Strony: 1 ... 9 10 [11] 12 13   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Europoseł Jacek Kurski w Lubaniu  (Przeczytany 119635 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Przyjaciel forum
*


Punkty: +465/-51
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 2966
Znajomi: 45
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


« Odpowiedź #150 : 22 Lipiec, 2013, 23:44:56 pm »

To Pan jest tym Grubym Jankiem od Caringtona?

Nie ogarniam


Niewielka charakteryzacja i przebój kina gwarantowany 


Ale pod warunkiem, że dostanę prawo zdjęć do filmu  Chichot
Zgłoś do moderatora   Zapisane
Przyjaciel forum
*

Punkty: +398/-238
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 2469
Znajomi: 11
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #151 : 23 Lipiec, 2013, 08:09:13 am »

Cytuj
Nie ogarniam

 Wiem harcerz że nie ogarniasz.Tematu wątku również  Szok

 
Cytuj
Niewielka charakteryzacja i przebój kina gwarantowany

 Piotr dobre,bardzo dobre  Masz w darze ode mnie "betonowe buciki"
Zgłoś do moderatora   Zapisane

Nie jestem idealny, ale idealnie sobie z tym radzę...


*

Punkty: +214/-137
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 590
Znajomi: 1
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



WWW
« Odpowiedź #152 : 24 Lipiec, 2013, 01:58:57 am »

 
Pan Harcerz, pokazał nam, oczywiście swoim przykładem...
Pokazuję i omawiam: "Jak nie zaśmiecać wątku."

Mniejsza z tym, takie drobnostki, nie powstrzymają "trzęsienia ziemi" jakim jest nowe spojrzenie na historię starożytnią.

Wesele i poprawiny już za mną.
Może to kryptoreklama...
Miejsce biesiady weselnej było... uroczo rewelacyjne. Po wyjściu z budynku, jak okiem sięgnąć, ani śladu cywilizacji. Słupów energetycznych czy telefonicznych brak, domów brak, jak okiem sięgnąć, tylko pola i lasy... (Łowin )
Gdyby, na przykład, panna młoda chciała rodzić w trakcie oczepin, to tylko na sali balowej albo w polu...

Wróćmy jednak na "właściwe" tory zaśmiecania wątku.

Historii starożytnej, ciąg dalszy.

Otóż, potomstwo Ligii i Winicjusza, Legia i Polonicus, stworzyło dwie linie genealogiczne, których, kolejne pokolenia doprowadziły do powstania dwóch rodów, które to z czasem umocniły swe pozycje, w Varssavii.
To Legia i Polonia, które od wieków, konkurując o prymat, mają swoich zagorzałych zwolenników jak i przeciwników.
Życie w Varssavii, było dla Ligii, wręcz sielskie i anielskie. Z godną podziwu ciekawością poznawała życie i kulturę ludu znad Vistuli, opisując, ich można rzec Partenon bogów (chociaż z dziewicą to już nie wiele miała wspólnego), rządzących życiem Lachów, jak dla ułatwienia wymowy ich nazywała.
Jednak, jak to kobieta, czasem tęskniła za Rzymem, za życiem w stolicy, teatrem, igrzyskami i innymi stolicznymi rozrywkami.
Dlatego, Winicjusz, za jej namową, zbudował w Varssavii, kopię Colloseum, którą nazwał na cześć swej ukochanej Ligiosseum. Jednak, do dzisiejszych czasów, budowla przetrwała pod nazwą Rotunda. Zachowane dokumenty nie wyjaśniają zmiany nazwy, ale kształt Rotundy wyraźnie nawiązuje do rzymskiego budynku.
Nadal trwają spory, czy Rotunda ma symbolizować przykrycie głowy generałów Winicjusza, czy też przypominać jednak Colloseum.
Za wieńcem generalskim, przemawiać ma kształt zadaszenia, za Colloseum zaś, całokształt i pamięć o Ligii oraz próba upodobnienia Rotundy do pierwowzoru, która miała miejsce w XX wieku, 15 lutego 1979 roku. W tym właśnie czasie, pociąg pełen wiernych Winicjuszowi pra-pretorian, można rzec, post-legionistów, utknął w zaspach śnieżnych, około 50 kilometrów przed Varssavią, uniemożliwiając dokończnie dzieła upodobnienia Rotundy do Colloseum.
Nomen omen, był to pociąg, relacji Luban Silius Italicus (obecnie Lubań Śląski) - Varssovia.
Co ciekawe, jakiś czas później, doprowadzono do likwidacji bezpośrednich połączeń Luban Silius Italicus z Varssovią i zapoczątkowano marginalizację, a w końcu upadek tego prężnego onegdaj ośrodka przemysłowo-kulturalnego, który zaczynał zagrażać hegemonii Vratislavii a nawet Varssavii.

Ciąg dalszy niecierpliwi się i tupie nóżkami aby ujrzeć światło dzienne, jednak zasady BHP przywołują zdrowy rozsądek i powstrzymują tę historyczną szarżę...

Wkrótce, kolejne krople "Tajemnic na przestrzeni XX wieków".

Pozdrawiam

tsetse
Zgłoś do moderatora   Zapisane

Aequitas et Veritas
Aktywny użytkownik
*

Punkty: +91/-14
Offline Offline

Wpisy: 577
Znajomi: brak
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #153 : 27 Lipiec, 2013, 21:38:43 pm »

Jeśli my nie będziemy mówili o Polakach na wschodzie i tych żyjących tam i tych których już nie ma wśród nas, to będą za nas robili to inni np. Ukraińcy z partii Swoboda (partii odwołującej się do tradycji OUN i UPA).

http://www.naszdziennik.pl/wp/49262,rugi-lwowskie.html

W skrócie artykuł mówi o tym, jak radni rady miejskiej Lwowa głównie z partii Swoboda powołali komisję która ma określić czy pomniki poświęcone pamięci Polski i Polaków we Lwowie nie obrażają Ukraińców, a jeśli komisja autorytarnie stwierdzi, że tak, to będzie mogła nakazać ich rozbiórkę.
 
To tylko jeden z przykładów i to stosunkowo najłagodniejszy walki z tym co polskie na Ukrainie

Ci Polacy na wschodzie nie mają nikogo prócz nas i jeśli my nie będziemy o nich pamiętać to nikt nie będzie pamiętał.

A dlaczego link do „Naszego Dziennika”, jeśli znajdą się tacy co znów zapytają? Ano dlatego, że w innych mediach natrafiłem na pustkę w tym temacie. Za to innych tematów multum: urodziny dzieciaka w Anglii, rozstrząsanie kwestii posła Gowina, czy będzie za, przeciw, czy za i przeciw równocześnie, czy po kolei  - nie wiem czy to dla jakiejkolwiek sprawy ma jakiekolwiek znaczenie, i jeszcze parę innych.  

« Ostatnia zmiana: 27 Lipiec, 2013, 21:46:05 pm wysłane przez Lider » Zgłoś do moderatora   Zapisane
Przyjaciel forum
*

Punkty: +398/-238
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 2469
Znajomi: 11
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #154 : 28 Lipiec, 2013, 20:36:00 pm »

Wysłane: Wczoraj o 21:38:43
Wysłany przez: Lider

Cytuj
Jeśli my nie będziemy mówili o Polakach na wschodzie i tych żyjących tam i tych których już nie ma wśród nas,

 Lider uwierz mi a wiem to na podstawie doświadczeń mojej rodziny jak i rodziny mojej żony.Wszyscy ci "Polacy" mieli szanse przesiedlenia się na teren Polski. Powojenny teren. Wielu z nich nie utożsamiało wówczas z Polską. Pozostali na kresach na własne życzenie. Więc nie podkręcaj. I nie była to kwestia ustroju. I tu i tam był ten sam utopijny układ.
Zgłoś do moderatora   Zapisane

Nie jestem idealny, ale idealnie sobie z tym radzę...
Użytkownik zbanowany
*

Punkty: +33/-83
Offline Offline

Wpisy: 190
Znajomi: 2
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #155 : 28 Lipiec, 2013, 21:04:19 pm »

Czy tak samo mamy mówić o Polonii w USA.
Nie granica, a nacja przesądza kto jest Polakiem
Zgłoś do moderatora   Zapisane
Przyjaciel forum
*

Punkty: +398/-238
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 2469
Znajomi: 11
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #156 : 28 Lipiec, 2013, 21:10:32 pm »

Czy tak samo mamy mówić o Polonii w USA.
Nie granica, a nacja przesądza kto jest Polakiem

 Analogia godna zastanowienia. Zonk. Daruj sobie harcerz.  Z politowaniem
Zgłoś do moderatora   Zapisane

Nie jestem idealny, ale idealnie sobie z tym radzę...
Użytkownik zbanowany
*

Punkty: +33/-83
Offline Offline

Wpisy: 190
Znajomi: 2
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #157 : 28 Lipiec, 2013, 21:57:07 pm »

Pan tak wali, bo wschód, a milczy jak zachód
Zgłoś do moderatora   Zapisane
Aktywny użytkownik
*

Punkty: +91/-14
Offline Offline

Wpisy: 577
Znajomi: brak
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #158 : 28 Lipiec, 2013, 22:04:45 pm »

Rady godne najwyższej głowy
Szkoda, że nie znali tych rad mieszkańcy byłej Jugosławi w latach 90-tych i sami się nie przesiedlili tam gdzie powinni. Uniknęli by wzajemnego zabijania.
Tutsi i Hutu w Afryce też chyba coś źle mieszkali i mogli się poprzesiedlać zanim jedni podnieśli maczety na drugich. Ale tam zabrakło też takich mądrych rad.
A największa szkoda, że tych rad nie znali Żydzi przedwojennej Europy i sami nie wyjechali do Palestyny zaraz po dojściu Hitlera do władzy. Przecież mogli.
Aj niedobrzy Ci wszyscy ludzie bo chcą sobie żyć w spokoju tam gdzie nie powinni.

A najgorzej to z Polakami bo narobili kłopotu zostając na kresach na których żyli w większości z pradziadów.
Powinni na tupnięcie UPA zwiać, na tupnięcie Stalina przesiedlić się, jeśli nie zdążył ich wcześniej wywieźć na Syberię, a w międzyczasie zapisywać się na roboty przymusowe w Rzeszy. A tak narobili kłopotu. Poprzywiązywali się do swoich ojcowizn. Jak małe dzieci.

A tu takie mądre rady dla nich czytam powyżej. Szkoda, że po niewczasie. Może gdyby je znali to by wyjechali, a tak skoro na kresach zostali to są sobie tylko "Polakami". Na Polaków według dającego rady chyba nie mają szans

Ale niech główka pracuje i coś nam jeszcze wymyśli  
« Ostatnia zmiana: 28 Lipiec, 2013, 22:15:28 pm wysłane przez Lider » Zgłoś do moderatora   Zapisane
Przyjaciel forum
*

Punkty: +398/-238
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 2469
Znajomi: 11
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #159 : 29 Lipiec, 2013, 19:46:24 pm »

Pan tak wali, bo wschód, a milczy jak zachód

 Ewa nie kokietuj mnie.Ja Ciebie też.

Lider teraz to namieszałeś. Powyższym postem udowodniłeś że jesteś prawdziwym polakiem. A na pewno potrafisz zgotować (nie myl z ugotować) niezły bigos.

 A tak à propos czy zadałeś sobie odrobinę trudu i zgłębiłeś temat Afryki ? Kto ustanawiał tam granice i jaki miał w tym cel.
Zgłoś do moderatora   Zapisane

Nie jestem idealny, ale idealnie sobie z tym radzę...
Aktywny użytkownik
*

Punkty: +91/-14
Offline Offline

Wpisy: 577
Znajomi: brak
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #160 : 29 Lipiec, 2013, 19:58:28 pm »

Urodziłem się w 1925 r. w Zasmykach na Wołyniu - wspomina Eugeniusz Mariański. - Z miejscowości tej wywodziło się wielu żołnierzy 27 Wołyńskiej Dywizji Piechoty AK, a wcześniej także oddziału „Jastrzębia”. Praktycznie z każdej rodziny poszedł ktoś walczyć za Polskę i jednocześnie bronić tutejszych mieszkańców przed ukraińskimi nożami.

całe wspomnienia
na http://www.kresy.pl/kresopedia,historia,ii-wojna-swiatowa?zobacz/nikt-nie-chcial-wierzyc
Zgłoś do moderatora   Zapisane
Przyjaciel forum
*

Punkty: +398/-238
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 2469
Znajomi: 11
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #161 : 29 Lipiec, 2013, 20:23:45 pm »

Lider bo ja taki nierozgarnięty jestem. Nie rozumiem co chcesz powiedzieć. Podpierasz sie jednostkami. Chcesz się licytować ?
Zgłoś do moderatora   Zapisane

Nie jestem idealny, ale idealnie sobie z tym radzę...
Aktywny użytkownik
*

Punkty: +91/-14
Offline Offline

Wpisy: 577
Znajomi: brak
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #162 : 29 Lipiec, 2013, 21:36:36 pm »

"Według różnych danych na terytorium Ukrainy zamieszkuje od 149,7 tys.(na podstawie spisu powszechnego z 2001 roku, zdaniem ekspertów i organizacji zajmujących się statystykami i procesami demograficznymi są to dane mocno zaniżone) do 2 mln. Głównymi ośrodkami  Polonii na Ukrainie są: Lwów, obwód żytomierski i chmielnicki. Mniejsze skupiska ludności polskiej znajdują się m. in. w Kijowie, Charkowie, Odessie i na Krymie."

Więcej o Polakach na Ukrainie
na http://www.psz.pl/tekst-37424/Piotr-Furmaniak-Polacy-na-Ukrainie-sytuacja-polskiej-mniejszosci
Zgłoś do moderatora   Zapisane
Użytkownik zbanowany
*

Punkty: +33/-83
Offline Offline

Wpisy: 190
Znajomi: 2
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #163 : 29 Lipiec, 2013, 21:38:40 pm »

Lider bo ja taki nierozgarnięty jestem

No i tu się z Panem zgadzam- jak pan nadal myśli Ewka to po trzykroć się zgadzam
Zgłoś do moderatora   Zapisane
Przyjaciel forum
*

Punkty: +398/-238
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 2469
Znajomi: 11
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #164 : 29 Lipiec, 2013, 22:01:01 pm »

Lider bo ja taki nierozgarnięty jestem

No i tu się z Panem zgadzam- jak pan nadal myśli Ewka to po trzykroć się zgadzam

 Nigdy nie napisałem Ewaka. Posłuchaj harcerzyku posiadasz wiadomości które Ewa powinna zachować tylko dla siebie. Zwisa mi czy jesteś EWĄ czy tylko jej papugą...
Zgłoś do moderatora   Zapisane

Nie jestem idealny, ale idealnie sobie z tym radzę...
Strony: 1 ... 9 10 [11] 12 13   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Pokrewne Tematy
Temat Zaczęty przez Odpowiedzi Wyświetleń Ostatnia wiadomość
Atmosfera w Lubaniu Hydepark curious 10 13699 Ostatnia wiadomość 05 Grudzień, 2009, 18:56:39 pm
wysłane przez curious
Zenon Laskowik i Jacek Fedorowicz wystapią w lubańskim MDK Bieżące wiadomości Leo 0 3159 Ostatnia wiadomość 08 Kwiecień, 2010, 14:56:31 pm
wysłane przez Leo
Sojka w Lubaniu Kultura i sztuka jolek5 5 9496 Ostatnia wiadomość 21 Październik, 2010, 23:08:17 pm
wysłane przez Paweł Sokołowski
SKARB W LUBANIU!!! Hydepark MooseDlb 1 6867 Ostatnia wiadomość 07 Listopad, 2010, 15:42:45 pm
wysłane przez Paweł Sokołowski
Kino w Lubaniu Hydepark « 1 2 ... 5 6 » saxony 87 84626 Ostatnia wiadomość 03 Marzec, 2012, 08:22:46 am
wysłane przez Tony
WOŚP w Lubaniu Bieżące wiadomości « 1 2 3 4 » Iza 53 54702 Ostatnia wiadomość 12 Styczeń, 2011, 11:59:31 am
wysłane przez Samozapłon
Koncert w Lubaniu...??? Kalendarz wydarzeń MooseDlb 14 22555 Ostatnia wiadomość 28 Styczeń, 2011, 18:29:46 pm
wysłane przez Jola
Kultura w Lubaniu Kultura i sztuka « 1 2 » Poleg 16 20021 Ostatnia wiadomość 19 Luty, 2011, 18:58:04 pm
wysłane przez curious
Jacek Kaczmarski-koncert Kultura i sztuka « 1 2 » Związek Zaw. Solidarność 22 26734 Ostatnia wiadomość 23 Marzec, 2013, 12:13:23 pm
wysłane przez TriadaPoetica