Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Łużyce górą w derbach!  (Przeczytany 6449 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Przyjaciel forum
*

Punkty: +81/-59
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 353
Znajomi: 4
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« : 20 Kwiecień, 2014, 08:13:41 am »

W derbowym meczu pomiędzy Łużycami Lubań, a Włókniarzem Leśna górą gospodarze. Lubanianie pokonali lokalnego rywala 3:0 i tym samym zrewanżowali się za porażkę z rundy jesiennej. Ekipa trenera Rafała Wichowskiego łapie wiatr w żagle i już trzeci raz zainkasowała komplet punktów w rundzie wiosennej.

Sobotni pojedynek w Lubaniu wywoływał spore emocje długo przed pierwszym gwizdkiem arbitra. Jak to bywa w derbowych meczach oba zespoły zapowiadały walkę o zwycięstwo. Goście drugi raz w tym sezonie chcieli upokorzyć lubanian, gospodarze z kolei marzyli o rewanżu za porażkę z rundy jesiennej. Już w 6. min z rzutu rożnego Gawroniuk dośrodkował wprost na głowę Jakimowicza i zrobiło się 1:0. - Mecz ułożył się dla nas idealnie co z pewnością miało przełożenie na dalsze wydarzenia - zauważył trener Łużyc Rafał Wichowski. Później pojedynek się wyrównał, ale w 26. min to gospodarze kolejny raz cieszyli się z gola. Kolejnym świetnym dograniem popisał się Gawroniuk. Tym razem piłkarz obsłużył Bojdzińskiego, który mocnym strzałem przy słupku nie dał szans Opolskiemu na skuteczną interwencję. Wynik meczu ustalił po godzinie gry Jakimowicz, który wykorzystał rzut karny po faulu na nim samym przez R. Farganusa. - Bardzo się cieszę, że nie straciliśmy żadnej bramki. Nie otrzymaliśmy też ani jednej kartki. Wszyscy walczyli i byli zaangażowani. Udało nam się zrealizować nakreślone przedmeczowe założenia. To był mecz derbowy i wygrana cieszy. Trzeba jednak pamiętać, że punkty są takie same jak każde inne. Cały czas musimy się o nie martwić. Przed nami bardzo trudny mecz w Zgorzelcu. Mimo że faworytem nie będziemy postaramy się powalczyć - podsumował mecz Rafał Wichowski, szkoleniowiec Łużyc. Dodajmy, że pod jego wodzą wiosną ekipa znad Kwisy zdobyła już 10 punktów. Warto wspomnieć także o wyjątkowej atmosferze jaka panowała na trybunach. Swoje drużyny dopingowały liczne grupy kibiców. O ile w Leśnej to żadna nowość (do Lubania dotarła ponad setka fanów Włókniarza), o tyle w Lubaniu fanklub pojawił się po blisko 3 latach przerwy. - Jak na pierwszy raz nie było źle. Zdajemy sobie sprawę, że przed nami wiele pracy. Im głębiej w las tym powinno być lepiej. Są w głowie różne pomysły, ale na ich realizację potrzeba czasu. Zachęcamy wszystkich by do nas dołączali. Można pomóc drużynie, a przy okazji dobrze się pobawić - powiedział Sławomir Mikołajczyk, wierny sympatyk Łużyc.
Niestety podczas spotkania nie obyło się bez przykrego incydentu. Piłkarz Włókniarza Bartłomiej Panek doznał poważnej kontuzji kolana. Na oczach przejętej publiczności został odwieziony karetką do szpitala. Życzymy szybkiego powrotu do zdrowia!

W imieniu całego klubu wszystkim kibicom życzę Wesołych Świąt!

Łużyce Lubań - Włókniarz Leśna 3:0 (2:0)

Bramki: 1:0 Jakimowicz (6), 2:0 Bojdziński (25), 3:0 Jakimowicz (60-karny). Żółte kartki: K. Panek, R. Farganus, K. Panek. Sędziował: Zbigniew Mateuszów. Widzów: 450.

Łużyce: Kukiełka – Fereniec, Sudnik, Stoń, Rogalski, Łotecki (60 R. Czułowski), Gawroniuk, Jakimowicz, Macioszczyk (80 Młynarski), Bojdziński, Grygo (85 Kościecha).

m__MG_8301.jpg

* m__MG_8301.jpg (306.38 KB, 1000x667 - powiększony/pobrany 325 razy.)
m__MG_8310.jpg

* m__MG_8310.jpg (266.57 KB, 1000x666 - powiększony/pobrany 342 razy.)
m__MG_8335.jpg

* m__MG_8335.jpg (188.26 KB, 1000x693 - powiększony/pobrany 367 razy.)
m__MG_8345.jpg

* m__MG_8345.jpg (250.33 KB, 1000x666 - powiększony/pobrany 398 razy.)
m_IMG_0946.jpg

* m_IMG_0946.jpg (299.33 KB, 1000x664 - powiększony/pobrany 370 razy.)
m_IMG_0956.jpg

* m_IMG_0956.jpg (259.87 KB, 1000x588 - powiększony/pobrany 349 razy.)
m_IMG_0964.jpg

* m_IMG_0964.jpg (294.78 KB, 1000x664 - powiększony/pobrany 362 razy.)
m_IMG_1003.jpg

* m_IMG_1003.jpg (163.36 KB, 1000x664 - powiększony/pobrany 363 razy.)
m_IMG_1034.jpg

* m_IMG_1034.jpg (221.43 KB, 1000x581 - powiększony/pobrany 368 razy.)
m_IMG_1044.jpg

* m_IMG_1044.jpg (161.94 KB, 1000x664 - powiększony/pobrany 366 razy.)
« Ostatnia zmiana: 20 Kwiecień, 2014, 08:17:21 am wysłane przez Bero » Zgłoś do moderatora   Zapisane

GB



Punkty: +139/-42
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 432
Znajomi: brak
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #1 : 20 Kwiecień, 2014, 18:12:15 pm »

Szału co do ilości kibiców na trybunach nie ma. Widać żyletę przyjezdnych. Czyżby Lubań odwrócił się od piłki?
Zgłoś do moderatora   Zapisane
Aktywny użytkownik
*

Punkty: +105/-48
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 1280
Znajomi: 15
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


« Odpowiedź #2 : 20 Kwiecień, 2014, 22:07:32 pm »

Szału co do ilości kibiców na trybunach nie ma. Widać żyletę przyjezdnych. Czyżby Lubań odwrócił się od piłki?

za to było słychać "na mieście" debilne przyśpiewki, wyzwiska i demolowanie centrum, gnojom się w we łbach poprzewracało kibole od siedmiu boleści.
Zgłoś do moderatora   Zapisane
Przyjaciel forum
*

Punkty: +81/-59
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 353
Znajomi: 4
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #3 : 21 Kwiecień, 2014, 08:52:22 am »

Stadion to nie teatr. Czytając Twój wpis borisem odnoszę wrażenie, że nasze społeczeństwo nie lubi zmian. Nic się nie dzieje - źle, coś zaczęło się dziać - też źle! Demolowanie centrum? Podaj przykłady! Jestem ciekawy czy z takim samym zapałem obserwujesz nocami młodzież wracającą z dyskotek - kopiącą śmietniki, wykręcającą znaki itp. Ciekawe czy wtedy także jesteś taki wylewny. Wesołych Świąt.
Zgłoś do moderatora   Zapisane

GB
Aktywny użytkownik
*

Punkty: +105/-48
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 1280
Znajomi: 15
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


« Odpowiedź #4 : 21 Kwiecień, 2014, 11:24:25 am »

Stadion to nie teatr.

Dziwne bo ciągle widzę mierne przedstawienia niemające ze sportem nic wspólnego.

Czytając Twój wpis borisem odnoszę wrażenie, że nasze społeczeństwo nie lubi zmian. Nic się nie dzieje - źle, coś zaczęło się dziać - też źle!

Lubań w okolicy może świecić przykładem wielu zmian, mentalnych a szczególnie aktywizacji ruchów społecznych. Nie wiem do czego nawiązujesz "nie lubi zmian" ? - wytłumacz mi to proszę.

Jestem ciekawy czy z takim samym zapałem obserwujesz nocami młodzież wracającą z dyskotek - kopiącą śmietniki, wykręcającą znaki itp. Ciekawe czy wtedy także jesteś taki wylewny.

Mam to szczęście mieszkać w centrum i jestem świadkiem co" weekendowych powrotów" powiem tak przyzwyczaiłem się do tego, nie mam pretensji do Władz ,Policji czy Straży Miejskiej. Akurat tego typu zachowań nie zmieni już nic, tak jest u Nas i wszędzie na świecie, ale zorganizowane grupy pseudokibicowskie to odrębny problem i mam nadzieję że w Lubaniu nic takiego na masowa skalę nie powstanie choć dochodzą mnie słuchy, że tworzą się dwie takie grupy Śląska i Zagłębia co nie wróży niczego dobrego.

P.S.
Kiedyś na Komendzie była taka niebieska Nyska i jak obywatela ogarnęło dzikie szaleństwo to miał pewne jak w ruskim banku, że przejedzie się na pobliski poligon a tam już szybko został wyleczony ... na co najmniej dwa , trzy weekendy
Zgłoś do moderatora   Zapisane
Przyjaciel forum
*

Punkty: +81/-59
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 353
Znajomi: 4
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #5 : 21 Kwiecień, 2014, 13:12:22 pm »

Ad 1): Niestety klub ma taki budżet, że musi stawiać wyłącznie na swoich wychowanków. Łużyce obrały drogę by nie ściągać piłkarzy z zewnątrz i płacić im pieniądze (przeważnie niemałe). Jak się nie ma co się lubi... Garstka kibiców to docenia i jest z zespołem na dobre i na złe. Dodam, że piłkarze po ostatnim wyjazdowym meczu skromną dietę (na te jeszcze stać klub) przeznaczyli na zakup nawozu do trawy by choć w drobnym stopniu poprawić stan boiska.

Ad 2): Jak Łużyce pojechały na mecze do Mirska czy Leśnej to kibice z Lubania ich zachwalali. A nie wydaje mi się by byli święci. Gdy coś drgnęło u nas już jest niedobrze...

Ad 3): Czasami okrzyki są niekulturalne, ale tak jest jeśli chodzi o stadiony "wszędzie na świecie". Trzeba na to przymknąć oko - NIESTETY. Pisząc dobrze o kibicach nie mam oczywiście na myśli tych, którzy szukają awantur i nawołują do wrogości. Chodzi mi o grupę, która tworzy atmosferę na stadionie. Sport powinien przyciągać, a nie odpychać. Piszesz o fanklubach Śląska i Zagłębia. Lubań nie jest takim miastem jak Kraków (Wisła-Cracovia) czy Warszawa (Legia-Polonia) i nie ma takich kibicowskich tradycji. U nas ten temat dopiero raczkuje. Dlatego nie wierzę, że mogłoby dojść do czegoś złego pomiędzy sympatyzującymi z Zagłębiem bądź Śląskiem. Pozdrawiam
Zgłoś do moderatora   Zapisane

GB



Punkty: +139/-42
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 432
Znajomi: brak
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #6 : 21 Kwiecień, 2014, 15:07:33 pm »

Cytuj
Niestety klub ma taki budżet, że musi stawiać wyłącznie na swoich wychowanków. Łużyce obrały drogę by nie ściągać piłkarzy z zewnątrz i płacić im pieniądze (przeważnie niemałe).
To akurat uważam za bardzo mądre posunięcie. Należy liczyć siły na zamiary. Czwarta liga to był prestiż, ale odbija się do dziś czkawką.
Są na świecie kluby, które ze szkolenia wychowanków zrobiły niezły biznes. Taki np. AJAX. Wiem, że polskie realia są inne, ale kto wie jak będzie w przyszłości.
Bero faktycznie kibice tego dnia przechadzając się po naszym mieście byli głośni. I mówiąc najprościej ich zachowanie odbiegało od powszechnie przyjętych norm.
Piszesz, że stadion to nie teatr. Owszem ale stadion to również nie karczmiane klimaty. Nie wiem skąd się to bierze ale kibice piłkarscy na całym świecie sprawiają najwięcej problemów. Tego typu zachowań jak zachowań kibiców nogi ze świeczką szukać na zawodach szczypiorniaka, siatkówki czy kosza.
Tutaj jeszcze nałożył się jeszcze jeden fakt. To były derby. Gratuluję Łużycom zwycięstwa!
Zgłoś do moderatora   Zapisane
Aktywny użytkownik
*

Punkty: +105/-48
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 1280
Znajomi: 15
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


« Odpowiedź #7 : 23 Kwiecień, 2014, 14:55:29 pm »

Ad 1): Niestety klub ma taki budżet, że musi stawiać wyłącznie na swoich wychowanków. Łużyce obrały drogę by nie ściągać piłkarzy z zewnątrz i płacić im pieniądze (przeważnie niemałe). Jak się nie ma co się lubi... Garstka kibiców to docenia i jest z zespołem na dobre i na złe. Dodam, że piłkarze po ostatnim wyjazdowym meczu skromną dietę (na te jeszcze stać klub) przeznaczyli na zakup nawozu do trawy by choć w drobnym stopniu poprawić stan boiska.

Panie Bereziuk czy ja napisałem coś o Łużycach?

Przykro powinno być chłopakom z zespołu skoro twierdzi Pan że Łużyce dają mierne przedstawienia ze względu na brak obcych piłkarzy.

Dla mnie taki zespół jak Łużyce to kwintesencja piłki nożnej, zgraja chłopaków prawie z podwórka, która ma ochotę pograć ... a wynik i awanse to rzecz drugorzędna. Niesztuka jest wyprodukować takie produkty jak Real, Barcelona nie mające ze sportem nic wspólnego.


Zgłoś do moderatora   Zapisane
Przyjaciel forum
*

Punkty: +81/-59
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 353
Znajomi: 4
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #8 : 23 Kwiecień, 2014, 15:37:19 pm »

Skoro wątek dotyczy Łużyc myślałem, że ma Pan na myśli przedstawienia na ul. Ludowej. Nie zrozumieliśmy się

"Przykro powinno być chłopakom z zespołu skoro twierdzi Pan że Łużyce dają mierne przedstawienia ze względu na brak obcych piłkarzy." O takie rzeczy proszę mnie nie osądzać!
Zgłoś do moderatora   Zapisane

GB
Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Pokrewne Tematy
Temat Zaczęty przez Odpowiedzi Wyświetleń Ostatnia wiadomość
Łużyce podejmują Piasta Męskie Sprawy Bero 0 3363 Ostatnia wiadomość 20 Marzec, 2008, 13:35:14 pm
wysłane przez Bero
Łużyce podejmują lidera Męskie Sprawy Bero 2 5006 Ostatnia wiadomość 18 Kwiecień, 2008, 22:38:29 pm
wysłane przez markopi
Łużyce poza pucharem Męskie Sprawy Bero 0 3661 Ostatnia wiadomość 09 Sierpień, 2008, 23:20:50 pm
wysłane przez Bero
Łużyce podejmują Piasta Męskie Sprawy Bero 0 3048 Ostatnia wiadomość 05 Wrzesień, 2008, 13:27:26 pm
wysłane przez Bero
Łużyce wznawiają treningi Męskie Sprawy Bero 0 3031 Ostatnia wiadomość 12 Styczeń, 2009, 19:40:39 pm
wysłane przez Bero
Łużyce liderem! Męskie Sprawy Bero 0 3349 Ostatnia wiadomość 06 Wrzesień, 2009, 22:28:34 pm
wysłane przez Bero
"Szkolny Klub Sportowy Księginy" górą! Miasto Lubań Urząd Miasta 1 4639 Ostatnia wiadomość 11 Luty, 2012, 00:01:52 am
wysłane przez wolly
W nocy wyłączą nadajniki analogowe. TV Łużyce zostaje Polecane - Strona główna x 8 7955 Ostatnia wiadomość 24 Lipiec, 2013, 12:40:13 pm
wysłane przez Prosto21
"Dziewiątka" górą. Hydepark ZUZA 2 3675 Ostatnia wiadomość 24 Listopad, 2013, 21:39:17 pm
wysłane przez edward osman