Strony: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 13   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Europoseł Jacek Kurski w Lubaniu  (Przeczytany 119618 razy)
0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.


*

Punkty: +214/-137
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 590
Znajomi: 1
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



WWW
« Odpowiedź #60 : 12 Lipiec, 2013, 18:50:57 pm »

Zapewne, harcerz, pospieszy z odsieczą i usprawiedliwieniem.
Może znowu się czepiam ale to są podstawy.
Z zamieszczonej przez harcerza, krótkiej wideo-foto relacji, widać, że nie wszyscy panowie wiedzą, że garnitur, jak mundur, należy mieć zapięty w określonych okolicznościach.
Oczywiście mam na myśli marynarkę, bo jeśli chodzi o spodnie to już chyba oczywista oczywistość.
A już w powyższych okolicznościach, marynarka musi być bezwzględnie zapięta.
Nomen omen, Pan Jacek Kurski akurat w tym temacie, zadanie odrobił.
Oczywiście, zarówno w marynarce jak i w kamizelce, nie zapinamy wszystkich guzików.
Których? Warto samemu poszukać i przeczytać - wtedy lepiej się utrwali.
Najważniejsze: zapinamy marynarkę zawsze w części oficjalnej uroczystości, przyjęcia, rautu itp. w momentach kiedy stoimy lub idziemy.
Marynarkę rozpinamy wyłącznie w momencie kiedy siadamy (robimy to zawsze) ale i tu jest wyjątek - siadając, nie rozpinamy marynarki dwurzędowej.
Stać czy też iść, z rozpiętą marynarką, można wyłącznie pod koniec całkowicie nieoficjalnej części oficjalnego spotkania, wśród bardzo dobrych znajomych.

Wracając do wcześniejszej "dyskusji" z harcerzem.
Panie harcerz, Pan ma swoje zdanie a jam mam swoje zdanie i tej właśnie sprzeczności pojąć i zrozumieć Pan nie może lub nie chce.
Pański tok rozumowania mógłby być wytłumaczeniem, może dla zucha ale nie dla harcerza.
Cel uświęca środki? Nie ważne z kim, ważne w jakim celu?
Trochę żeś się Pan pogubił, Panie harcerz.
"A gdyby tutaj... staruszka przechodziła...
Wróć.
A gdyby tutaj, na przykład, "prezes" Ku-Klux-Klan przechodził i chciał się przyłączyć?
Też będziemy się łączyć?
Pan Jacek Kurski jest posłem i osobą publiczną. Jako poseł i osoba publiczna, nagminnie łamie prawo.
Cieszmy się, że chociaż taka osoba chciała przyjechać do Lubania?
Ja to jednak widzę inaczej.
Nie cieszy mnie wcale, że tylko taka osoba raczyła przyjechać do Lubania.
Nie musi Pan, Panie harcerz rozumieć tego, że moje zdanie jest niezmienne i odmienne od pańskiego.
Osoby pokroju Pana Jacka Kurskiego, powinien dotykać ostracyzm publiczny i społeczny, powinny być wytykane palcami, wszędzie gdzie się pojawią jako przykład jak nie postępować.

Pozdrawiam

tsetse
Zgłoś do moderatora   Zapisane

Aequitas et Veritas
Aktywny użytkownik
*

Punkty: +91/-14
Offline Offline

Wpisy: 577
Znajomi: brak
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #61 : 12 Lipiec, 2013, 19:27:22 pm »

Z wypowiedzi premiera i posłów którzy głosowali za tym by w uchwale upamiętniającej mord na Wołyniu nie określić tego jako ludobójstwo, wynika, że oni wiedzą,  że to było ludobójstwo, sami to tak określają ( zresztą co tu jest do dyskusji, skoro mord wyczerpuje znamiona definicji ludobójstwa) ale aby nie drażnić Ukrainy, a szczególnie nacjonalistów ukraińskich, woleli zagłosować za czymś w co  sami nie wierzą, czyli za jakimś eufemizmem, który zastępuje słowo „ludobójstwo”.

Wyobraźmy sobie, że ktoś nie nazywa tego co stało się w Auschwitz i Dachau ludobójstwem aby nie drażnić Niemiec bo w Niemczech też rośnie w siłę pomału ruch neonazistowski. Trudne do wyobrażenia ale właśnie tak zachował się dzisiaj sejm polski w stosunku do Ukrainy.

Co ciekawe ponad 150 parlamentarzystów ukraińskich apelowało (niemal prosiło) naszych posłów o nazwanie tego mordu ludobójstwem. I co ? I nic.

Nasz minister spraw zagranicznych wie lepiej.

Jak opozycja chciała ustanowić dzień 11 lipca dniem męczeństwa kresowian rząd i PO znów wiedzą lepiej, że nie potrzeba takiego dnia.

Jak opozycja chciała ustanowić order dla Ukraińców ratujących Polaków, rząd i PO też wiedzą lepiej, że nie potrzeba takiego odznaczenia.

I zawsze znajdują jakieś ciekawe argumenty. Choć ja nie wiem, czy nie chodzi o to aby zrobić na złość opozycji.

Jak sami na arenie międzynarodowej nie będziemy się szanowali to nie wymagajmy od innych aby nas szanowali.
Nie chodziło o potępienie Ukrainy ale o prawdę historyczną.
Polska jako pierwszy kraj na świecie uznała w 1991 roku niepodległość Ukrainy.

http://wpolityce.pl/dzienniki/dziennik-tomasza-domalewskiego/57857-gdyby-tak-komorowski-tusk-sikorski-bronili-z-taka-zaciekloscia-honoru-polski-nie-to-niewyobrazalne

http://wpolityce.pl/wydarzenia/57662-nie-mamy-specjalnego-odznaczenia-dla-osob-ratujacych-polakow-na-wschodzie-pis-sklada-projekt-ustawy-o-ustanowieniu-krzyza-wschodniego

« Ostatnia zmiana: 12 Lipiec, 2013, 19:39:37 pm wysłane przez Lider » Zgłoś do moderatora   Zapisane


*

Punkty: +214/-137
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 590
Znajomi: 1
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



WWW
« Odpowiedź #62 : 12 Lipiec, 2013, 20:19:12 pm »

Choć ja nie wiem, czy nie chodzi o to aby zrobić na złość opozycji.
Ależ to jest oczywiste, że robią na złość opozycji, tym bardziej, że do białej gorączki doprowadza ich fakt, że to nie od nich wyszły te propozycje.
To tak jak z dzieciakiem, który postanowił, że na złość mamusi, odmrozi sobie uszy.
Jeszcze bardziej zdumiewa, tłumaczenie Sikorskiego, że przyjęcie uchwały w "radykalniejszej" formie "może utrudnić perspektywę europejską Ukrainy" Szok
Właśnie jest wręcz odwrotnie, z czego doskonale zdają sobie sprawę nawet parlamentarzyści ukraińscy.
Brak zdecydowanego stanowiska i nazwania wydarzeń z przed 70-ciu lat po imieniu (tak jak je określa definicja ludobójstwa), pozostawia tę kwestię niezamkniętą i to właśnie będzie bardzo ciążyć nad europejskimi perspektywami Ukrainy.
Ukraińcom tamte wydarzenia też bardzo ciążą, dlatego nasza zdecydowana nawet "radykalna" uchwała, była by im bardzo pomocna. Z jednej strony jako wstęp do przebaczenia a z drugiej strony, z pewnością łatwiej by im było zbliżyć się do przegłosowania podobnej uchwały. Nawet pod obecnymi rządami Janukowycza i jego partii.
Ten sposób widzenia, jest jednak niedostępny dla PO, któremu robienie na złość przesłania prawdziwe priorytety, zarówno polityczne jak i gospodarcze, tak krajowe jak i zagraniczne.

Pozdrawiam

tsetse
Zgłoś do moderatora   Zapisane

Aequitas et Veritas



Punkty: +38/-27
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 395
Znajomi: brak
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #63 : 12 Lipiec, 2013, 21:57:40 pm »

a ja pochwalę relację z piosenką w tle, lub piosenkę z relacją w tle, jak kto woli, wyszedł fajny teledysk
Zgłoś do moderatora   Zapisane
Przyjaciel forum
*

Punkty: +174/-715
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 1232
Znajomi: brak
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


Pragmatyk


« Odpowiedź #64 : 12 Lipiec, 2013, 23:38:03 pm »




                    olać to

                        i tak poniżej sondażu
                         strata czasu a przede wszystkim głosu

Zgłoś do moderatora   Zapisane

Jeśli walczymy możemy przegrać
jeśli nie walczymy jesteśmy przegrani



Punkty: +38/-27
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 395
Znajomi: brak
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #65 : 13 Lipiec, 2013, 09:39:43 am »

Kiedyś Giertych nazwał Prezydenta Komorowskiego " ciamciaramcia" teraz można poszerzyć określenie na wszystkich posłów PO, dodać do tego, mamloki, kluchy w oleju, itp. zarządzanie czymkolwiek (państwo), musi odbywać się w atmosferze wiedzy i zdecydowania, inaczej każda firma padnie, bo chyba te kierunki nie są znane włodarzom państwa
Zgłoś do moderatora   Zapisane



Punkty: +52/-8
Offline Offline

Wpisy: 264
Znajomi: brak
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #66 : 13 Lipiec, 2013, 09:52:38 am »

jeśli zła stanowczo nie nazywa się złem, tylko próbuje się je wybielać to samemu szykuje się sobie ciemną przyszłość
Oto taki idzie przekaz do ludzi mniej uświadomionych, podatnych na skrajności i do młodego pokolenia:
koniec, końców to co się stało 70 lat temu nie jest aż tak tragiczne, może to w sumie zwykły dopuszczalny instrument polityczny. Dlaczego z niego nie skorzystać w przyszłości
Zgłoś do moderatora   Zapisane
Aktywny użytkownik
*

Punkty: +91/-14
Offline Offline

Wpisy: 577
Znajomi: brak
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #67 : 13 Lipiec, 2013, 15:23:33 pm »

"Posłowie nie wzięli jednak pod uwagę nawet tego, że większość Ukraińców również ma krytyczny stosunek do zbrodni OUN/UPA. Tradycja nacjonalistyczna, której symbolem jest Stepan Bandera (1909-1959), przywódca OUN, pielęgnowana jest głównie na Ukrainie Zachodniej. W centrum i na wschodzie kraju banderowcy są krytykowani za dokonywane podczas wojny zbrodnie."

http://naszdziennik.pl/wp/47922,okrutna-uchwala.html

http://naszdziennik.pl/polska-kraj/47865,hanba.html
Zgłoś do moderatora   Zapisane
Przyjaciel forum
*

Punkty: +398/-238
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 2469
Znajomi: 11
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #68 : 13 Lipiec, 2013, 22:11:50 pm »

 Lider, czytasz czasami coś poza Naszym Dziennikiem ? Powiem Ci że warto. Można być bardziej obiektywnym. Już przerabialiśmy jedynie słuszną Trybunę Ludu.
Zgłoś do moderatora   Zapisane

Nie jestem idealny, ale idealnie sobie z tym radzę...
Aktywny użytkownik
*

Punkty: +91/-14
Offline Offline

Wpisy: 577
Znajomi: brak
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #69 : 13 Lipiec, 2013, 22:16:33 pm »

Zapewniam Cię, że czytam. Bez obaw
Akurat w tym wypadku ten dziennik szeroko o tym wydarzeniu pisał
Trudno było znaleźć coś rzetelnego w wyborczej, rzepie, czy innych podobnych
Tam znalazłbym peany na temat rzadzących ale to nie było związane z tematem zatem pominąłem
Pozdrawiam
Zgłoś do moderatora   Zapisane
Aktywny użytkownik
*

Punkty: +91/-14
Offline Offline

Wpisy: 577
Znajomi: brak
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #70 : 13 Lipiec, 2013, 22:31:20 pm »

A i jeszcze
Wiem, że Wyborczej szeroko rozpisywano się na temat urodzin generała Jaruzelskiego. To dla nich było bardzo ważne w ubiegłym tygodniu. Poza tym chyba Michnik po raz nie wiem który uznał go znów za człowieka honoru. I parę razy oddał cześć. Pokrzyczał na tych co tego zrobić nie chcieli. Wytropił kilku faszystów (oczywiście nie w UPA) gdzieś zdaje się na Uniwersytecie Wrocławskim, chyba kilku homofobów i jakiś krzywdzicieli zwierząt.
W rzepie na razie nikogo z redaktorów nie zwalniają, bo piszą co rządowi miło.
W fakcie i super expresie nie wiem czy było coś o matce Madzi, czy o kimś podobnym.
Raczej nie związane z naszym wątkiem.
Coś tam owszem przeburkiwano o temacie podjętym w tym wątku ale raczej tropiąc "ludobójczych" Polaków mordujących biednych banderowców.
Czytasz coś czasem poza urodzinami generała, tropieniem faszystów i antysemitów przez Michnika i śledzeniem dalszych losów matki Madzi?
Zapewniam, że warto
Pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: 13 Lipiec, 2013, 22:36:12 pm wysłane przez Lider » Zgłoś do moderatora   Zapisane
Użytkownik zbanowany
*

Punkty: +33/-83
Offline Offline

Wpisy: 190
Znajomi: 2
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #71 : 13 Lipiec, 2013, 22:41:42 pm »

W pełni oddaje Pan obraz wpisów pana Firefoksa związanych z informacjami z gazet jakie zapewne jedynie czyta.
Polecam blog i filmy. Dla Pana F. szczególnie ten pierwszy. Proszę odczekać napisy, później już będzie dla Pana wszystko jasne:

http://naszeblogi.pl/39694-nazwiska-glosujacych-przeciwko-nazwaniu-ludobojstwa

Pozdrawiam
Zgłoś do moderatora   Zapisane
Aktywny użytkownik
*

Punkty: +91/-14
Offline Offline

Wpisy: 577
Znajomi: brak
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #72 : 13 Lipiec, 2013, 23:57:24 pm »

No i Firefox nie wiem za bardzo co masz do zarzucenia artykułom które przywołałem, a które pochodziły z „Naszego Dziennika” (choć przytaczałem też z innych źródeł). Dziennik ten bardzo poważnie podszedł do wydarzeń wołyńskich i poświęcił im bardzo dużo artykułów. Oparte są one na dokumentach historycznych, książkach naukowych itp. Zatem nie widziałem powodów aby się nimi nie posilić. Gdybyśmy tutaj omawiali sprawy z dziedziny ekonomii być może przywołałbym artykuły z gazety „Puls Biznesu”.

Nie rozumiem też o co chodzi Ci gdy mówisz, że można być bardziej obiektywnym. To znaczy, że co w tym temacie? W końcu mówić, że zamordowano, a nie mówić, ze bestialsko? Czy jak? Nie rozumiem.

Bo chyba nie chodzi Ci o obiektywizm polegający na średniej matematycznej. Nawet gdyby wbrew prawdzie historycznej i dowodom wszystkie gazety świata napisały, że zbrodni nie było wcale, a tylko jedna jedyna napisała, że zbrodnię popełniono to co wtedy? Bez względu na prawdę liczymy średnią i mówimy „obiektywnie”, że zbrodni  nie było, albo, że jej rozmiar był tysiąc razy mniejszy bo tak napisało tysiąc gazet w stosunku do jednej?

Proponuję w ten sposób „obiektywnie” włożyć jedną rękę do wiadra z wrzącą wodą, a drugą do wiadra z wodą zimną. Będzie wtedy „obiektywnie” rzecz biorąc średnia całkiem niezła. Prawda, że będzie bolało, ale nam chodzi o "obiektywizm" nie o prawdę .

A poważnie, rzecz biorąc. Obejrzałem wyżej zaprezentowany film ze zdjęciami ludzi pomordowanych. Czy gdyby teraz jakiś „mądraś” zamieścił film z tamtych rejonów z tamtych czasów z ludźmi żywymi uśmiechniętymi to „obiektywizm” kazał by nam powiedzieć, że w sumie wychodzi na zero i nic się nie stało?

Przepraszam ale obiektywizm mylony z relatywizmem to  jakieś nieporozumienie, które wpaja się ludziom aby pozbawić ich myślenia, prawdziwego obiektywizmu, krytycznego spojrzenia i posiadania własnego poglądu. A zatem obiektywizm tak ale nie relatywizm. A właśnie wmawia się nam wszystkim (taki pogląd chyba już powszechnie funkcjonuje), że obiektywizm to nie trwanie przy prawdzie, ale relatywizowanie własnego zdania, rozmydlanie i rozmiękczanie go, wstydzenie się własnych poglądów, to to, że wszyscy mają rację tylko nie my.

Jest natomiast całkiem odwrotnie. I nie chodzi o upartość z głupoty, czy niewiedzy. Ale również odwrotnie - pogłębianie i zdobywanie wiedzy. Bo to czyni nas obiektywnymi i pewnymi swego zdania. Dlatego tak ważna jest historia (rzetelna historia, a nie jakiś przyspieszony kurs historiopodobny) i język polski w szkołach, bo niewiedzącym łatwo jest manipulować, wszystko wmówić i kazać mu być „obiektywnym” czyli takim jakim się chce aby był.

Wiem, że Fire równy z Ciebie facet. I wszystko to wiesz ale przekornie chciałeś troszkę pobudzić te poważne posty

Pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: 14 Lipiec, 2013, 00:06:21 am wysłane przez Lider » Zgłoś do moderatora   Zapisane
Przyjaciel forum
*


Punkty: +465/-51
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 2966
Znajomi: 45
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


« Odpowiedź #73 : 14 Lipiec, 2013, 00:18:41 am »

Wrogie nastawienie do drugiego człowieka jest przejawem niewiedzy.

Mam dla was kompendium. Wystarczy przeczytać z uwagą raz, a już nigdy nie będziecie tak radykalni w ocenie tego, czym ta wojna była i kto padł jej ofiarą.

PRZESIEDLENIA, OSIEDLENIA, DEPORTACJE
http://www.transodra-online.net/pl/book/export/html/1654
Zgłoś do moderatora   Zapisane


*

Punkty: +214/-137
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 590
Znajomi: 1
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



WWW
« Odpowiedź #74 : 14 Lipiec, 2013, 00:25:45 am »

W końcu mówić, że zamordowano, a nie mówić, ze bestialsko? Czy jak? Nie rozumiem.
W ten sposób, można wywieść wnioski, że to co było w Katyniu i innych miejscowościach, to nie był zbrodnia tylko humanitarna eliminacja. Wszak strzelano "tylko" w tył głowy.

Dlatego tak ważna jest historia (rzetelna historia, a nie jakiś przyspieszony kurs historiopodobny) i język polski w szkołach, bo niewiedzącym łatwo jest manipulować, wszystko wmówić i kazać mu być „obiektywnym” czyli takim jakim się chce aby był.

No, to teraz rozumiem cel "reformy" oświaty.

Za komuny, społeczeństwo, nieopatrznie, za bardzo się wykształciło. Wykształcenie plus historycznie "zakorzenione" w genach dążenie Polaków do wolności i prawdy, w końcu doprowadziło do tego, że "mury runęły".
Będący u władzy uczą się na błędach.
Zamykane są szkoły, nauka jet coraz droższa, nauczyciele są/będą zwalniani itp. itd.

Widzę ciemność.

Pozdrawiam

tsetse
Zgłoś do moderatora   Zapisane

Aequitas et Veritas
Strony: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 13   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Pokrewne Tematy
Temat Zaczęty przez Odpowiedzi Wyświetleń Ostatnia wiadomość
Atmosfera w Lubaniu Hydepark curious 10 13696 Ostatnia wiadomość 05 Grudzień, 2009, 18:56:39 pm
wysłane przez curious
Zenon Laskowik i Jacek Fedorowicz wystapią w lubańskim MDK Bieżące wiadomości Leo 0 3158 Ostatnia wiadomość 08 Kwiecień, 2010, 14:56:31 pm
wysłane przez Leo
Sojka w Lubaniu Kultura i sztuka jolek5 5 9494 Ostatnia wiadomość 21 Październik, 2010, 23:08:17 pm
wysłane przez Paweł Sokołowski
SKARB W LUBANIU!!! Hydepark MooseDlb 1 6866 Ostatnia wiadomość 07 Listopad, 2010, 15:42:45 pm
wysłane przez Paweł Sokołowski
Kino w Lubaniu Hydepark « 1 2 ... 5 6 » saxony 87 84617 Ostatnia wiadomość 03 Marzec, 2012, 08:22:46 am
wysłane przez Tony
WOŚP w Lubaniu Bieżące wiadomości « 1 2 3 4 » Iza 53 54691 Ostatnia wiadomość 12 Styczeń, 2011, 11:59:31 am
wysłane przez Samozapłon
Koncert w Lubaniu...??? Kalendarz wydarzeń MooseDlb 14 22552 Ostatnia wiadomość 28 Styczeń, 2011, 18:29:46 pm
wysłane przez Jola
Kultura w Lubaniu Kultura i sztuka « 1 2 » Poleg 16 20014 Ostatnia wiadomość 19 Luty, 2011, 18:58:04 pm
wysłane przez curious
Jacek Kaczmarski-koncert Kultura i sztuka « 1 2 » Związek Zaw. Solidarność 22 26730 Ostatnia wiadomość 23 Marzec, 2013, 12:13:23 pm
wysłane przez TriadaPoetica