Strony: [1] 2 3   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Wymiana drzewostanu  (Przeczytany 22461 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Przyjaciel forum
*

Punkty: +119/-11
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wpisy: 2578
Znajomi: 7
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


Krystyna Sławińska


« : 14 Styczeń, 2014, 14:42:15 pm »

Obserwuję "wymianę drzewostanu" na ulicy Dąbrowskiego i tak mi strasznie przykro. Kolejne 7 wysokich drzew ginie pod piłami robotników. Pewnie w zamian zostanie posadzone kilka rahitycznych patyczków.

Od jutra będę patrzeć w pusty horyzont za oknem.

 

Wydział Ochrony Środowiska wydał stosowne pozwolenia.
Czemu w Lubaniu nie kocha się starych drzew?

O cóż jest piękniejszego niż wysokie drzewa???
Zgłoś do moderatora   Zapisane

„Bądź zmianą, którą pragniesz ujrzeć w świecie.” (Mahatma Gandhi)


*

Punkty: +17/-26
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 567
Znajomi: 1
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


jesien


WWW
« Odpowiedź #1 : 14 Styczeń, 2014, 17:21:37 pm »

No to pewnie i zmiana nazwy ulicy - z Dąbrowskiego na Patykowskiego, tudzież Badylskiego.

Strasznie mechaniczne sie to społeczeństwo zrobiło. Drzewa nie są przedmiotami - to coś żywego. Nie produkuje się ich masowo w fabrykach i nie podlegają 'wymianie' jak zużyte opony.
Ktoś kto myśli takimi kategoriami sam powinien zostać 'wymieniony' - ciekawe jak sie poczuje.
Zgłoś do moderatora   Zapisane

--
Aktywny użytkownik
*

Punkty: +475/-99
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wpisy: 2611
Znajomi: 7
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


http://trickymind.pl/wp-content/uploads/2013/12/wo


« Odpowiedź #2 : 14 Styczeń, 2014, 17:39:45 pm »

Popieram Zuzę w 100-u %. Drzewo, to nie przedmiot, ono żyje i rośnie bardzo długo. Ciekawa jestem kto zezwolił na ścięcie tych drzew. Liczę na komentarz odpowiednich instytucji w tym temacie.
PS. Nie znam szczegółów sprawy ale bezmyślność zawsze mnie irytowała a brak szacunku wobec przyrody do takowych należy.     
Zgłoś do moderatora   Zapisane

Jolanta Dobrzyńska - podobno baba z jajem 

(...) czasem pomimo pozorów religijności czyjś stan umysłu może być bardzo negatywny. Prawdziwa duchowość powinna owocować łagodnym usposobieniem, poczuciem szczęścia i spokoju. - Dalajlama XIV
Przyjaciel forum
*

Punkty: +398/-238
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 2469
Znajomi: 11
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #3 : 14 Styczeń, 2014, 19:55:27 pm »

  Jeszcze tylko chwila i wymienimy naszych rajców. To zależy od NAS.
Zgłoś do moderatora   Zapisane

Nie jestem idealny, ale idealnie sobie z tym radzę...
Przyjaciel forum
*

Punkty: +119/-11
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wpisy: 2578
Znajomi: 7
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


Krystyna Sławińska


« Odpowiedź #4 : 14 Styczeń, 2014, 22:32:33 pm »

"Wymiana drzewostanu" na pustostan wygląda tak:


*  (75.23 KB, 629x750 - powiększony/pobrany 415 razy.)
Poranek 14 stycznia 2014.jpg

* Poranek 14 stycznia 2014.jpg (80.24 KB, 562x750 - powiększony/pobrany 392 razy.)

*  (54.25 KB, 548x750 - powiększony/pobrany 410 razy.)

*  (60.97 KB, 562x750 - powiększony/pobrany 401 razy.)

*  (72.38 KB, 562x750 - powiększony/pobrany 388 razy.)

*  (60.13 KB, 555x750 - powiększony/pobrany 397 razy.)

*  (105.82 KB, 1000x750 - powiększony/pobrany 399 razy.)

*  (148.72 KB, 1000x750 - powiększony/pobrany 440 razy.)
Zgłoś do moderatora   Zapisane

„Bądź zmianą, którą pragniesz ujrzeć w świecie.” (Mahatma Gandhi)



Punkty: +4/-34
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 61
Znajomi: brak
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #5 : 15 Styczeń, 2014, 17:18:55 pm »

Pamiętam jak dziadek Stroczan,gdy wspólnie chodziliśmy na spacery po poligonach,gdy z jakiś przyczyn łamałem gałązki drzew,upominał mnie mówiąc ...co one ci zrobiły,przecież rośliny też czują,one są starsze od ciebie" i tu zawsze następowała jakaś opowieść z morałem-bo dziadek był niezłym opowiadaczem. Ja rozumiem,że część drzew może stwarzać zagrożenie dla życia lub mienia,ale wycinanie całego drzewostanu o koronie większej niż...to bzdura. Zakładam iż decyzja zapadła wśród osób,które przyrodę traktują jak dobro własne a nie jako dobro zapożyczone od następnych pokoleń. Dziwi mnie wydział środowiska-ale może ci ludzie byli przymuszeni. Chciałbym,żeby w Polsce nastały takie czasy,kiedy każdy urzędnik popełniający błąd-czy to świadomie,czy też bezwiednie- odpowiadałby własnym majątkiem za naprawę tego błędu. Dopóki tak się nie stanie będziemy mieli ciągły spektakl głupoty,kumoterstwa,niekompetencji. A tak żartem to drzewa mogłyby się zemścić porywając decydentów wycinki- a może oni już się tego boją i dlatego postanowili wykończyć rośliny żyjące dłużej od niejednego z nas. A tak na marginesie,ciekawy jestem kiedy jakiś DEBIL wpadnie na pomysł wycięcia starych drzew w parku na Kamiennej Górze.
Zgłoś do moderatora   Zapisane
Przyjaciel forum
*

Punkty: +398/-238
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 2469
Znajomi: 11
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #6 : 15 Styczeń, 2014, 18:10:59 pm »

Wysłane: Dzisiaj o 17:18:55
Wysłany przez: Tomasz Stroczan


Cytuj
Chciałbym,żeby w Polsce nastały takie czasy,kiedy każdy urzędnik popełniający błąd-czy to świadomie,czy też bezwiednie- odpowiadałby własnym majątkiem za naprawę tego błędu.


 Ja również chciałbym. Tylko że w Polsce chcieć nie znaczy móc.
Związkowcy z "Solidarności" w skarbówce chcą, żeby Ministerstwo Finansów ubezpieczyło urzędników od odpowiedzialności za wydanie bezprawnych decyzji - doniósł "Puls Biznesu".

Urzędnicy boją się zapisów projektu ustawy o ich odpowiedzialności materialnej za takie decyzje. - Przepisy podatkowe są tak skomplikowane, że mało który pracownik aparatu skarbowego nie jest narażony na popełnienie pomyłki. Zagrożenie to jest tym większe, że urzędnicy są przeciążeni pracą oraz niedostatecznie szkoleni - przekonuje szef "S" pracowników skarbowości Tomasz Ludwiński. Jego zdaniem konieczne jest więc ubezpieczenie grupowe OC urzędników. Najlepiej, by było opłacane z funduszy resortu finansów.

Cały tekst: http://wyborcza.pl/1,75248,7151226,Jesli_OC_dla_urzednika__to_prywatne.html#ixzz2qUJRCwtb
Zgłoś do moderatora   Zapisane

Nie jestem idealny, ale idealnie sobie z tym radzę...
Aktywny użytkownik
*

Punkty: +475/-99
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wpisy: 2611
Znajomi: 7
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


http://trickymind.pl/wp-content/uploads/2013/12/wo


« Odpowiedź #7 : 15 Styczeń, 2014, 18:16:51 pm »

Nie rozumiem dlaczego wszyscy mieliby płacić za beztroskę  niektórych. 
Zgłoś do moderatora   Zapisane

Jolanta Dobrzyńska - podobno baba z jajem 

(...) czasem pomimo pozorów religijności czyjś stan umysłu może być bardzo negatywny. Prawdziwa duchowość powinna owocować łagodnym usposobieniem, poczuciem szczęścia i spokoju. - Dalajlama XIV



Punkty: +139/-42
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 432
Znajomi: brak
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #8 : 15 Styczeń, 2014, 18:18:36 pm »

Panie Tomaszu niech Pan się dowie kto, co , dlaczego i póżniej napisze ze zrozumieniem.Podpowiem najpierw trzeba ustalić kto administruje ulicą Dąbrowskiego a nie walić na oślep tylko dlatego że Panu Burmistrz Miasta Lubań nie pasuje do układanki.
/wpis o Parku na Kamiennej Górze/.
Zgłoś do moderatora   Zapisane
Przyjaciel forum
*

Punkty: +119/-11
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wpisy: 2578
Znajomi: 7
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


Krystyna Sławińska


« Odpowiedź #9 : 15 Styczeń, 2014, 18:46:24 pm »

Drzewa nie należą do administratora, stanowią nasze dobro publiczne. Miasto, nie jest układanką ulic należących do administratorów- miasto jest naszym dobrem publicznym. Na czele miasta stoi burmistrz, przez nas demokratycznie wybrany i jemu powierzamy miasto- nasze dobro publiczne, ufając, że będzie dbał o całe miasto, nasze miasto, nasze drzewa, nasze parki, place i ulice.

Ptaków mi żal i nas mi żal, zginiemy w kamiennej pustyni, umrzemy z tęsknoty za śpiewem ptaków, szumem drzew, kolorami liści, zapachami kwiatów.

Płaczę po drzewach, mam żałobę. Nie piszę więcej. Baj, Lubań.

IMG_63055_450x750.jpg

* IMG_63055_450x750.jpg (30.5 KB, 450x750 - powiększony/pobrany 389 razy.)
IMG_62999_828x750.jpg

* IMG_62999_828x750.jpg (78.47 KB, 828x750 - powiększony/pobrany 388 razy.)
IMG_6306_562x750.jpg

* IMG_6306_562x750.jpg (81.38 KB, 562x750 - powiększony/pobrany 377 razy.)
« Ostatnia zmiana: 15 Styczeń, 2014, 18:49:52 pm wysłane przez ZUZA » Zgłoś do moderatora   Zapisane

„Bądź zmianą, którą pragniesz ujrzeć w świecie.” (Mahatma Gandhi)



Punkty: +22/-17
Offline Offline

Wpisy: 121
Znajomi: brak
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #10 : 15 Styczeń, 2014, 19:20:47 pm »

proszę nie przesadzać Pani Zuzo. Drzew dostatek i dwa w tą, czy w tamtą nie robi różnicy. Jest ich sporo w Lubaniu. Obyśmy mieli tylko takie powody do płaczu. A jak już Pani tak żałuje drzew to tym razem proponuje zaprotestować z wyprzedzeniem. Otóż pan Donald Tusk podjął skok na finanse Lasów Państwowych. Po tym skoku LP grozi bankructwo tym samym miliony drzew pójdą pod wycinkę. Zatem jak jvż ktoś chce ratować drzewa to tu ma pole do popisu. Pozdrawiam
Zgłoś do moderatora   Zapisane
Przyjaciel forum
*

Punkty: +398/-238
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 2469
Znajomi: 11
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #11 : 15 Styczeń, 2014, 19:25:12 pm »

Wysłane: Dzisiaj o 18:46:24
Wysłany przez: ZUZA


Cytuj
Płaczę po drzewach, mam żałobę. Nie piszę więcej. Baj, Lubań.

 Krysiu ja ryczę po kątach.  Nawet nie pisz że nie piszesz ! Na spotkanie NURTu w Lutym jako zadanie domowe będzie temat drzew. słowa hasłowe : drzewo,administrator,dobro publiczne. Buziak
Zgłoś do moderatora   Zapisane

Nie jestem idealny, ale idealnie sobie z tym radzę...
Przyjaciel forum
*

Punkty: +398/-238
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 2469
Znajomi: 11
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #12 : 15 Styczeń, 2014, 19:27:15 pm »

proszę nie przesadzać Pani Zuzo. Drzew dostatek i dwa w tą, czy w tamtą nie robi różnicy. Jest ich sporo w Lubaniu. Obyśmy mieli tylko takie powody do płaczu. A jak już Pani tak żałuje drzew to tym razem proponuje zaprotestować z wyprzedzeniem. Otóż pan Donald Tusk podjął skok na finanse Lasów Państwowych. Po tym skoku LP grozi bankructwo tym samym miliony drzew pójdą pod wycinkę. Zatem jak jvż ktoś chce ratować drzewa to tu ma pole do popisu. Pozdrawiam

 mieszek daruj sobie takie uwagi.
Zgłoś do moderatora   Zapisane

Nie jestem idealny, ale idealnie sobie z tym radzę...
Aktywny użytkownik
*

Punkty: +91/-14
Offline Offline

Wpisy: 577
Znajomi: brak
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #13 : 15 Styczeń, 2014, 19:38:39 pm »

Pewnie, że z tą żałobą to przesada i śmieszność. Ale każdy ma prawo do żałoby po czym chce.
A co do lasów to racja.
W tym roku lasy według tego co chce zrobić rząd mają oddać państwu 800 mln zł i w następnym co najmniej tyle samo.

Szefostwo lasów twierdzi, że to prosta droga do bankructwa, sprzedaży i przetrzebienia lasów.

Pewnie o to rządowi chodzi aby móc sprzedać lasy (jako rzekomego bankruta), w prywatni właściciele po ich wycięciu liczą na dobranie się do złóż podziemnych spoczywających pod lasami.

W ubiegły roku przedsiębiorstwo leśne w Polsce zostało wybrane jak wzorcowe pod względem zarządzania, rozrostu lasów, samofinansowania przez UNESCO ale rząd ma to gdzieś. Liczy się kasa. Szybka kasa przed wyborami.

Nie słyszałem aby ci co rozpaczają po dwóch starych przewracających się drzewach strasznie przeciwdziałali zakusom na zniszczenia lasów.

ps
W jesieni w jednym z parków w Polsce konar starego drzewa przywalił i zabił małą fotografująca się pod tym drzewem dziewczynkę. Nikogo nie winię, ale może drzewo to oszczędzono przed wycinką aby nie burzyć gustów estetów.
Zgłoś do moderatora   Zapisane



Punkty: +22/-17
Offline Offline

Wpisy: 121
Znajomi: brak
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #14 : 15 Styczeń, 2014, 19:45:39 pm »

chyba ktoś kupił monopol na jedynie słuszną linię. No nie Fire? Przesada i to do kwadratu. I uważaj na siebie. Nie denerwuj się
Zgłoś do moderatora   Zapisane
Strony: [1] 2 3   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Pokrewne Tematy
Temat Zaczęty przez Odpowiedzi Wyświetleń Ostatnia wiadomość
Kondolencje Bieżące wiadomości x 2 10502 Ostatnia wiadomość 29 Kwiecień, 2009, 20:05:34 pm
wysłane przez Leo
SYLWESTER Ogłoszenia drobne martad 7 19971 Ostatnia wiadomość 19 Luty, 2011, 01:29:54 am
wysłane przez globus
Avatar Polecam - Niepolecam gracjano 8 15028 Ostatnia wiadomość 22 Kwiecień, 2010, 20:36:04 pm
wysłane przez gracjano
ELEKTRYK instalacje , montaż, wymiana Ogłoszenia drobne gotyde 0 2205 Ostatnia wiadomość 15 Lipiec, 2011, 12:49:23 pm
wysłane przez gotyde
ELEKTRYK instalacje , montaż, wymiana Komercyjnie - Biznes, firmy, etc gotyde 0 2713 Ostatnia wiadomość 15 Lipiec, 2011, 12:50:39 pm
wysłane przez gotyde
11.11.... Hydepark « 1 2 ... 5 6 » widelec 77 87973 Ostatnia wiadomość 09 Grudzień, 2011, 22:17:45 pm
wysłane przez borisem
„Marketing regionalny – droga do sukcesu - wymiana doświadczeń”. Miasto Lubań Urząd Miasta 0 4227 Ostatnia wiadomość 25 Kwiecień, 2012, 09:14:28 am
wysłane przez Urząd Miasta
Wymiana świec żarowych w Citroen Xsara - Gdzie warto? Męskie Sprawy nawrokrz 0 7571 Ostatnia wiadomość 13 Październik, 2015, 18:18:17 pm
wysłane przez nawrokrz