Strony: 1 [2] 3 4   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Radna Grzesiak chce prywatyzować przedszkole?  (Przeczytany 41812 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Aktywny użytkownik
*

Punkty: +475/-99
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wpisy: 2611
Znajomi: 7
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


http://trickymind.pl/wp-content/uploads/2013/12/wo


« Odpowiedź #15 : 26 Wrzesień, 2013, 20:48:14 pm »

A zatem Jolu, kawa u Arka będzie smakowała wyśmienicie 


Co Ty z tą kawą Fire, przecież wiem, że wolisz złoty napój. Poza tym jak tak wszyscy siedzimy przy swoich kompach i popijamy sobie kawkę, herbatkę  lub inny napój, to zupełnie tak jakbyśmy razem pili. Nie myślałeś o tym w ten sposób ?

www.youtube.com/watch?v=-nwrFSngsE4
Zgłoś do moderatora   Zapisane

Jolanta Dobrzyńska - podobno baba z jajem 

(...) czasem pomimo pozorów religijności czyjś stan umysłu może być bardzo negatywny. Prawdziwa duchowość powinna owocować łagodnym usposobieniem, poczuciem szczęścia i spokoju. - Dalajlama XIV
Przyjaciel forum
*

Punkty: +398/-238
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 2469
Znajomi: 11
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #16 : 26 Wrzesień, 2013, 20:53:57 pm »

Nie 
Zgłoś do moderatora   Zapisane

Nie jestem idealny, ale idealnie sobie z tym radzę...



Punkty: +347/-227
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 473
Znajomi: brak
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #17 : 26 Wrzesień, 2013, 21:08:19 pm »

Jolu. Fire. Wracamy do merytorycznej części posta
Zgłoś do moderatora   Zapisane
Przyjaciel forum
*

Punkty: +398/-238
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 2469
Znajomi: 11
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #18 : 26 Wrzesień, 2013, 21:13:48 pm »

Jolu. Fire. Wracamy do merytorycznej części posta

 Myślisz że warto ? Jak dla mnie nie było tematu. Każdy ma chwile słabości lub "mam ochote na chwileczkę zapomnienia" Pani radnej to się przydarzyło i już 
Zgłoś do moderatora   Zapisane

Nie jestem idealny, ale idealnie sobie z tym radzę...
Przyjaciel forum
*


Punkty: +465/-51
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 2966
Znajomi: 45
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


« Odpowiedź #19 : 26 Wrzesień, 2013, 21:16:57 pm »

@Edward, zainspirowałeś mnie

Samodyscyplina użytkowników - siłą w służbie moderacji.

Zgłoś do moderatora   Zapisane



Punkty: +347/-227
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 473
Znajomi: brak
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #20 : 26 Wrzesień, 2013, 21:18:00 pm »

Fire. Powiedz to rodzicom. Część z nich jest mocno zdezorientowana.
Piotr - dzięki
Zgłoś do moderatora   Zapisane
Przyjaciel forum
*

Punkty: +398/-238
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 2469
Znajomi: 11
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #21 : 26 Wrzesień, 2013, 21:19:21 pm »

Fire. Powiedz to rodzicom. Część z nich jest mocno zdezorientowana.
Piotr - dzięki

 A czy tego nie zrobiłem popełniając poprzedniego posta.
Zgłoś do moderatora   Zapisane

Nie jestem idealny, ale idealnie sobie z tym radzę...



Punkty: +6/-1
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 36
Znajomi: brak
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #22 : 26 Wrzesień, 2013, 21:36:48 pm »

Słabość u radnej Grzesiak nie występuje raczej jest to złość i zacietrzewienie do frustracji biegnąca. Tak to jest u działaczki "partii miłości". Salon się odwraca.
Zgłoś do moderatora   Zapisane
Przyjaciel forum
*


Punkty: +465/-51
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 2966
Znajomi: 45
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


« Odpowiedź #23 : 27 Wrzesień, 2013, 00:19:38 am »

Ja nie wiem, czy taka sytuacja zaistniała podczas sesji i jaki mógłby być kontekst wypowiedzi pani Grzesiak podczas obrad. Ale czysto teoretycznie patrząc/mówiąc na temat wątku i porównując stan przedszkoli publicznych do "bazy" przedszkoli niepublicznych, to te, pierwsze, wypadają bardzo słabo.
Zgłoś do moderatora   Zapisane



Punkty: +13/-13
Offline Offline

Wpisy: 72
Znajomi: brak
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #24 : 27 Wrzesień, 2013, 07:48:19 am »

Ja nie wiem, czy taka sytuacja zaistniała podczas sesji i jaki mógłby być kontekst wypowiedzi pani Grzesiak podczas obrad.

Wreszcie rozsądna wypowiedź.Byłem na tej sesji i proponuje właśnie najpierw zapoznać się z nagraniem video (zawsze jest nagrywana), by wyciągać własne wnioski.
Zgłoś do moderatora   Zapisane



Punkty: +22/-17
Offline Offline

Wpisy: 121
Znajomi: brak
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #25 : 27 Wrzesień, 2013, 09:27:36 am »

moim zdaniem przedszkola publiczne i niepubliczne świadczą usługi na podobnym poziomie ale każdy rodzic ma prawo do swojej oceny. Inna sprawa, że te publiczne zostały mocno ograniczone przez MEN w zajęciach dodatkowych. Prywatne sobie poradzą. A czy sytuacja miała miejsce? Też nie byłem to nie wiem i nie posiadam nagrań:). Napewno nie było wniosku formalnego. To wiemy. Z tego co wywnioskowałem było to luźne pytanie tzw. rzucenie tematu i obserwacja co z tego będzie, spodoba się pomysł ludziom, czy nie. Pozdrawiam
Zgłoś do moderatora   Zapisane
Aktywny użytkownik
*

Punkty: +475/-99
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wpisy: 2611
Znajomi: 7
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


http://trickymind.pl/wp-content/uploads/2013/12/wo


« Odpowiedź #26 : 27 Wrzesień, 2013, 11:49:01 am »

Tyle się mówi o dzieciach ale chodzi tu też o pracowników przedszkola. Wiadomo, że w tych publicznych, pracownik może liczyć na normalną umowę i tam bardziej będą przestrzegane przez dyrekcje prawa pracownicze a w niepublicznych czyli prywatnych pracownik będzie bardziej popychadłem niż osobą szanowaną przez szefa. No chyba, że szef to naprawdę osoba z klasą. Niestety pogoń za kasą jest w stanie zabić w nas wszystko, klasę też.
Jeśli chodzi o zajęcia dodatkowe, powiem tak. Może i każdy powinien mieć wybór, rodzic dziecka, które uczęszcza do przedszkola publicznego też ale czy naprawdę trzeba dzieci obciążać tymi zajęciami. Dzieci w wieku przedszkolnym są jeszcze takie małe i radosne. Myślę, że zajęcia dodatkowe to bardziej spełnianie ambicji rodzica a nie potrzeb dziecka.
Moje dzieci swoją edukację rozpoczęły od zerówki czyli w wieku przedszkolnym w żadnych zajęciach dodatkowych nie uczestniczyły a są dość bystre, rozwinięte intelektualnie, studiują, pracują. To naprawdę wartościowi młodzi ludzie.  
I dajcie już spokój pani Grzesiakowej. Po co to tyle wałkować ten temat, nie należę do sympatyków tej pani ale też nie lubię takiego wzajemnego obszczekiwania się.  
« Ostatnia zmiana: 27 Wrzesień, 2013, 11:52:24 am wysłane przez Jola » Zgłoś do moderatora   Zapisane

Jolanta Dobrzyńska - podobno baba z jajem 

(...) czasem pomimo pozorów religijności czyjś stan umysłu może być bardzo negatywny. Prawdziwa duchowość powinna owocować łagodnym usposobieniem, poczuciem szczęścia i spokoju. - Dalajlama XIV



Punkty: +22/-17
Offline Offline

Wpisy: 121
Znajomi: brak
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #27 : 27 Wrzesień, 2013, 12:19:40 pm »

nie widzę obszczekiwania. Raczej humor. Radna, czy radny musi liczyć się ze słowami, szczególnie na sesjach i oficjalnych spotkaniach, gdyż jego decyzje wpływają na życie wielu ludzi. Stąd ta dyskusja i niepokój wielu lubaniaków. Przemyślane albo nieprzemyślane wypowiedzi mniej lub bardziej oficjalnetna forum publicznym radnej jakim jest sesja powodują tą dyskusje. Sama ją prowokuje. Jakby rodzice mało mieli kłopotów to jeszcze takimi niedopowiedzeniami ze strony radnej tych kłopotów się dokłada. Dobrze, że burmistrz sprawę wyjaśnił i to chyba ją zakończy. Pozdrawiam
Zgłoś do moderatora   Zapisane
Aktywny użytkownik
*

Punkty: +91/-14
Offline Offline

Wpisy: 577
Znajomi: brak
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #28 : 27 Wrzesień, 2013, 12:52:04 pm »

Skoro o dzieciach mowa w tym wątku to mały cytat:

"Ze względu na niezwykłą chłonność umysłu sześciolatków, MEN namawia rodziców do posyłania ich do szkół. Takiego potencjału nie można zmarnować. Zapewne z tego powodu ustawowo zabroniono uczyć dzieci pisania i czytania w zerówkach. Większość dzieci świetnie radzi sobie z alfabetem dzięki nauczycielkom z przedszkola – pisze na portalu wSumie.pl Katarzyna Kawlewska.:
Dziś w zerówce szkolnej pościągano ze ścian kolorowe plakaty, na których widniały literki i cyferki. Czemu to ma służyć? Wyrównaniu szans? Mam wrażenie, ze służy to jedynie uwstecznianiu dzieci. Pogubiłam się w zamysłach MEN. Z jednej strony nie można ograniczać dzieciom dostępu do wiedzy, a jednocześnie hamuje się ich rozwój. Z drugiej strony jak słucham reklamówki MEN o tym, że szkoła dla sześciolatka to krok naprzód, automatycznie się sytuacja rozjaśnia. Po co marnować dziecko w zerówce, skoro można rozwijać je w szkole? Z tego samego powodu, jak mniemam, zabrano z przedszkoli zajęcia dodatkowe[...]
Pokrętne ustawy, których nikt nie rozumie - chyba tylko sama Pani Ministra Szumilas - doprowadzają do tego, że zdolne przedszkolaki przechodzą zastój i trafiają w kierat szkolny znudzone i dokładnie „wyrównane”. Dostają w dłoń ćwiczeniówki, ołówek i zaczyna się poleczka. Jeśli to ma być dla nich szansa, to raczej nie na sukces
"

Z tego wynika, że jak ograniczymy zajęcia dzieci w przedszkolach, zabronimy uczyć dzieci w zerówkach to w te pędy wszyscy rodzice zapiszą sześciolatków "dobrowolnie" do szkoły aby później dziecko nie miało braków ze względu na zbyt długi pobyt w "uwsteczniającym" przedszkolu. Miał być sukces "sześciolatek do szkoły" pani minister, to jest.  

a tu całość:):
http://wpolityce.pl/wydarzenia/63406-kolejny-przekret-men-z-podrecznikami-jak-zwykle-cierpia-dzieci-musza-uczyc-sie-z-ksiazek-ktorych-nie-rozumieja-program-zmienil-sie-ze-wzgledu-na-szesciolatki-ale-nie-ksiazki

« Ostatnia zmiana: 27 Wrzesień, 2013, 13:03:45 pm wysłane przez Lider » Zgłoś do moderatora   Zapisane



Punkty: +38/-27
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 395
Znajomi: brak
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #29 : 27 Wrzesień, 2013, 14:17:02 pm »

W reklamie namawiającej rodziców do posyłania sześciolatków do szkół, jedna z mam, chwali swojego sześcio/siedmiolatka, jak to ono świetnie pisze, czyta a ja się pytam czy wie, kto to jest Kubuś Puchatek, Pszczółka Maja itd. Pewnie szybko zastąpi wiedzę na temat dobrych stosunków między dziećmi/ludźmi (główne przesłanie bajek dla dzieci)  na znajomość fizyki kwantowej i w wieku 11 lat obroni tytuł doktora nauk, będzie władać pięcioma językami obcymi następnie po upływie roku Urząd Pracy odbierze jej statut osoby bezrobotnej, po czym wyjedzie na zmywak ale już do Albanii bo tylko tam będą miejsca dla Polaków
Zgłoś do moderatora   Zapisane
Strony: 1 [2] 3 4   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Pokrewne Tematy
Temat Zaczęty przez Odpowiedzi Wyświetleń Ostatnia wiadomość
Przedszkole tylko dla dzieci z miasta Bieżące wiadomości Iza 1 5685 Ostatnia wiadomość 10 Maj, 2008, 11:11:52 am
wysłane przez kryswie
16- latka nie chce chodzić do szkoły i dlatego uciekła z domu Kronika Kryminalna Antoś 0 4049 Ostatnia wiadomość 23 Maj, 2008, 10:14:15 am
wysłane przez Antoś
Rząd chce wprowadzić prawo jazdy na skutery Hydepark Benedykt Dziubałtowski 0 3768 Ostatnia wiadomość 25 Wrzesień, 2008, 23:01:45 pm
wysłane przez Benedykt Dziubałtowski
DRZWI OTWARTE NA CZTERY ŁAPY - TWÓJ PIES CHCE TAM BYĆ Bieżące wiadomości Oficer prasowy OTPS SG 0 3233 Ostatnia wiadomość 02 Listopad, 2008, 17:44:25 pm
wysłane przez Oficer prasowy OTPS SG
Małgorzata Grzesiak ponownie została wybrana Przewodniczacą RM Lubania Bieżące wiadomości Leo 0 3841 Ostatnia wiadomość 02 Grudzień, 2010, 17:05:39 pm
wysłane przez Leo
Wodne Przedszkole "KUBUŚ" organizuje darmowe zajęcia na basenie dla dzieci Ogłoszenia drobne asiawodne 11 18581 Ostatnia wiadomość 04 Maj, 2011, 09:41:20 am
wysłane przez x
Nowe przedszkole językowe w Lubaniu Komercyjnie - Biznes, firmy, etc Paweł Sokołowski 11 21663 Ostatnia wiadomość 11 Październik, 2011, 18:45:25 pm
wysłane przez Marzena Parciana
Kto chce zarobic dodatkowo 100-300 złotych miesięcznie? Ogłoszenia drobne paese.kosmetyki@vp.pl 0 4763 Ostatnia wiadomość 08 Maj, 2011, 22:55:59 pm
wysłane przez paese.kosmetyki@vp.pl
MULTIMEDIALNE PRZEDSZKOLE Powiat lubański powiat 0 3767 Ostatnia wiadomość 06 Luty, 2013, 12:22:32 pm
wysłane przez powiat
Przedszkole po kapitalnym remoncie Polecane - Strona główna x 1 4088 Ostatnia wiadomość 26 Październik, 2013, 17:31:32 pm
wysłane przez Tony