Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Ten temat nie był jeszcze oceniany!
Oceń ten temat! Ocena:
Autor Wątek: STREFA EKONOMICZNA ROZSZERZONA!  (Przeczytany 3764 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Moderator
*****

Punkty: +121/-0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 638
Znajomi: brak
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych« : 16 Kwiecień, 2014, 08:53:46 »

Oto decyzja, której wyglądaliśmy od dawna - we wtorek 8 kwietnia Rada Ministrów zwiększyła obszar Kamiennogórskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej Małej Przedsiębiorczości. Powiększy się ona o nowe tereny inwestycyjne w Jaworze, Mirsku i Bolkowie – i co najważniejsze dla mieszkańców naszego regionu – w Lubaniu. Wiceminister gospodarki Ilona Antoniszyn-Klik poinformowała o tym podczas wtorkowej konferencji prasowej w Bolkowie.
- Nowe grunty przyczynią się do rozwoju inwestycji, a szczególnie inwestycji innowacyjnych, podnoszących konkurencyjność polskiej gospodarki oraz tworzących nowe miejsca pracy – mówi prezes zarządu kamiennogórskiej strefy ekonomicznej, Iwona Krawczyk.
Prawie 9 hektarów gruntów w pełni uzbrojonych i położonych na terenie miasta i gminy Lubań wkrótce zostanie zagospodarowane przez spółkę Imka, która jest jednym z wiodących w Europie producentów chusteczek nawilżanych na bazie włókien nasączanych, stosowanych w: pielęgnacji, higienie, dezynfekcji, a także w kosmetyce i w gospodarstwie domowym. Inwestycja zakłada budowę nowego zakładu, w którym spółka będzie prowadziła dotychczasową działalność, zwiększając jednocześnie jakość wytwarzanych produktów i wielkość produkcji poprzez zastosowanie innowacyjnych technologii. Inwestor planuje również uruchomić produkcję wyrobów do tej pory niewytwarzanych na terenie Polski, m.in. środków do dezynfekcji, kremów. Planowana inwestycja obejmuje budowę hali produkcyjnej, magazynu surowców, budynku biurowego oraz zakup nowych linii produkcyjnych i urządzeń.
Poza Lubaniem w granice kamiennogórskiej strefy włączone zostaną grunty o powierzchni 83,6806 ha w podstrefach: Jawor (52,7018 ha), Mirsk (5,7927 ha) i Bolków (16,2100 ha). Jednocześnie wyłącza się działki w podstrefach Dobroszyce i Gryfów Śląski, o łącznej powierzchni 37,4231 ha. Tym samym nie będzie już podstrefy Dobroszyce. Zostanie 15 podstref o powierzchni 413,3960 ha. Wszystkie włączane do kamiennogórskiej strefy grunty mają bardzo atrakcyjne lokalizacje. Nie znajdują się w obszarze Natura 2000. Są skomunikowane z drogami wojewódzkimi i krajowymi. W przypadku konieczności dodatkowych inwestycji infrastrukturalnych na tych działkach, gminy deklarują udział w kosztach realizacji niezbędnego uzbrojenia.
Jak zapowiada wiceminister gospodarki Ilona Antoniszyn – Klik, zmiana granic Kamiennogórskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej Małej Przedsiębiorczości zwiększa i dywersyfikuje grupę potencjalnych inwestorów. Nowe możliwości poszczególnych samorządów dodatkowo podnoszą ich atrakcyjność i konkurencyjność. Inwestycje, które mogą być realizowane na włączonych terenach stwarzają możliwość utworzenia ponad 2500 nowych miejsc pracy w strefie i poza nią.
- Już sam proces budowy fabryk dynamizuje koniunkturę gospodarczą regionu, natomiast utworzenie trwałych, nowych miejsc pracy oznacza wzrost dochodów znacznej grupy lokalnej społeczności i przekłada się na zwiększenie popytu konsumpcyjnego – mówi prezes zarządu kamiennogórskiej strefy, Iwona Krawczyk.
Budowa, a później funkcjonowanie firmy stymuluje rozwój wielu dziedzin gospodarki. Wzrasta zatrudnienie w budownictwie i w usługach, rośnie popyt na usługi edukacyjne. Realizacja inwestycji infrastrukturalnych podnosi standard życia. Na uruchomieniu nowych firm skorzystają także przedsiębiorcy już działający w regionie, zyskują bowiem potencjalnych kooperantów i usługodawców.

- To jest bardzo dobra wiadomość dla Lubania – komentuje burmistrz Arkadiusz Słowiński. – W sytuacji gospodarczej, w której się znajdujemy rozwój istniejących zakładów pracy to priorytet dla miasta. Wszelkie ruchy zmierzające do rozszerzania terenów strefy w Lubaniu są uzasadnione, najwyższe organy państwowe powinny podejmując decyzje zdawać sobie sprawę, że przesądzają o gospodarczym być albo nie być miast i regionów, a zatem o losie ich mieszkańców. Zapowiadany plan inwestycyjny i kierunek rozwoju IMKI pozwala z optymizmem patrzeć w przyszłość.

ŁCR
Zgłoś do moderatora   ZapisanePunkty: +139/-42
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 432
Znajomi: brak
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych« Odpowiedź #1 : 16 Kwiecień, 2014, 22:18:30 »

A mury rosną, rosną, rosną. Codziennie przejeżdżam. Codziennie widać postęp. Dotychczas powątpiewałem czy zostaną dotrzymane obiecane przez zarząd firmy terminy. Teraz nie mam wątpliwości. Od znajomego z Imki wiem, że budujący stołują się w Lubaniu. Kolejny zysk lokalnego biznesu.
Zgłoś do moderatora   Zapisane


*

Punkty: +214/-137
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 590
Znajomi: 1
Dodaj do Dodaj do listy ZnajomychWWW
« Odpowiedź #2 : 17 Kwiecień, 2014, 02:12:59 »

Kolejny zysk lokalnego biznesu.

Czyli wraca na rynek "obóz pracy".
W koszmarnych warunkach, za nędzne grosze... ku świetlanej przyszłości... zarządu ale nie pracowników Płacz
Zgłoś do moderatora   Zapisane

Aequitas et VeritasPunkty: +139/-42
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 432
Znajomi: brak
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych« Odpowiedź #3 : 17 Kwiecień, 2014, 04:36:04 »

cyt. janus58144
Cytuj
Kolejny zysk lokalnego biznesu
cyt. Prowincjusz
Cytuj
Czyli wraca na rynek "obóz pracy".
Zatrzymaj się. To tylko 7 zdań. Czytaj ze zrozumieniem.
Zgłoś do moderatora   Zapisane
Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Pokrewne Tematy
Temat Zaczęty przez Odpowiedzi Wyświetleń Ostatnia wiadomość
Strefa szans - co dalej z byłymi ZNTK Bieżące wiadomości Leo 1 7707 Ostatnia wiadomość 02 Czerwiec, 2013, 20:16:12
wysłane przez Gniewko
Strefa płatnego parkowania w mieście. Parkingi lubańskie obsługuje MeTer Bieżące wiadomości « 1 2 ... 5 6 » Leo 84 72594 Ostatnia wiadomość 27 Styczeń, 2011, 23:34:10
wysłane przez Jola
Strefa ekonomiczna Bieżące wiadomości Urząd Miasta 11 11006 Ostatnia wiadomość 20 Maj, 2011, 22:48:33
wysłane przez globus
Strefa powiększy się? Polecane - Strona główna Marszałek 2 3986 Ostatnia wiadomość 19 Kwiecień, 2015, 17:52:24
wysłane przez edward osman