Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Ten temat nie był jeszcze oceniany!
Oceń ten temat! Ocena:
Autor Wątek: Przy korytku  (Przeczytany 8784 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.



Punkty: +4/-6
Offline Offline

Wpisy: 9
Znajomi: brak
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« : 20 Maj, 2014, 19:26:05 pm »

Demokracja to wybory. I choć o politykach nie mamy dobrego zdania co jakiś czas dokonujemy elekcji. Wybory to komisje wyborcze, które czuwają nad prawidłowym przebiegiem wyborów, zliczają głosy, wypisują protokoły. Komisje wyborcze to dla ich członków, choć zapewne nie dla wszystkich, profit, możliwość dorobienia kilku złotych poprawiających budżety domowe. Około sto pięćdziesiąt złotych. Takie małe korytko, przy którym jak się dobrze zakręcić można trochę podjeść.

Na listę członków komisji wyborczych powołanych do przeprowadzenia wyborów do Parlamentu Europejskiego w Lubaniu natrafiłem przypadkowo odwiedzając Urząd Miasta. Tam na tablicy ogłoszeń ona wisi.  Studiując nazwiska co jakiś czas popadałem w zdumienie. Już piszę dlaczego? Otóż zdumiewa mnie pazerność niektórych osób, które znalazły się na liście członków komisji wyborczych. Zdumiewa również familijność. Przykład pierwszy z brzegu. Nazwisko Kraska pojawia się w wykazie dwukrotnie. Członkiem komisji jest radna Kraska Teresa oraz Piotr Kraska. Oboje z rekomendacji PO. PO wystawiło również Piotra Rogackiego syna Tego byłego wiceburmistrza. Oczywiście PO nie zapomniało o najwierniejszych z wiernych czyli Kazimierzu Kiljanie, Pawłowi Płuciennikowi i Czesławie Rutanie! Ten ostatni zasiada w komisji zlokalizowanej w Szpitalu co akurat nie dziwi w kontekście jego ostatnich problemów zdrowotnych.

Wśród nominatów PiS nie mogło oczywiście zabraknąć nazwiska Zembik. Pojawia się jednak ono raz. Zdumiewają osoby delegowane przez Twój Ruch, który otwarcie walczy z ciemnogrodem czyli większością obywateli naszego kraju, jawnie popierający gender. Co zdumiewa? Wymieniam Małgorzata Zatoka, Sylwia Krasowska, Andrzej Choroszy. Te trzy osoby to pracownicy Urzędu Miasta odpowiednio zajmujący się finansami, EDUKACJĄ i UDZIELANIEM ŚLUBÓW (za strona internetową miasta).

Jak widać „pieniądze nie śmierdzą” jednak wstyd pozostaje.
Zgłoś do moderatora   Zapisane
Aktywny użytkownik
*

Punkty: +475/-99
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wpisy: 2611
Znajomi: 7
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


http://trickymind.pl/wp-content/uploads/2013/12/wo


« Odpowiedź #1 : 20 Maj, 2014, 19:57:14 pm »

Cóż o członkostwo w takiej komisji wyborczej może ubiegać się każdy z nas. Ktoś to musi robić, szkoda tylko, że owe miejsca nie zostaną zajęte przez osoby uboższe, będące bez pracy, bowiem im  te parę groszy bardziej by się przydało. Z drugiej strony nie wiemy do końca jak wygląda obecna sytuacja finansowa osób powyżej wymienionych. Wiedzą to tylko oni sami, być może spłacają zaciągnięte kredyty, nie mają akurat pracy, pomagają najbliższym itd. Powiem tak, ja nikomu nie zazdroszczę, gdyż staram się nie kierować zawiścią w życiu codziennym.
Zgłoś do moderatora   Zapisane

Jolanta Dobrzyńska - podobno baba z jajem 

(...) czasem pomimo pozorów religijności czyjś stan umysłu może być bardzo negatywny. Prawdziwa duchowość powinna owocować łagodnym usposobieniem, poczuciem szczęścia i spokoju. - Dalajlama XIV



Punkty: +50/-43
Offline Offline

Wpisy: 126
Znajomi: brak
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #2 : 20 Maj, 2014, 21:06:28 pm »

Cóż o członkostwo w takiej komisji wyborczej może ubiegać się każdy z nas. Ktoś to musi robić,


Zgadzam się z tym. Komisje wyborcze nie są po to, by dawać komuś zarobić, tylko by każde ugrupowanie miało tam swojego przedstawiciela. Przedstawiciel jest po to, by pilnować przebieg głosowania. Nie ma co się dziwić, że partie zgłaszają swoich ludzi zaufanych. Czy to jest takie korytko? Nie myślę, by tak było. Praca od rana (od 6 czy 7) w niedzielę do ok. 2 czy 3 w nocy Wcześniej jakieś szkolenia. Policzyć te wszystkie godziny to nie jest korytko. Proponowano mi kiedyś pracę w takiej komisji (proponowano, bo nikt nie chciał w w/w pracować) nie zgodziłam się. Nigdy w takiej nie zasiadałam i nie chcę. Kiedyś w poprzednich wyborach i jeszcze wcześniejszych ta kwota była chyba taka sama. Myślę, że gdyby to była kwota 200 lub 250 zł to można rozdzierać szaty.

"W celu zgłoszenia chęci udziału w pracach obwodowej komisji wyborczej, należy zwrócić się bezpośrednio do pełnomocników komitetów wyborczych, które zarejestrowały w danym okręgu wyborczym listy kandydatów do Parlamentu Europejskiego. Wykaz pełnomocników wyborczych oraz ich adresy dostępne są na stronie internetowej Państwowej Komisji Wyborczej m.in. w wykazie złożonych zawiadomień o utworzeniu komitetu wyborczego w związku z
wyborami do Parlamentu Europejskiego. Tam też dostępny jest wykaz adresów stron internetowych komitetów wyborczych uczestniczących w wyborach do Parlamentu Europejskiego, zarządzonych na dzień 25 maja 2014 r.
(...)
Ponadto należy zauważyć, że:

 - samo zgłoszenie kandydata na członka komisji nie gwarantuje, że dana osoba zostanie powołana w skład komisji, ponieważ, tak jak wskazano wyżej, w przypadku zgłoszenia do danej komisji większej liczby kandydatów niż ustawowo przewidywana, konieczne będzie przeprowadzenie losowania ich składu, (...)"

http://info.pkw.gov.pl/gdzie-zglosic-chec-udzialu-w-pracy-obwodowej-komisji-wyborczej/gdzie-zglosic-chec-udzialu-w-pracach-obwodowej-komisji-wyborczej.html



Jak widać „pieniądze nie śmierdzą” jednak wstyd pozostaje.


Jaki wstyd? Wstyd być wkomisji wyborczej? Po co takie słowa? Tego nie rozumiem.
« Ostatnia zmiana: 20 Maj, 2014, 21:12:42 pm wysłane przez Agata » Zgłoś do moderatora   Zapisane


*

Punkty: +214/-137
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 590
Znajomi: 1
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



WWW
« Odpowiedź #3 : 21 Maj, 2014, 01:22:27 am »

Rzadko stawiam plusy, jeszcze rzadziej minusy.
Tym razem nie mogę się powstrzymać: Agata "+".
Komentarz zbyteczny.


Pozdrawiam

tsetse
Zgłoś do moderatora   Zapisane

Aequitas et Veritas



Punkty: +21/-136
Offline Offline

Wpisy: 185
Znajomi: brak
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #4 : 21 Maj, 2014, 21:53:46 pm »

.
Zgłoś do moderatora   Zapisane

Władza jest zawsze niebezpieczna.
Przyciąga najgorsze rzeczy.
I wypacza najlepszych ludzi.
Otrzymują ją jedynie ci,
którzy zniżą się, aby po nią sięgnąć…



Punkty: +139/-42
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 432
Znajomi: brak
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #5 : 23 Maj, 2014, 18:20:23 pm »

W Holandii do urn wyborczych poszło zaledwie 37% wyborców. Piszę zaledwie bo jak  na ten kraj to niska frekwencja. Obawiam się, że u nas będzie o połowę mniejsza. Oj niewiele pracy przy liczeniu głosów będą mieli delegowani do komisji wyborczych.
Zgłoś do moderatora   Zapisane
Przyjaciel forum
*

Punkty: +178/-67
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 1954
Znajomi: 14
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



WWW
« Odpowiedź #6 : 23 Maj, 2014, 18:32:01 pm »

Janus58144 ,, musimy iść na wybory,, konstrukcja jest taka ,że obrzydła ..ale jak nie pójdziemy ,to z Nas kolonia..
Zgłoś do moderatora   Zapisane

 *Link usunięty*
Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Pokrewne Tematy
Temat Zaczęty przez Odpowiedzi Wyświetleń Ostatnia wiadomość
Lądowanie przy orkanie ... Hydepark « 1 2 3 » Paweł Sokołowski 33 25304 Ostatnia wiadomość 18 Lipiec, 2013, 23:45:27 pm
wysłane przez MAGENTA
Spotkanie przy grilu Hydepark Iza 0 3682 Ostatnia wiadomość 29 Sierpień, 2008, 17:06:11 pm
wysłane przez Iza
Przetarg na M-4 (63m) przy ul. Mieszka II - 95.000 pln Informacje i Komunikaty Instytucji Paweł Sokołowski 0 4367 Ostatnia wiadomość 28 Kwiecień, 2009, 18:19:25 pm
wysłane przez Paweł Sokołowski
[Niepolecamy] - "warsztat" skuterków itp przy targu! Polecam - Niepolecam Shakin 4 10072 Ostatnia wiadomość 16 Wrzesień, 2009, 22:49:59 pm
wysłane przez Shakin
Obiekt wandalizmu przy lubańskiej Temidzie [mieszkańcy informują ] Bieżące wiadomości « 1 2 3 4 5 » Ewa Gutek 70 68203 Ostatnia wiadomość 29 Lipiec, 2011, 19:34:37 pm
wysłane przez Tony
preca przy sprzątaniu Komercyjnie - Biznes, firmy, etc irekzz 0 2747 Ostatnia wiadomość 22 Lipiec, 2011, 23:22:30 pm
wysłane przez irekzz
Spotkanie z poezją przy harcerskim ognisku. Kalendarz wydarzeń « 1 2 3 » ZUZA 36 35449 Ostatnia wiadomość 05 Marzec, 2013, 19:00:18 pm
wysłane przez ZUZA
parking przy szpitalu Hydepark « 1 2 » MMM 15 11400 Ostatnia wiadomość 22 Listopad, 2013, 09:50:25 am
wysłane przez tatajulki