Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Ten temat nie był jeszcze oceniany!
Oceń ten temat! Ocena:
Autor Wątek: STUDIUM pewnego PRZYPADKU  (Przeczytany 8178 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.Punkty: +13/-0
Offline Offline

Wpisy: 8
Znajomi: brak
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych« : 22 Czerwiec, 2014, 16:23:44 »

O ZGROZO ! „Na uroczystość mszy kanonizacyjnej zaproszeni zostali radni, ale bez współmałżonków” stwierdziła z wyrzutem radna Grzesiak (PO) na kwietniowej sesji Rady Miasta Lubań. Skandal! Tak potraktować familię Grzesiak! Toż to zgroza! Domyślam się, że swoich pretensji radna nie kierowała do administracji watykańskiej, która uroczystą Mszę Świętą kanonizacyjną JP II i Jana XXIII przygotowywała. Oberwało się zatem miejscowym władzom kościelnym, które od teraz muszą wiedzieć, że choć zapraszają z ambony do uczestnictwa w nabożeństwach wszystkich wiernych to dla radnej Grzesiak i męża Grzesiak muszą robić wyjątek. I basta! Nie ma dyskusji. Ale to nie koniec uwag radnej Grzesiak (PO) na temat przebiegu tej wyjątkowej uroczystości. „Zaproszeni goście nie mieli gdzie usiąść” dodała zdetronizowana Przewodnicząca Rady. Fakt. Tego dnia kościół przy lubańskiej obwodnicy był pełen gości z innych lubańskich parafii i spoza Lubania. Był pełen ludzi. Czy to za nich radna Grzesiak się wstawiała? Otóż nie. Myślała o swoich czterech literach i braku możliwości brylowania w pierwszych ławkach kościelnych. O zgrozo, przed jej przybyciem z małżonkiem zajęto je w komplecie! A zatem chcąc nie chcąc, według relacji świadków, musiała zadowolić się skromnymi krzesełkami przy filarze. Taki cios na jej ego!!! I tylko cisze chrząkanie spod filara pozwalało niektórym zwrócić uwagę na to, kto w tym miejscu kościoła przykucnął.

O ZGROZO ! !
„Uroczystość beatyfikacyjna przed laty w kościele św. Jakuba była lepiej przygotowana” spuentowała radna kończąc swój kwietniowy wywód. O tak. Wtedy radną Grzesiak posadzono na czole! O mały włos, a koncelebrowałaby odprawianą mszę.
Takie rzeczy zajmują radną Grzesiak na sesjach Rady Miasta Lubań. Czyż nie są to z punktu widzenia obywateli naszego Lubania rzeczy najważniejsze?

10487083_828848653814744_1903847727_n.jpg
10487083_828848653814744_1903847727_n.jpg

* 10487083_828848653814744_1903847727_n.jpg (52.61 KB, 600x309 - powiększony/pobrany 665 razy.)
Zgłoś do moderatora   ZapisanePunkty: +13/-13
Offline Offline

Wpisy: 72
Znajomi: brak
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych« Odpowiedź #1 : 22 Czerwiec, 2014, 17:27:29 »

„z punktu widzenia obywateli naszego Lubania” bardziej interesujące jest to, że na najbliższej sesji Rady miasta, burmistrz Słowiński zaproponuje podwyższenie wydatków na zakup sprzętu informatycznego dla Urzędu Miasta o kwotę 150.000 zł do kwoty 657 800 zł.
Czy na bardziej wypasionym sprzęcie będą urzędnicy pracować lepiej, szybciej Co?? Wzrost o 30% wydatku zatwierdzonego wcześniej przez radnych w budżecie miasta na 2014r, a finansowanego z wziętego KREDYTU.  No cóż z publicznych pieniędzy, zwłaszcza z kredytu łatwo się wydaje. Każdy z nas zanim kupi sobie nowszy sprzęt musi wpierw zarobić na niego.

Ważniejsze dla „obywateli naszego miasta” jest to, że Burmistrz chce wydać dodatkowe 79 600 zł na zakup usług w dziale gospodarki komunalnej i ochrony środowiska (ZGiUK??) nie tłumacząc w uzasadnieniu zmiany budżetu na co to ma być wydane. (Dział 90001 rozdział 4300). Tłumaczy się lakonicznie inne wydatki, a ten już nie. Może to pewnych radnych nie interesuje, albo zakłada się, że nie doczytają w tabelkach wydatków i przegłosują zmianę budżetu miasta. Jednak ja, jak i inne osoby z chęcią by się dowiedziały na co publiczne pieniądze mają być wydane lub za co miasto ma dodatkowo zapłacić.  

No cóż zobaczymy jak radni pochylą się nad tymi zagadnieniami na wtorkowej sesji Rady Miasta.

Link do projektu uchwały: http://bip.um-luban.dolnyslask.pl/plik.php?id=8405
« Ostatnia zmiana: 22 Czerwiec, 2014, 17:33:56 wysłane przez Robert Daszkiewicz » Zgłoś do moderatora   Zapisane
Użytkownik zbanowany
*

Punkty: +33/-83
Offline Offline

Wpisy: 190
Znajomi: 2
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych« Odpowiedź #2 : 22 Czerwiec, 2014, 17:33:20 »

Wszystko można zrozumieć
Polityka, władza, krzesła, walka, budżet itd
Ale dosłownie na Miłość Boską nie wplątujcie w to Jezusa. Obrzydliwe, a Pan Panie Robercie w ramach uszanowania Męki Pana nie powinien się pod tym wpisywać. Przeoczył Pan wplątanego w dyskusję politycznej przepychanki Chrystusa?!
Zgłoś do moderatora   ZapisanePunkty: +13/-13
Offline Offline

Wpisy: 72
Znajomi: brak
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych« Odpowiedź #3 : 22 Czerwiec, 2014, 17:36:48 »

do harcerz: Zdjęcie jest bardzo nie smaczne i  obrażające uczucia religijne. Mam nadzieje, że administrator strony je usunie.
Zgłoś do moderatora   Zapisane
Użytkownik zbanowany
*

Punkty: +33/-83
Offline Offline

Wpisy: 190
Znajomi: 2
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych« Odpowiedź #4 : 22 Czerwiec, 2014, 17:51:37 »

Zrzygać się można jak czyta się takie wpisy jak OBELUSA, w Lubaniu brak pracy, bieda, roszady na stanowiskach, dramaty w tle, a tu wpis "Radna taka i taka to, czy tamto". Bzdura nic nie wnosząca do pozytywnych zmian i do tego wplątany w to Chrystus.
Wstydu i żadnego hamulca nie mają tacy jak OBELUS, a trudno go nie kojarzyć ze środowiskiem obecnego Burmistrza.
Opamiętajcie się, bo nie tylko zapyziały Lubań to czyta
HAŃBA!!! Po trzykroć HAŃBA!!!
Zgłoś do moderatora   Zapisane
Aktywny użytkownik
*

Punkty: +475/-99
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wpisy: 2611
Znajomi: 7
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


http://trickymind.pl/wp-content/uploads/2013/12/wo


« Odpowiedź #5 : 22 Czerwiec, 2014, 17:53:25 »

Zdjęcie jak zdjęcie to tylko obrazek. Jezus jest ponad to wszystko i myśl, że głupi obrazek mógłby Go obrazić ujmuje tylko jego wielkości i jest niedorzeczny. Co do Burmistrza. Gdy zwiększa wydatki  na nowy sprzęt zarzuca mu się brak oszczędności ale gdy z kolei wyciąga konsekwencje z zaniedbań pewnych urzędników przez które Urząd narażony jest na płacenie kilkudziesięciu tysięcznych kar, to znowu zarzuca mu się złe traktowanie podwładnych. Stare mądre, chyba chińskie  przysłowie mówi: "jeśli chcesz uderzyć psa to zawsze znajdziesz kij".
Jedna z rzeczy którą cenie u Burmistrza Słowińskiego jest to, że skończył z erą nietykalnych świętych krów, tak jak to miało miejsce za czasów rządów jego poprzednika.    
Zgłoś do moderatora   Zapisane

Jolanta Dobrzyńska - podobno baba z jajem  Mrugnięcie

(...) czasem pomimo pozorów religijności czyjś stan umysłu może być bardzo negatywny. Prawdziwa duchowość powinna owocować łagodnym usposobieniem, poczuciem szczęścia i spokoju. - Dalajlama XIV
Użytkownik zbanowany
*

Punkty: +33/-83
Offline Offline

Wpisy: 190
Znajomi: 2
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych« Odpowiedź #6 : 22 Czerwiec, 2014, 18:00:41 »

Zdjęcie jak zdjęcie to tylko obrazek. Jezus jest ponad to wszystko i myśl, że głupi obrazek mógłby Go obrazić ujmuje tylko jego wielkości i jest niedorzeczny. Co do Burmistrza.  
   

"Zbliżała się pora Paschy żydowskiej i Jezus udał się do Jerozolimy. W świątyni napotkał siedzących za stołami bankierów oraz tych, którzy sprzedawali woły, baranki i gołębie. Wówczas sporządziwszy sobie bicz ze sznurków, powypędzał wszystkich ze świątyni, także baranki i woły, porozrzucał monety bankierów, a stoły powywracał. Do tych zaś, którzy sprzedawali gołębie, rzekł: Weźcie to stąd, a z domu mego Ojca nie róbcie targowiska! Uczniowie Jego przypomnieli sobie, że napisano: Gorliwość o dom Twój pochłonie Mnie. W odpowiedzi zaś na to Żydzi rzekli do Niego: Jakim znakiem wykażesz się wobec nas, skoro takie rzeczy czynisz? Jezus dał im taką odpowiedź: Zburzcie tę świątynię, a Ja w trzech dniach wzniosę ją na nowo.Powiedzieli do Niego Żydzi: Czterdzieści sześć lat budowano tę świątynię, a Ty ją wzniesiesz w przeciągu trzech dni? On zaś mówił o świątyni swego ciała. Gdy więc zmartwychwstał, przypomnieli sobie uczniowie Jego, że to powiedział, i uwierzyli Pismu i słowu, które wyrzekł Jezus. Kiedy zaś przebywał w Jerozolimie w czasie Paschy, w dniu świątecznym, wielu uwierzyło w imię Jego, widząc znaki, które czynił. Jezus natomiast nie zwierzał się im, bo wszystkich znał i nie potrzebował niczyjego świadectwa o człowieku. Sam bowiem wiedział, co w człowieku się kryje."
Ewangelista Jan uzasadnia zachowanie się Pana Jezusa fragmentem z psalmu 69: "Gorliwość o dom Twój pochłonie Mnie"(Ps 69, 10). W tym Psalmie autor cierpi dla Boga i wszystko  czyni z miłości do Jahwe. Jezus na pewno oczyścił świątynię z nieuczciwego handlu i w ogóle tego procederu po to, aby uwagę skupiać na miłości  do Boga, a nie na robieniu przy okazji nieuczciwych interesów. Tych politycznych też Pani Jolu!!!
A ponadto nie chodzi o to, czy Pan się obrazi, ale o to co czują jego dzieci. Jak Panią obrażają to Pani dzieci też powiedzą, że mama jest ponadto, a jej karykatura to głupota, czy wystąpią w obronie czci matki?!
« Ostatnia zmiana: 22 Czerwiec, 2014, 18:06:19 wysłane przez harcerz » Zgłoś do moderatora   Zapisane
Aktywny użytkownik
*

Punkty: +475/-99
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wpisy: 2611
Znajomi: 7
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


http://trickymind.pl/wp-content/uploads/2013/12/wo


« Odpowiedź #7 : 22 Czerwiec, 2014, 18:12:48 »

Nie zamierzam się tu wdawać w dyskusje o Panu Bogu właśnie przez szacunek do Niego. Powiem tylko jedno ciesze się, że Bóg jest wszędzie , nie tylko w Kościele, dlatego widzi co ludzie wyczyniają i dobrze wie kto jest obłudny a kto szczery. Można okłamywać wyborów ale Jego oszukać się nie da Uśmiech
Zgłoś do moderatora   Zapisane

Jolanta Dobrzyńska - podobno baba z jajem  Mrugnięcie

(...) czasem pomimo pozorów religijności czyjś stan umysłu może być bardzo negatywny. Prawdziwa duchowość powinna owocować łagodnym usposobieniem, poczuciem szczęścia i spokoju. - Dalajlama XIV
Użytkownik zbanowany
*

Punkty: +33/-83
Offline Offline

Wpisy: 190
Znajomi: 2
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych« Odpowiedź #8 : 22 Czerwiec, 2014, 18:21:55 »

A co pani zrobiła wcześnie pisząc na tym wątku?!
Zgłoś do moderatora   Zapisane
Przyjaciel forum
*

Punkty: +398/-238
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 2469
Znajomi: 11
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych« Odpowiedź #9 : 22 Czerwiec, 2014, 19:17:08 »

do harcerz: Zdjęcie jest bardzo nie smaczne i  obrażające uczucia religijne. Mam nadzieje, że administrator strony je usunie.

Robert proszę Cię. Nie daj się wmanewrować w te gierki. Chyba że jest to Twoja odpowiedź na mojego posta który kiedyś pozostał bez odpowiedzi. Co jak Wiesz było odpowiedzią.

 harcerz https://www.youtube.com/watch?v=_PoFVOFdM4g

https://www.youtube.com/watch?v=2h9zNR2NA4U

 
Zgłoś do moderatora   Zapisane

Nie jestem idealny, ale idealnie sobie z tym radzę...Punkty: +13/-0
Offline Offline

Wpisy: 8
Znajomi: brak
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych« Odpowiedź #10 : 22 Czerwiec, 2014, 20:13:59 »

LUDZIE ! ! Nie szargam swiętości. szarga ją za to mojej nowiny bohaterka, która aby tylko komuś dowalić do piecyka gada takie głupoty w ratuszu miejskim. Czy ja te słowa radnej Grzesiak zmyśliłem. NIE !. Są autentyczne i dostępne dla ludzi na bipie ! Ale rusz pania Grzesiak a już stado jej podwładnych kundelków sie odezwie. taki np. Daszkiewicz. Czy rzeczą normalna jest podejmowanie tego typu tematów na sesji Rady Miejskiej ? !! Bo dla ludzi i dla mnie te wypowiedzi kompromituja radna. Jako radna właśnie. Nie jestm ani za ani przeciw Burmistrzowi. współczuję mu jedynie niektórych radnych bo to hańba być radnym i takie wygibasy robić.Jak ta hrabianka się zachowuje ! ? WSTYD. A protokoły sesji RAdy miasta czy sie to komus podoba czy nie w imię ludu bede sledził. I piętnował bzdury albo nie nazywam się OBELUS! !!!
Zgłoś do moderatora   ZapisanePunkty: +21/-136
Offline Offline

Wpisy: 185
Znajomi: brak
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych« Odpowiedź #11 : 22 Czerwiec, 2014, 20:54:59 »

„z punktu widzenia obywateli naszego Lubania” bardziej interesujące jest to, że na najbliższej sesji Rady miasta, burmistrz Słowiński zaproponuje podwyższenie wydatków na zakup sprzętu informatycznego dla Urzędu Miasta o kwotę 150.000 zł do kwoty 657 800 zł.
Czy na bardziej wypasionym sprzęcie będą urzędnicy pracować lepiej, szybciej Co?? Wzrost o 30% wydatku zatwierdzonego wcześniej przez radnych w budżecie miasta na 2014r, a finansowanego z wziętego KREDYTU.  No cóż z publicznych pieniędzy, zwłaszcza z kredytu łatwo się wydaje. Każdy z nas zanim kupi sobie nowszy sprzęt musi wpierw zarobić na niego.

Ważniejsze dla „obywateli naszego miasta” jest to, że Burmistrz chce wydać dodatkowe 79 600 zł na zakup usług w dziale gospodarki komunalnej i ochrony środowiska (ZGiUK??) nie tłumacząc w uzasadnieniu zmiany budżetu na co to ma być wydane. (Dział 90001 rozdział 4300). Tłumaczy się lakonicznie inne wydatki, a ten już nie. Może to pewnych radnych nie interesuje, albo zakłada się, że nie doczytają w tabelkach wydatków i przegłosują zmianę budżetu miasta. Jednak ja, jak i inne osoby z chęcią by się dowiedziały na co publiczne pieniądze mają być wydane lub za co miasto ma dodatkowo zapłacić.   

No cóż zobaczymy jak radni pochylą się nad tymi zagadnieniami na wtorkowej sesji Rady Miasta.

Link do projektu uchwały: http://bip.um-luban.dolnyslask.pl/plik.php?id=8405


No to się zaroi od użytkowników "wyborczych" w kadzeniu na tym portalu.
Wygrał raz wirtualnie więc dalej tą drogą ?!

<a href="http:////www.youtube.com/v/207cblCX4wQ?hl=pl_PL&amp;amp;version=3&amp;amp;rel=0" target="_blank">http:////www.youtube.com/v/207cblCX4wQ?hl=pl_PL&amp;amp;version=3&amp;amp;rel=0</a>
Zgłoś do moderatora   Zapisane

Władza jest zawsze niebezpieczna.
Przyciąga najgorsze rzeczy.
I wypacza najlepszych ludzi.
Otrzymują ją jedynie ci,
którzy zniżą się, aby po nią sięgnąć…
Przyjaciel forum
*


Punkty: +465/-51
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 2966
Znajomi: 45
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


« Odpowiedź #12 : 22 Czerwiec, 2014, 22:32:23 »

Wygrał raz wirtualnie więc dalej tą drogą ?!

Przeceniasz wirtualny świat. Owszem, można to i owo. Nie zdradzę szczegółów, bo to są drogie rzeczy - jak mawia F. Kiepski.

Rowińskiego; czyli cały, panujący establishment, pogonili mieszkańcy - nie internet.
Zgłoś do moderatora   Zapisane
Aktywny użytkownik
*

Punkty: +91/-14
Offline Offline

Wpisy: 577
Znajomi: brak
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych« Odpowiedź #13 : 23 Czerwiec, 2014, 20:31:16 »

Panie Robercie niech Pan nie rzuca sumami bo one nic nikomu nie mówią.
Czy jak Panu ktoś rzuci, że kardiograf kosztuje 100 tys. albo milion to co Pan mu powie? To dużo czy mało?

Jak Pan rzuca sumami to proszę je porównać z systemami informatycznymi innych urzędów miejskich, powiatowych czy wojewódzkich bo to dopiero da jakiś obraz.

Powszechnie wiadomo, że te systemy informatyczne są bardzo drogie ale czasem może warto zainwestować w stabilne systemy niż później obudzić się z ręką w nocniku jak Tusk i spółka którzy nie potrafili zadbać ani o własne, ani o naszego państwa bezpieczeństwo.

Zatem jak chce Pan coś powiedzieć to proszę z sensem i przedstawić analizę kosztów systemów teleinformatycznych równorzędnych. Sam jestem ciekawy wyników
Inaczej może to wyglądać że szuka Pan po prostu awantury a chyba Pan nie chce zostawiać po sobie takiego wrażenia

Zawsze też pozostają liczydła.

pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: 23 Czerwiec, 2014, 20:37:12 wysłane przez Lider » Zgłoś do moderatora   Zapisane
Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Pokrewne Tematy
Temat Zaczęty przez Odpowiedzi Wyświetleń Ostatnia wiadomość
Kondolencje Bieżące wiadomości x 2 8882 Ostatnia wiadomość 29 Kwiecień, 2009, 20:05:34
wysłane przez Leo
SYLWESTER Ogłoszenia drobne martad 7 17208 Ostatnia wiadomość 19 Luty, 2011, 01:29:54
wysłane przez globus
Avatar Polecam - Niepolecam gracjano 8 11842 Ostatnia wiadomość 22 Kwiecień, 2010, 20:36:04
wysłane przez gracjano
aerobik Świat Kobiet marti 3 10967 Ostatnia wiadomość 31 Marzec, 2010, 09:35:43
wysłane przez kacha48
Humor Hydepark « 1 2 3 4 » TK159 55 50457 Ostatnia wiadomość 21 Grudzień, 2012, 20:43:44
wysłane przez Hubert
Żałosna desperacja pewnego urzędnika :) Hydepark Beata 6 4046 Ostatnia wiadomość 08 Luty, 2011, 08:32:31
wysłane przez borisem
11.11.... Hydepark « 1 2 ... 5 6 » widelec 77 68591 Ostatnia wiadomość 09 Grudzień, 2011, 22:17:45
wysłane przez borisem