Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Ten temat nie był jeszcze oceniany!
Oceń ten temat! Ocena:
Autor Wątek: Koncert poświęcony twórczości Anny German  (Przeczytany 9469 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Przyjaciel forum
*


Punkty: +465/-51
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 2966
Znajomi: 45
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


« : 03 Wrzesień, 2013, 08:56:37 am »

Już 16 września 2013 roku po Mszy Świętej o godz. 18.00 w Kościele pw. Świętej Jadwigi Śląskiej w Lubaniu odbędzie się koncert poświęcony twórczości Anny German pod patronatem Burmistrza Miasta Lubań. Utwory z repertuaru artystki wykona zespół "Jurgania", który do Lubania przybędzie z Uzbekistanu.

« Ostatnia zmiana: 04 Wrzesień, 2013, 10:12:58 am wysłane przez Piotrek » Zgłoś do moderatora   Zapisane


*

Punkty: +463/-184
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 439
Znajomi: 1
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #1 : 16 Wrzesień, 2013, 23:02:33 pm »

Biały Anioł lub Anioł Piosenki, tak mówiono bądź pisano o Annie German. Nic zatem dziwnego, że w dniu dzisiejszym jej piosenki – wyśpiewane przez zespół „Jurgania” z Uzbekistanu – zagościły w murach wypełnionego po brzegi Kościoła pw. Świętej Jadwigi Śląskiej. Kwartet „Jurgania” przypomniał przybyłym do Świątyni największe przeboje artystki. Obok piosenek, które zdobyły uznanie melomanów na terenie byłego ZSRR (np. przepięknie wykonana Надежда) nie zabrakło największych przebojów Anny German wylansowanych w Polsce tj. „Tańczących Eurydyk” czy „Człowieczego losu” (zaśpiewanego także na bis). Po części poświęconej piosenkom Białego Anioła nasi goście znad Amu-darii wykonali dodatkowo sześć utworów wywodzących się z uzbeckiego folkloru. Wspomniane, „nowocześnie” zaaranżowane, wyśpiewane z pasją i werwą, w mig znalazły uznanie wśród zgromadzonej publiczności. O mały włos nie doszło do… tańców.
„Uśmiechaj się,
do każdej chwili uśmiechaj,
na dzień szczęśliwy nie czekaj,
bo kresu nadejdzie czas,
nim uśmiechniesz się chociaż raz”

nuciliśmy wychodząc z Kościoła w noc, do swoich domów.
Te słowa towarzyszą mi również teraz, gdy piszę powyższe kilka zdań...
Zgłoś do moderatora   Zapisane



Punkty: +11/-2
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wpisy: 105
Znajomi: brak
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #2 : 17 Wrzesień, 2013, 13:30:17 pm »

Nie wiem czyj był to pomysł, ale był to pomysł znakomity. Wiem, ze koncert był pod patronatem burmistrza - gratuluje p. burm,istrzu, oby więcej takich przedsięwziec. Musze jednak cos dopowiedziec, że zabrakło (choć nie mi) tłumacza, jednak repertualu German tak naprawde nie trzeba tłumaczyc. Podobało się!!!!!
Zgłoś do moderatora   Zapisane
Aktywny użytkownik
*

Punkty: +91/-14
Offline Offline

Wpisy: 577
Znajomi: brak
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #3 : 17 Wrzesień, 2013, 14:09:45 pm »

Osobiście nie byłem ale dzisiaj opowiadało mi wielu znajomych o tym koncercie. Byli zachwyceni
Zgłoś do moderatora   Zapisane
Przyjaciel forum
*


Punkty: +465/-51
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 2966
Znajomi: 45
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


« Odpowiedź #4 : 17 Wrzesień, 2013, 18:57:49 pm »

Uśmiechaj się,
do każdej chwili uśmiechaj,
na dzień szczęśliwy nie czekaj,
bo kresu nadejdzie czas,
nim uśmiechniesz się chociaż raz.

Uśmiech odsłoni przed tobą siedem codziennych cudów świata.
Tęczowym mostem zapłonie nad dniem, co ulata.
Marzeniom skrzydeł doda, wspomnieniom urody.
Pomoże strudzonemu pokonać przeszkody.







Zgłoś do moderatora   Zapisane
Przyjaciel forum
*

Punkty: +119/-11
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wpisy: 2578
Znajomi: 7
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


Krystyna Sławińska


« Odpowiedź #5 : 17 Wrzesień, 2013, 19:07:16 pm »

Zaskoczyła mnie ilość widzów Czyżbyśmy zaczęli "wychodzić"? Utwory inspirowane folklorem uzbeckim ciekawe, bardzo energetyczne, Trochę mam uwag do nagłośnienia- to kościelne czy artystów?
Zgłoś do moderatora   Zapisane

„Bądź zmianą, którą pragniesz ujrzeć w świecie.” (Mahatma Gandhi)



Punkty: +347/-227
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 473
Znajomi: brak
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #6 : 21 Wrzesień, 2013, 18:16:29 pm »

Trochę poszperałem w necie na temat Uzbekistanu. W trakcie poszukiwań natrafiłem na utwór który kwartet Jurgania zaśpiewał w lubańskim kościele. Na youtube dostępny on jest w wykonaniu zespołu Yalla. Ci, którzy byli na koncercie zapewne poznają:
Yalla-Uchkuduk
Zgłoś do moderatora   Zapisane


*

Punkty: +463/-184
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 439
Znajomi: 1
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #7 : 27 Wrzesień, 2013, 21:35:52 pm »

Spotkałem w dniu dzisiejszym księdza z Uzbekistanu, za sprawą którego kwartet JURGANIA koncentruje w Polsce. Wspomniał, że z dotychczasowych miejsc artyści najmilej wspominają Lubań i naszą publiczność. To miłe.
Zgłoś do moderatora   Zapisane
Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Pokrewne Tematy
Temat Zaczęty przez Odpowiedzi Wyświetleń Ostatnia wiadomość
Koncert “ Ludzie złotego wieku” poświęcony Lubańskim Seniorom Kalendarz wydarzeń x 0 3413 Ostatnia wiadomość 07 Listopad, 2008, 14:52:44 pm
wysłane przez x
Wieczorek poświęcony twórczości T.Nalepy Kultura i sztuka Shakus 0 2789 Ostatnia wiadomość 19 Luty, 2009, 11:39:47 am
wysłane przez Shakus
Jazzowe klimaty w Kuźni - koncert CSW TRIO oraz urodzinowy koncert Bluexpress Kultura i sztuka x 0 4650 Ostatnia wiadomość 03 Grudzień, 2009, 15:10:55 pm
wysłane przez x
Porażki - felieton Anny Kowalskiej Bieżące wiadomości Leo 1 3441 Ostatnia wiadomość 05 Lipiec, 2010, 21:51:06 pm
wysłane przez widelec
Ciepłe słowa Anny Dymnej do lubańskich gimnazjalistów Kalendarz wydarzeń Gim 1 0 2713 Ostatnia wiadomość 05 Styczeń, 2012, 22:43:14 pm
wysłane przez Gim 1
Koncert charytatywny Hydepark ZUZA 1 4484 Ostatnia wiadomość 08 Grudzień, 2012, 09:05:57 am
wysłane przez Arkadiusz Słowiński
„Anna German” w Restauracji Tęczowa [bilety do wzięcia] Polecane - Strona główna x 3 5898 Ostatnia wiadomość 13 Maj, 2013, 22:18:56 pm
wysłane przez Arkadiusz Słowiński
Sukces Anny Nawrockiej na GKL. Poeci ZUZA 4 7338 Ostatnia wiadomość 21 Czerwiec, 2013, 23:02:39 pm
wysłane przez Hubert
III Dolnośląski Przegląd Twórczości Osób Niepełnosprawnych GaleriON 2014 Miasto Lubań Urząd Miasta 0 2651 Ostatnia wiadomość 08 Kwiecień, 2014, 13:59:09 pm
wysłane przez Urząd Miasta
Sukces Anny Klimowicz Poeci ZUZA 7 7365 Ostatnia wiadomość 17 Październik, 2014, 22:11:33 pm
wysłane przez klea