Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Ten temat nie był jeszcze oceniany!
Oceń ten temat! Ocena:
Autor Wątek: Nowa redaktor naczelna Ziemi Lubańskiej  (Przeczytany 13181 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Przyjaciel forum
*


Punkty: +465/-51
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 2966
Znajomi: 45
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


« : 10 Wrzesień, 2013, 15:09:33 pm »

Od najbliższego numeru zmienia się redaktor naczelny „Ziemi Lubańskiej”. Ryszarda Figurskiego zastąpiła Anna Łagowska, czyli naja z luban24.







Jak oceniasz czasopismo? Jaki widzisz kierunek rozwoju?

Wielką siłą Ziemi Lubańskiej jest jej naszość, lubańskość , czy szerzej, regionalność. Ona jest tutaj zakorzeniona od lat. Ludzie mają w rodzinnych albumach wycinki z „Ziemi”, która jest od lat kroniką ważnych dla nich zdarzeń. Wiedzą, że mogą przyjść do nas pochwalić się sukcesami, refleksjami, ale też ponarzekać.  To narzekanie może pokazywać zamiłowanie do własnej miejscowości, troskę o jej losy, ale z drugiej strony to właśnie z lokalnego czasopisma powinniśmy regularnie dowiadywać się, z czego możemy być dumni. Nie mówię tu tylko o sukcesach instytucji czy samorządów, ale o sukcesach zdolnych ludzi, jednostek i grup.  Chciałabym, żeby gazeta zdobywała coraz większą liczbę czytelników. Nowe pomysły będą rodzić się w zespole redakcyjnym, to ewolucja raczej niż rewolucja. Z moich obserwacji wynika, że „Ziemi” przydałaby się większa różnorodność treści, może trochę sympatycznych rzeczy do poczytania, może troszkę kobiecej ręki, może więcej o kulturze młodych. To jednak nie może się odbywać kosztem tych czytelników, dla których obecnie jest fajnie i których zadowala dotychczasowa forma czasopisma.

Wszystko pięknie i kolorowo, ale przecież nie wszystko w „Ziemi Lubańskiej”  podoba się wszystkim. Na przykład drażniąca, infantylna maniera językowa – „gród”, „włodarz”, „trakty”.

„Ziemia Lubańska” to jest specyficzne medium. Ma swoich czytelników, którzy są do pewnych rzeczy przyzwyczajeni, nie można im tego odbierać. Każdy redaktor i współpracownik to też indywidualność. Obecnie, to fakt,  jest moda na dostojne archaizmy, nie wiem, może ona wypływa z tego, że Dni Historii były tak udane i inspirujące, jutro może być inna moda. Na pewno trochę niepokoi mnie, że czasopismo jest nieco przytłoczone oficjalnym językiem samorządowców.  Myślę, że postaramy się o większą różnorodność.

Czytelników drażnią też podpisy pod artykułami. Mnóstwo pseudonimów, mało mówiących o autorach, właściwie nie wiadomo kto co napisał.

To racja, że ważna jest jasność przekazu. „Ziemia Lubańska” jest tworzona przez zespół redakcyjny stałych pracowników oraz współpracowników, w tym freelancerów oraz osób związanych z konkretnymi instytucjami. Ma to odzwierciedlenie w stopce redakcyjnej. Od lat trwa wypracowywanie formuły podawania tych wszystkich, bardzo różnorodnych, informacji. Myślę, że małymi krokami zbliżamy się do konsensusu.  Jeżeli coś kogoś niepokoi, to proszę zgłaszać swoje wątpliwości.

Jesteś jedną z najstarszych użytkowniczek luban24, pamiętam Twoje pierwsze wątki. Jak zapalona internautka, redagująca papierowe czasopismo widzi rolę Internetu w wymianie informacji?

Bardzo się ucieszyłam, gdy zaczął powstawać wirtualny Lubań. Tego kiedyś w ogóle nie było, choć w innych miastach można było już wszystkiego dowiedzieć się na www, w Lubaniu wciąż była cisza. Internet pełni bardzo ważną rolę, ponieważ buduje zręby społeczeństwa informacyjnego, w którym wszyscy mamy większą świadomość swoich praw, ale i obowiązków. Zawsze będę korzystać z tej opcji.  Media w Lubaniu właściwie nie są dla siebie konkurencją. Lubań to nie Nowy Jork. Gazeta samorządowa, telewizja kablowa i telewizja regionalna, portale, czyli z jednej strony otwarte forum lubanian a z drugiej zespół blogerów redagujących stronę, komercyjne nieregularniki papierowe, miejski serwis, czytane u nas gazety regionalne – wszyscy zaspokajamy różne potrzeby, mówimy do różnych grup, na różne sposoby. Personalnie jednak obracamy się w gronie tych samych dziennikarzy, znamy się od lat, często ze sobą pracowaliśmy przy jednym biurku, to jest jak telenowela brazylijska, w której były już wszystkie konfiguracje. Przychodzi mi do głowy piosenka „Z wielu pieców się jadło chleb” i passus o szarych drogach powiatu (bez obrazy dla samorządu powiatowego). Wszyscy wiemy jak ta robota wygląda od środka, że kolorowo bywa tylko czasem, ale dla tych chwil warto pracować.  Wracając do tematu lubańskich mediów – był czas, kiedy była między nimi dobra współpraca i dobrze by było do tego wrócić.  

Anna Łagowska jest magistrem filologii polskiej w trakcie kolejnych studiów magisterskich na kierunku psychologia reklamy i biznesu w SWPS we Wrocławiu. Pracowała jako dziennikarka w „Kurierze Powiatowym” oraz jako reporterka, prezenterka i redaktor wydania w „Telewizji Łużyce” (ówcześnie TV Lubań-Bolesławiec). W ubiegłych latach była związana zawodowo z urzędem pracy, gdzie między innymi odpowiadała za wizerunek instytucji, była także członkinią LSM PANACEUM. Obecnie zajmuje się marketingiem terytorialnym i promocją miasta w Łużyckim Centrum Rozwoju. Publikowała w ogólnopolskiej prasie tematycznej oraz serwisach internetowych teksty o tematyce kobiecej, literaturoznawczej i społecznej (Zadra, Kresy, Obywatel), współprowadziła opisywany w prasie kobiecej (Wysokie Obcasy, iWoman) blog o nieodpłatnej domowej pracy kobiet (finał konkursu Blog Roku 2009). Współpracowała przy produkcji filmów edukacyjnych, takich jak „Cztery pory roku w Izerach” czy „Civitas Lubań”.



*  (163.02 KB, 600x800 - powiększony/pobrany 7026 razy.)
« Ostatnia zmiana: 10 Wrzesień, 2013, 15:18:53 pm wysłane przez Piotrek » Zgłoś do moderatora   Zapisane
Przyjaciel forum
*

Punkty: +178/-67
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 1954
Znajomi: 14
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



WWW
« Odpowiedź #1 : 10 Wrzesień, 2013, 18:32:17 pm »

Jak to mówią: Nowe jest potrzebne-aby poczuć kształt strategii, którą można umownie nazwać -Do góry -Do przodu..Dzisiejsze media w konwencji 'psiej gry'' mają udowadniać ,że
papier jest jeszcze w cenie a na kompromisy nie ma co liczyć...Wymaga to odniesienia do możliwości wyboru, jakiejś alternatywy sytuacyjnej..Cały urok w tym -myślę.,żeby nie zdezintegrować osobowości, aby ,nie narażać się na szablony,  informacje Nam wtykane
są raczej /piszę to ogólnie o czytadłach/..biegunowo jednolite i w zasadzie taka jest funkcja nośnika..Nie jest łatwo zredagować kilka stron, które by manifestowały o dobrą oglądalność..
Rzetelność..-jak ja nie lubię tego dziesięciosłowa-..to na ogół slogany, bo w imię przesłania każdy jest rzetelny..Najtrudniejszą rzeczą jest utrzymać pewien zarejestrowany w pomysłodawcach koncept, aby nie wylatywać po za tradycje..

Życzę  Ani, udoskonalania w samorealizacji a czytelnikom za gazetę...o50.gr..!

http://panaceum.cba.pl/


mark...
Zgłoś do moderatora   Zapisane

 *Link usunięty*


*

Punkty: +50/-16
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wpisy: 590
Znajomi: 9
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #2 : 10 Wrzesień, 2013, 19:55:51 pm »

Cześć Ania  Buziak

gratuluję
Zgłoś do moderatora   Zapisane

Wczoraj do Ciebie nie należy.
Jutro niepewne...Tylko dziś jest Twoje.

Jan Paweł II
Aktywny użytkownik
*

Punkty: +105/-48
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 1280
Znajomi: 15
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


« Odpowiedź #3 : 10 Wrzesień, 2013, 19:56:38 pm »

Aniula gratulacjones :-)
Zgłoś do moderatora   Zapisane
Przyjaciel forum
*

Punkty: +398/-238
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 2469
Znajomi: 11
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #4 : 10 Wrzesień, 2013, 20:02:37 pm »

Aniu a właściwie dla mnie Naja. Zawsze byłaś dla mnie zagadką. Nie kryję zadowolenia z Twojego awansu. Sorry zawsze będę Ciebie kojarzył z Andzią i z Bracką. Tudzież z "fajerką"
Zgłoś do moderatora   Zapisane

Nie jestem idealny, ale idealnie sobie z tym radzę...
Przyjaciel forum
*

Punkty: +398/-238
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 2469
Znajomi: 11
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #5 : 10 Wrzesień, 2013, 20:10:08 pm »

Patrycja na ripley Dobry Wieczór.   
Zgłoś do moderatora   Zapisane

Nie jestem idealny, ale idealnie sobie z tym radzę...


*

Punkty: +50/-16
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wpisy: 590
Znajomi: 9
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #6 : 10 Wrzesień, 2013, 21:36:07 pm »

Wieczór jak najbardziej dobry Panie Janku 
a nawet jeszcze lepszy

pozdrawiam

Zgłoś do moderatora   Zapisane

Wczoraj do Ciebie nie należy.
Jutro niepewne...Tylko dziś jest Twoje.

Jan Paweł II
Przyjaciel forum
*

Punkty: +398/-238
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 2469
Znajomi: 11
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #7 : 10 Wrzesień, 2013, 21:45:56 pm »

 Pati masz w sobie tyle optymizmu. Nawet moja pani to zauważyła. 
Zgłoś do moderatora   Zapisane

Nie jestem idealny, ale idealnie sobie z tym radzę...
Przyjaciel forum
*

Punkty: +119/-11
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wpisy: 2578
Znajomi: 7
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


Krystyna Sławińska


« Odpowiedź #8 : 10 Wrzesień, 2013, 22:00:23 pm »

Może jestem  freelancerem  Co? , a na pewno "osobą związaną z konkretną instytucją" i od wielu lat publikuję na łamach "Ziemi Lubańskiej" informacje na tematy turystyczne. Od następnego numeru mam nową szefową i mam nadzieję na dalszą harmonijną współpracę. Życzę sukcesów i zadowolenia z nowej pracy.
Zgłoś do moderatora   Zapisane

„Bądź zmianą, którą pragniesz ujrzeć w świecie.” (Mahatma Gandhi)


*

Punkty: +50/-16
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wpisy: 590
Znajomi: 9
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #9 : 10 Wrzesień, 2013, 22:14:22 pm »

Panie Janku pozdrowienia dla żony 



ZUZA
"Harmonia"
to drugie imię Ani 

Zgłoś do moderatora   Zapisane

Wczoraj do Ciebie nie należy.
Jutro niepewne...Tylko dziś jest Twoje.

Jan Paweł II
Przyjaciel forum
*

Punkty: +398/-238
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 2469
Znajomi: 11
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #10 : 10 Wrzesień, 2013, 22:25:57 pm »

 Zuza może i jesteś wolnym strzelcem. Ale jak bardzo celnym i cennym. Naja to doceni.
Zgłoś do moderatora   Zapisane

Nie jestem idealny, ale idealnie sobie z tym radzę...
Aktywny użytkownik
*

Punkty: +475/-99
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wpisy: 2611
Znajomi: 7
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


http://trickymind.pl/wp-content/uploads/2013/12/wo


« Odpowiedź #11 : 11 Wrzesień, 2013, 17:04:05 pm »

Czyli powiew świeżości w nieco skostniałym miejscu.   
Szczere gratulacje,  kolejny właściwy człowiek na właściwym miejscu. 

www.youtube.com/watch?v=6q76R6L6IMI

Zgłoś do moderatora   Zapisane

Jolanta Dobrzyńska - podobno baba z jajem 

(...) czasem pomimo pozorów religijności czyjś stan umysłu może być bardzo negatywny. Prawdziwa duchowość powinna owocować łagodnym usposobieniem, poczuciem szczęścia i spokoju. - Dalajlama XIV



Punkty: +0/-12
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 19
Znajomi: brak
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #12 : 12 Wrzesień, 2013, 00:05:01 am »

Osiem lat podstawowej z panią redaktor (tudzież pięć, bo za cholerę sobie nie przypomnę, takie czasy były ). Oby gazeta zmieniła się nieco. Pozdrawiam.
Zgłoś do moderatora   Zapisane



Punkty: +2/-6
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wpisy: 74
Znajomi: brak
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #13 : 12 Wrzesień, 2013, 11:57:51 am »

Fachowiec, kompetentna, pracowita, miła, dobra, ładna, przyzwoita, wspaniały człowiek, cudowna kobieta i idealny redaktor naczelna 
Zgłoś do moderatora   Zapisane
Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Pokrewne Tematy
Temat Zaczęty przez Odpowiedzi Wyświetleń Ostatnia wiadomość
Najnowszy numer Ziemi Lubańskiej już w kioskach Bieżące wiadomości Leo 2 4331 Ostatnia wiadomość 08 Październik, 2009, 08:33:29 am
wysłane przez Leo
Nowy numer Ziemi Lubańskiej już w kioskach Bieżące wiadomości Leo 2 4669 Ostatnia wiadomość 21 Październik, 2009, 11:51:33 am
wysłane przez x
PRZENIESIONY: Nowy numer Ziemi Lubańskiej już w kioskach Hydepark Leo 0 3043 Ostatnia wiadomość 21 Październik, 2009, 09:48:42 am
wysłane przez Leo
Nowy numer Ziemi Lubańskiej już w kioskach Bieżące wiadomości Leo 0 3390 Ostatnia wiadomość 03 Luty, 2010, 18:43:35 pm
wysłane przez Leo
Klasy graniczno - obronne w lubańskim ZSP im. Kombatantów Ziemi Lubańskiej Bieżące wiadomości Leo 0 2546 Ostatnia wiadomość 08 Kwiecień, 2010, 14:10:31 pm
wysłane przez Leo
Góra Liściasta zniknie z powierzchni Ziemi Bieżące wiadomości « 1 2 » x 15 21491 Ostatnia wiadomość 12 Marzec, 2011, 12:35:36 pm
wysłane przez curious
Nowa strona internetowa Urzędu Miasta Polecane - Strona główna « 1 2 » Paweł Sokołowski 18 20616 Ostatnia wiadomość 27 Październik, 2011, 13:50:54 pm
wysłane przez Paweł Sokołowski
Nowa przewodnicząca Rady Gminy Polecane - Strona główna « 1 2 » red. 29 28610 Ostatnia wiadomość 12 Kwiecień, 2012, 23:33:03 pm
wysłane przez x
Nowa, wartościowa książka. Ogłoszenia drobne Hubert 5 5160 Ostatnia wiadomość 15 Styczeń, 2012, 19:42:52 pm
wysłane przez Hubert
Nowa inwestycja za 10 milionów Polecane - Strona główna « 1 2 » Urząd Miasta 28 23637 Ostatnia wiadomość 17 Sierpień, 2014, 22:25:59 pm
wysłane przez harcerz