Strony: 1 2 [3] 4 5   Do dołu
  Drukuj  
Ten temat nie był jeszcze oceniany!
Oceń ten temat! Ocena:
Autor Wątek: Miasto Lubań w gronie najlepszych na Dolnym Śląsku  (Przeczytany 57147 razy)
0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.



Punkty: +347/-227
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 473
Znajomi: brak
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #30 : 15 Lipiec, 2013, 17:07:21 pm »

Cytuj
W czeskim babilonie
Trafienie jak kulą w płot harcerzu. To spółka prywatna. A nawet gdyby zastosować ich model cennika wejść... wielu z tych co mogą mieć zniżkę na naszej pływalni tam płaci 100%.
Cytuj
Porównanie do śmieci jest śmiechu warte
Zamierzone. Po Tobie (choć lepsza byłaby liczba mnoga) można spodziewać się wszystkiego.
Cytuj
co do mieszkań, szkół, przedszkoli to reguluje to ustawa i tu nie pogrzebiecie
Po pierwsze co reguluje ustawa? Po drugie jesteś w błędzie. Miasto np. w przedszkolach grzebie! W pierwszej kolejności preferuje przyjmowanie dzieci zamieszkałych w Lubaniu bo liczba miejsc w lubańskich przedszkolach jest mocno ograniczona. Zgroza!
Zgłoś do moderatora   Zapisane
Użytkownik zbanowany
*

Punkty: +33/-83
Offline Offline

Wpisy: 190
Znajomi: 2
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #31 : 15 Lipiec, 2013, 17:17:52 pm »

Przeczytaj jeszcze raz co napisałeś Z politowaniem
Zgłoś do moderatora   Zapisane


*

Punkty: +214/-137
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 590
Znajomi: 1
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



WWW
« Odpowiedź #32 : 15 Lipiec, 2013, 18:36:24 pm »

Spójrzmy na to inaczej.
Nie wnikając w aspekty polityczno-kanapowe i kto komu powinien coś tam, coś tam.

Patrząc od strony ekonomicznej.
Gdyby, na przykład, wszystkie dzieci przechodziły koło basenu i zobaczyły, że wszystkie mają zniżkę?
Z pewnością, dużo więcej dzieci korzystałoby z basenu, płacąc 2,70 zł zamiast 9,00 zł.
Wtedy, do kasy wpływałyby pieniądze nie tylko od tych dzieci, które są teraz uprawnione do wybranej "promocyjnej" ceny ale od (zakładam) dużo większej ilości dzieci. Nie tylko z miasta ale i z gminy, czy powiatu i ewentualnie od dzieci turystów.
Per saldo, basen zarobiłby więcej.

Pod Zgorzelcem rolkowisko czy też łyżwowisko, nie dzieli dzieci według miejsca zamieszkania i ruch tam jest. Byłem z dzieciakami i bardzo im się podobało.

Koszty stałe są stałe i jak w basenie kąpie się jedno dziecko uprawnione do ulgi czy wszystkie dzieci, które z racji bycia dzieckiem powinny być uprawnione do ulgi, kosztów stałych to nie zmieni.
I tu jest właśnie problem. Problem podejścia ekonomicznego a nie kanapowego, czy jakkolwiek innego
Jest w nas też taka mentalność, którą można na tym przykładzie pokazać.
Pokażę hipotetycznie, na swoim.
Idę z dzieciakami na basen w Lubaniu. Mam ich troje, w porywach nawet więcej. Czasem cztery a nawet i sześć
Chcemy wydać pieniądze w Lubaniu. Jednak okazuje się, że moje dzieci nie dostaną zniżki, bo jesteśmy z wiochy i jeszcze możemy słomy nanieść do basenu (to akurat satyra).
Starsze może to jakoś pojmą ale najmniejszym się nie da tego racjonalnie wytłumaczyć.
Zabieram więc całą gromadę do NRD albo Czechosłowacji i tam sobie korzystamy z basenu.
Nawet, jeśli zajmie mi to więcej czasu, wydam więcej na paliwo itp. itd to szerokim łukiem omijać będę basen w Lubaniu. Dla zasady i aby najmniejszych nie stresować.
To nie tylko chodzi o pieniądze, chociać różnica w cenie jest jednak duża.

Podobnie kiedyś potraktowałem Makro - sieć sklepów gdzie wchodzi się za przepustką
Któregoś razu, nie wpuszczono mnie do środka z synem. Z początku, zaskoczony, wyszedłem na parking. Patrzę a syn ma niezbyt wyraźną minę (pracownica Makro, wyraźnie i głośno powiedziała, że z dzieckiem nie wejdę).
No, nie. Tak nie może być.
Wracamy z synem do środka. Pytam się tej samej kobiety, jakie jest kryterium dla dziecka: wzrost czy wiek.
Kobieta na to, że wzrost.
Wyjąłem kartę/przepustkę i oddałem, mówiąc, że więcej w tej rasistowskiej firmie nie wydam ani jednego grosza a syn jak dorośnie to też ich będzie szerokim łukiem omijał.
Pracownica nie dała rady odpowiedzieć, więc ją tak zostawiliśmy, z kartą w ręku.
To wszystko pikuś. Trzeba było zobaczyć dumną minę syna, a to bezcenne

Wracając do ulgi na basenie.
W mojej ocenie, w świetle powyższego, obecne rozwiązanie przynosi więcej strat niż korzyści. Patrząc tylko z ekonomicznego punktu widzenia.

Pozdrawiam

tsetse
Zgłoś do moderatora   Zapisane

Aequitas et Veritas
Aktywny użytkownik
*

Punkty: +91/-14
Offline Offline

Wpisy: 577
Znajomi: brak
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #33 : 15 Lipiec, 2013, 19:05:59 pm »

Słuszny wywód
Nie wiem, jak tu jest z przepisami w sprawie zarządzania basenem ale lepiej jakby ceny ustalane były na poziomie dyrekcji, niż rady miejskiej
Zgłoś do moderatora   Zapisane
Przyjaciel forum
*

Punkty: +178/-67
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 1954
Znajomi: 14
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



WWW
« Odpowiedź #34 : 15 Lipiec, 2013, 20:53:59 pm »

Mamy tutaj kolejny przykład, ''trzymania się fartuszka", bo skoro jest wolny rynek a takie inwentarze jak stadiony , baseny, lodowiska i  muzea..i inne... mają coś do sprzedania ,to myślę, że powinno się odpiąć od budżetu Miasta .Na siłę nikt nie wygenerował funta. co w zamian same straty...Ceny ustalać powinien administrator obiektu, który kuma ,że jeśli nie zrobi czegoś ekstra, to nie zarobi...a tak- wlecze się ..ta socjalistyczna struktura "kawowa"...
Nie ma stołówki.. może nie być basenu!..Aspekt zameldowania /niedługo nie będzie to obowiązywało/..to ..mistrzostwo świata,...Ta syjonistyczna tendencja trwa od 17-wieku..
W tym Kraju nic ma być ..stąd takie rozwiązania...

Slyszał ja,że jak bydzie konkurs w Zakopen.. to papiery na to bydo mieć miejscowe barany

mark...
Zgłoś do moderatora   Zapisane

 *Link usunięty*


*

Punkty: +214/-137
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 590
Znajomi: 1
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



WWW
« Odpowiedź #35 : 15 Lipiec, 2013, 23:13:56 pm »

Słuszny wywód


tsetse na burmistrza Lubania! albo na posła do Sejmu!

Żartowałem...

Niestety, problem jest szerszy niż tylko ekonomiczny.
Chodzi o dzieci.
One są malutkie i pełne nadziei i wiary, że świat jest dobry.
Zamiast dawać im dobry przykład, wspierać, zachęcać i utrwalać w nich wszystkie pozytywne uczucia i chęci, robimy wszystko na odwrót.

Basen.
Dzieci, które nie mają zniżki, czują się gorsze. One nie pojmą tego, dlaczego tak jest, że jedne dzieci są lepsze a inne nie mają takich przywilejów, bo nie mieszkają np. w Lubaniu.
Uraz w psychice zostanie, chyba że rozsądnie będziemy omijać szerokim łukiem ten basen i uchronimy nasze dziecko przed tym objawem bezsensownej dyskryminacji.

Śmieci.
Przy szkołach były pojemniki do segregacji śmieci. Trwał konkurs międzyszkolny, która szkoła ile zbierze posegregowanych odpadów.
Naprawdę, dzieci bardzo angażują się w takie działania, cieszą się "jak małe dzieci", że ich szkoła została wymieniona w wynikach konkursu, nawet jak nie zajęła pierwszego miejsca.
Przy szkole w Kościelniku, były cztery pojemniki. Dwa na odpady plastikowe, jeden na szkło, jeden na papier.
Został jeden mały na odpady plastikowe.
W trakcie trwania konkursu zabrano pozostałe. W pozostałych szkołach gminy Lubań pewnie jest podobnie.
Co mam powiedzieć dziecku jak się zapyta: "Tato, przecież konkurs się jeszcze nie skończył. Oni już nie chcą, abyśmy zbierali i segregowali szkło, plastyki i makulaturę? To po co to robiliśmy do tej pory? Czy sprzątanie świata jest komuś potrzebne?"
Ostatnio zawiozłem do szkoły (razem z dziećmi, bo cieszą się z tego działania), posegregowane szkło, plastyki i makulaturę. Robiliśmy to od dawna.
Tym razem się nie udało. Szkło i makulatura wróciły do domu.
Wójt powie, że przecież można zawieść do tego RIPOK czy jk mu tam  powiedzieć, że to dla tej czy innej szkoły.
Nie!
Dziecko to inaczej odbierze. To już nie będzie zawiezione do jego szkoły.

Jeśli na to wójt, burmistrz czy prezes ZGiUK zacznie snuć jakieś brednie o kosztach itp. to niech lepiej... zamilknie, bo nie wie o czym rozmawia.
Takie działania to są ciche zbrodnie na najmłodszej materii społeczeństwa. Zabijanie w dzieciach pozytywnych odruchów i motywów działania.
Czym ta skorupka za młodu nasiąknie?
Przekonaniem, że liczy się tylko dziś i tylko moje?
Taki młody człowiek, jak dorośnie, nie będzie identyfikował się z regionem, w którym mieszka, nawet z Polską nie będzie się czuł emocjonalnie związany.
I nie przesadzę, jak powiem, że to jest zbrodnia, w której pokotem kładzie się pracę od podstaw.

Znajdą się obrońcy, którzy zakrzykną, że takie czasy i to ekonomia narzuca takie rozwiązania.
Niestety, nawet z ekonomicznego punktu widzenia to są działania doraźne i krótkowzroczne, za które w przyszłości przyjdzie zapłacić olbrzymią cenę.

Państwo nie może patrzeć w przyszłość, perymetrem czteroletnim - jakoś to będzie, aby do wyborów.
Takie myślenie i działanie (dowody widzimy na co dzień) skończy się katastrofą, zarówno ekonomiczną jak i społeczną.

Niezbyt to optymistyczne,
ale na razie, to by było na tyle.

Pozdrawiam

tsetse
Zgłoś do moderatora   Zapisane

Aequitas et Veritas


*

Punkty: +214/-137
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 590
Znajomi: 1
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



WWW
« Odpowiedź #36 : 15 Lipiec, 2013, 23:15:21 pm »


tsetse na burmistrza Lubania! albo na posła do Sejmu!

Żartowałem...

Niestety, problem jest szerszy niż tylko ekonomiczny.
Chodzi o dzieci.
One są malutkie i pełne nadziei i wiary, że świat jest dobry.
Zamiast dawać im dobry przykład, wspierać, zachęcać i utrwalać w nich wszystkie pozytywne uczucia i chęci, robimy wszystko na odwrót.

Basen.
Dzieci, które nie mają zniżki, czują się gorsze. One nie pojmą tego, dlaczego tak jest, że jedne dzieci są lepsze a inne nie mają takich przywilejów, bo nie mieszkają np. w Lubaniu, czyli po prostu, według nich są gorsze
Uraz w psychice zostanie, chyba że rozsądnie będziemy omijać szerokim łukiem ten basen i uchronimy nasze dziecko przed tym objawem bezsensownej dyskryminacji.

Śmieci.
Przy szkołach były pojemniki do segregacji śmieci. Trwał konkurs międzyszkolny, która szkoła ile zbierze posegregowanych odpadów.
Naprawdę, dzieci bardzo angażują się w takie działania, cieszą się "jak małe dzieci", że ich szkoła została wymieniona w wynikach konkursu, nawet jak nie zajęła pierwszego miejsca.
Przy szkole w Kościelniku, były cztery pojemniki. Dwa na odpady plastikowe, jeden na szkło, jeden na papier.
Został jeden mały na odpady plastikowe.
W trakcie trwania konkursu zabrano pozostałe. W pozostałych szkołach gminy Lubań pewnie jest podobnie.
Co mam powiedzieć dziecku jak się zapyta: "Tato, przecież konkurs się jeszcze nie skończył. Oni już nie chcą, abyśmy zbierali i segregowali szkło, plastyki i makulaturę? To po co to robiliśmy do tej pory? Czy sprzątanie świata jest komuś potrzebne?"
Ostatnio zawiozłem do szkoły (razem z dziećmi, bo cieszą się z tego działania), posegregowane szkło, plastyki i makulaturę. Robiliśmy to od dawna.
Tym razem się nie udało. Szkło i makulatura wróciły do domu.
Wójt powie, że przecież można zawieść do tego RIPOK czy jk mu tam  powiedzieć, że to dla tej czy innej szkoły.
Nie!
Dziecko to inaczej odbierze. To już nie będzie zawiezione do jego szkoły.

Jeśli na to wójt, burmistrz czy prezes ZGiUK zacznie snuć jakieś brednie o kosztach itp. to niech lepiej... zamilknie, bo nie wie o czym rozmawia.
Takie działania to są ciche zbrodnie na najmłodszej materii społeczeństwa. Zabijanie w dzieciach pozytywnych odruchów i motywów działania.
Czym ta skorupka za młodu nasiąknie?
Przekonaniem, że liczy się tylko dziś i tylko moje?
Taki młody człowiek, jak dorośnie, nie będzie identyfikował się z regionem, w którym mieszka, nawet z Polską nie będzie się czuł emocjonalnie związany.
I nie przesadzę, jak powiem, że to jest zbrodnia, w której pokotem kładzie się pracę od podstaw.

Znajdą się obrońcy, którzy zakrzykną, że takie czasy i to ekonomia narzuca takie rozwiązania.
Niestety, nawet z ekonomicznego punktu widzenia to są działania doraźne i krótkowzroczne, za które w przyszłości przyjdzie zapłacić olbrzymią cenę.

Państwo nie może patrzeć w przyszłość, perymetrem czteroletnim - jakoś to będzie, aby do wyborów.
Takie myślenie i działanie (dowody widzimy na co dzień) skończy się katastrofą, zarówno ekonomiczną jak i społeczną.

Niezbyt to optymistyczne,
ale na razie, to by było na tyle.

Pozdrawiam

tsetse
Zgłoś do moderatora   Zapisane

Aequitas et Veritas


*

Punkty: +214/-137
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 590
Znajomi: 1
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



WWW
« Odpowiedź #37 : 15 Lipiec, 2013, 23:19:38 pm »

 
Coś mi w życiu nie wyszło
Chciałem zgłosić usunięcie tego dziwnego cytatu samego siebie ale nie da rady.
W taki razie tą drogą: Drogi Administratorze, usuń tego bubla, wstydu oszczędź

Pozdrawiam

tsetse
Zgłoś do moderatora   Zapisane

Aequitas et Veritas



Punkty: +347/-227
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 473
Znajomi: brak
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #38 : 16 Lipiec, 2013, 00:28:24 am »

tsetse i widelec. Przeczytałem wasze posty uważnie. Słusznie prawicie. Stąd plusy. Choć to wszystko takie proste nie jest. Przyznaję, że w czasie wakacji coś ze zniżkami należałoby zrobić. Widelec masz rację co do "samodzielności" administratora. Tak to on w zależności od sytuacji winien mieć elastyczność. Takie widełki w ramach których może się poruszać. Z tego co pamiętam pierwotny projekt uchwały przygotowany przez Burmistrza takie rozwiązanie przewidywał (postaram się poszperać w BIP i odszukać odpowiedni protokół z sesji Rady Miasta). A później stało się jak się stało. Rada uchwaliła.
Zgłoś do moderatora   Zapisane



Punkty: +347/-227
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 473
Znajomi: brak
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #39 : 16 Lipiec, 2013, 00:58:08 am »

No i wyszukałem. Na razie jeden protokół.
http://bip.um-luban.dolnyslask.pl/dokument.php?iddok=3568&idmp=495&r=r
Dyskusja na temat cennika na basenie zapisana jest na stronach 7-9 protokołu przebiegu sesji Rady Miasta Lubań z dnia 31 stycznia 2012 r.
Zgłoś do moderatora   Zapisane



Punkty: +52/-8
Offline Offline

Wpisy: 264
Znajomi: brak
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #40 : 16 Lipiec, 2013, 09:05:34 am »

mi też wydaje się, że nikomu nic by się nie stało, gdyby przyznano te zniżki na basen wszystkim dzieciom i przy szkołach pozostawiono pojemniki na segregację śmieci
Zgłoś do moderatora   Zapisane
Użytkownik zbanowany
*

Punkty: +33/-83
Offline Offline

Wpisy: 190
Znajomi: 2
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #41 : 16 Lipiec, 2013, 11:56:58 am »

Jak Lubań znalazł się w „gronie najlepszych na Dolnym Śląsku”?

http://www.lubański.eu/?p=10909
 






















































Zgłoś do moderatora   Zapisane



Punkty: +52/-8
Offline Offline

Wpisy: 264
Znajomi: brak
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #42 : 16 Lipiec, 2013, 12:24:09 pm »

Coś się tak harcerz zawziął jakbyś był na etacie
Miałeś jechać do Wrocławia
Jedź, odpocznij, odetchnij trochę
Jest lato, wakacje, wreszcie ładne słońce
Zrelaksuj się

Polecam
Zgłoś do moderatora   Zapisane


*

Punkty: +463/-184
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 439
Znajomi: 1
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #43 : 16 Lipiec, 2013, 15:01:25 pm »

Harcerzu. Przykro mi, że pojawiające się na portalu PL wpisy uznajesz za prawdę objawioną a następnie starasz się powielić niesprawdzone informacje. Świadczy to tylko o Tobie. Wiedz zatem, że sugestia jakoby za artykuł w "Rzeczpospolitej" zapłacił Urząd Miasta jest krzywdząca. Lecz przede wszystkim NIEPRAWDZIWA. W związku z tym, że redakcja i redaktorzy czynią tak już po raz enty  nie mogę wobec tego faktu po raz kolejny przejść obojętnie...
Rozumiem i szanuję krytykę ale musi być ona oparta na faktach a nie konfabulacjach lub spekulacjach. Na to mojej zgody nie ma i być nie może!
Zgłoś do moderatora   Zapisane
Przyjaciel forum
*

Punkty: +174/-715
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 1232
Znajomi: brak
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


Pragmatyk


« Odpowiedź #44 : 16 Lipiec, 2013, 18:49:15 pm »

Coś się tak harcerz zawziął jakbyś był na etacie
Miałeś jechać do Wrocławia
Jedź, odpocznij, odetchnij trochę
Jest lato, wakacje, wreszcie ładne słońce
Zrelaksuj się

Polecam


                     no włośnie najwyższa pora kochane kółko graniasta
                           wzajemnej adoracji
                                                jedźcie na te grzyby
                                Panie Burmistrzu harcerz tylko linkuje
                            (ktoś tak robi podobnie tylko w druga mańkę)
                                   i pisze to co wyczyta
                                 i to co widzi
                                         sam na to nie wpadł

                        na marginesie dziś podczas konsumpcji lanczu
                           podziwiałem z pewnością rodzyna wyborczego
                 prezentuje się świetnie abym nie chwalił dnia przed zachodem
                pozdrawiam
       

                                       
Zgłoś do moderatora   Zapisane

Jeśli walczymy możemy przegrać
jeśli nie walczymy jesteśmy przegrani
Strony: 1 2 [3] 4 5   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Pokrewne Tematy
Temat Zaczęty przez Odpowiedzi Wyświetleń Ostatnia wiadomość
Studenci podróżują taniej do Jeleniej Góry z PKS Voyager Lubań Bieżące wiadomości « 1 2 » Leo 20 27466 Ostatnia wiadomość 20 Styczeń, 2011, 10:31:54 am
wysłane przez MooseDlb
Obiekt wandalizmu przy lubańskiej Temidzie [mieszkańcy informują ] Bieżące wiadomości « 1 2 3 4 5 » Ewa Gutek 70 68177 Ostatnia wiadomość 29 Lipiec, 2011, 19:34:37 pm
wysłane przez Tony
Wesołych Świąt ! Polecane - Strona główna x 5 7198 Ostatnia wiadomość 07 Kwiecień, 2012, 23:20:09 pm
wysłane przez Jeżyk
Lubańska Informacja Turystyczna w gronie pierwszych i najlepszych Kalendarz wydarzeń ŁCR 0 3098 Ostatnia wiadomość 16 Październik, 2012, 15:11:44 pm
wysłane przez ŁCR
Poszukuję do wynajęcia Lubań, Leśna, Gryfów Śląski Nieruchomości bartulanka 0 4084 Ostatnia wiadomość 27 Marzec, 2013, 17:08:47 pm
wysłane przez bartulanka
Marian Kwolik przewodniczącym Rady Miasta Lubań [wideo] Polecane - Strona główna x 6 9354 Ostatnia wiadomość 06 Maj, 2013, 17:55:31 pm
wysłane przez melioracja
Czy Gmina Lubań będzie rosła w siłę a ludzie to jakoś przeżyją? Bieżące wiadomości « 1 2 3 4 » Prowincjusz 48 102631 Ostatnia wiadomość 27 Maj, 2013, 20:09:28 pm
wysłane przez Tony
Demokracja a la Gmina Lubań Hydepark realista 10 15222 Ostatnia wiadomość 03 Czerwiec, 2013, 08:32:43 am
wysłane przez realista
Co dalej z gondolą w Świeradowie-Zdroju? Polecane - Strona główna « 1 2 3 4 » Paweł Sokołowski 45 45359 Ostatnia wiadomość 15 Listopad, 2013, 09:47:39 am
wysłane przez Tony
Nasz powiat w gronie najlepszych Polecane - Strona główna powiat 0 2720 Ostatnia wiadomość 16 Styczeń, 2014, 14:44:58 pm
wysłane przez powiat