Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Ten temat nie był jeszcze oceniany!
Oceń ten temat! Ocena:
Autor Wątek: Kontraktowanie szpitala  (Przeczytany 2385 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Moderator
*****

Punkty: +3/-4
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 182
Znajomi: brak
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych« : 06 Luty, 2014, 08:18:17 »

W dniu 30 stycznia br. odbyła się kolejna sesja rady powiatu lubańskiego. Pierwszy tematem podjętym przez szacowne gremium było zapoznanie się z  informacją o wynikach kontraktowania usług medycznych Łużyckiego Centrum Medycznego w Lubaniu. Szczegółowe informacje, na temat tego, co udało się wynegocjować podczas rozmów z Narodowym Funduszem Zdrowia przedstawił prezes lubańskiego szpitala Krzysztof Konopka.

Z informacji Krzysztofa Konopki wywnioskować można, że był to bardzo ciężki czas dla szpitala. Po koniec ubiegłego roku, przedstawicie konwentu Starostów Dolnego Śląska uczestniczyli w rozmowach z ministrem zdrowia Bartoszem Arłukowiczem oraz byłą prezes NFZ Agnieszką Pachciarz  poświęconych planom kontraktacji usług medycznych dla szpitali powiatowych Dolnego Śląska w tym lubańskiego szpitala na 2014 rok.

Finalnie, nie udało się osiągnąć zamierzonych celów czyli zwiększenia o 9 procent nakładów na cztery podstawowe oddziały (m. in. chirurgia, interna, pediatria) prowadzone przez szpitale powiatowe. To niestety – jak zaznacza starosta – będzie miało zasadniczy wpływ na system finansowania usług medycznych, a tym samym na poziom opieki zdrowotnej w naszym powiecie. Pewnie będzie to kolejny rok kiedy kolejki do specjalistów będą się wydłużać.

Plan zaproponowany przez NFZ  nie uwzględnia bowiem wzrastających kosztów działalności leczniczej. Nie tylko nie został zwiększony adekwatnie do wzrostu kosztów, ale został wręcz obniżony w zakresie lecznictwa szpitalnego dla szpitali powiatowych – tłumaczy Krzysztof Konopka.

Udało się otworzyć nowy oddział neurologiczny, który w z znaczny sposób wpłynie na jakość usług medycznych lubańskiego szpitala. Od kiedy powstał ten oddział nie musimy kierować chorych do innych szpitali. Do szpitala w ciągu roku z udarami czy wylewami trafia  średnio od 500 do 700 osób. Pozyskaliśmy świetnych specjalistów m. in. ordynatora ze szpitala wojewódzkiego z Bolesławca – Mariusza Chmielewskiego. Myślę, że pacjenci już odczuli poprawę komfortu w tej dziedzinie medycyny – kontynuuje prezes szpitala.

Na sesji rada powiatu wysłuchał również informacji wojewódzkiego inspektora ochrony środowiska na temat stanu środowiska w powiecie lubańskim. Radni podjęli również jedną uchwałę porządkującą dotyczącą zmiany statutu powiatu. Ma ona związek z likwidacją jednostek organizacyjnych powiatu oraz powołaniem nowych. 

Kontraktowanie szpitala (Large).JPG

* Kontraktowanie szpitala (Large).JPG (90 KB, 1024x683 - powiększony/pobrany 310 razy.)
Zgłoś do moderatora   Zapisane
Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Pokrewne Tematy
Temat Zaczęty przez Odpowiedzi Wyświetleń Ostatnia wiadomość
Ciemność w drodze do szpitala! Bieżące wiadomości Joker 0 2356 Ostatnia wiadomość 27 Maj, 2008, 23:27:38
wysłane przez Joker
Remont lubańskiego szpitala Bieżące wiadomości Iza 9 8482 Ostatnia wiadomość 01 Czerwiec, 2010, 22:14:13
wysłane przez x
Nowości z bocianiego szpitala w goerlitzkim Zoo Przyroda i Turystyka www.tierpark-goerlitz.de 0 2057 Ostatnia wiadomość 05 Sierpień, 2011, 11:33:15
wysłane przez www.tierpark-goerlitz.de
KONTRAKTOWANIE USŁUG MEDYCZNYCH Powiat lubański powiat 0 3216 Ostatnia wiadomość 03 Sierpień, 2012, 15:16:23
wysłane przez powiat
PROJEKTY LUBAŃSKIEGO SZPITALA Powiat lubański powiat 1 4401 Ostatnia wiadomość 01 Sierpień, 2014, 01:44:03
wysłane przez tatajulki