zrobić to chociaż milczcie bo tych waszych dywagacji nie można przełknąć!!!!
Zgłoś do moderatora   Zapisane
Przyjaciel forum
*

Punkty: +398/-238
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 2469
Znajomi: 11
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #8 : 20 Czerwiec, 2014, 19:11:34 pm »

Wysłane: Dzisiaj o 17:04:46
Wysłany przez: MMM


 
Cytuj
więc po co robić rondo.. litości!!!!!
  Dokładnie. Po co . Burmistrz chce nam zrobić na złość. Można przecież tak: https://www.youtube.com/watch?v=_mVw_Fds-6Y
Zgłoś do moderatora   Zapisane

Nie jestem idealny, ale idealnie sobie z tym radzę...
Aktywny użytkownik
*

Punkty: +70/-500
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wpisy: 302
Znajomi: brak
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #9 : 20 Czerwiec, 2014, 20:21:13 pm »

Fire że mozna.. ale czyzbys miał mentalność Etiopczyków???
mi to lotto co się dzieje po drugiej stronie półkuli naszego globu.. uważam ze rondo zdałoby egzamin i byłoby dobrym rozwiazaniem.. ale tez uważam ze dreptanie w miejscu nie powoduje że idziemy do przodu..
Zgłoś do moderatora   Zapisane
Przyjaciel forum
*

Punkty: +398/-238
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 2469
Znajomi: 11
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #10 : 20 Czerwiec, 2014, 21:54:13 pm »

Cytuj
Fire że mozna.. ale czyzbys miał mentalność Etiopczyków???

 Wiesz jak mi dokuczyć. Ale to wyklucza Ciebie z dalszej dyskusji. Odnoszę wrażenie że to jednak Ty drepczesz...
Zgłoś do moderatora   Zapisane

Nie jestem idealny, ale idealnie sobie z tym radzę...



Punkty: +21/-136
Offline Offline

Wpisy: 185
Znajomi: brak
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #11 : 20 Czerwiec, 2014, 23:36:16 pm »

 mi dokuczyć
wyklucza Ciebie z dalszej dyskusji
Ty drepczesz

Posłuchaj sam siebie.
Matko Boska co Ty masz w tej głowie ??!!
Zgłoś do moderatora   Zapisane

Władza jest zawsze niebezpieczna.
Przyciąga najgorsze rzeczy.
I wypacza najlepszych ludzi.
Otrzymują ją jedynie ci,
którzy zniżą się, aby po nią sięgnąć…
Przyjaciel forum
*

Punkty: +398/-238
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 2469
Znajomi: 11
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #12 : 21 Czerwiec, 2014, 16:11:45 pm »

mi dokuczyć
wyklucza Ciebie z dalszej dyskusji
Ty drepczesz

Posłuchaj sam siebie.
Matko Boska co Ty masz w tej głowie ??!!


 Sorry, jesteś papugą pani Magdaleny ?  Lagertha a czy ja zaglądam Tobie w torbę. Czy ja się Ciebie pytam co Masz w główce i czy w ogóle ją Masz . Nie nie pytam.Dlaczego ? Bo nie.  Szok
Zgłoś do moderatora   Zapisane

Nie jestem idealny, ale idealnie sobie z tym radzę...
Aktywny użytkownik
*

Punkty: +475/-99
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wpisy: 2611
Znajomi: 7
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


http://trickymind.pl/wp-content/uploads/2013/12/wo


« Odpowiedź #13 : 22 Czerwiec, 2014, 14:15:11 pm »

mi dokuczyć
wyklucza Ciebie z dalszej dyskusji
Ty drepczesz

Posłuchaj sam siebie.
Matko Boska co Ty masz w tej głowie ??!!

Nie wzywaj imienia Pana Boga na daremno.
MMM a nie przeszkadzała Ci wielokadencyjność poprzedniego Burmistrza.
Zgłoś do moderatora   Zapisane

Jolanta Dobrzyńska - podobno baba z jajem 

(...) czasem pomimo pozorów religijności czyjś stan umysłu może być bardzo negatywny. Prawdziwa duchowość powinna owocować łagodnym usposobieniem, poczuciem szczęścia i spokoju. - Dalajlama XIV



Punkty: +28/-53
Offline Offline

Wpisy: 155
Znajomi: brak
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #14 : 22 Czerwiec, 2014, 16:19:28 pm »

Pani jola wie więcej.
Zgłoś do moderatora   Zapisane
Strony: [1] 2 3   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Pokrewne Tematy
Temat Zaczęty przez Odpowiedzi Wyświetleń Ostatnia wiadomość
Coraz bliżej wiosny Męskie Sprawy Iza 0 4014 Ostatnia wiadomość 27 Luty, 2008, 23:00:34 pm
wysłane przez Iza
Rewitalizacja P0DKOWY w Lubaniu coraz bliżej Bieżące wiadomości Leo 1 6436 Ostatnia wiadomość 24 Lipiec, 2012, 13:13:48 pm
wysłane przez edward osman
Polsko - Czeskie Centrum Współpracy w Leśnej coraz bliżej Bieżące wiadomości Leo 0 3505 Ostatnia wiadomość 05 Październik, 2009, 18:11:56 pm
wysłane przez Leo
Atmosfera w Lubaniu Hydepark curious 10 13696 Ostatnia wiadomość 05 Grudzień, 2009, 18:56:39 pm
wysłane przez curious
III Przegląd Dorobku Artystycznego Seniorów " Żyć bliżej siebie" Kalendarz wydarzeń Agnieszka85 0 3834 Ostatnia wiadomość 06 Maj, 2010, 10:09:18 am
wysłane przez Agnieszka85
Sojka w Lubaniu Kultura i sztuka jolek5 5 9494 Ostatnia wiadomość 21 Październik, 2010, 23:08:17 pm
wysłane przez Paweł Sokołowski
SKARB W LUBANIU!!! Hydepark MooseDlb 1 6866 Ostatnia wiadomość 07 Listopad, 2010, 15:42:45 pm
wysłane przez Paweł Sokołowski
Coraz bliżej święta... Polecane - Strona główna Urząd Miasta 0 3641 Ostatnia wiadomość 19 Grudzień, 2011, 09:07:33 am
wysłane przez Urząd Miasta
Bliżej informacji - Samorządowy Informator SMS Miasto Lubań Urząd Miasta 0 3997 Ostatnia wiadomość 11 Kwiecień, 2012, 13:52:16 pm
wysłane przez Urząd Miasta
Coraz bliżej święta Miasto Lubań Urząd Miasta 0 19276 Ostatnia wiadomość 07 Grudzień, 2015, 09:33:39 am
wysłane przez Urząd Miasta