Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Ten temat nie był jeszcze oceniany!
Oceń ten temat! Ocena:
Autor Wątek: 15 lat czynienia dobra  (Przeczytany 2525 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Moderator
*****

Punkty: +121/-0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 638
Znajomi: brak
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych« : 17 Październik, 2013, 15:24:03 »

Dokładnie 15 lat temu - 16 października 1998 roku w gronie pierwszych wychowanek, rodziców, przyjaciół, budowniczych i dobrodziejów nowo wybudowanego domu dla dziewcząt, Pierwszy Biskup Legnicki Ksiądz Biskup Tadeusz Rybak poświęcił – dedykowane bł. Ojcu Świętemu Janowi Pawłowi II Ognisko Wychowawcze im. Świętej Jadwigi Śląskiej w Lubaniu.
Istnienie i działalność tej placówki jest wyrazem Bożej Opatrzności i znakiem stałej troski Sióstr Magdalenek realizujących m.in. w ten sposób charyzmat Zgromadzenia. W minioną środę na terenie ogniska świętowano jubileusz 15-lecia funkcjonowania domu, w którym przez cały czas swego funkcjonowania znalazło schronienie i miejsce wzrastania i kształtowania swego młodego życia 95 dziewcząt.

Uroczystą Mszę Świętą odprawił Ksiądz Arcybiskup Wacław Depo, Biskup Częstochowski przybyły od Matki Bożej Jasnogórskiej.
- Dziękujemy Waszej Ekscelencji za przyniesienie w swoim sercu i swoich dłoniach matczynego zatroskania o każde dziecko Boże. Dziękujemy za przybycie i przewodniczenie naszemu dziękczynieniu i błaganie o błogosławieństwo na dalsze lata – mówiła podczas powitania Matka Generalna Gabriela Kempa – od samego początku Siostry czerpały inspiracje z nieprzebranych zasobów mądrości Boga – Największego Wykonawcy. Zamysłem Sióstr było pragnienie stworzenia wspólnoty, która jednoczy wychowanki, całe grono moderatorów: Siostry i pracowników świeckich, rodziców i przyjaciół – w rodzinę, wspólnie niosącą troskę egzystencjalną, przeżywającą porażki i cieszącą się z sukcesów.

Szczególnie serdecznie powitano zgromadzonych wokół Eucharystycznego stołu duchownych – Ks. Dziekana Andrzeja Filę, Ks. Mieczysława Jackowiaka, O. Marka Skibę, Ks. Jana Dochniaka, Ks. Andrzeja Płazę, Ks. Artura Węgiel oraz Ks. Pawła Styczyńskiego, którym podziękowano za wsparcie dobrą radą, kierownictwem duchowym i posługą duszpasterską.
Podczas uroczystości nie zabrakło przedstawicieli lokalnego samorządu, w stronę których skierowano słowa podziękowania za zrozumienie i życzliwość oraz ujęcie potrzeb ogniska w programach budżetowych i administracyjnych.

Obecny był m.in. burmistrz Lubania Arkadiusz Słowiński wraz ze swym zastępcą Mariuszem Tomiczkiem, reprezentujący ramię Powiatu Artur Zych, Burmistrz Nowogrodu Bobrzańskiego Andrzej Bawłowicz, Wiceprzewodniczący Rady Miasta Mieczysław Iwanow.
- Wszyscy wiemy jak ważną rolę pełni ta instytucja. Zapewnia całodobową opiekę oraz zaspokaja podstawowe potrzeby wychowanek ale co najważniejsze przygotowuje je do dorosłego i odpowiedzialnego życia. – mówił Burmistrz Arkadiusz Słowiński - Z tego miejsca chylę czoła przed Siostrami i dziękuję za to, że starają się włączyć w wychowanie młodego pokolenia w klimacie szacunku dla fundamentalnych wartości ludzkich i chrześcijańskich. Wierzę, że ta historia będzie pisała się dalej i że jeszcze nie raz będziemy mieli okazję spotkać się w tak wspaniałym gronie i świętować kolejne jubileusze. Życzę więc Wam, drogie Siostry, siły ducha, mądrości i niewyczerpanej energii a nade wszystko Bożego wsparcia w realizacji wszelkich zamierzeń służących rozwojowi Ogniska Wychowawczego.
Wśród obecnych gości nie mogło zabraknąć zaprzyjaźnionych z ośrodkiem rodzin, w których wychowanki uczą się odpowiedzialności za siebie i innych. Pozdrowienia ze szczególnym uczuciem wdzięczności przekazano Magdalenie i Krzysztofowi Błaszczykom, Marii i Henrykowi Neściorom, Agnieszce i Mariuszowi Tomiczkom, Jadwidze i Dezyderiuszowi Pomykałom, Elżbiecie i Andrzejowi Chodyrom oraz Marii Jaremie.
W uroczystości wzięły również udział same wychowanki – zarówno te, które przebywają w ognisku obecnie jak i te dziewczęta, które już opuściły mury placówki wkraczając na ścieżki dorosłego życia.
www.luban.pl
Zgłoś do moderatora   Zapisane
Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Pokrewne Tematy
Temat Zaczęty przez Odpowiedzi Wyświetleń Ostatnia wiadomość
Joga dobra na wszystko Świat Kobiet Iza 14 18595 Ostatnia wiadomość 10 Styczeń, 2011, 10:41:20
wysłane przez kacha48
Dobra forma Łużyc w sparingach Męskie Sprawy Bero 0 2505 Ostatnia wiadomość 06 Sierpień, 2008, 21:55:59
wysłane przez Bero
20 lat studia S Lubań okiem luzyce.info Bernard 0 3795 Ostatnia wiadomość 15 Grudzień, 2009, 17:13:03
wysłane przez Bernard
Kikut- ok 2 lat Zwierzęta Feride 0 1932 Ostatnia wiadomość 03 Wrzesień, 2010, 20:14:42
wysłane przez Feride
Rudy- ok 8 lat Zwierzęta Feride 0 1728 Ostatnia wiadomość 04 Wrzesień, 2010, 11:22:12
wysłane przez Feride
Szarik- ok 8 lat Zwierzęta Feride 0 1785 Ostatnia wiadomość 04 Wrzesień, 2010, 13:00:42
wysłane przez Feride
dobra kosmetyczka w Lubaniu Świat Kobiet etnolozka 14 18504 Ostatnia wiadomość 30 Grudzień, 2010, 23:19:49
wysłane przez celina
50 lat razem Polecane - Strona główna Urząd Miasta 0 2745 Ostatnia wiadomość 13 Sierpień, 2012, 09:18:46
wysłane przez Urząd Miasta
Działka budowlana / Lubań/Bolesławiec/Nowogrodziec-Dobra lokalizacja Nieruchomości Dawid142 0 1988 Ostatnia wiadomość 16 Sierpień, 2013, 20:11:05
wysłane przez Dawid142