Strony: 1 [2] 3 4 5   Do dołu
  Drukuj  
Ten temat nie był jeszcze oceniany!
Oceń ten temat! Ocena:
Autor Wątek: a może by tak pomyslec o najmlodszych???  (Przeczytany 45456 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.



Punkty: +11/-2
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wpisy: 105
Znajomi: brak
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #15 : 14 Listopad, 2013, 09:03:49 am »

pitolenie czy nie pitolenie - róznie można to nazwać, ale jak nazwać wypowiedź Prowincjusza? raz jest polonistą (chyba sfrustowanym), raz jest albo chce być błyskotliwym rozmówcą, niestety wypowiedź jest bardzo niskiego lotu. Cytat cytatem goni, komentarze i owszem są, ale tylko odnoszące sie do wypowiedzi innych i to nie wnoszące absolutnie nic do tematu jaki został tu poruszony.
Zgłoś do moderatora   Zapisane
Aktywny użytkownik
*

Punkty: +70/-500
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wpisy: 302
Znajomi: brak
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #16 : 14 Listopad, 2013, 09:06:16 am »

no to Prowincjusz zabłysnałeś jak chrząstka w salcesonie
mam nadzieje że po tym twoim jakże wspaniałym błysku zeszło Ci trochę powietrza?Co??

wyobraź sobie że net to specyficzne miejsce w którym znaki interpunkcyjne , nazwy własne i td zwyczajnie  nie obliguja nikogo , mnie też nie!! więc kropkuję, wykrzyknikuje ile mi się podoba kumasz???

to tyle w temacie , widac jaki z ciebie Prowincjusz...
Zgłoś do moderatora   Zapisane



Punkty: +38/-27
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 395
Znajomi: brak
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #17 : 14 Listopad, 2013, 09:37:48 am »

Każdy wątek o znamionach społecznych kończy się inwektywami, znamienne dla osób chcących coś zagadnąć nie mając wiele do powiedzenia.
Co do kultury naszego terenu, faktem jest coroczne obniżanie funduszy jednostkom zajmującym się takową działalnością. Jednak muszę odnieść się do aspektu personalnego, który umknął i umyka w temacie pieniędzy. Elementarny, podstawowy a zarazem najważniejszy punk działań jakichkolwiek to człowiek, osoba, która posiada predyspozycje, chęci, zdolności dydaktyczne i co istotne, bezinteresowność, to odnośnie wykonalności działań, i na tym polu, tylko niektóre jednostki dysponują odpowiednią personą. Gorzej jest już w sferze zarządzania, o ile znajdzie się kilka, kilkanaście osób adekwatnych do działań, o tyle brak zrozumienia zarządzających, ( czytaj- niereformowalność) hamuje owe działania zarazem zniechęcając do rozwoju. Można zauważyć działania zarządców jednostek, idące w różnych kierunkach,  niestety, zazwyczaj błędne, wynikające z chaotycznego podejścia pod naciskiem wyższego szczebla, C.D.N 
Zgłoś do moderatora   Zapisane
Aktywny użytkownik
*

Punkty: +70/-500
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wpisy: 302
Znajomi: brak
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #18 : 14 Listopad, 2013, 09:56:11 am »

dokładnie ŻORŻ

każdy z nas zdaje sobie sprawę z sytuacji finansowej  naszych gmin i powiatów.
jednak  często wystarczy pomysł .
Srodowisko lokalne jest strasznie hermetyczne . Odnosi sie wręcz wrażenie, że jeśli już ktos dorwie się do tzw. władzy szybko spoczywa na laurach i niewiele sie dzieje.
Uważam, że osoby o których piszesz są, mają pomysły, chciałyby coś robić , ale gdy spotykaja sie od samego początku z dezaprobatą bez wysłuchania argumentów to jakie ma szanse na realizację?
zerowe!!
Zgłoś do moderatora   Zapisane



Punkty: +38/-27
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 395
Znajomi: brak
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #19 : 14 Listopad, 2013, 10:25:14 am »

Głównym problemem jednostek kultury, jest brak odpowiedniej autonomii. Nadrzędne dysponowanie dobrem jednostek, nigdy nie spotka się z pozytywnym efektem. Efektywne zarządzanie jednostkami, wiąże się ich wnętrzem oraz, zmieniającym się otoczeniem, do którego należy dopasować program działalności, a my co widzimy? a no statuty wszystkich jednostek są przepisywane od lat, bez jakichkolwiek innowacji. Należy postawić pytanie, czy zarządcy robią to celowo? czy z braku wiedzy na tema zarządzania? stawiam na drugie. c.d.n
Zgłoś do moderatora   Zapisane


*

Punkty: +214/-137
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 590
Znajomi: 1
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



WWW
« Odpowiedź #20 : 14 Listopad, 2013, 13:56:11 pm »

W ciągu 2 godzin 31 osób przeczytało wątek, nikt nie wypowiedział swojego zdania., co to znaczy?
To znaczy, że w ciągu 2 godzin było 31 wejść na wątek. Może to nie być równoznaczne z ilością osób.

@Firofox
Mam wrażenie, że razem z Tobą obniżam poziom.
Może jakąś samokrytykę popełnimy?

...wyobraź sobie że net to specyficzne miejsce w którym znaki interpunkcyjne , nazwy własne i td zwyczajnie  nie obliguja nikogo , mnie też nie!! więc kropkuję, wykrzyknikuje ile mi się podoba kumasz???
Ani trochę tego nie kumam

Idąc dalej w te "specyficzne" uproszczenia", których usprawiedliwieniem ma być net, to jeszcze większą ciemność widzę, a nawet ciemnotę.
Za jakiś czas, porozumiewać będziemy się wyłącznie samogłoskami, wydając jedynie dźwięki podobne do jęków, wycia i chrząknięć, odgadując, w wąskim zakresie, z ich ekspresji, co oponent chce przekazać (miłość, nienawiść lub obojętność).

Dialog może też ewoluować w innym kierunku, jak to jest przedstawione w parodii wykładu profesora Miodka:
Cytuj
Kiedy się człowiek potknie albo skaleczy, woła: "O pani!". To, lapidarne słowo wyraża jakże wiele uczuć, począwszy od zdenerwowania, rozczarowania poprzez zdziwienie, fascynację, a na radości i satysfakcji kończąc.

Przeciętny Polak w rozmowie z przyjacielem opowiada np.: "Idę sobie stary przez ulicę, patrzę, a tam taka pupa, że o kuuuurrrwa." pani może również występować w charakterze interpunktora, czyli zwykłego przecinka, np.: "Przychodzę pani do niego, patrzę pani, a tam jego żona, no i się pani wkurwiłam, no nie?" Czasem pani zastępuje tytuł naukowy lub służbowy, gdy nie wiemy, jak się zwrócić do jakiejś osoby płci żeńskiej "chodź tu kurwo jedna!".

Używamy pani do charakteryzowania osób "brzydka, pani nie jest", "o pani, takiej kurwie na pewno nie pożyczę", czy jako przerwy na zastanowienie "czekaj, czy ja, pani lubię poziomki?". Wyobraźmy sobie jak ubogi byłby słownik przeciętnego Polaka bez prostej pani. Idziemy sobie przez ulicę, potykamy się nagle, mówimy do siebie: "bardzo mnie irytują nierówności chodnika, które znienacka narażają mnie na upadek. Nasuwa mi to złe myśli o władzach gminy". Wszystkie te i o wiele jeszcze bogatsze treści i emocje wyraża proste "O pani!", które wyczerpuje sprawę.

Gdyby Polakom zakazać "pani", niektórzy z nich przestaliby w ogóle mówić, gdyż nie umieliby wyrazić inaczej swoich uczuć. Cała Polska zaczęłaby porozumiewać się na migi i gesty. Doprowadziłoby to do nerwic, nieporozumień, niepewności i niepotrzebnych naprężeń w Narodzie Polskim. A wszystko przez jedną małą "kurwę". Spójrzmy jednak na rodowód tego słowa.

"pani" wywodzi się z łaciny od "curva", czyli krzywa. Pierwotnie w języku polskim "pani" oznaczała kobietę lekkich obyczajów, czyli po prostu dziwkę. Dziś "kurwę" stosujemy również i w tym kontekście, ale mnogość innych znaczeń przykrywa całkowicie to jedno. Można z powodzeniem stwierdzić, że "pani" jest najczęściej używanym przez Polaków słowem. Dziwi jednak jedno - dlaczego słowo to nie jest używane publicznie (nie licząc filmów typu "PSY", gdzie aktorzy prześcigają się w rzucaniu "panimi"), praktycznie nie słyszymy, aby politycy czy dziennikarce wplatali w swe zdania zgrabne "pani".

Pomyślmy o ile piękniej wyglądałaby prognoza pogody wygłoszona w następujący sposób: "Na zachodzie zachmurzenie będzie pani umiarkowane, wiatr raczej pani silny. Temperatura maksymalna ok. 2st. Celsjusza, a więc kurewsko zimno pani będzie. Ogólnie, to pani jesień idzie."

Co do samej kultury i maluchów oraz pozostałych człowieków wrażliwych i spragnionych, to niestety, zbyt wiele w tym temacie zrobić nie da się.
Nie da się zrobić wiele, z oczywistej przyczyny - brak środków.
Same pomysły nie wystarczą. Trzeba to finansować, koordynować, zarządzać itp.
Jak? Pisze o tym ŻORŻ.
Za co? Trzeba ratować gospodarkę i kraj przed wyludnieniem. Chociaż tyle, co jeszcze z tego zostało.
Jak? Trzeba odsunąć od władzy słabych intelektualnie oraz skorumpowanych, polityków, urzędników itd.
W ostatniej Angorze, jest wypowiedź profesora Jana Hartmana (filozof, etyk z Uniwersytetu Jagiellońskiego): „Nasi politycy są słabi intelektualnie…”

Na razie, same pytania.
Jak?
Za co?
Jako Prowincjusz, odpowiedzi na to nie udzielę, bo też jak mógłby to zrobić jakiś prowincjusz?
Kultura może poczekać Z pożytkiem dla kultury.
Cytuj
Gospodarka, głupcze...

No, może koordynatorów można powymieniać... bezkosztowo.
Na przykład na MMM?
...widac jaki z ciebie Prowincjusz...
Ależ, jak najbardziej prowincjusz. Przecież się nie wypieram, żem Prowincjusz, że wiocha, gumofilce, słoma...
Po amerykancku, redneck

I to było na tyle.
Na razie.

Pozdrawiam

tsetse
« Ostatnia zmiana: 14 Listopad, 2013, 14:01:30 pm wysłane przez Prowincjusz » Zgłoś do moderatora   Zapisane

Aequitas et Veritas



Punkty: +61/-3
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 936
Znajomi: 7
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


Hubert Horbowski


« Odpowiedź #21 : 14 Listopad, 2013, 15:46:37 pm »

Żyjemy w szczęśliwych czasach; czasach, w których nie musimy na ołtarzu ojczyzny składać daniny krwi. Ważnym, bardzo ważnym elementem współczesnego patriotyzmu jest niedokonywanie gwałtu na trudnym wprawdzie, ale jakże pięknym ojczystym języku. Mamy obowiązek mówić i pisać (również w internecie) poprawnie. Niechlujstwa                       w posługiwaniu się polszczyzną nic nie może usprawiedliwiać.


Prowincjuszu, uderzyłeś w stół...

Wulgarny  

   Raz wulgarny ogrodnik ze Zgierza
Jabłka zebrać spod drzewa zamierzał.
Nagle konar się urwał;
Rozległo się: "O ....."
I tupot przerażonego jeża.
Zgłoś do moderatora   Zapisane
Aktywny użytkownik
*

Punkty: +1177/-1164
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wpisy: 1670
Znajomi: 8
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #22 : 14 Listopad, 2013, 15:53:15 pm »


No, może koordynatorów można powymieniać... bezkosztowo.
Na przykład na MMM?


Bardzo dobry pomysł! Popieram Cię Wieśniaku!

Dla Wiśniaka i Huberta (+)
Zgłoś do moderatora   Zapisane

Jeżeli absolutnie nikt cię nie nienawidzi to znak, że robisz coś źle.
Przyjaciel forum
*

Punkty: +398/-238
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 2469
Znajomi: 11
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #23 : 14 Listopad, 2013, 16:30:42 pm »

Wysłane: Dzisiaj o 13:56:11
Wysłany przez: Prowincjusz


Cytuj
@Firofox
Mam wrażenie, że razem z Tobą obniżam poziom.
Może jakąś samokrytykę popełnimy? Duży uśmiech

  Myślisz o sprowadzeniu MMM i kobiety do poziomu parteru ?

 Nawet gdyby się nam to udało ,nie byłaby to "samokrytyka " raczej zostalibyśmy totalnie skrytykowani  a może nawet wyśmiani.

 MAGENTA wiem że nie zasługuję tym wpisem na plusa od Ciebie. Ale Ty zasługujesz na mojego plusa. Za co ?  Za ładną kreację. Ups. pomyliłem fora 
Zgłoś do moderatora   Zapisane

Nie jestem idealny, ale idealnie sobie z tym radzę...
Aktywny użytkownik
*

Punkty: +1177/-1164
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wpisy: 1670
Znajomi: 8
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #24 : 14 Listopad, 2013, 16:47:27 pm »



 MAGENTA wiem że nie zasługuję tym wpisem na plusa od Ciebie. Ale Ty zasługujesz na mojego plusa. Za co ?  Za ładną kreację. Ups. pomyliłem fora 

Tenkjuję wery much 

(+)
Zgłoś do moderatora   Zapisane

Jeżeli absolutnie nikt cię nie nienawidzi to znak, że robisz coś źle.
Aktywny użytkownik
*

Punkty: +91/-14
Offline Offline

Wpisy: 577
Znajomi: brak
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #25 : 14 Listopad, 2013, 16:51:45 pm »

a czy te zajęcia sa odpłatne???może wiesz Lider???

Zajęcia w kółku plastycznym dla dzieci w Miejskim Domu Kultury w Lubaniu są bezpłatne.
Podobnie jak zajęcia dla dzieci w kółku teatralnym i chyba jak się nie mylę fotograficznym. Z tego co wiem, odbywały się też bezpłatne zajęcia dla dzieci związane z pracą przy rękodziełu wykonywanym w glinie. Czy będą się nadal odbywały, to zależy od zainteresowania.
Pozdrawiam
Zgłoś do moderatora   Zapisane



Punkty: +11/-2
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wpisy: 105
Znajomi: brak
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #26 : 14 Listopad, 2013, 18:11:10 pm »

"""Tenkjuję wery much """ no i po co zapozyczenia językowe wklepywać,? skoro polszczyznę mamy piekną i nalezy szanować pisanie i wogóle wszystko co z językiem ojczystym związane.
W naszym języku naprawde jest tak wiele słów, że nie ma po co główki sobie zasmiecać. oczywiście chwała tym co to języki obce maja opanowane, wszak współczesny człowiek nawet powinien umieć sie porozumieć z obywatelem Europy.
Szanowni Państwa nie trzeba nikogo, a szczególnie mnie sporowadzac do parterru, bo znam i soje miejsce i swoja wartość  w wielu dziedzinach, gdyby było inaczej, nie byłoby mnie tutaj. Własciwie nie powinno mnie juz cos dziwić, ale jak czytam, słucham, to ogarnia mnie zdziwienie smutnie - wiele ludzi jest zawsze w opozycji do kazdego i do wszystkiego. Zastanawia mnie czy to ludzka natura, czy obowiązek, czy zaleta czy też może wada, ale w tym temacie nie zapraszam do dyskusji.

Zgłoś do moderatora   Zapisane
Aktywny użytkownik
*

Punkty: +1177/-1164
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wpisy: 1670
Znajomi: 8
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #27 : 14 Listopad, 2013, 18:42:50 pm »

What?

Chcesz o czymś porozmawiać?
Zgłoś do moderatora   Zapisane

Jeżeli absolutnie nikt cię nie nienawidzi to znak, że robisz coś źle.
Aktywny użytkownik
*

Punkty: +475/-99
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wpisy: 2611
Znajomi: 7
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


http://trickymind.pl/wp-content/uploads/2013/12/wo


« Odpowiedź #28 : 14 Listopad, 2013, 18:48:36 pm »

Tereso Vel  Tenkjuję wery much.  .  Wysłałam Ci wiadomość na PW.

Muszę jeszcze coś dodać ale to już nie do Teresy tylko tak ogólnie. Pewnie teraz już nikt tego nie pamięta jakieś cztery lata zamieściłam na Forum List Otwarty do ówczesnego Burmistrza w sprawie funkcjonowania TBS. Jak wiadomo to był mój jedyny list otwarty i cieszę się, że nie wpadałam w szał czy raczej nałóg pisania listów otwartych. Jak wchodzę czasem na łamy Przeglądu Lubańskiego czy na stronę eluban, to widzę że niektóre VIPy tego miasta produkują takowe jeden za drugim, jak na akord.
Toż to chyba jakowaś epidemija ten piękny Gród owładnęła.     
« Ostatnia zmiana: 14 Listopad, 2013, 19:02:56 pm wysłane przez Jola » Zgłoś do moderatora   Zapisane

Jolanta Dobrzyńska - podobno baba z jajem 

(...) czasem pomimo pozorów religijności czyjś stan umysłu może być bardzo negatywny. Prawdziwa duchowość powinna owocować łagodnym usposobieniem, poczuciem szczęścia i spokoju. - Dalajlama XIV
Aktywny użytkownik
*

Punkty: +1177/-1164
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wpisy: 1670
Znajomi: 8
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #29 : 14 Listopad, 2013, 18:53:01 pm »

Ok! Aluzju poniał... Bejby Bejby  Spoko

Zgłoś do moderatora   Zapisane

Jeżeli absolutnie nikt cię nie nienawidzi to znak, że robisz coś źle.
Strony: 1 [2] 3 4 5   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Pokrewne Tematy
Temat Zaczęty przez Odpowiedzi Wyświetleń Ostatnia wiadomość
Może przetrwają Lubań okiem luzyce.info Iza 0 2900 Ostatnia wiadomość 12 Grudzień, 2008, 15:15:30 pm
wysłane przez Iza
A może by tak.. trochę inaczej... Hydepark « 1 2 » widelec 25 18607 Ostatnia wiadomość 30 Grudzień, 2010, 22:31:31 pm
wysłane przez x
Zabawa z GUS-em, czyli dlaczego jest tak dobrze, jak jest tak źle ?! Hydepark topik73 1 4971 Ostatnia wiadomość 11 Październik, 2009, 17:51:04 pm
wysłane przez x
Sylwester 2009. Gdzie pójść? A może gdzieś wyjechać? Bieżące wiadomości Leo 1 5334 Ostatnia wiadomość 30 Grudzień, 2009, 05:35:17 am
wysłane przez widelec
Tak się robi biznes! Hydepark curious 1 3924 Ostatnia wiadomość 14 Lipiec, 2010, 19:25:00 pm
wysłane przez ZUZA
Jak waliło po uszach ,tak wali... Informacje i Komunikaty Instytucji widelec 0 2895 Ostatnia wiadomość 19 Sierpień, 2010, 19:07:22 pm
wysłane przez widelec
Co radny może? Jak chce, to może! Bieżące wiadomości x 0 4043 Ostatnia wiadomość 01 Wrzesień, 2011, 22:47:25 pm
wysłane przez x
Dlaczego tak jest? Hydepark Firefoks 5 8175 Ostatnia wiadomość 31 Lipiec, 2012, 23:06:05 pm
wysłane przez Jola
gdzie uzyskać pomoc psychologiczną?? może ktoś wie??? prosze o podpowiedź Hydepark « 1 2 3 4 » kobieta 45 34771 Ostatnia wiadomość 12 Sierpień, 2013, 23:17:39 pm
wysłane przez x