Strony: [1] 2   Do dołu
  Drukuj  
Ten temat nie był jeszcze oceniany!
Oceń ten temat! Ocena:
Autor Wątek: Powiat najlepszy w województwie  (Przeczytany 23569 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Moderator
*****

Punkty: +3/-4
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 182
Znajomi: brak
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« : 16 Lipiec, 2013, 08:35:40 am »

Mamy kryzys ekonomiczny i spowolnienie rozwoju. Większość samorządów w naszym kraju obrało kurs na przetrwanie, ograniczając do minimum np. aktywność proinwestycyjną. Na tle tego szerzącego się marazmu bardzo pozytywnie postrzegana jest sytuacja powiatu lubańskiego. Taką opinię wystawiają eksperci, którzy na bazie obiektywnych kryteriów doceniają zachodzące tu przemiany i klasyfikują nasz powiat na pierwszym miejscu w województwie i trzecim w kraju (do 60 tys. mieszkańców).

Powiat lubański znalazł się w gronie Najlepszych Powiatów w Polsce. W dniu 27 czerwca br. podczas obrad rady powiatu, przewodniczący Kazimierz Kiljan w imieniu radych złożył staroście lubańskiemu Waleremu Czarneckiemu gratulacje za zajęcie 1 miejsce w Województwie Dolnośląskim oraz 3 miejsca w Polsce w rankingu prowadzonym przez Związek Powiatów Polskich.

Jest to niewątpliwie ogromny sukces Powiatu Lubańskiego ponieważ ranking jest jedynym w Polsce tego rodzaju przedsięwzięciem, zarządzanym na bieżąco przez ekspertów w trybie on-line. W chwili obecnej nasz powiat znajduje się na pierwszym miejscu w Polsce.

Zwycięstwo danego samorządu wiąże się z przyznaniem tytułu "Laureat Rankingu Powiatów" tak też jest i w przypadku powiatu lubańskiego.  Ranking prowadzony przez Związek Powiatów Polskich oparty jest na zasadzie bezpłatnego i dobrowolnego uczestnictwa wszystkich samorządów szczebla gminnego i powiatowego w kraju. Ranking prowadzony jest w podziale na cztery kategorie jednostek samorządu terytorialnego: 1) powiaty, 2) miasta na prawach powiatu, 3) gminy miejskie i miejsko-wiejskie oraz 4) gminy wiejskie.

Nasz samorząd sklasyfikowany w Rankingu był oceniany przez ekspertów ZPP według kilkudziesięciu kryteriów podzielonych na dziesięć grup tematycznych takich jak: działania proinwestycyjne i prorozwojowe, rozwiązania poprawiające jakość obsługi mieszkańca oraz funkcjonowania jednostki samorządu terytorialnego, rozwój społeczeństwa informacyjnego, rozwój społeczeństwa obywatelskiego, umacnianie systemów zarządzania bezpieczeństwem informacji, promocja rozwiązań z zakresu ochrony zdrowia i pomocy społecznej, wspieranie działań na rzecz gospodarki rynkowej, promocja rozwiązań ekoenergetycznych i proekologicznych, współpraca krajowa i międzynarodowa, działania promocyjne.

Co ważne, miejsca w Rankingu uzyskuje się zależnie od osiąganych i zgłaszanych na bieżąco zrealizowanych projektów oraz uzyskanych wyników w ocenianych obszarach działalności. Honorowy Patronat nad Rankingiem sprawują Newsweek Polska, Dziennik Warto Wiedzieć oraz Magazyn Gospodarczy FAKTY.


*  (86.46 KB, 1024x685 - powiększony/pobrany 713 razy.)

*  (53.29 KB, 514x768 - powiększony/pobrany 702 razy.)

*  (84.7 KB, 1024x680 - powiększony/pobrany 775 razy.)
Sesja Rady Powiatu.jpg

* Sesja Rady Powiatu.jpg (91.43 KB, 1024x680 - powiększony/pobrany 758 razy.)
Zgłoś do moderatora   Zapisane



Punkty: +139/-42
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 432
Znajomi: brak
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #1 : 17 Lipiec, 2013, 10:14:47 am »

nie rozumiem braku zainteresowania tym wątkiem bardzo podobnym do wątku o mieście. może dzieje się tak dlatego że redaktorek Patryk Kempiński jest synem Andrzeja Kempińskiego (PO) członka Zarządu Powiatu Lubańskiego (harcerz  ). bezstronnych dociekań redaktorskich zatem nie ma i nie należy się spodziewać. mnie zainteresowała preambuła do artykułu. Cytuję
Cytuj
Mamy kryzys ekonomiczny i spowolnienie rozwoju. Większość samorządów w naszym kraju obrało kurs na przetrwanie, ograniczając do minimum np. aktywność proinwestycyjną. Na tle tego szerzącego się marazmu bardzo pozytywnie postrzegana jest sytuacja powiatu lubańskiego.
Chwała Powiatowi że inwestuje. stwierdźmy jednak fakt. jest to możliwe głównie za sprawą środków popowodziowych (harcerz  ) pozyskanych w ramach pomocy państwa jednostkom samorządu terytorialnego poszkodowanych w wyniku powodzi.
Zgłoś do moderatora   Zapisane
Aktywny użytkownik
*

Punkty: +1177/-1164
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wpisy: 1670
Znajomi: 8
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #2 : 17 Lipiec, 2013, 22:03:36 pm »

A harcerz milczy…
Zgłoś do moderatora   Zapisane

Jeżeli absolutnie nikt cię nie nienawidzi to znak, że robisz coś źle.



Punkty: +52/-8
Offline Offline

Wpisy: 264
Znajomi: brak
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #3 : 17 Lipiec, 2013, 22:25:15 pm »

janus nie wytłuszczaj druku bo to jest ostatnio bardzo podejrzane
Zgłoś do moderatora   Zapisane
Użytkownik zbanowany
*

Punkty: +33/-83
Offline Offline

Wpisy: 190
Znajomi: 2
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #4 : 17 Lipiec, 2013, 22:42:24 pm »

Harcerz nie pije...do tego- szkoda mi Pani męża, bo pracuje w Powiecie  Smutny
Zgłoś do moderatora   Zapisane
Aktywny użytkownik
*

Punkty: +1177/-1164
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wpisy: 1670
Znajomi: 8
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #5 : 17 Lipiec, 2013, 23:07:23 pm »

Ty jednak nas bardzo lubisz. My niestety ciebie nie.
Zgłoś do moderatora   Zapisane

Jeżeli absolutnie nikt cię nie nienawidzi to znak, że robisz coś źle.
Przyjaciel forum
*

Punkty: +174/-715
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 1232
Znajomi: brak
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


Pragmatyk


« Odpowiedź #6 : 18 Lipiec, 2013, 09:28:50 am »

Harcerz nie pije...do tego- szkoda mi Pani męża, bo pracuje w Powiecie  Smutny


                     czemu dajesz się sprowokować 
                  a niby czemu szkoda ?! jest wyzyskiwany ?!
                                   nie irytuj się i nie pisz w ten sposób



 
Zgłoś do moderatora   Zapisane

Jeśli walczymy możemy przegrać
jeśli nie walczymy jesteśmy przegrani
Aktywny użytkownik
*

Punkty: +1177/-1164
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wpisy: 1670
Znajomi: 8
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #7 : 18 Lipiec, 2013, 12:11:15 pm »


                     czemu dajesz się sprowokować  
                  a niby czemu szkoda ?! jest wyzyskiwany ?!
                                   nie irytuj się i nie pisz w ten sposób
 

@ Tony

Mylisz się, że daje się sprowokować. To on/ona cały czas prowokuje (by nie napisać manipuluje)

mnie zaszokował wpis

Harcerz nie pije...do tego- szkoda mi Pani męża, bo pracuje w Powiecie  Smutny

sugerujący, że w Powiecie piją (on/ona w takim razie tam nie pracuje i nie będzie tam pracować). To jest odp. na to co napisał janus58144 sugerując, że harcerz to Patryk.
« Ostatnia zmiana: 18 Lipiec, 2013, 12:16:11 pm wysłane przez MAGENTA » Zgłoś do moderatora   Zapisane

Jeżeli absolutnie nikt cię nie nienawidzi to znak, że robisz coś źle.
Aktywny użytkownik
*

Punkty: +1177/-1164
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wpisy: 1670
Znajomi: 8
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #8 : 18 Lipiec, 2013, 14:18:45 pm »

                               Tony nie gniewaj się, ale w tym przypadku
                                 
                                     widzę wyższość Firego nad Tonego.
                                               
                                                 Fire w tym temacie
                                                   
                                                   kuma czczę. 



Zgłoś do moderatora   Zapisane

Jeżeli absolutnie nikt cię nie nienawidzi to znak, że robisz coś źle.
Użytkownik zbanowany
*

Punkty: +33/-83
Offline Offline

Wpisy: 190
Znajomi: 2
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #9 : 18 Lipiec, 2013, 14:33:18 pm »

Pani Tereso od razu Pani nasuwają się jakieś dziwne skojarzenia z piciem. Z kąd, to się bierze? Szok Napisałem, że " nie piję do tego" tzn, że nie odnoszę się do pewnych spraw oraz wpisów. A co do pracy, to jeszcze mam trochę nauki przed sobą. Pozdrawiam
Zgłoś do moderatora   Zapisane
Aktywny użytkownik
*

Punkty: +1177/-1164
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wpisy: 1670
Znajomi: 8
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #10 : 18 Lipiec, 2013, 15:01:37 pm »

Jeśli faktycznie masz tyle lat (CZYLI JESTEŚ MŁODY) jak twierdzisz, to może nie wiesz, że tak się mówi. Niemniej w pewnym tekście napisanym przez bardzo młodego człowieka przeczytałam, że ktoś „jest wczorajszy”. Młode pokolenie tego nie zna. Łatwo przez takie wpisy coś zasugerować bez konsekwencji, jedni nie zrozumieją inni rozumieją doskonale. Dodatkowo w sądzie trudno udowodnić prawdziwe intencje. Właśnie napisałeś co niby miałeś na myśli. Pisząc w poprzednim poście, że manipulujesz właśnie to chciałam powiedzieć. Nie pasuje mi to do młodego człowieka. Inne powiedzenia i skojarzenia funkcjonowały kiedyś, a inne teraz. Jeśli jesteś młodą osobą to manipulacje masz w genach, jeśli starszą to może być taki przypadek:
1)   prowokacje (manipulacje) masz w genach
2)   w jakiś sposób nauczyłeś się to robić, bo
a)   masz w tym jakiś cel, lub ktoś cię namawia, lub nawet podsyła co masz umieścić
b)   wiesz , że najlepiej poprzez takie wpisy coś powiedzieć i nie ponieść konsekwencji mało tego zarzucić komuś, że jeśli się kojarzy to coś jest na rzeczy (a tu już trzeba mieć wielkie doświadczenie).

Jeśli teraz piszesz, że chodziło ci o „picie” w sensie odnoszenie się do czegoś, to co robią tam te trzy kropki. Oznaczają one niedopowiedzenie, czyli z założenia coś sugerują, że coś miałeś na myśli …

@Tony
Nie żałuj tego gościa on tego (wierz mi) nie potrzebuje. On wie co robi.
Zgłoś do moderatora   Zapisane

Jeżeli absolutnie nikt cię nie nienawidzi to znak, że robisz coś źle.
Użytkownik zbanowany
*

Punkty: +33/-83
Offline Offline

Wpisy: 190
Znajomi: 2
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #11 : 18 Lipiec, 2013, 16:18:44 pm »

Życzę więcej optymizmu i uśmiechu, a znikną wszelkie podejrzenia o manipulację
Zgłoś do moderatora   Zapisane
Aktywny użytkownik
*

Punkty: +1177/-1164
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wpisy: 1670
Znajomi: 8
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #12 : 18 Lipiec, 2013, 16:36:55 pm »

A dziękuję Ci dobry człowieku za życzenia.  Szok Spoko

Ale jak to napisał Piter (nie mylić z Piterą)

2008
A to było tak:

Glinianki

Na wycieczkach w Gerlitz wprawiam się w niemieckim, wołam: Ober eine flaschen beer noch mal!
Lecz, gdy wracam z tej wycieczki, dajmy na to, różne myśli biją w mój gorący łeb.
Czy mi kumpel nie pokaże coś pod klapą, czy za klapy mnie nie złapie jakiś cep?

Gdy tak sam się po mieszkaniu w nocy tłukę, nie ma kogoś, kto na ramię głowę złoży,
Zatwardziałą duszę ściśnie nieraz smutek i jak gdyby w serce wbił ktoś ostre noże.
Wtedy komar, każda muszka jest mi druhem, za ich skrzydeł brzękiem dusza mi się rwie,
do natury, starych lip owianych puchem, do tych pni zwalonych, krzaków, haszczy, gdzie...

autor nieznany

...............

Teraz możesz sam sobie dopowiedzieć.
Zgłoś do moderatora   Zapisane

Jeżeli absolutnie nikt cię nie nienawidzi to znak, że robisz coś źle.



Punkty: +139/-42
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 432
Znajomi: brak
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #13 : 19 Lipiec, 2013, 12:27:37 pm »

aby za bardzo nie odbiegać od tematu. ostatnio przejechałem się drogą Lubań - Przylasek. za jej utrzymanie odpowiada Starostwo Powiatowe. jakość nawierzchni fatalna (harcerz  ). jeszcze do tzw wagoników względnie położono asfaltowe placki na dziurach i przydeptano je kaloszem. ale od wagoników do Przylasku survival! akurat na odcinek specjalny jakiegoś rajdu.
Zgłoś do moderatora   Zapisane
Użytkownik zbanowany
*

Punkty: +33/-83
Offline Offline

Wpisy: 190
Znajomi: 2
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #14 : 20 Lipiec, 2013, 00:09:52 am »

Na dobranoc Magento;)

https://www.youtu.com/watch?v=3dRUmvBFa2gbe
Zgłoś do moderatora   Zapisane
Strony: [1] 2   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Pokrewne Tematy
Temat Zaczęty przez Odpowiedzi Wyświetleń Ostatnia wiadomość
Razem na powiat Kronika Kryminalna Antoś 1 6374 Ostatnia wiadomość 19 Październik, 2008, 23:48:04 pm
wysłane przez x
Rozsławili powiat Lubań okiem luzyce.info Bernard 0 4271 Ostatnia wiadomość 18 Czerwiec, 2009, 15:27:24 pm
wysłane przez Bernard
Najlepszy Blog Roku [głosowanie] Bieżące wiadomości x 8 9092 Ostatnia wiadomość 11 Luty, 2010, 22:58:32 pm
wysłane przez x
Powiat, Miasto, Gmina - Rzecz o dokonaniach Bieżące wiadomości x 2 9500 Ostatnia wiadomość 19 Listopad, 2010, 14:24:27 pm
wysłane przez x
Powiat przygotowany na atak zimy Bieżące wiadomości « 1 2 ... 5 6 » x 77 60808 Ostatnia wiadomość 05 Styczeń, 2011, 23:03:34 pm
wysłane przez curious
nasz powiat;-/beznadzieja i brak perspektyw Hydepark « 1 2 » julia 23 22713 Ostatnia wiadomość 20 Lipiec, 2013, 16:31:45 pm
wysłane przez janus58144
Zespół muzyczny w województwie dolnośląskim. Komercyjnie - Biznes, firmy, etc dynamic 0 2619 Ostatnia wiadomość 24 Luty, 2013, 12:11:05 pm
wysłane przez dynamic
Nowy rok - nowe wyzwania. Powiat lubański w 2013 roku. Polecane - Strona główna red. 10 13303 Ostatnia wiadomość 25 Marzec, 2013, 09:45:50 am
wysłane przez widelec
A to powiat właśnie! Arkadiusz Słowiński « 1 2 » Arkadiusz Słowiński 24 25790 Ostatnia wiadomość 09 Czerwiec, 2014, 14:18:34 pm
wysłane przez Jola
KWW OKW Powiat 2014 Polityka « 1 2 3 » janus58144 35 70979 Ostatnia wiadomość 11 Luty, 2015, 18:29:48 pm
wysłane przez Lider