Inauguracja sportowego roku szkolnego 2013/2014 w powiecie lubańskim odbyła się 24 września w Olszynie .Pierwszymi zawodami były tradycyjnie Indywidualne Biegi Przełajowe. Impreza była połączeniem mistrzostw powiatu lubańskiego i mistrzostw strefy jeleniogórskiej LZS. W zawodach wystartowało 465 uczniów, z 11 szkół podstawowych (226 uczestników), 10 gimnazjów (191 uczestników) oraz 3 szkół ponadgimnazjalnych (50 uczestników).
Medaliści w poszczególnych kategoriach:
*szkoły podstawowe:
-700m dziewcząt rocznik 2003-04
1. Kryjak Roksana SP Pisarzowice
2. Kwiatkowska Nikola SP Pisarzowice
3. Kurowska Zuzanna SP Smolnik
-700m chłopcy rocznik 2003-04
1. Jabłonowski Michał SP 1 Świeradów Zdr.
2. Podolski Przemysław SP Pisarzowice
3. Kuźniar Adrian SP Smolnik
-700m dziewcząt rocznik 2001-02
1. Dzikowska Aleksandra SP 4 Lubań
2. Grzywo-Dąbrowska Paulina SP Pisarzowice
3. Kwiatkowska Kornelia SP Pisarzowice
-1000m chłopcy rocznik 2001-02
1. Jakimowicz Bartosz SP Pisarzowice
2. Zimowicz Jakub SP Smolnik
3. Maziarz Paweł SP Biedrzychowice
*gimnazja:
-1000m dziewczęta rocznik 2000
1. Giedrys Aleksandra GIM Leśna
2. Stolarczyk Aleksandra GIM Leśna
3. Pawłowicz Aleksandra „Osa” Zgorzelec
-1200m chłopcy rocznik 2000
1. Fortuna Jakub GIM 2 Lubań
2. Szlachta Brajan GIM Pisarzowice
3. Wołoszyn Patryk GIM Pisarzowice
-1000m dziewczęta rocznik 1999
1. Kalinowska Klaudia GIM Pisarzowice
2. Robaczyńska Izabella GIM 2 Lubań
3. Alencynowicz Patrycja GIM 1 Lubań
-1200m chłopcy rocznik 1999
1. Andrzejewski Kamil GIM 2 Lubań
2. Klatka Łukasz GIM 2 Lubań
3. Krzysztoń Alan GIM Leśna
-1000m dziewczęta rocznik 1998
1. Sienkiewicz Aleksandra GIM Leśna
2. Kopeć Patrycja GIM Pisarzowice
3. Moczarska Justyna GIM Olszyna
-1200m chłopcy rocznik 1998
1. Skrzyński Emil GIM Leśna
2. Miesiąc Konrad GIM Pisarzowice
3. Kowalczyk Przemysław GIM 2 Lubań
*szkoły ponadgimnazjalne:
-1000m dziewczęta rocznik 1994-97
1 Dzikowska Adrianna ZSP im. AM Lubań
2 Abramczyk Aleksandra ZSP im. AM Lubań
3 Maćkowiak Kaja ZSP im. KZL Lubań
-1200m chłopcy rocznik 1994-97
1 Stoń Rafał ZSP im. KZL Lubań
2 Małkiewicz Kacper ZSP im. KZL Lubań
3 Włodarczyk Filip ZSP im. AM Lubań
Dziękujemy Dyrekcji oraz nauczycielom wychowania fizycznego z Gimnazjum w Olszynie, a także działaczom „Olszy” Olszyna za pomoc w organizacji oraz sprawnym przeprowadzeniu zawodów.