Strony: [1] 2 3 4   Do dołu
  Drukuj  
Ten temat nie był jeszcze oceniany!
Oceń ten temat! Ocena:
Autor Wątek: Co dalej z gondolą w Świeradowie-Zdroju?  (Przeczytany 35076 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Studio Eline.pl
Administrator
*****
*

Punkty: +154/-6
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 1430
Znajomi: 14
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


Marketing w sieci. Daj się znaleźć!


WWW
« : 27 Wrzesień, 2013, 16:49:57 »

25 września o godz. 9 w siedzibie firmy Sobiesław Zasada S.A. w Krakowie na zaproszenie Prezesa Pani Danuty Piskorz odbyło się spotkanie z udziałem przedstawicieli samorządu Gminy Mirsk przewodniczący Rady Gminy Piotr Konsur i wiceburmistrz Jan Zaliwski, oraz samorządu Miasta Świeradów-Zdrój przewodnicząca Rady Miasta Wioletta Urbańczyk i burmistrz Roland Marciniak. Ze strony Sobiesław Zasada udział w spotkaniu wzięli prezes Sobiesław Zasada, prezes Danuta Piskorz, prezes Artur CHwist, prezes Tomasz Fugiel, wiceprezes Ryszard Brzozowski, radca prawny Marcin Miśkowicz.

 Spotkanie w sprawie udzielenia pomocy przez gminy dla spółki SKI-Sun, która jest właścicielem kolei gondolowej w Świeradowie-Zdroju.

 W trakcie rozmów inwestor podsumowując swoje stanowisko zaproponował, aby:
 1. Gminy udzieliły całkowitego zwolnienia z podatku od budowli i nieruchomości działalności gospodarczej związanej z funkcjonowaniem wyciągów narciarskich
 2. Gminy wykupiły udziały w spółce SKI-SUN w celu poprawy tragicznej sytuacji finansowej spółki
 3. Gmina Świeradów-Zdrój sprzedała dzierżawione od niej przez spółkę nieruchomości gruntowe, a za uzyskane pieniądze objęła udziały w spółce SKi-Sun
 4. Gminy utworzyły spółkę celową do budowy nowych tras zjazdowych do której przystąpi właściciel Spółki Ski-Sun
 5. Właściciele obiektów gastronomicznych i hotelowych powinni wziąć czynny finansowy udział w zmniejszaniu strat spółki SKI-Sun
 6. Gmina Świeradów-Zdrój wykupiła sieć kanalizacyjną wybudowaną przez Spółkę
 7. Gmina Świeradów-Zdrój odstąpi od naliczania kar umownych za niezrealizowaną inwestycję budowy kompleksu basenowego i wyrazi zgodę na zmianę zakresu inwestycji.

 Na przedstawione stanowisko Spółki przedstawiciele Gminy Świeradów-Zdrój zadeklarowali, że:
 1. Gmina Świeradów na październikowej sesji Rady Miasta podejmie uchwałę o całkowitym zwolnieniu z podatku od budowli i nieruchomości działalności gospodarczej związanej z funkcjonowaniem wyciągów narciarskich, ale pod warunkiem, że Spółka SKI-Sun wycofa wypowiedzenia umów u pracę, które wręczyła pracownikom w sierpniu i wrześniu tego roku, co zagwarantuje ciągłość pracy kolei.
 2. Samorząd Świeradowa-Zdroju nie widzi możliwości w obecnej sytuacji wykupienia udziałów w spółce SKi-Sun
 3. Gmina Świeradów-Zdrój oczekuje przedterminowego zwrotu dzierżawionych przez Spółkę Ski-Sun nieruchomości gruntowych, które Gmina zamierza sprzedać w celu powetowania sobie strat w kwocie około 650 tys. zł rocznie z tytułu zwolnienia z podatku działalności gospodarczej związanej z wyciągami narciarskimi.
 4. Gmina Świeradów-Zdrój w obecnej sytuacji finansowej nie widzi możliwości przystąpienia do spółki celowej powołanej do budowy nowych tras zjazdowych
 5. Burmistrz Świeradowa-Zdroju zorganizuje spotkanie z właścicielami obiektów hotelowych i gastronomicznych, na którym właściciel spółki SKI-Sun przedstawi propozycje objęcia udziałów w kolei gondolowej.
 6. Gmina Świeradów Zdrój i Mirsk sfinansuje wykonanie raportu oddziaływania na środowisko nowych tras zjazdowych.
 7. W przypadku, gdy gmina Świeradów-Zdrój zwolni z podatku od budowli i nieruchomości działalność pod wyciągami narciarskimi, oczekuje od właściciela spółki Ski-Sun podjęcia działań w miarę możliwości, w celu ograniczenia wydatków na bieżącą działalność firmy
 8. Gmina Świeradów-Zdrój wykupi kanalizację sanitarną wybudowaną przez Spółkę na obszarze administracyjnym Gminy Świeradowa-Zdroju. W najbliższym czasie Urząd Miasta zleci wycenę przedmiotowego majątku.

 9. Gmina Świeradów-Zdrój oczekuje na pisemne stanowisko firmy Sobiesław Zasada S.A. w sprawie inwestycji budowy kompleksu basenowego w Świeradowie Zdroju w celu przedstawienia Radzie Miasta co dalszej procedury.

 Z deklaracji przedstawicieli właściciela kolei gondolowej złożonej na spotkaniu wynika, że do pracy zostaną przywróceni już zwolnieni pracownicy a pozostałym zostanie wydłużone wypowiedzenie o miesiąc czasu.

 Roland Marciniak
 Burmistrz Świeradowa-Zdroju

SkiSun.jpg

* SkiSun.jpg (18.05 KB, 300x300 - powiększony/pobrany 343 razy.)
Zgłoś do moderatora   Zapisane
Punkty: +139/-42
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 432
Znajomi: brak
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych« Odpowiedź #1 : 27 Wrzesień, 2013, 21:23:51 »

Dla mnie żądania Spółki względem samorządów to dyktat. Dziki kraj.
Zgłoś do moderatora   Zapisane


*

Punkty: +214/-137
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 590
Znajomi: 1
Dodaj do Dodaj do listy ZnajomychWWW
« Odpowiedź #2 : 27 Wrzesień, 2013, 23:07:05 »


Czytam, czytam i zastanawiam się o co tu chodzi?
Coś tu jest nie tak!

No tak, jak tak, jak nie tak!
Coś się komuś pomieszało.
W zasadzie, to wszystkim się pomieszało a najbardziej Zasadzie, Sobiesławowi Zasadzie.
Z jednej strony to nie dziwię się, 83 lata i kilka miesięcy, to i pomieszać się mogło...
Z drugiej strony, Szanowni Samorządowcy! Trochę szacunku...
Dla Zasady? Nie. Dla zasady!
Trochę szacunku dla samych siebie i tych co na was głosowali w wyborach.
Ciekawość pewnie rośnie, o co się czepiam? Duży uśmiech
Wpierw, krótki cytat:...w siedzibie firmy Sobiesław Zasada S.A. w Krakowie...
spotkanie z udziałem przedstawicieli samorządu Gminy Mirsk... oraz samorządu Miasta Świeradów-Zdrój...

Spotkanie w sprawie udzielenia pomocy przez gminy dla spółki SKI-Sun, która jest właścicielem kolei gondolowej w Świeradowie-Zdroju.

 W trakcie rozmów inwestor podsumowując swoje stanowisko zaproponował, aby:
 1. Gminy udzieliły całkowitego zwolnienia z podatku...
 2. Gminy wykupiły udziały w spółce SKI-SUN...
 3. Gmina Świeradów-Zdrój sprzedała dzierżawione od niej przez spółkę nieruchomości gruntowe, a za uzyskane pieniądze objęła udziały w spółce SKi-Sun
 4. Gminy utworzyły spółkę celową...
 5. Właściciele obiektów gastronomicznych i hotelowych powinni wziąć czynny finansowy udział w zmniejszaniu strat spółki SKI-Sun
 6. Gmina Świeradów-Zdrój wykupiła...
 7. Gmina Świeradów-Zdrój odstąpi od naliczania kar umownych...


Samorządowcy pojechali taki kawał drogi po to aby "inwestor" zażądał od nich ulg i korzyści dla siebie!
Jaśnie Pan Zasada, raczył przyjąć Samorządowców i umożliwić im wysłuchanie swoich żądań!
To jakiś Hołd Pruski? Może jeszcze cały powiat lubański oddać w lenno Jaśnie Panu Sobiesławowi Zasadzie, a na znak tego lenna należałoby umieścić w herbach Lubania, Mirska i Świeradowa znak Mercedesa Duży uśmiech
Staruszkowi Zasadzie naprawdę pomieszało się w głowie, skoro żąda jeszcze aby właściciele obiektów gastronomicznych i hotelowych dopłacali do jego interesu Duży uśmiech
Jaśnie Pana Zasadę powinno się wysłać na stronę czeską, aby zobaczył jak tam to działa, jaki tam jest ruch, ale i jakie ceny tam są. Na dole, tam gdzie kończą się trasy narciarskie jest pełno różnych innych atrakcji, knajpek, w których niedrogo każdy znajdzie coś dla siebie.
Tymczasem, w Świeradowie, wokół dolnej stacji kolei gondolowej i zakończenia trasy zjazdowej nie ma nic!
Jaśnie Pan Sobiesław Zasada, wymyślił sobie gigantyczną inwestycję i myślał, że to wystarczy. Trzeba mieć choć trochę wyobraźni aby móc, sobie w głowie, zrobić symulację:
Przyjeżdża narciarz, sam, z rodziną, albo ze znajomymi i...
...na początku jest fajnie, gondolkami się wjeżdża, ekstra widoki, fajnie się szusuje w dół.
I tak kilka razy. Do góry i w dół.
Po jakimś czasie, chciałoby się odpocząć, coś przekąsić, coś gorącego wypić...
Tymczasem na dole jest tylko wielki parking Duży uśmiech
Na górze jest co prawda schronisko, ale cena zwykłej herbaty może spowodować, że zachorujemy na epilepsję po ataku śmiechu.
O tym, jakoś Jaśnie Pan Sobiesław Zasada nie pomyślał.
Zapewne przesłoniły mu to wizje gigantycznych inwestycji, które postanowił lokować w próżni (jeszcze w planach był jakiś kompleks basenowy Duży uśmiech).
Wiadomo, że małe jest piękne i przyciąga. Podobnie jest z kobiecymi piersiami. Im piersi większe, tym mniej jest mężczyzn, którym się one podobają. Reszta woli mniejsze, podejrzewam, że większych się nawet boją Duży uśmiech. Paniom, duże piersi też ciążą i to w dosłownym tego słowa znaczeniu.
Małe i liczne, knajpki wokół zakończenia tej trasy zjazdowej, przyciągnęłyby dużo większą liczbę narciarzy. Nie wszystkim narciarzom towarzyszą osoby jeżdżące na nartach i tu nie ma dla nich zachęty, bo co? Mają siedzieć na parkingu i czekać aż narciarz będzie miał już dość?
Wybudował sobie tymczasem, Jaśnie Pan Sobiesław Zasada, w próżni, coś fajnego, co nie mniej fajne straty przynosi i jeszcze bezczelnie wysuwa żądania pod adresem samorządów a nawet restauratorów i hotelarzy.
Gdyby jednak, umiał myśleć, miał wizje i wyobraźnię, to wokół parkingu wybudował by małe domki dla gastronomii.  Domki pasujące stylem do Izerów, małe, w niedrogiej technologii np. szkieletu kanadyjskiego i domki te wynająłby dla osób prowadzących gastronomię. I to by zadziałało - oczywiście jedzenie musiałoby być świeże i nie można szaleć z cenami.
Koszt budowy tych domków, w porównaniu do kosztu budowy kolei gondolowej to jakaś śmieszna kwota ale ta śmieszna, mała inwestycja u boku tej wielkiej zmieniłaby wszystko.
Jestem pewien, że rok do roku, ruch i obroty by rosły w przerażającym Duży uśmiech tempie.
Przy rosnącym ruchu można oczywiście myśleć nawet o obniżeniu cen biletów.

No, ale co tam, jakieś małe tsetse będzie się mundrować. Wszak Jaśnie Pan Sobiesław Zasada to Wielki Biznesmen i takimi pierdołami jak budowa domków dla gastronomi, przy jego "pomniku" braku wyobraźni, zajmować się nie będzie Duży uśmiech

No cóż, Jaśnie Pan Sobiesław Zasada, ma głowę w chmurach... a rękę w nocniku Duży uśmiech

Wrócę jeszcze do kwestii tego dziwnego wyjazdu samorządowców do Krakowa.
Ciekawi mnie, kto to finansował?
Z góry, powiem, że każda odpowiedź jest zła Duży uśmiech
1. Wyjazd i pobyt w Krakowie sfinansowali samorządowcy.
Za nasze pieniądze, pojechali więc z Mirska i Świeradowa, po to aby do budżetu tych samorządów, wpłynęło w przyszłości jeszcze mnie pieniędzy. Duży uśmiech
Gdzie tu sens, gdzie logika?
Przecież to ten, któremu zależy na jakichś profitach, powinien przyjechać do tych, od których decyzji zależy uzyskanie tych profitów.
W negocjacjach biznesowych, takie poddańcze zachowanie (szczególnie w rozmowach z Azjatami) powoduje utratę szacunku dla drugiej strony a w przypadku Azjatów nawet zerwanie rozmów.
2. Wyjazd i pobyt w Krakowie sfinansował Jaśnie Pan Sobiesław Zasada.
To też nie wygląda ciekawie bo tu już ocieramy się o podejrzenie płatnej protekcji a nawet korupcji.
W tym przypadku widać jednak przebiegłość Jaśnie Pana Sobiesława Zasady. Na "swoim" terenie jest dużo łatwiej negocjować. Gospodarz podejmuje Gości, płaci za przyjazd i pobyt i już ma przewagę. Gość, podświadomie czuje że jakoś powinien się "wywdzięczyć" Gospodarzowi.

W dodatku wyborcy są daleko, rodziny daleko... w delegacji nie zdrada, pierwszy raz też nie zdrada...
Eee... wizje mi się skrzyżowały... Mrugnięcie

Pozdrawiam

tsetse
Zgłoś do moderatora   Zapisane

Aequitas et VeritasPunkty: +22/-17
Offline Offline

Wpisy: 121
Znajomi: brak
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych« Odpowiedź #3 : 28 Wrzesień, 2013, 10:02:39 »

co racja, to racja
Zgłoś do moderatora   Zapisane
Przyjaciel forum
*

Punkty: +174/-715
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 1232
Znajomi: brak
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


Pragmatyk


« Odpowiedź #4 : 29 Wrzesień, 2013, 04:57:15 »


                            prawda jest taka że Świeradów bez ski & sun może się zwijać
                  na geriatrii wschodnio-niemieckiej udało się
                     biznesom gastronomicznych i hotelowych przeżyć
              raczej nie chcą powrotu 100 % geriatrii bo w lokalach gastronomicznych
          schodziła jedynie herbatka na rozgrzewkę w czasie spaceru po obiadowego  
                 z sanatorium
               spółka dobrze kombinuje
                             ski & sun stało się motorem napędzającym region
                      z którego to gastronomia i hotelarstwo korzysta
                     skoro korzystają nie się dorzucą i władza też............

 
                  
Zgłoś do moderatora   Zapisane

Jeśli walczymy możemy przegrać
jeśli nie walczymy jesteśmy przegraniPunkty: +90/-215
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 105
Znajomi: brak
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych« Odpowiedź #5 : 29 Wrzesień, 2013, 17:14:53 »

Dorzucą? pfff.... Własciciel to dobry przekret... wycinka drzew pod gondole byla nielegalna, płacić podatkow nie chce.Jak długo miasto może przymykać oko na jego przekręty?
Zgłoś do moderatora   Zapisane
Przyjaciel forum
*


Punkty: +465/-51
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 2966
Znajomi: 45
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


« Odpowiedź #6 : 29 Wrzesień, 2013, 21:55:36 »

Analiza tsetse bliska prawdy. Nie mogę się jednak zgodzić z jednym; duże jest fajne, co nie oznacza oczywiście, że małe też przyjemnie nie jest. - Bioróżnorodność to przyjemność. Pisałem rzecz jasna czysto teoretycznie Mrugnięcie
Zgłoś do moderatora   ZapisanePunkty: +347/-227
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 473
Znajomi: brak
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych« Odpowiedź #7 : 30 Wrzesień, 2013, 09:58:13 »

Dzisiejsza "Gazeta Wrocławska" donosi, że kolej gondolowa stanęła!!! Hej Świeradów czy to prawda?
Zgłoś do moderatora   Zapisane


*

Punkty: +462/-184
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 439
Znajomi: 1
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych« Odpowiedź #8 : 30 Wrzesień, 2013, 23:49:02 »

Garść komunikatów ze strony spółki SKI&SUN.

http://skisun.pl/
Zgłoś do moderatora   Zapisane


*

Punkty: +214/-137
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 590
Znajomi: 1
Dodaj do Dodaj do listy ZnajomychWWW
« Odpowiedź #9 : 01 Październik, 2013, 10:06:43 »

Każdy kij ma dwa końce.
Proca, ma tych końców nawet trzy.
Każda strona będzie teraz siebie przedstawiać w jak najlepszym świetle, co jednak nie zmienia mojego wcześniejszego osądu.
Jaśnie Pan Sobiesław Zasada, próbuje kreować się na dobrodzieja i zbawcę Świeradowa, za co żąda daleko idących przywilejów.
Stan finansów Ski & Sun, można dokładnie poznać zamawiając w KRS roczne sprawozdania finansowe. Można to zrobić, płacąc sms-em. Dość szybko dostajemy wtedy mailem skany sprawozdań finansowych.
W artykule z Gazety Wrocławskiej na uwagę zasługuje fragment o bardzo wysokich kosztach pięcioosobowego zarządu Ski & Sun.
W bilansie rocznym, który spółki z ograniczoną odpowiedzialnością, zobowiązane są do składania w KRS, można dokładnie zapoznać się ze strukturą kosztów i wpływów.

Jaśnie Pan Sobiesław Zasada, chwyta się wszelkich możliwych sposobów aby to siebie przedstawić w jak najlepszym świetle, powołując się nawet na swoje sentymenty do regionu związane z karierą rajdową.
Jednak, w oświadczeniu z dnia 30 kwietnia 2013 r. strzela sobie Jaśnie Pan Sobiesław Zasada prosto w stopę.
http://www.skisun.pl/files/o%C5%9Bwiadczenie.pdf
Cytuj
Na wstępie Pan Sobiesław Zasad przypomniał, że zbudowana za łączną kwotę ponad 109.000.000,00 PLN (sto dziewięciu milionów złotych) Kolei powstała bez jakiegokolwiek wsparcia Gmin, Województwa czy Funduszy Unijnych

Liczny i sowicie wynagradzany zarząd, nie potrafi napisać pisma bez błędów.
"i" czy "j" to jednak szczegół.
O wsparcie Gmin czy Województwa należało się starać dużo wcześniej a nie teraz biadolić, że wsparcia nie było.
Natomiast nie wykorzystanie Funduszy Unijnych to zdecydowanie i wyłącznie "zasługa" Ski & Sun a w zasadzie Mrugnięcie tego licznego zarządu, któremu zbyt wysokie wynagrodzenie utrudniało pochylenie się nad taką "drobnostką" jak możliwość skorzystania z Funduszy Unijnych.
Trudno mi w to uwierzyć, ale chyba Jaśnie Panu Sobiesławowi Zasadzie, uroiło się w głowie, że to Fundusze Unijne powinny były same zwrócić się do Ski & Sun z uprzejmą prośbą o skorzystanie z ich wsparcia Duży uśmiech

Gdzie leży pies pogrzebany?
Leży, na parkingu przy dolnej stacji Kolei Gondolowej.
I nie pogrzebany, tylko rozjechany. Kołem Mercedesa Duży uśmiech

Pozdrawiam

tsetse
Zgłoś do moderatora   Zapisane

Aequitas et Veritas


*

Punkty: +214/-137
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 590
Znajomi: 1
Dodaj do Dodaj do listy ZnajomychWWW
« Odpowiedź #10 : 02 Październik, 2013, 10:26:14 »

Przypadek czy reguła?
19 września 2013 roku firma Autosan ogłosiła upadłość.
Firma Sobiesław Zasada S.A. z siedzibą w Krakowie była większościowym akcjonariuszem Autosanu.
Tu również, według oświadczenia Prezes Danuty Piskorz, dokładano wszelkich możliwych starań... Duży uśmiech

Chyba Sobiesław Zasada, zanim upadnie wszystko w czym ma udziały, powinien się zająć tym co mu najlepiej wychodziło.
Nie trzeba pękać, są przecież rajdy samochodowe w wersji Senior-Style Mrugnięcie

Pozdrawiam

tsetse
Zgłoś do moderatora   Zapisane

Aequitas et Veritas
Przyjaciel forum
*

Punkty: +174/-715
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 1232
Znajomi: brak
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


Pragmatyk


« Odpowiedź #11 : 03 Październik, 2013, 00:00:40 »
                     z pewnością tsetse zrobiłbyś to lepiej...

                    czyli mamy marazm Świeradowa...
                                       
                                                    amen....
 
Zgłoś do moderatora   Zapisane

Jeśli walczymy możemy przegrać
jeśli nie walczymy jesteśmy przegrani


*

Punkty: +214/-137
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 590
Znajomi: 1
Dodaj do Dodaj do listy ZnajomychWWW
« Odpowiedź #12 : 03 Październik, 2013, 09:41:06 »

Och, gdyby mi tylko dano...
Wziąłbym sprawy w swoje ręce, ręce które leczą Duży uśmiech
Zwolniłbym przedsiębiorców z wszelkich podatków - lokalnych i tych mniej lokalnych, rozwiązałbym samorządy a ludziom zabroniłbym wychodzić z domów...
Zlikwidowałbym internet, bo przez ten szatański wynalazek roznosi się zaraza wolnego słowa i dostępu do informacji...
http://wiadomosci.wp.pl/kat,9972,title,Rzad-ograniczy-dostep-do-informacji-publicznej,wid,16039702,wiadomosc.html
Spełniłaby się wizja Kononowicza - zlikwidowałbym wszystko, łącznie z przestępczością.
I Kaszpirowskiego bym zamknął, żeby mi konkurencji nie robił.
A Kaszpirowskiego, zamknąłbym razem z Żyrinowskim!
Precz ze wszystkim!
Precz z preczem!
Precz z tsetse!

Huu... się napracowałem.
Idę na dach, popatrzę przez lornetkę na Kolej Gondolową... czy stoi jeszcze, czy już rozbierają na złom, jak były ZNTK Duży uśmiech

Przedsiębiorco! Jeśli jeszcze u Ciebie cokolwiek działa, wyłącz to jak najszybciej i nie włączaj, dopóki nie zwolnią Ciebie z wszelkich podatków!
Pamiętaj - Ty nie jesteś gorszy od Ski & Sun. Tobie należy się to samo!

Pozdrawiam

tsetse
Zgłoś do moderatora   Zapisane

Aequitas et Veritas
Aktywny użytkownik
*

Punkty: +91/-14
Offline Offline

Wpisy: 577
Znajomi: brak
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych« Odpowiedź #13 : 03 Październik, 2013, 11:26:46 »

Ale takich wymuszaczy jest więcej.
Niejednokrotnie się słyszy o tym, że taki, czy inny pracodawca w regionie rząda zwolnieniem siebie z podatków (lub innych opłat za decyzje, wycinki drzew itp.) przez lokalne samorządy bo jak nie to grozi zwolnieniami z pracy pracowników. Czysty szantaż.

Mało tego, winę za zwolnienia pracowników (i tak często już przesądzone) zrzuca na lokalne władze i w ten sposób przedstawia tą sytuację pracownikom. Jaki to cacy i troskliwy pracodawca ale jaki to zły wójt, burmistrz, czy prezydent miasta.

Prawda jest taka, że gdyby zwolnić takiego przedsiębiorcę z podatku to koniec końców nie będzie ani tych pieniędzy w kasie samorządu, ani miejsc pracy. To działanie obliczone nie na dobro pracowników, ani nawet przedsiębiorstwa tylko próba wychapania jeszcze czego się da przez właściciela przed ostatecznym zwinięciem interesu lub sprzedażą go z lepszą ceną (bo nie ciążą zaległości podatkowe). Przy czym nowy właściciel wcale nie musi gwarantować podźwignięcia przedsiębiorstwa i zatrudnienia tych pracowników.

Poza tym jeśli zwalnia się z opłat i podatków jednych to trzeba zwolnić wszystkich w imię równości szans.
Zgłoś do moderatora   Zapisane


*

Punkty: +214/-137
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 590
Znajomi: 1
Dodaj do Dodaj do listy ZnajomychWWW
« Odpowiedź #14 : 03 Październik, 2013, 11:53:33 »

Tak jak pisze Lider:
...takich wymuszaczy jest więcej.
Kamieniołomy wręcz szantażowały,  że jeśli nie zostaną zwolnione z opłaty za wycinkę drzew to zwolnią ludzi i zmniejszą produkcję.
Swego czasu, poprzedni wójt Gminy Lubań umorzył Fabryce Tektury w Jałowcu zaległe podatki w kwocie ponad 50 tyś. zł ale nie wpłynęło to ani na poprawę pracy zatrudnionych tam pracowników ani na wzrost wynagrodzenia - dalej pracują tam za żenująco niskie zarobki w warunkach przypominających sceny z "Ziemi obiecanej".
IMKA - kolejny przykład wyzysku pracownika, chociaż pracodawca kreuje się na dobrodzieja dającego liczne miejsca pracy. Jednak, praca w tym zakładzie to katorga za małe wynagrodzenie, przy wciąż zwiększanych normach.
Tak wygląda "biznes" w polskim wydaniu.
Bardzo mało, coraz mniej jest pracodawców, którym na sercu leży nie tylko zysk ich firmy ale też godne zarobki i warunki pracy ich pracowników.
Wszystko zwala się wygodnie na kryzys a państwo lekką ręką składa zamówienia np. dla wojska za granicą.

Amen Tony, amen.

Z prochu powstaliśmy i w proch się obrócimy, ale z tego prochu już możemy się nie podnieść.

Pozdrawiam

tsetse
Zgłoś do moderatora   Zapisane

Aequitas et Veritas
Strony: [1] 2 3 4   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Pokrewne Tematy
Temat Zaczęty przez Odpowiedzi Wyświetleń Ostatnia wiadomość
Google uaktualnia swoją przeglądarkę "Chrome 4.1" Serwis komputerowy Black 2 4123 Ostatnia wiadomość 22 Marzec, 2010, 21:15:56
wysłane przez Black
Pył wulkaniczny nad Polską (Europą) Hydepark Black 1 4283 Ostatnia wiadomość 18 Kwiecień, 2010, 18:25:05
wysłane przez Black
Życzę Zdrowych i Wesołych Świąt Wszystkim Lubaniakom Jolanta Dobrzyńska Jola 0 4831 Ostatnia wiadomość 25 Kwiecień, 2011, 10:24:09
wysłane przez Jola
Cmentarz w Lubaniu - co dalej ? Bieżące wiadomości « 1 2 3 » x 42 35398 Ostatnia wiadomość 09 Listopad, 2011, 04:33:42
wysłane przez Tony
Polecam wygodną stronę startową Polecam - Niepolecam « 1 2 » cyberdex 21 15971 Ostatnia wiadomość 21 Lipiec, 2011, 22:27:31
wysłane przez luna3
Wesołych Świąt ! Polecane - Strona główna x 5 5683 Ostatnia wiadomość 07 Kwiecień, 2012, 23:20:09
wysłane przez Jeżyk
Poszukuję do wynajęcia Lubań, Leśna, Gryfów Śląski Nieruchomości bartulanka 0 3374 Ostatnia wiadomość 27 Marzec, 2013, 17:08:47
wysłane przez bartulanka
Miasto Lubań w gronie najlepszych na Dolnym Śląsku Miasto Lubań « 1 2 3 4 5 » Urząd Miasta 69 45767 Ostatnia wiadomość 20 Lipiec, 2013, 22:26:51
wysłane przez tatajulki
Ściana deszczu Hydepark « 1 2 » Arkadiusz Słowiński 15 17496 Ostatnia wiadomość 07 Sierpień, 2013, 08:34:35
wysłane przez Tony
Użyto broni podczas protestu górników w Jastrzębiu...co dalej? Ogłoszenia drobne Szczepcio 1 2911 Ostatnia wiadomość 04 Luty, 2015, 09:58:22
wysłane przez janus58144