Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Ten temat nie był jeszcze oceniany!
Oceń ten temat! Ocena:
Autor Wątek: Jakie wieści z Sali Rajców?  (Przeczytany 2952 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Moderator
*****

Punkty: +121/-0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 638
Znajomi: brak
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych« : 24 Wrzesień, 2013, 16:10:45 »

Punktualnie o godzinie 9.00 Rada Miasta Lubań zebrała się dziś w Sali Rajców lubańskiego Ratusza, aby rozpocząć XLI sesję.
Zgodnie z ustawą o samorządzie gminnym, obrady otworzył Przewodniczący Rady - Marian Kwolik, który na sekretarza obrad powołał radnego Witolda Chojnackiego. Po przywitaniu przez Przewodniczącego RM przybyłych na sesję gości, rajcowie przystąpili do przyjętego większością głosów porządku obrad.

Zabezpieczenie środków w przyszłorocznym budżecie na naprawę miejskich ciągów komunikacyjnych i budowę nowych, objęcie kontrolą osób handlujących grzybami na terenie miasta, uszkodzone studzienki kanalizacyjne, zagospodarowanie i doinwestowanie Parku na Kamiennej Górze, weryfikacja zapisów podjętych już przez Radę uchwał w sprawie gospodarki odpadami, wypożyczenie z Sali Rajców obrazu, który na czas wystawy byłby eksponowany w Sali Wystawienniczej Muzeum Regionalnego w Lubaniu oraz zwrócenie uwagi przez Straż Miejską właścicielom nieuporządkowanych terenów zieleni, która w sposób znaczący utrudnia widoczność uczestnikom ruchu drogowego – m.in. takich spraw dotyczyły zgłoszone przez radnych interpelacje, wnioski i zapytania.
Jednym z punktów sesji było przedłożenie informacji o realizacji budżetu miasta za I półrocze 2013 roku. Głos w tej sprawie zabrała Anna Kleszczyńska – Główna Księgowa Urzędu Miasta Lubań.

Zebrani przy okrągłym stole mieli również okazję zapoznać się z treścią opinii Regionalnej Izby Obrachunkowej, która pozytywnie oceniła wykonanie budżetu miasta Lubań za minione półrocze. Informację tę przedłożył Przewodniczący Komisji Budżetowo Gospodarczej - Jan Hofbauer.
Zgodnie z porządkiem obrad, Naczelnik Wydziału Spraw Obywatelskich UM Lubań przedstawiła gremium informacje o zrealizowanych, przez organizacje i instytucje korzystające ze wsparcia finansowego miasta, przedsięwzięciach związanych z letnim wypoczynkiem.
Radni zostali również zapoznani z informacjami nt działalności przedszkoli miejskich oraz niepublicznych w roku 2012 – 2013 oraz prognozą na lata 2013 – 2018. Głos w tej sprawie zabrała Anna Zawłocka – Kierownik Referatu Edukacji i Sportu w Wydziale Infrastruktury Społecznej UM Lubań.
Korzystając z obecności dyrektorów lubańskich przedszkoli, zebrani na sesji radni mieli również okazję zapoznać się z działalnością każdej z placówek działających na terenie miasta Lubania.

Podczas obrad radni jednogłośnie podjęli uchwały w sprawach:

- zmiany w budżecie miasta na rok 2013

- ustalenia wysokości dziennych stawek opłaty targowej

- zmiany uchwały dot. wzoru deklaracji o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi składanej przez właściciela nieruchomości znajdującej się na obszarze Gminy Miejskiej Lubań.
Z treścią podjętych uchwał zapoznać się będzie można odwiedzając Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miasta Lubań. Kolejna - XLII sesja - już 29 października br.

Red./BRM
www.luban.pl
Zgłoś do moderatora   Zapisane
Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Pokrewne Tematy
Temat Zaczęty przez Odpowiedzi Wyświetleń Ostatnia wiadomość
JAKIE BIURO PROJEKTOWE POLECACIE???? Polecam - Niepolecam MMM 5 10078 Ostatnia wiadomość 26 Wrzesień, 2010, 00:55:42
wysłane przez Black
NOCNE ZWIEDZANIE ZAMKU I SALI TORTUR Powiat lubański powiat 1 4998 Ostatnia wiadomość 07 Październik, 2011, 11:27:57
wysłane przez cezar
Spotkanie rajców, czyli XV sesja Rady Miasta Bieżące wiadomości Paweł Sokołowski 0 3362 Ostatnia wiadomość 28 Październik, 2011, 16:41:01
wysłane przez Paweł Sokołowski
Uroczystości w Sali Ślubów Miasto Lubań Urząd Miasta 0 2530 Ostatnia wiadomość 02 Grudzień, 2013, 10:24:49
wysłane przez Urząd Miasta
Pierwsze spotkanie noworoczne w sali rajców lubańskiego Ratusza Polecane - Strona główna x 0 2480 Ostatnia wiadomość 12 Styczeń, 2014, 23:19:24
wysłane przez x