Strony: [1] 2 3 ... 5   Do dołu
  Drukuj  
Ten temat nie był jeszcze oceniany!
Oceń ten temat! Ocena:
Autor Wątek: a może by tak pomyslec o najmlodszych???  (Przeczytany 45460 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Aktywny użytkownik
*

Punkty: +70/-500
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wpisy: 302
Znajomi: brak
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« : 13 Listopad, 2013, 16:32:55 pm »

witam !
od pewnego czasu zastanawiam się dlaczego w naszym pieknym mieście niewle się dzieje , za każdym razem się słyszy nie ma kasy, nie ma chętnych nie bo nie..

zaglądam na oferty Domów Kultury w Lubaniu i okolicy i co widzę???

pustki!!!

spowodowane słabymi propozycjami tych placówek

bo co z dziećmi które zaczęły dopiero edukacje a są za małe np na konkursy recytatorskie czy grę aktorską???

gdzie sa koła plastyczne? majsterkowanie, i td???

kiedyś chodziłam sama do MDk i między innymi Pan Jacek prowadził świetne zajęcia z modelarstwa, pokazywał co można zrobic z drzewa jak myslicie dzieic by to nie zainteresowało???

tuż obok pracowni Pana Jacka funkcjonowała pracownia w której tworzone były prace z resztek materiałów, włóczek , patyczków.. niewielki nakład finansowy a ile radochy i satysfakcji!!

dlaczego nikt nie wychyli się chociaż trochę poza własny czubek nosa i nie pomysli co zrobić, aby coś sie zadziało??

ja wiem altruizm wychodzi z mody ale może nie tak do konca?? taka optymistka ze mnie!

dlaczego Domy Kultury nie wpadną na pomysł aby pokazac dzieciom jakie rzeczy mozna robic z

masy solnej?
z gliny?
 z malowania palcami?
zaczynac od sklejania kartonika koncząc na wielkich modelach?

naprawdę tak wiele trzeba aby coś sie działo??

Zgłoś do moderatora   Zapisane



Punkty: +11/-2
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wpisy: 105
Znajomi: brak
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #1 : 13 Listopad, 2013, 18:38:23 pm »

W ciągu 2 godzin 31 osób przeczytało wątek, nikt nie wypowiedział swojego zdania., co to znaczy? osmiele się rzucić swoje przypuszczenia.
1. forumowicze nie muszą odnosić się do każdego wątku, ale "forum dyskusyjne" już w swojej nazwie nawiązuje do mówienia, pisania itp. Z wielu opinii mogą się czasem wylowić pozytywy np jakies nowe pomysły, rozwiązania itp sprawy
2. Najłatwiej jest wypowiadać się w tematach łatwych, lekkich i przyjemnych, ale juz w tych, w iktórych należałoby wykazać sie iwiedzą nie tylko ksiazkową i przyklepaną dyplomem, ale wiedzą zyciową i realnym spojrzeniem na człowieka (tego małego też) to już niestety dyskusji brak.
3. MMM faktycznie nawiązała do MDK, którego niestety nie ma, a jesli jest to napewno nie tam gdzie był, no i zajęcia, kto teraz poszedłby na zajęcia dziewiarskie???!!!
Moim zdaniem zajęcia te najzwyklejsze w rodzaju majsterklepka, sprawne ręce napewno miałyby zwolenników, ale.........................................  te kropki mogą pomieścić w sobie wiele treści
4.wracam do początku wątku - jesli w ciągu 2 godzin było tu 31 osób, to oznacza, że są tu ludzie! zatem otwieram dyskusję, gorąco zapraszam rodziców 7-12 latków, dziadków 7-12 latków, a moze pedagogów, a moze p. Slowinski dołączy???
Mottem dyskusji niech będzie pytanie "czy dziecko w wieku wczesnoszkolnym może czy powinno czy nie powinno  mieć zajęcia poza domem inne niż kupione przez rodziców zajęcia dodatkowe (języki, sport, muzyka itp). jeszcze raz gorąco zapraszam do dyskusji
Zgłoś do moderatora   Zapisane
Przyjaciel forum
*

Punkty: +398/-238
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 2469
Znajomi: 11
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #2 : 13 Listopad, 2013, 18:50:04 pm »

Wysłane: Dzisiaj o 18:38:23
Wysłany przez: kobieta


Cytuj
kiedyś chodziłam sama do MDk i między innymi Pan Jacek prowadził świetne zajęcia z modelarstwa,

 MDK ,ja jednak napiszę Kultury z Wielkiej litery, nauczył Ciebie a Ty przekaż to swoim dzieciom.

Cytuj
Mottem dyskusji niech będzie pytanie "czy dziecko w wieku wczesnoszkolnym może czy powinno czy nie powinno  mieć zajęcia poza domem inne niż kupione przez rodziców zajęcia dodatkowe (języki, sport, muzyka itp). jeszcze raz gorąco zapraszam do dyskusji

 Hello....
Zgłoś do moderatora   Zapisane

Nie jestem idealny, ale idealnie sobie z tym radzę...



Punkty: +11/-2
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wpisy: 105
Znajomi: brak
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #3 : 13 Listopad, 2013, 19:22:04 pm »

kultura to też KULTURA, w Lubaniu raczej jest ta niższa niż wyższam nie wspomne o elitarnej, ale dzieci kultury uczą się nie tylko w domu, 7 latek siłą rzeczy uczy się jej poza domem, ale nie musi byc to tylko szkoła...
Zgłoś do moderatora   Zapisane
Aktywny użytkownik
*

Punkty: +70/-500
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wpisy: 302
Znajomi: brak
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #4 : 13 Listopad, 2013, 19:35:42 pm »

własnie takie wpisy jak wyżej FIREFOKSA obniżają poziom tego forum..
czy to forum  służy tylko do pitolenia?Co?

KOBIETA ma rację , może wypowie sie ktoś jeszcze?Co?/
« Ostatnia zmiana: 13 Listopad, 2013, 19:38:13 pm wysłane przez MMM » Zgłoś do moderatora   Zapisane
Aktywny użytkownik
*

Punkty: +91/-14
Offline Offline

Wpisy: 577
Znajomi: brak
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #5 : 13 Listopad, 2013, 19:57:58 pm »

A ja akurat wiem, że np. kółko plastyczne odbywa się w MDK dla dzieci w wieku 4-10 lat (chyba w środy i piątki).
Pewnie i znalazłyby się inne

Jak pozostałe informacje MMM są podobnie prawdziwe to wygląda, że ktoś ma zly dzień i chciał sobie ponarzekać

A dzień rzeczywiście ponury. Typowy listopad

Pozdrawiam

ps
Jakiś czas temu dzieci ze wspomnianego kółka plastycznego prezentowały swoje prace na wystawie w pasażu w Trecie.
Byłaś pooglądać MMM?
« Ostatnia zmiana: 13 Listopad, 2013, 20:00:50 pm wysłane przez Lider » Zgłoś do moderatora   Zapisane



Punkty: +11/-2
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wpisy: 105
Znajomi: brak
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #6 : 13 Listopad, 2013, 20:19:24 pm »

a czy te zajęcia sa odpłatne???może wiesz Lider???
Zgłoś do moderatora   Zapisane
Przyjaciel forum
*

Punkty: +398/-238
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 2469
Znajomi: 11
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #7 : 13 Listopad, 2013, 20:24:56 pm »

Wysłane: Dzisiaj o 19:35:42
Wysłany przez: MMM


Cytuj
własnie takie wpisy jak wyżej FIREFOKSA obniżają poziom tego forum..

Cytuj
A ja akurat wiem, że np. kółko plastyczne odbywa się w MDK dla dzieci w wieku 4-10 lat (chyba w środy i piątki)

Cytuj
czy to forum  służy tylko do pitolenia?Co?
Zgłoś do moderatora   Zapisane

Nie jestem idealny, ale idealnie sobie z tym radzę...
Aktywny użytkownik
*

Punkty: +70/-500
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wpisy: 302
Znajomi: brak
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #8 : 13 Listopad, 2013, 20:33:15 pm »

a to zmienia postać rzeczy..
nie miałam pojecia że w kompleksie odbywają się tego typu zajęcia..



zwracam honor..

swoja drogą gdyby wpis na temat kompleksu znalazł sie na stronie MDK na Kościuszki byłoby miło....
Zgłoś do moderatora   Zapisane



Punkty: +11/-2
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wpisy: 105
Znajomi: brak
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #9 : 13 Listopad, 2013, 20:52:29 pm »

no i co z dyskusji nici?Co???
Zgłoś do moderatora   Zapisane



Punkty: +11/-2
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wpisy: 105
Znajomi: brak
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #10 : 13 Listopad, 2013, 20:53:29 pm »

a ciekawe jak to jest z ośrodkami kultury w okolicznych gminach, np. Siekierczyn
Zgłoś do moderatora   Zapisane
Przyjaciel forum
*

Punkty: +398/-238
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 2469
Znajomi: 11
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #11 : 13 Listopad, 2013, 21:47:48 pm »

a ciekawe jak to jest z ośrodkami kultury w okolicznych gminach, np. Siekierczyn


http://www.siekierczyn.pl/kultura.php

Tak łatwo to sprawdzić...
Zgłoś do moderatora   Zapisane

Nie jestem idealny, ale idealnie sobie z tym radzę...



Punkty: +347/-227
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 473
Znajomi: brak
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #12 : 13 Listopad, 2013, 22:05:27 pm »

Niestety wiele z gminnych ośrodków kultury boryka się z problemem pieniędzy. A dokładnie ich brakiem. Często objawia się to tym, że większe pomieszczenia nie są ogrzewane, a np. działalność koncertowa ogranicza się do własnego podwórka. Przykre ale prawdziwe.
Zgłoś do moderatora   Zapisane
Aktywny użytkownik
*

Punkty: +475/-99
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wpisy: 2611
Znajomi: 7
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


http://trickymind.pl/wp-content/uploads/2013/12/wo


« Odpowiedź #13 : 13 Listopad, 2013, 22:40:08 pm »

własnie takie wpisy jak wyżej FIREFOKSA obniżają poziom tego forum..
czy to forum  służy tylko do pitolenia?Co?

KOBIETA ma rację , może wypowie sie ktoś jeszcze?Co?/

O przepraszam ale intelektowi i błyskotliwości Firefoksa mało kto na Forum dorównuje. 
A co do pytania zadanego na początku, to może po prostu pozwólmy dzieciom być dziećmi.
Nadgorliwy rodzić realizujący poprzez dziecko własne ambicje to jest to, czego nie popieram.   
Zgłoś do moderatora   Zapisane

Jolanta Dobrzyńska - podobno baba z jajem 

(...) czasem pomimo pozorów religijności czyjś stan umysłu może być bardzo negatywny. Prawdziwa duchowość powinna owocować łagodnym usposobieniem, poczuciem szczęścia i spokoju. - Dalajlama XIV


*

Punkty: +214/-137
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 590
Znajomi: 1
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



WWW
« Odpowiedź #14 : 14 Listopad, 2013, 00:00:36 am »

...czy to forum  służy tylko do pitolenia?Co?
Chyba sobie popitolimy, Firefox?
Najlepiej, zacznijmy od pitolenia od początku.
witam !
1. @MMM, @kobieta: zdania zaczynamy od dużej litery.
2. @MMM: "Witam!" - ten zwrot zarezerwowany jest dla gospodarza, a nie dla gościa. Mocno naciągając, można uznać, że w swoim wątku witamy kolejnych gości/użytkowników, którzy po nas napiszą posty, jednak nad wątkiem jest forum, ale i tak, patrz punkt 1).
...i co widzę???
Trzy znaki zapytania są bardziej pytające niż jeden?
Lepiej i poprawniej jest użyć pytania retorycznego, na przykład: "...i co widzę? Co?"
W dodatku
...zaglądam...
...i co widzę???

pustki!!!
Ja, to widzę jeszcze więcej
Cytuj
Ciemność, widzę ciemność, ciemność widzę.
Pitolimy dalej...
a czy te zajęcia sa odpłatne???może wiesz Lider???
a ciekawe jak to jest z ośrodkami kultury w...
Można to było sprawdzić samemu. Wykonanie tego prostego zadania, polega na ruszeniu zakończeniem pleców, czyli gdyby MMM/kobieta ruszyły d... zamiast pitolić, to by nie wyszło tak:
...nie miałam pojecia...
@MMM - Chyba masz coś nie tak z... kropkami
Raz, na końcu zdania stawiasz dwie, za chwilę cztery kropki Szok
Co prawda, było tu na forum użyte zawołanie Huberta związane z kropkami (O kropki!), ale Ty nas wręcz zakropkowałaś
Dwie kropki spotykamy w konfiguracji jedna nad drugą.
Cztery kropki? O kropki! Co mogłaś mieć na myśli, używając czterech kropek?
Jedyne wytłumaczenie to litera "H" w kodzie Morse'a  
własnie takie wpisy jak wyżej FIREFOKSA obniżają poziom tego forum..
A ponieważ...
Tak łatwo to sprawdzić...
...wyszło szydło z worka, a w zasadzie kropki.
MMM&kobieta → MMM=kobieta
a to zmienia postać rzeczy..
Tak, zmienia, z postać na poleżeć
...nie miałam pojecia że w kompleksie odbywają się tego typu zajęcia..

Odbywają się, odbywają...
Dotyczą kompleksów i odbywają się w gabinecie na kozetce, u psychoterapeuty a nie w kompleksie

O kropki!
I to by było na tyle, w temacie pitolenia.

Pozdrawiam

tsetse
« Ostatnia zmiana: 14 Listopad, 2013, 00:09:03 am wysłane przez Prowincjusz » Zgłoś do moderatora   Zapisane

Aequitas et Veritas
Strony: [1] 2 3 ... 5   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Pokrewne Tematy
Temat Zaczęty przez Odpowiedzi Wyświetleń Ostatnia wiadomość
Może przetrwają Lubań okiem luzyce.info Iza 0 2900 Ostatnia wiadomość 12 Grudzień, 2008, 15:15:30 pm
wysłane przez Iza
A może by tak.. trochę inaczej... Hydepark « 1 2 » widelec 25 18608 Ostatnia wiadomość 30 Grudzień, 2010, 22:31:31 pm
wysłane przez x
Zabawa z GUS-em, czyli dlaczego jest tak dobrze, jak jest tak źle ?! Hydepark topik73 1 4971 Ostatnia wiadomość 11 Październik, 2009, 17:51:04 pm
wysłane przez x
Sylwester 2009. Gdzie pójść? A może gdzieś wyjechać? Bieżące wiadomości Leo 1 5334 Ostatnia wiadomość 30 Grudzień, 2009, 05:35:17 am
wysłane przez widelec
Tak się robi biznes! Hydepark curious 1 3924 Ostatnia wiadomość 14 Lipiec, 2010, 19:25:00 pm
wysłane przez ZUZA
Jak waliło po uszach ,tak wali... Informacje i Komunikaty Instytucji widelec 0 2896 Ostatnia wiadomość 19 Sierpień, 2010, 19:07:22 pm
wysłane przez widelec
Co radny może? Jak chce, to może! Bieżące wiadomości x 0 4043 Ostatnia wiadomość 01 Wrzesień, 2011, 22:47:25 pm
wysłane przez x
Dlaczego tak jest? Hydepark Firefoks 5 8175 Ostatnia wiadomość 31 Lipiec, 2012, 23:06:05 pm
wysłane przez Jola
gdzie uzyskać pomoc psychologiczną?? może ktoś wie??? prosze o podpowiedź Hydepark « 1 2 3 4 » kobieta 45 34772 Ostatnia wiadomość 12 Sierpień, 2013, 23:17:39 pm
wysłane przez x