Strony: 1 [2] 3 4 5   Do dołu
  Drukuj  
Ten temat nie był jeszcze oceniany!
Oceń ten temat! Ocena:
Autor Wątek: Miasto Lubań w gronie najlepszych na Dolnym Śląsku  (Przeczytany 57180 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Przyjaciel forum
*

Punkty: +398/-238
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 2469
Znajomi: 11
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #15 : 14 Lipiec, 2013, 23:05:38 pm »

Cytuj
Ot taki "miś naszych czasów" typowy dla Platfusków.

  edwardzie osman nie idź tą drogą. Ty rzeczywiście jesteś hipokrytą.
Zgłoś do moderatora   Zapisane

Nie jestem idealny, ale idealnie sobie z tym radzę...



Punkty: +347/-227
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 473
Znajomi: brak
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #16 : 14 Lipiec, 2013, 23:14:56 pm »

T". Do tanga trzeba dwojga". Zawsze. Bez tego ani rusz. Ta wydawać by się mogło mieszanka "wybuchowa" daje pożądany dla lokalnej społeczności efekt. I tak trzymać.
Bez odbioru.
Fire. Byłbym hipokrytom gdybym napisał że Ustawa jest ok. Otóż nie jest. Jak wiele napisanych i przegłosowanych w ostatnim czasie.
Zgłoś do moderatora   Zapisane
Użytkownik zbanowany
*

Punkty: +33/-83
Offline Offline

Wpisy: 190
Znajomi: 2
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #17 : 15 Lipiec, 2013, 11:03:03 am »

Głośno o Lubaniu

http://www.prw.pl/articles/view/29623/ulgowy-tylko-dla-wybranych-dzieci
Zgłoś do moderatora   Zapisane


*

Punkty: +214/-137
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 590
Znajomi: 1
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



WWW
« Odpowiedź #18 : 15 Lipiec, 2013, 12:44:29 pm »

To jest tak ja z akcyzą na wyroby spirytusowe i tytoniowe.
Wymyślili w rządzie, że podniosą akcyzę i zwiększą wpływy do budżetu
Akcyzę podnieśli (nie raz) a wpływy zmalały
Co ciekawe, nie uczą się na błędach.
Wcześniej podniesiono akcyzę i wpływy zmalały. Mimo wszystko, po pewnym czasie ponownie podniesiono akcyzę i wpływy jeszcze bardziej zmalały
Dlaczego tak się dzieje?
Dwa, jedynie logiczne, warianty odpowiedzi:
1. Chodzi o zwiększenie obrotów dla szarej strefy i przemytników.
2. Chodzi o jak największe zmniejszenie wpływów do budżetu

Być może, jest jeszcze trzeci wariant, ale ja nie nadążam za ICH tokiem rozumowania.

Pozdrawiam

tsetse
Zgłoś do moderatora   Zapisane

Aequitas et Veritas



Punkty: +52/-8
Offline Offline

Wpisy: 264
Znajomi: brak
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #19 : 15 Lipiec, 2013, 14:17:04 pm »

Równie dobrze można czepiać się radnych powiatowych i okolicznych gmin dlaczego oni pojechali na wakacje i nie dofinansowali z funduszy gminnych i powiatowych pobytu dzieci na basenach. Wtedy dzieci mogłyby wybrać gdzie sobie pojadą na basen
Zgłoś do moderatora   Zapisane
Użytkownik zbanowany
*

Punkty: +33/-83
Offline Offline

Wpisy: 190
Znajomi: 2
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #20 : 15 Lipiec, 2013, 14:23:53 pm »

A jak przyjedzie dziecko z centralnej Polski to Łódź niech płaci!!!! Większego absurdu nigdy nie widziałem!
Zgłoś do moderatora   Zapisane



Punkty: +52/-8
Offline Offline

Wpisy: 264
Znajomi: brak
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #21 : 15 Lipiec, 2013, 14:30:23 pm »

Nie Łódź ma płacić szanowny harcerzu tylko rodzice tych dzieci. Niestety wszędzie się płaci się za baseny. Proszę pojechać do Łodzi i wejść tak za darmo na basen.
A gminy mogą jak chcą obniżyć lub dofinansować koszty dla osób z ich gmin które płacą w niech podatki i je utrzymują.
Tak harcerz jest w całej Polsce. Proszę sprawdzić sobie 10 najbogatszych gmin w Polsce. W jednej z nich to nawet opiekę dentystyczną dofinansowano wszystkim mieszkańcom gminy.
I też się zapytamy czy ja przyjedzie dziecko z Łodzi to też mu tamta gmina dofinansuje leczenie zębów? Otóż nie. Natomiast miasto Łódź, jak będzie chciało to może.

Zgłoś do moderatora   Zapisane
Użytkownik zbanowany
*

Punkty: +33/-83
Offline Offline

Wpisy: 190
Znajomi: 2
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #22 : 15 Lipiec, 2013, 14:39:22 pm »

Proszę w takim razie przelać na konto Wrocławia sporą kwotę, bo ja i moi koledzy jeździmy tam komunikacją miejską ze zniżką jak normalni wrocławscy studenci
Jeszcze raz powiem ABSURD!!!
Proszę nie pisać bzdur, bo tu chodzi o zniżkę dla dzieci, a te są wszystkie nasze.
A jak do mojej babci przyjadą wnuki z Rzeszowa to wyciągniecie z babcinej kieszeni większe pieniądze za bilet na basen?
Babcia mieszka w Lubaniu i tu też płaci podatki.
Wstyd i tyle i proszę nie bronić tej wtopy tylko szybko problem rozwiązać!
Zgłoś do moderatora   Zapisane



Punkty: +52/-8
Offline Offline

Wpisy: 264
Znajomi: brak
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #23 : 15 Lipiec, 2013, 14:53:08 pm »

kochany harcerzu niestety z tego co wiem miasto Lubań może nie mieć na tyle pieniędzy aby dofinansować wyjazd Państwa do Wrocławia (choć mogę się mylić. Na wszelki wypadek proszę złożyć podanie).

Natomiast zrobiło co mogło. Czyli obniżyło dla Państwa dzieci koszty pobytu na basenie.
Zapraszam zatem na basen.
Jeśli Państwo nie są z Lubania to proszę zwrócić się do swojego wójta aby pokrył ewentualnie część kosztów.

Można było nie robić zniżek dla lubaniaków skoro to tak bardzo harcerza zabolało.

A jak moja babcia mieszka w gminie gdzie za darmo leczą zęby to ja tam też pojadę ze wszystkimi kuzynami, ich żonami, dziećmi i też nam wyleczą zęby za darmo?

Mi osobiście nie przeszkadzałoby gdyby na wakcje wszytkim obniżono stawki, ale skoro zdecydowano inaczej to trudno.
Sprawa naprawdę niewarta nerwów harcerza.
W przyszłym roku proszę przypilnować sprawy, ale odpowiednio wcześniej a nie teraz histeryzować po niewczasie

Ale nie ma co gadać

Z braku posuchy harcerz chwycił kość i nie puści
Zgłoś do moderatora   Zapisane



Punkty: +52/-8
Offline Offline

Wpisy: 264
Znajomi: brak
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #24 : 15 Lipiec, 2013, 14:54:41 pm »

kochany harcerzu niestety z tego co wiem miasto Lubań może nie mieć na tyle pieniędzy aby dofinansować wyjazd Państwa do Wrocławia (choć mogę się mylić. Na wszelki wypadek proszę złożyć podanie).

Natomiast zrobiło co mogło. Czyli obniżyło dla Państwa dzieci koszty pobytu na basenie.
Zapraszam zatem na basen.

Można było nie robić zniżek dla lubaniaków skoro to tak bardzo harcerza zabolało.

A jak moja babcia mieszka w gminie gdzie za darmo leczą zęby to ja tam też pojadę ze wszystkimi kuzynami, ich żonami, dziećmi i też nam wyleczą zęby za darmo?

Mi osobiście nie przeszkadzałoby gdyby na wakcje wszytkim obniżono stawki, ale skoro zdecydowano inaczej to trudno.
Sprawa naprawdę niewarta nerwów harcerza.
W przyszłym roku proszę przypilnować sprawy, ale odpowiednio wcześniej a nie teraz histeryzować po niewczasie

Ale nie ma co gadać

Z braku posuchy harcerz chwycił kość i nie puści

Zgłoś do moderatora   Zapisane
Użytkownik zbanowany
*

Punkty: +33/-83
Offline Offline

Wpisy: 190
Znajomi: 2
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #25 : 15 Lipiec, 2013, 15:02:36 pm »

Jeżeli w tym mieście harcerze mają pilnować radnych i burmistrza, żeby do absurdów nie dochodziło to faktycznie chyba lepiej zostać we Wrocławiu.
Co do leczenia zębów to jest różnica w dostępie do dobra celowanego (coś dla mieszkańców z ich pieniędzy), a dostępie do ośrodków użyteczności publicznej. Proszę nie pisać, że histeryzuję, bo to raczej radni z burmistrzem wpadli w histerię. Zabranie głosu w sprawie jest moim prawem.
Czy sprawa jest warta nerwów?
Jest, bo to ja się wstydzę przed gośćmi za wasze decyzję, a wy dopłaty robicie z naszych pieniędzy, a nie własnych. Czas chyba to pojąć!
Zgłoś do moderatora   Zapisane



Punkty: +52/-8
Offline Offline

Wpisy: 264
Znajomi: brak
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #26 : 15 Lipiec, 2013, 15:06:52 pm »

chciałem coś napisać, ale ...

Jak garcerstwo poprze moją kandydaturę na radnego to rozważę kandydowanie i wtedy będę miał wpływ na decyzję.
Spróbuję wtedy coś zrobić, dla harcerstwa abu się nie wstydziło i pływało za darmo
Zgłoś do moderatora   Zapisane
Użytkownik zbanowany
*

Punkty: +33/-83
Offline Offline

Wpisy: 190
Znajomi: 2
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #27 : 15 Lipiec, 2013, 15:23:46 pm »

Pod linkiem Radia Wrocław ktoś dał taki komentarz:
WASZE KOMENTARZE (1)dodaj komentarz
~Pani z wioski(79.186.xxx.xxx) | 2013-07-15 10:53:40zgłoś
W innych miastach czy w kurortach posiadających o wiele bardziej "wypasione" baseny niż lubański nie ma takie dyskryminacji, oraz obaw przed dziećmi wiejskimi. Z biletów ulgowych mogą korzystać uprawnieni z każdego zakątka kraju, a nawet z zagranicy. Nawet u południowych czy zachodnich sąsiadów polskie dzieci korzystają z ulg. Skoro radni wypoczywają, to przerwać im urlopy, niech wracają i naprawią to, co schrzanili. Bo zanim wrócą, zbiorą się i uchwalą, to będzie po wakacjach i "po ptokach".

I zapewniam, że nie ja.
Zgłoś do moderatora   Zapisane



Punkty: +347/-227
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 473
Znajomi: brak
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #28 : 15 Lipiec, 2013, 16:22:45 pm »

Przeanalizowałem uchwałę Rady Miasta Lubań. Ewa (harcerz) nie wiem o co się pieklisz! Ze zniżek mogą skorzystać lubańskie dzieci (z małym wyjątkiem i to jest do poprawy) a także młodzież ze szkół ponadgimnazjalnych i studenci z Lubania. I wybacz ale uważam że to jest ok. Z naszych podatków dokładamy do zajęć na basenie lubańskich dzieci.
Dlaczego Ewa (harcerz) nie widzisz niczego zdrożnego w zachowaniu włodarzy sąsiednich gmin, którzy nie widzą potrzeby współfinansowania zajęć swoich dzieci na basenie? Wszak mogą podpisać stosowne porozumienie z MOSiR. Swego czasu zrobiło to Starostwo.
Wszystko ze strony miasta ma być charytatywne? Za chwilę Ewo (harcerzu) okaże się że miasto powinno zapewnić opiekę przedszkolną dla dzieci spoza miasta, zapewnić darmowy dojazd do lubańskich szkół dzieci spoza miasta, zapewnić lokale socjalne osobom spoza Lubania. A może niech mieszkańcy sąsiednich samorządów za darmo przywożą do nas odpady komunalne? A my zapłaćmy za ich wywóz z terenu miasta!
Zgłoś do moderatora   Zapisane
Użytkownik zbanowany
*

Punkty: +33/-83
Offline Offline

Wpisy: 190
Znajomi: 2
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #29 : 15 Lipiec, 2013, 16:35:44 pm »

Proszę wejrzeć do admina. Nas jest więcej pod "harcerzem" panie Asie
Kto pisał, że ma być charytatywnie? Ma być normalnie ze zniżką dla dzieci.
Porównanie do śmieci jest śmiechu warte, co do mieszkań, szkół, przedszkoli to reguluje to ustawa i tu nie pogrzebiecie
Myślę, że inni powinni nałożyć na Lubań embargo.
Jak u nas nie ma ulg to i my nie powinniśmy ich mieć. W czeskim babilonie, niemieckim basenie itd. O polskich obiektach nie zapominając. A ile dopłacamy do basenów we Wrocławiu, czy Czechach, bo jakoś tam z ulg i Lubań korzysta.
Proszę Asie nie pisać takich propagandowych haseł, a zmienić bubel.
Panie Edek z fabryki kredek niech pan nie struga....
Zgłoś do moderatora   Zapisane
Strony: 1 [2] 3 4 5   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Pokrewne Tematy
Temat Zaczęty przez Odpowiedzi Wyświetleń Ostatnia wiadomość
Studenci podróżują taniej do Jeleniej Góry z PKS Voyager Lubań Bieżące wiadomości « 1 2 » Leo 20 27470 Ostatnia wiadomość 20 Styczeń, 2011, 10:31:54 am
wysłane przez MooseDlb
Obiekt wandalizmu przy lubańskiej Temidzie [mieszkańcy informują ] Bieżące wiadomości « 1 2 3 4 5 » Ewa Gutek 70 68198 Ostatnia wiadomość 29 Lipiec, 2011, 19:34:37 pm
wysłane przez Tony
Wesołych Świąt ! Polecane - Strona główna x 5 7202 Ostatnia wiadomość 07 Kwiecień, 2012, 23:20:09 pm
wysłane przez Jeżyk
Lubańska Informacja Turystyczna w gronie pierwszych i najlepszych Kalendarz wydarzeń ŁCR 0 3099 Ostatnia wiadomość 16 Październik, 2012, 15:11:44 pm
wysłane przez ŁCR
Poszukuję do wynajęcia Lubań, Leśna, Gryfów Śląski Nieruchomości bartulanka 0 4086 Ostatnia wiadomość 27 Marzec, 2013, 17:08:47 pm
wysłane przez bartulanka
Marian Kwolik przewodniczącym Rady Miasta Lubań [wideo] Polecane - Strona główna x 6 9357 Ostatnia wiadomość 06 Maj, 2013, 17:55:31 pm
wysłane przez melioracja
Czy Gmina Lubań będzie rosła w siłę a ludzie to jakoś przeżyją? Bieżące wiadomości « 1 2 3 4 » Prowincjusz 48 102669 Ostatnia wiadomość 27 Maj, 2013, 20:09:28 pm
wysłane przez Tony
Demokracja a la Gmina Lubań Hydepark realista 10 15232 Ostatnia wiadomość 03 Czerwiec, 2013, 08:32:43 am
wysłane przez realista
Co dalej z gondolą w Świeradowie-Zdroju? Polecane - Strona główna « 1 2 3 4 » Paweł Sokołowski 45 45384 Ostatnia wiadomość 15 Listopad, 2013, 09:47:39 am
wysłane przez Tony
Nasz powiat w gronie najlepszych Polecane - Strona główna powiat 0 2722 Ostatnia wiadomość 16 Styczeń, 2014, 14:44:58 pm
wysłane przez powiat