Strony: [1] 2 3 4   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: gdzie uzyskać pomoc psychologiczną?? może ktoś wie??? prosze o podpowiedź  (Przeczytany 25391 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.Punkty: +11/-2
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wpisy: 105
Znajomi: brak
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych« : 08 Sierpień, 2013, 23:18:20 »

Zastanawiam się, czy PPP w Lubaniu jest placówką oświatową??? napewno tak, ale czy szkołą, bo ma wakacje...Co?
 
Czytam w paragr. 6 Statutu PPP, że " Poradnia udziela pomocy psychologiczno-pedagogicznej uczniom, ich rodzicom i nauczycielom przedszkoli, szkół i placówek mających siedzibę na terenie działania poradni.
i dalej "Poradnia udziela pomocy dzieciom nie uczęszczającym do szkoły (przedszkola) oraz ich rodzicom mieszkającym  na terenie działania Poradni." - moje pyt. brzmi, czy ta pomoc ma byc udzialerna tylko nauczycielom  (i daltego w wakacje nie ma potrzeby takowej pomocy udzielać)- wygląda na to, że jak kiedys ktoś odpowiedział na pyt,. "co to jest oświata" - to nauczyciele i chołota" - nie chcę wierzyć, że ta odpowiedź jest realem, ale samo się nasuwa na myśl takie stwierdzenie.  Czy pomoc udzielana ma być tylko w okresie roku szkolnego/??? a w wakacje to juz problemów nie ma??? szanowni państwo w starostwie jako w urzędzie prowadzącym placówke i szanowni pedagodzy, ktoś tu przespał wykłady z psychologii!!!! zresztą nie trzeba być wielkim pedagogiem zeby wiedzieć, że wakacje to czas pierwszych miłości, ze to czas gigantów nieletnich uciekinierów, ze to czas inicjacji alkoholowych, narkotykowych, seksualnychm, ze to czas "próbowania" dorosłego zycia. Wakacje to tez czas wypadków, z których dzieci nie wracają, ale to tez czas samiobójstw. A tak niedawno (chyba początkiem roku) był artykuł  w lokalnej prasie (na okolicznośc samobójstwa młodego chłopca), apelujący do rodziców, opiekunów o rozmowę, obserwację i szukanie wsparcia np u psychologa.  Moim skromnym zdaniem  dyzur psychologa wystarczyłby, a może się myle??? Co prawada w Lubaniu istnieje poradnia zdrowia psychicznego, ale rodzic szuka tam, gdzie umie, gdzie uważa, ze ktos poradzi, poprowadzi,  wskaże. I chcę podkreslić, że nie każdy rodzic to imprezowicz, to wygodnicki, to spychający rolę wychowawczą na szkołę i nie każdy w swoim dziecku widzi arystokratę, ale napewno rodzic to nie zawód, a psycholog czy pedagog - TAK,jest zawodem i to zawodem prestuiżowym, społecznym,  zatem czy rodzic ma prawo szukac pomocy u psychologa czy pedagoga?? czy nie, bo już zupełnie zdurniałam.

« Ostatnia zmiana: 08 Sierpień, 2013, 23:23:43 wysłane przez kobieta » Zgłoś do moderatora   Zapisane
Przyjaciel forum
*


Punkty: +465/-51
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 2966
Znajomi: 45
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


« Odpowiedź #1 : 09 Sierpień, 2013, 00:01:50 »

Chyba to ostatnie Mrugnięcie Ale żarty na bok. Wracamy do tematu.
Gdy się rodzimy, jako małe dzieci pragniemy szczęścia i zabawy. Gdy dorastamy pragniemy życia jak z bajki. Lecz gdy już nie jesteśmy dziećmi chcemy w życiu być szczęśliwym i mieć te dziecinne marzenia wiedząc, że może kiedyś się spełnią

Są wakacje, więc oddzielmy "gigant" od szkoleń dla nauczycieli i ... wychowawców.
W roku szkolnym PPP organizuje szereg spotkań dla nauczycieli (tak pamiętam z ostatnich 7 lat), które pomagają im w lepszym zrozumieniu tego motta-apelu dzieci, jakie wkleiłem powyżej. Na wakacjach poradnia organizuje dla dzieci wakacje. Krótkie, bo krótkie - bo uwarunkowane skromnymi finansami. Tak też jest wszędzie. Samobójstwa? Żadna instytucja nie załatwi za nas podstawowego obowiązku, jakim jest wychowanie dziecka. Nie znam takiego telefonu, który byłby skuteczniejszym instrumentem w pomocy dla załamanego psychicznie dziecka, niż normalna rozmowa z rodzicem.
Zgłoś do moderatora   ZapisanePunkty: +0/-0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 6
Znajomi: brak
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych« Odpowiedź #2 : 09 Sierpień, 2013, 07:54:08 »

Pomoc psychologiczną można uzyskać w Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie. Tam też jest psycholog i służy pomocą. Należy skontaktować się z PCPR.

Zgłoś do moderatora   ZapisanePunkty: +11/-2
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wpisy: 105
Znajomi: brak
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych« Odpowiedź #3 : 09 Sierpień, 2013, 08:20:18 »

"""Żadna instytucja nie załatwi za nas podstawowego obowiązku, jakim jest wychowanie dziecka."""
w swojej wypowiedzi zwróciłam uwagę, że mam identyczne zdanie nt. obowiązku wychowawczego, ale podkreśliłam, że rodzic to nie zawód. A tymczasem  nauczyciel to zawód i jeszcze cały czas trzeba mu pomagać w zrozumieniu??? Zatem wakacje trzeba wyciać z czasu pracy nauczyciela, wszyscy zapominają, że wakacje to niestety dla uczniów są głównie.
dziekuję za podpowiedź o PCPR.
Zgłoś do moderatora   Zapisane
Aktywny użytkownik
*

Punkty: +91/-14
Offline Offline

Wpisy: 577
Znajomi: brak
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych« Odpowiedź #4 : 09 Sierpień, 2013, 09:24:21 »

Zgadzam się z Panią
Nie rozumiem z jakiej paki wakacjują pracownicy Poradni Psychologiczno Pedagogicznej w Lubaniu.

Pewnie uznali, że problemów na wakacjach dzieci i rodzice nie mają.

Zatem jaki wniosek? Że problemy dzieciom i rodzicom stwarza sama szkoła i później sama musi naważone przez siebie problemy rozwiązywać, za pomocą powoływanych instytucji. I wszyscy zadowoleni

Ważne, że pracownicy wypoczną na wakacjach.
Dzieci poczekają

ps
Dobrze, że służba zdrowia nie wpadła na pomysł wakacji
« Ostatnia zmiana: 09 Sierpień, 2013, 09:33:16 wysłane przez Lider » Zgłoś do moderatora   ZapisanePunkty: +11/-2
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wpisy: 105
Znajomi: brak
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych« Odpowiedź #5 : 09 Sierpień, 2013, 09:46:09 »

służba zdrowia też ma  'to i owo", ale nie jestem tu po to aby być w ciągłej opozycji do kogoś czy czegos, lub się czepiać z nudów. Zastanawia mnie czy istnieje jeszcze coś takiego jak pedagogizacja rodziców, bo jak wspomniałam rodzic to nie zawód i nigdy do swojego dziecka z naturalnych przyczyn - nie będzie obiektywny. Ale rozumiem, ze to tylko teoria pedagogiczna brzmi imponująco,  a reszta - niech tam sie dzieje.....

  Wróce do problemów wakacyjnych - tak naprawdę to własnie w wakacje mogą się nasilać "złe mysli" u dzieci, bo maja więcej czasu (nie idą do szkoły), czasu nie zawsze wypełnionego atrakcjami i nie dlatego ze nie chcą korzystać z usług PPP czy domu kultury (bo tam chyba cos się dzieje w wakacje), bo poprostu są takie, a nie inne. W każdym razie upieram się, że w wakacje szczególnie  powinna finkcjonować "poradnia" jako dyzur, na  zasadzie przyjdź porozmawiaj.
Zgłoś do moderatora   Zapisane
Aktywny użytkownik
*

Punkty: +70/-500
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wpisy: 302
Znajomi: brak
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych« Odpowiedź #6 : 09 Sierpień, 2013, 10:23:53 »

w 100% podzielam zdanie załozycielki wątku

tyle się mówi o profilaktyce, pomocy  kierowanej przez PPP w stronę dzieci i rodziców.. tymczasem wynika  ztego że ta pomoc obejmuje jedynie 10 miesiecy  w roku.. żałosne.. to tak jakby problemów nie było cały rok tylko w wyznaczonych miesiącach..
Nie tak dawno dwa samobójstwa w Lubaniu, a władza nie wyciągnęła wniosków.. Po fakcie pisze się oj nikt nic nie zauwazył, oj trzeba być czujnym i inne brednie!
Skąd wiecie że rodzice nie szukali pomocy w PPP??
a wiecie moze jak wygladają etapy dosłownie etapy w PPP jak uzyskac pomoc??
 Otóż ja Wam to przedstawie..
PPP twierdzi ze ludzi z ulicy nie przyjmuje.. a więc nalezy ze strony internetowej PPP pobrać własciwy wniosek, opisać sprawę i czekac na wyznaczenie terminu..
nadal uważacie że to jest własciwe?Co??

aż strach pomyśleć gdyby  np nasza Straż Pożarna równiez miała takie bonusy jak kadra w PPP i miała wolne na wakacjach!!!!! co Wy na to?Co? co Pan na to Panie redaktorze?Co?

a wystarczyło jedynie pomysleć , dyżur psychologa , który wysłucha ..
warto zauważyć że rodzic który szuka pomocyw  PPP to nie olewator ale  spostrzegawczy obserwator swojego dziecka!!!
Zgłoś do moderatora   Zapisane
Aktywny użytkownik
*

Punkty: +91/-14
Offline Offline

Wpisy: 577
Znajomi: brak
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych« Odpowiedź #7 : 09 Sierpień, 2013, 11:54:14 »

Czasem można odnieść wrażenie, że to dzieci są dla psychologów, a nie psychologowie dla dzieci.

Były przypadki w Polsce, że gdy rodzice zwracali się do podobnych poradni o pomoc kończyło się próbą odebrania im praw rodzicielskich na wniosek prowadzącej sprawę pani psycholog (lub pana).

Każda sprawa jest indywidualna, ale w kilku przypadkach bardzo widoczne było to, że chodziło o urażoną dumę pani psycholog, której skuteczność pomocy była poddawana w wątpliwość przez rodziców.
Taka postawa jest nie do przyjęcia przez wykształconych i nieomylnych psychologów i za to musi prostych rodziców spotkać kara.

Takie sygnały z kraju, jak i teraz te wakacje PPP w Lubaniu (swoją drogą, nie przypuszczałem, że w PPP też są wakacje) oraz procedury opisane przez MMM podkopują i tak nie najwyższe zaufanie tych instytucji
Zgłoś do moderatora   ZapisanePunkty: +11/-2
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wpisy: 105
Znajomi: brak
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych« Odpowiedź #8 : 09 Sierpień, 2013, 13:37:26 »

pogadamy sobie,  jako "narzekacze" i prawdopodobnie tak zostaniemy odebrani i tyle. A moim celem odezwania się tutaj jest zwrócenie uwagi na  problem, bo uważam, że brak tzw. pogotowia czy koła ratunkowego z zakresu pomocy psychologicznej jest problemem.
Pozwolę sobie w tym miejscu opowiedzieć o człowieku, który.. nagle poczuł potrzebę wejścia do kościoła i zwyczajnie porozmawiać z Bogiem. Niestety, było zamknięte. A już nie mówiąc o spowiedzi, gdyby chciało się ulzyć duszy, to trzeba poczekać do godz. nabożeństwa i poczekać..no mozna, ale czy nie mogło by być inaczej nieco?? powie ktoś, że kosciół nie może byc otwarty nonstop, bo złodzieje, bo nikt nie będzie na warcie, bo,bo.. i tych argumentów "bo" będzie więcej, ja to rozumiem, ale nie godzę się z tym.
Zgłoś do moderatora   Zapisane
Aktywny użytkownik
*

Punkty: +91/-14
Offline Offline

Wpisy: 577
Znajomi: brak
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych« Odpowiedź #9 : 09 Sierpień, 2013, 19:00:38 »

Powiatowa komisja konkursowa powołując dopiero co starą-nową panią dyrektor na stanowisko Poradni Psychologiczno Pedagogicznej w Lubaniu widać uznała, że pod tym kierownictwem wszystko było i jest OK.
Zatem za dużo zmian teraz to bym się nie spodziewał
Zgłoś do moderatora   Zapisane
Przyjaciel forum
*

Punkty: +178/-67
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 1953
Znajomi: 14
Dodaj do Dodaj do listy ZnajomychWWW
« Odpowiedź #10 : 09 Sierpień, 2013, 20:41:42 »

"Ostatnie takie wakacje dla nauczycieli? Idą zmiany"

http://praca.wp.pl/title,Ostatnie-takie-wakacje-dla-nauczycieli-Ida-zmiany,wid,15832116,wiadomosc.html?ticaid=11118c&_ticrsn=3

z natu..."jestem nauczycielka i musze stwierdzic ze jest to jedno z najgorszych srodowisk, wiecznie narzekajace kobiety (w wiekszosci) wyciagajace rece po kase ile sie da, kiedy sie da, i gdzie sie da, zwolnienia, zapomogi itp,w dodatku o niskim poziomie intelektualnym, a najgorsze sa emerytki okupujace etaty i biorace swiadczenie. Powinno sie je natychmiast zwolnic aby mlodsi mieli szanse podjecia pracy, ale one nie chca odejsc od koryta bo wiedza ile kasy dostaja. Ponadto spotkalam sie z chamstwem, proznoscia, i mobbingiem na wysokim poziomie. Nauczyciele podczas wakacji powinni prowadzic zajecia dodatkowe dydaktyczne dla trudnych uczniow zeby w jak najwiekszym stopniu dociagnac ich do poziomu w kolejnej klasie, ale niestety to sa bardzo czesto lenie patentowane, tyle w temacie,a praca nie jest lekka to prawda, ale kto ma lekko? sprzataczka, pielegniarka, sprzedawczyni. lekarz, kierowca? nikt dzis nie ma lekko"


Pewnie ta jakaś stara-nowa pani dyrektor  myśli ,że będzie żyć wiecznie tzn.
będzie miała czas do przemyśleń...

ale  już za późno...pisać..pisać..i jeszcze raz pisać..

mark..
« Ostatnia zmiana: 09 Sierpień, 2013, 20:43:51 wysłane przez widelec » Zgłoś do moderatora   Zapisane

nie czyń jako ja czynię ino jak nauczam...mark...Punkty: +11/-2
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wpisy: 105
Znajomi: brak
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych« Odpowiedź #11 : 09 Sierpień, 2013, 20:57:44 »

skoro mowa o nauczycielach,  mam pytanko - który zawód jest chroniony dwoma ustawami (w przypadkum n-la jest to KP i KN. jesli jest redukacja zatrudnienia to w przypadku n-la - ma on prawo przejśc w tzw, stan nieczynny, gwarantowany KN, a wprzypadku sytuacji,ze pojawi się mozliwosc etatu, to KN "nakazuje: zatrudnić tegoz n-la w pierwszej kolejności... w całej karierze zawodowej n-l ma prawo bodajże 3 razy urlopować zdrowotnie - te przywileje i mała ilosc godzin sa po to aby własnie nie słuchać szkoleń w PPP, ale dokształcać się, aby przygotowywać się do starcia nauczyciel-uczeń, to cięzka praca, ale i wdzięczna, ach "darme gadanie"
Zgłoś do moderatora   Zapisane
Przyjaciel forum
*


Punkty: +465/-51
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 2966
Znajomi: 45
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


« Odpowiedź #12 : 09 Sierpień, 2013, 21:24:07 »

Przepraszam, że paniom i panom przeszkodzę, ale pomyliły się państwu kompetencje oraz statutowe zadania opisywanych jednostek z PPP na czele. - Przecież to nie jest, ani pogotowie, ani żadna służba.
Jeżeli, jak pisze 123456, PCPR udziela takiego wsparcia, to tworzenie podobnych punktów w jednostkach, które prowadzi ten sam organ prowadzący (Starostwo Powiatowe), byłoby właśnie tym działaniem, które wam się najbardziej nie podoba.
Sugerowany tytuł kolejnego wątku: starostwo zatrudnia!
Pozdrawiam wszystkie mamy Mrugnięcie
Zgłoś do moderatora   ZapisanePunkty: +11/-2
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wpisy: 105
Znajomi: brak
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych« Odpowiedź #13 : 09 Sierpień, 2013, 21:51:10 »

dla rodzica jest ważne aby w prosty i jednoznaczny sposób mógł dotrzec po pomoc, rodzic nie musi znać kompetencji, statutów i innych bleble, rodzic ma wychowywać dziecko, a że czasem chce czy oczekuje pomocy to nic dziwnego, a nawet bym powiedziała, że dobrze iż szuka wsparcia "mądrej" osoby - tak!! MĄDREJ bo uczonych jest wielu, ale mądrych niestety niewielu.
Zgłoś do moderatora   Zapisane
Przyjaciel forum
*


Punkty: +465/-51
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 2966
Znajomi: 45
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


« Odpowiedź #14 : 09 Sierpień, 2013, 22:01:15 »

Jeżeli w tytule stawiasz pytanie, w którym prosisz o pomoc, a następnie zaczynasz od analizy statutu PPP, to nie dziw się, że nie potraktowałem (piszę za siebie) wątku z należytą powagą ... "mama szuka pomocy dla swojego dziecka".

Ze swojej strony postaram się w poniedziałek znaleźć wszystkie możliwe telefony lub wskazać miejsca w Lubaniu, gdzie można uzyskać poradę.
Zgłoś do moderatora   Zapisane
Strony: [1] 2 3 4   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Pokrewne Tematy
Temat Zaczęty przez Odpowiedzi Wyświetleń Ostatnia wiadomość
A może by tak.. trochę inaczej... Hydepark « 1 2 » widelec 25 12962 Ostatnia wiadomość 30 Grudzień, 2010, 22:31:31
wysłane przez x
Sylwester 2009. Gdzie pójść? A może gdzieś wyjechać? Bieżące wiadomości Leo 1 4245 Ostatnia wiadomość 30 Grudzień, 2009, 05:35:17
wysłane przez widelec
Popowodziowa unijna pomoc dla Polski może wynieść nawet pół miliarda euro! Bieżące wiadomości L.Geringer de Oedenberg 2 2951 Ostatnia wiadomość 27 Maj, 2010, 06:41:01
wysłane przez gracjano
czy ktoś wie co z przetargiem w sprawie Spółdzielni Inwalidów Lubamet Hydepark plomyks 1 2774 Ostatnia wiadomość 28 Maj, 2011, 19:25:44
wysłane przez Tony
Co radny może? Jak chce, to może! Bieżące wiadomości x 0 3234 Ostatnia wiadomość 01 Wrzesień, 2011, 22:47:25
wysłane przez x
PROŚBA O PODPOWIEDŹ Ogłoszenia drobne kobieta 2 3302 Ostatnia wiadomość 06 Grudzień, 2011, 14:51:05
wysłane przez saxony
Reklama Lubania....??? :) A jednak ktoś ją zrobił... Hydepark MooseDlb 12 8293 Ostatnia wiadomość 11 Styczeń, 2012, 16:17:01
wysłane przez melioracja
KTOŚ, nie my Hydepark cezar 4 4950 Ostatnia wiadomość 12 Kwiecień, 2012, 00:18:02
wysłane przez edward osman
Pomoc dla rodziców – gdzie się zwrócić Polecane - Strona główna x 0 1992 Ostatnia wiadomość 12 Sierpień, 2013, 14:43:24
wysłane przez x
a może by tak pomyslec o najmlodszych??? Kultura i sztuka « 1 2 3 4 5 » MMM 71 29144 Ostatnia wiadomość 15 Listopad, 2013, 22:55:53
wysłane przez Jola