Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Ten temat nie był jeszcze oceniany!
Oceń ten temat! Ocena:
Autor Wątek: Program obchodów świąt majowych  (Przeczytany 8968 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Przyjaciel forum
*

Punkty: +465/-51

Wpisy: 2966
Znajomi: 45
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych

« : 28 Kwiecień, 2014, 12:49:33 »

.
Zgłoś do moderatora   Zapisane

*

Punkty: +462/-184

Wpisy: 439
Znajomi: 1

« Odpowiedź #1 : 30 Kwiecień, 2014, 23:32:16 »

Co prawda Święta Majowe przed nami, ale już dziś z ich okazji dużo się działo. Przed godziną 12 na ulicach miasta pojawili się uczniowie i pedagodzy z Gimnazjum Miejskiego nr 2 w Lubaniu. Oto moja krótka fotorelacja z tego wydarzenia (niestety ominął mnie "pochód").

gim(1).jpg

gim(5).jpg

gim(2).jpg

gim(1).jpg

* gim(1).jpg (353.97 KB, 899x674 - powiększony/pobrany 810 razy.)
gim(2).jpg

* gim(2).jpg (332.27 KB, 899x674 - powiększony/pobrany 640 razy.)
gim(3).jpg

* gim(3).jpg (325.37 KB, 899x674 - powiększony/pobrany 221 razy.)
gim(4).jpg

* gim(4).jpg (319.29 KB, 899x674 - powiększony/pobrany 235 razy.)
gim(5).jpg

* gim(5).jpg (339.95 KB, 899x674 - powiększony/pobrany 626 razy.)
gim(6).jpg

* gim(6).jpg (333.83 KB, 899x674 - powiększony/pobrany 216 razy.)
gim.jpg

* gim.jpg (349.35 KB, 899x674 - powiększony/pobrany 222 razy.)
« Ostatnia zmiana: 01 Maj, 2014, 22:31:05 wysłane przez Piotrek » Zgłoś do moderatora   Zapisane
Przyjaciel forum
*

Punkty: +178/-67

Wpisy: 1953
Znajomi: 14

« Odpowiedź #2 : 01 Maj, 2014, 21:47:01 »

Byłem..widziałem i zadowolonym...cieszy udział innych szkół a to oznacza ,że o nich wiemy.
Dwójka pokazała się z dobrej strony i nawet..śmiem poinformować przebiła trójkę w pomyślunku.. Mrugnięcie idzie współzawodnictwo ,,to wróży wysoki poziom a oto Nam przecie chodzi.

mark...

nie czyń jako ja czynię ino jak nauczam...mark...

*

Punkty: +462/-184

Wpisy: 439
Znajomi: 1

« Odpowiedź #3 : 03 Maj, 2014, 14:54:49 »

"Witaj, majowa jutrzenko...
  Witaj Maj, Trzeci Maj,
  Dla Polaków błogi raj!"

Krótka fotorelacja z obchodów trzeciomajowych w Lubaniu.

maj1.jpg

maj3.jpg

maj2.jpg

maj5.jpg

maj.jpg

* maj.jpg (214.17 KB, 948x533 - powiększony/pobrany 219 razy.)
maj1.jpg

* maj1.jpg (140.32 KB, 948x533 - powiększony/pobrany 468 razy.)
maj3.jpg

* maj3.jpg (223 KB, 1027x949 - powiększony/pobrany 484 razy.)
maj2.jpg

* maj2.jpg (129.66 KB, 948x533 - powiększony/pobrany 482 razy.)
maj4.jpg

* maj4.jpg (123.02 KB, 948x533 - powiększony/pobrany 215 razy.)
maj5.jpg

* maj5.jpg (167.79 KB, 948x533 - powiększony/pobrany 491 razy.)
maj6.jpg

* maj6.jpg (153.85 KB, 948x533 - powiększony/pobrany 219 razy.)
maj7.jpg

* maj7.jpg (156.7 KB, 948x533 - powiększony/pobrany 236 razy.)

Punkty: +4/-34

Wpisy: 61
Znajomi: brak

« Odpowiedź #4 : 04 Maj, 2014, 15:54:41 »

Pan burmistrz jaja sobie robi pisząc o "obchodach trzeciomajowych w Lubaniu". Spacerek do kościoła-nawet w większym gronie-w żaden sposób nie można nazwać obchodami. Jak zwykle magistrat,ŁCR i MDK dali ciała. oczywiście w sprawozdaniach słupki urosną poparte burmistrzowską "fotorelacją z obchodów trzeciomajowych w Lubaniu". Jak zwykle burmistrz pokazał iż ma Lubaniaków w dupie. Jako historyk powinien znać hasło"...chleba i igrzysk..."a jako polityk powinien umieć je zrealizować-rozumiem niemożność dania chleba,ale igrzyska?-niema nic prostszego. Uwielbiam Lubań,jego zakamarki,urocze położenie,bliskość dawnych poligonów ALE CHOLERNIE MI GŁUPIO ŻE PO RAZ KOLEJNY MÓJ PRZYJACIEL ZE ZGORZELCA ŚMIEJE SIĘ ZE MNIE, MÓWIĄC A U WAS JAK ZWYKLE NIC SIĘ NIE DZIEJE. Żenada i plucie przez burmistrza ludziom w twarz,najgorsze że pluje on na nas idąc spacerkiem do miejsca gdzie jeden z największych ludzi wisi na krzyżu. Głupota czy obłuda?

Punkty: +139/-42

Wpisy: 432

« Odpowiedź #5 : 04 Maj, 2014, 16:43:17 »

Najpierw fakty. Tegorocznej obchody świąt majowych miały dwie odsłony. Pierwszą, zorganizowaną przez lubańskie gimnazja. Rozpoczęło GM nr 2 Wielką Majówka, której większa część rozegrała się pod ratuszem. Po południu do akcji wkroczyło GM nr 3. Efekt to np. dwie wywieszone flagi na wieży Brackiej. Drugą odsłoną były obchody oficjalne które wespół z Urzędem Miasta organizowało Starostwo Powiatowe. Od wielu lat w dniu 3 maja reprezentacje szkół, stowarzyszeń oraz władz spotykają się na pl. Ks. Jana Winiarskiego aby w towarzystwie orkiestry przejść pod kościół gdzie składane są wiązanki kwiatów. A potem odprawiana jest Msza św. W tym roku planowano festyn na Osiedlu Piast. Ze względu na warunki pogodowe niestety odwołany.
Teraz komentarz. Na żadnym z wymienionych przeze mnie wydarzeń STROCZANA nie było! Ani pod ratuszem ani na Osiedlu Piast. Nie znalazł czasu. Za to jego komentarz poziom żenady przekroczył wielokrotnie. Nie wiem STROCZAN co cię urzekło w Zgorzelcu. Może majówka w Placebo z DJ Pieszczochem? A może majówka z meblami Forte? A może uwiódł cię fakt że oficjalne obchody zgorzeleckiego miały miejsce w kościele pw. Św. Bonifacego?
Jedno jest pewne. Pozwól głupiemu mówić a sam się skompromituje! Ten cytat idealnie pasuje do ciebie STROCZANIE! Najgorsze jest to że kompromitując siebie kompromitujesz także środowisko z którym cię kojarzą.

Punkty: +220/-180

Wpisy: 253

« Odpowiedź #6 : 04 Maj, 2014, 17:32:33 »

umieszczam gdyż według Tomasza Stroczana w Zgorzelcu to się dopiero  3 V tego roku działo.

Zgorzelec.jpg

Zgorzelec.jpg

* Zgorzelec.jpg (299.99 KB, 709x1000 - powiększony/pobrany 387 razy.)

« Odpowiedź #7 : 05 Maj, 2014, 11:39:43 »

cezarze, cezarze,jeśli mijasz się z prawdą to przynajmniej jej się ukłoń. rozumiem z racji funkcji bronisz burmistrza ok. ale rób to tak aby twoja obrona nie odbijała się rykoszetem w pryncypała twego. Jeżeli już zamieściłeś plakat burmistrza Zgorzelca to uczciwość nakazuje abyś umieścił też plakat MDK Zgorzelec(http://eluban.pl/kultura/1186,swiat-stanal-na-glowie.htm), który jak lubański MDK czy Łcr jest instytucją miejską odpowiedzialną właśnie(jak sama nazwa wskazuje) za kulturę. Bo jeżeli burmistrz Zgorzelca potrafi zmobilizować swoich pracowników do działań a burmistrz Lubania nie to nasuwa się wniosek o nieudolności albo lenistwie tego drugiego. I tak rykoszet trafił w kolano burmistrza.

« Odpowiedź #8 : 05 Maj, 2014, 11:55:12 »

Do Janusa, gra w obrażanie rozpoczęta a więc prosta jak konstrukcja cepa istoto mylnie zwana człowiekiem, tchórzliwy konformisto chowający się za nickiem, który przy następnym władcy będziesz mógł szybko zmienić POD RATUSZEM BYŁEM słyszałem utyskiwania młodzieży-kiedy to się skończy...etc. Choć sam pomysł uważam za świetny. Na spacerku bogoojczyźnianym nie byłem bo nie wieżę w boga a kler rzymsko-katolicki uważam za jedną z większych plag ludzkości. Co do Zgorzelca kilka przykładów dla których tam pojechałem(nota bene już nie pamiętam kiedy byłem w jakimkolwiek klubie) :odbędzie się  wspólnie z Miejską Biblioteką Publiczną  film w cyklu „Wielka literatura na wielkim ekranie”. No a w czwartek...  W czwartek bawimy się na imprezach finałowych projektu „10 lat Unii Europejskiej w Europamieście Zgorzelec Görlitz”! 
Zaczynamy już przed południem. O godz. 10 wystartuje gra miejska, do wzięcia udziału w której gorąco namawiamy. W zabawie będą mogły brać udział drużyny złożone z 2 do 5 osób. Ich zadaniem będzie odnalezienie wyznaczonych przez organizatorów miejsc, a następnie wykonanie przypisanego do każdego z tych miejsc zadania. Rejestracja drużyn chcących wziąć udział w zabawie odbywać się będzie w miejscu startu do gry tj. w Muzeum Łużyckim w Zgorzelcu przy ul. Daszyńskiego w godzinach od 10 do 11. Uwaga, do zlokalizowania miejsc kolejnych zadań każdej drużynie potrzebny będzie smartfon z funkcją GPS! Zapraszamy wszystkich chętnych, bo oprócz tego, że świetna zabawa jest gwarantowana, to jeszcze dla wszystkich będą upominki, a dla najlepszych nagrody. Warto się pośpieszyć z rejestracją, bo ilość uczestników jest ograniczona.

Podczas gdy drużyny zmagać się będą z kolejnymi zadaniami, wszystkich pozostałych zapraszamy na Przedmieście Nyskie i Most Staromiejski na godz. 14. Tam podzielimy wielki i pyszny jubileuszowy tort przygotowany z okazji 10 lat Polski w UE. Po słodkim poczęstunku kolorowy korowód przejdzie ulicami miasta do parku Nadnyskiego przy moście Jana Pawła II, gdzie o godz. 15.30 rozpocznie się piknik majowy. W jego trakcie, oprócz wojskowej grochówki dla wszystkich, serwować będziemy występy dzieci i młodzieży i koncerty muzyczne. Zagrają m.in. zespół Cazzo, formacja Lanterna Futuri Band, a jako gwiazda wieczoru wystąpi ok. godz. 19.30 zespół Papa D.

Kto od muzyki rozrywkowej woli tę poważną, też znajdzie coś dla siebie. O godz. 19 w Miejskim Domu Kultury koncert da Międzynarodowa Młodzieżowa Orkiestra Kameralna Euroopera. Atrakcji będzie zresztą znacznie więcej. Warto więc przyjść - wspólnie świętujmy 1 maja i 10 rocznicę polskiej akcesji w UE.
I CO PANIE LIŻĘ DUPĘ BURMISTRZOWI BEZ WZGLĘDU NA TO KTO NIM JEST-MOŻNA PRZYGOTOWAĆ FAJNYCH KILKA DNI CZY TEŻ NIE. Jeszcze raz,kolejny zresztą, pan Arkadiusz Słowiński jest mi całkowicie obojętny ale BURMISTRZ A. SŁOWIŃSKI JEST OSOBĄ KTÓRĄ Z RACJI BYCIA OBYWATELEM I WYBORCĄ MAM PRAWO KRYTYKOWAĆ.

« Odpowiedź #9 : 05 Maj, 2014, 18:18:22 »

STROCZAN. Diagnoza jest nadal aktualna. Twój wpis potwierdza tylko postawioną we wcześniejszym moim wpisie tezę, która brzmi  Pozwól głupiemu mówić a sam się skompromituje!
Pozwolić tobie pisać to jak "dać małpie brzytwę..." . Przysłowia ludowe maja moc, w twoim przypadku sprawczą.
Piszesz
Pan burmistrz jaja sobie robi pisząc o "obchodach trzeciomajowych w Lubaniu". Spacerek do kościoła-nawet w większym gronie-w żaden sposób nie można nazwać obchodami. Jak zwykle magistrat,ŁCR i MDK dali ciała

Walisz cepem na odlew po lubańskich obchodach trzeciomajowych za kontrapunkt podając zgorzeleckie. Ale nie te oficjalne a te zorganizowane przez zgorzelecki MDK! Jako dziecko internetu nawet umiejętnie podlinkowujesz plakat MDK Zgorzelec, a później idziesz krok dalej i na zasadzie kopiuj wklej (no szacun) umieszczasz w swojej wypocinie . Tyle tylko STROCZAN, że to co linkujesz ODNOSI SIĘ DO OBCHODÓW 1 MAJA i 10 rocznicy wejścia Polski do UE!!! I z obchodami Trzeciego Maja nie ma nic wspólnego. Normalny człowiek to widzi, głupi już nie.
A jeżeli już chcesz to zabawmy się. W linkowanie. Podrzucam ci Stroczan kilka ostatnich wydarzeń i zapowiedzi z Lubania. Odpowiedz co w tym samym czasie działo się w Zgorzelcu. Przekonamy się czy twoja maksyma „Wszędzie dobrze ale w Lubaniu najgorzej” znajdzie zastosowanie.
Koncert Papieski 27.04.2014r.
(ponad 500 widzów);
https://www.facebook.com/media/set/?set=a.496556740445586.1073741846.286499881451274&type=1
https://www.facebook.com/media/set/?set=a.496470073787586.1073741845.286499881451274&type=1
http://www.luban24.pl/index.php?topic=9517.0
http://youtu.be/l3AKt8hKgwI

« Odpowiedź #10 : 05 Maj, 2014, 20:16:24 »

Janus,Janus nie unoś się bo to bez sensu. Ja walę na oślep bo opisuje to co widzę oczyma. Ja nie opisuję słupków,czy odpowiednio ustawianych zdjęć. Mam żal do burmistrza i jego-bardziej lub mniej narwanej świty- że ten długi,naszpikowany świętami weekend przeszedł bez echa w naszym mieście. Ja rozumiem msze,spotkania w wąskich gronach i udawanie bogoojczyźnianych zachowań, ale to nic nie wnosi w budowanie samoświadomości obywatelskiej w śród tak zwanego prostego luda. Ile osób,idąc w pochodzie 3 majowym przyciągnęliście do siebie,ilu młodych lubaniaków dowiedziało się od ciebie jak ważnym dokumentem była Konstytucja 3 Majowa. Ile osób przyszło pod ołtarze i zdobyło nową dla siebie wiedzę? Lubań ma 20 parę tys. mieszkańców ilu z nich przeszło w wzmiankowanym pochodzie? Pytania retoryczne,nie musisz odpowiadać-chyba że pod własnym nazwiskiem.
Prezydent Komorowski powiedział, że chciałby żeby te święta majowe były radosne, wesołe ale zarazem dające wiedzę młodym ludziom. Czas kiedy młodzi latali do kruchty bezpowrotnie minął teraz należy szukać innych rozwiązań vide Bolesławiec,Zgorzelec (imprezę dla klepaczy po plecach zrobiono w kościele ale w tym samym czasie miasto żyło dla mieszkańców a nie tylko dla oficjel. O TO MAM ZARZUTY DO BURMISTRZA I JEGO ŚWITY. Lubań BYŁ SMUTNY I NIEŚWIĄTECZNY, GDYBY NIE ERA MASMEDIÓW MAŁO KTO ODCZUŁBY ŻE MIJAJĄ DWA TAK WAŻNE DLA NASZEJ HISTORII DNI.
Użyłem metody kopiuj wklej by było szybciej.

« Odpowiedź #11 : 05 Maj, 2014, 20:37:53 »

STROCZAN! STROCZAN! Gdy nie starcza argumentów na potwierdzenie swoich słów zaczyna się bajdurzenie o niczym. Co w swoim ostatnim wpisie czynisz. Żal mi ciebie.
Zapewne więcej młodych ludzi, spośród uczestników Wielkiej Majówki pod Ratuszem, dowiedziało się o Konstytucji 3 Maja biorąc udział w tym przedstawieniu niż np. z kolejnej telewizyjnej wyliczanki. Zapewne więcej młodzieży dowiedziało się czegoś o znaczeniu Święta Niepodległości czy Konstytucji 3 Maja z przygotowanych w ciągu ostatnich trzech lat przedsięwzięć GM nr 3 niż z jakiejś gry miejskiej (sic!). Zresztą wystarczyło na którymś z wymienionych przedsięwzięć być i tej młodzieży posłuchać. To się nazywa aktywne formy nauczania. Tylko skąd ty masz to wiedzieć!?
Nadal za przykład podajesz Zgorzelec i Bolesławiec. Upór godny maniaka lecz nie do obrony.
Przykro mi, że zaśmieciłeś ten wątek.
Proponuję otwórz nowy. Tytuł padł w moim ostatnim poście. Ale przypominam. Wszędzie dobrze lecz w Lubaniu najgorzej.
Aktywny użytkownik
*

Punkty: +91/-14

Wpisy: 577

« Odpowiedź #12 : 06 Maj, 2014, 14:30:02 »

Ilekroć głos zabiera na tym forum pan Stroczan, to nigdy nie mogę zrozumieć o co temu panu chodzi.
A już w ogóle nie mam pojęcia do czego ma służyć jego wulgarność.

ps.
rozumiem, że można mieć sentyment do pierwszomajowych pochodów z minionej epoki i temu rozmachowi z jakim wielbiono sowietów nikt dziś nie dorówna ale z tego powodu wszczynać awantury dziś, to wstyd
Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  

Skocz do:  

Pokrewne Tematy
Temat Zaczęty przez Odpowiedzi Wyświetleń Ostatnia wiadomość
Program Lawa - 28, 29 czerwiec 2008r. Kalendarz wydarzeń « 1 2 » Iza 15 13187 Ostatnia wiadomość 01 Lipiec, 2008, 11:34:46
wysłane przez simon75
Wesołych Świąt.. Hydepark x 0 2395 Ostatnia wiadomość 24 Grudzień, 2008, 14:20:02
wysłane przez x
Wesołych Świąt Hydepark widelec 0 1939 Ostatnia wiadomość 10 Kwiecień, 2009, 20:51:09
wysłane przez widelec
Jubileusz 150 lecia konsekracji kościoła św. Trójcy [program obchodów] Bieżące wiadomości x 0 4007 Ostatnia wiadomość 23 Maj, 2011, 21:54:21
wysłane przez x
Wesołych Świąt Kalendarz wydarzeń ŁCR 0 2091 Ostatnia wiadomość 24 Grudzień, 2012, 09:43:40
wysłane przez ŁCR
Nowy program o zdrowym jedzeniu Hydepark « 1 2 » tomeh 21 14458 Ostatnia wiadomość 06 Maj, 2013, 10:45:37
wysłane przez arek.boro
Obchody świąt majowych Miasto Lubań Urząd Miasta 0 2592 Ostatnia wiadomość 26 Kwiecień, 2013, 12:15:43
wysłane przez Urząd Miasta
Wesołych Świąt Hydepark Bero 12 6227 Ostatnia wiadomość 26 Grudzień, 2013, 22:58:54
wysłane przez Prowincjusz
WESOŁYCH ŚWIĄT Hydepark oaza 5 2852 Ostatnia wiadomość 22 Kwiecień, 2014, 08:46:30
wysłane przez oaza
REKLAMA
eurolpolska.pl olej silnikowy
480 Gości, 0 Użytkowników