Strony: 1 [2] 3 4 ... 13   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Europoseł Jacek Kurski w Lubaniu  (Przeczytany 119625 razy)
0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.
Aktywny użytkownik
*

Punkty: +1177/-1164
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wpisy: 1670
Znajomi: 8
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #15 : 08 Lipiec, 2013, 20:46:54 pm »

Panie Witaszek, jak wspomniałam miałabym o wiele liczniejszą rodzinę, a moja babcia brak traumy. Całe życie słuchałam tych strasznych wspomnień kiedy nie mogła spać i płakała. Nie wiem skąd Pan bierze, że to jest sprawa ludzi starszych. Ludzie starsi też chcieliby mieć ogłoszenie o obchodach, a nie o przyjeździe Kurskiego. Więcej nie będę pisać w tym temacie, bo widać kiedy wypowiedź jest Pana a kiedy całkiem kogoś innego.
Zgłoś do moderatora   Zapisane

Jeżeli absolutnie nikt cię nie nienawidzi to znak, że robisz coś źle.
Użytkownik zbanowany
*

Punkty: +33/-83
Offline Offline

Wpisy: 190
Znajomi: 2
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #16 : 08 Lipiec, 2013, 21:14:37 pm »

Pan Kurski chce z nami oddać hołd i powinniśmy być dumni, że tak jest. Zamiast pisać takie brzydkie rzeczy zastanówcie się czy tak wypada. Proszę przyjdźcie z kwiatami i zniczami i od prawa do lewa, od grupy, stowarzyszeń i środowisk.
Pani Tereso ze względu na pamięć o cierpieniu babci niech pani nie pisze już nic więcej, bo każdy z nas ma prawo być urażony tym. Może Pan Kurski ma takie prawo jak i ja zabierać głos. POLSKIE PRAWO OBYWATELA!!!
Powiem Pani tyle, że krzyk Pani podnosi nie z racji pamięci, a niechęci.
Pomódlmy się lepiej razem we czwartek.
Zgłoś do moderatora   Zapisane
Aktywny użytkownik
*

Punkty: +1177/-1164
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wpisy: 1670
Znajomi: 8
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #17 : 08 Lipiec, 2013, 21:42:46 pm »

A co niby takiego napisałam, że ktoś się uraził. Kurski przyjeżdża do Lubania  a wy dorabiacie do tego teorię.  W czwartek będę się modlić jak zawsze. Nikogo z was nie widziałam w kościele, jak był Ksiądz Isakowicz Zaleski (link zamieściłam wcześniej). Harcerz jeśli chcesz dyskutować ze mną po imieniu to się przedstaw. 
Zgłoś do moderatora   Zapisane

Jeżeli absolutnie nikt cię nie nienawidzi to znak, że robisz coś źle.
Użytkownik zbanowany
*

Punkty: +33/-83
Offline Offline

Wpisy: 190
Znajomi: 2
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #18 : 08 Lipiec, 2013, 21:43:12 pm »

Wołyń 1943. sł. muz. Lech Makowiecki


Posłuchajmy
Zgłoś do moderatora   Zapisane
Przyjaciel forum
*

Punkty: +398/-238
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 2469
Znajomi: 11
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #19 : 08 Lipiec, 2013, 21:45:54 pm »

harcerzyku widzę że osiągasz orgazm  Z politowaniem "Oto jak upaśli się polscy europosłowie! Podczas gdy zwykli Polacy harują za marną średnią krajową i ciężko im oszczędzać w czasach kryzysu, nasi europarlamentarzyści w ciągu dwóch lat zasiadania w PE dorobili się gigantycznych oszczędności!

Na przykład Jacek Kurski (46 l.), europarlamentarzysta Solidarnej Polski, w ciągu dwóch lat zaoszczędził prawie 300 tys. zł! Jeszcze w 2009 r. był "ubogim" politykiem mającym 25 tys. zł oszczędności. Ale dwa lata później stał się prawdziwym krezusem. Teraz jego oszczędności wynoszą 323 tys. zł! " Mam nadzieję że postawi Ci obiad. Ty pewnie też takową masz.... Szok

 
Zgłoś do moderatora   Zapisane

Nie jestem idealny, ale idealnie sobie z tym radzę...
Użytkownik zbanowany
*

Punkty: +33/-83
Offline Offline

Wpisy: 190
Znajomi: 2
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #20 : 08 Lipiec, 2013, 21:47:55 pm »

Pan jest znacznie bardziej upasiony jak widzę
Zgłoś do moderatora   Zapisane
Przyjaciel forum
*

Punkty: +398/-238
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 2469
Znajomi: 11
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #21 : 08 Lipiec, 2013, 21:56:45 pm »

Pan jest znacznie bardziej upasiony jak widzę

 Czy Ty człowieku jesteś w stanie cokolwiek widzieć poprzez klapki które masz na oczach ,które notabene ograniczają nie tylko Twoje pole widzenia...
Zgłoś do moderatora   Zapisane

Nie jestem idealny, ale idealnie sobie z tym radzę...



Punkty: +21/-33
Offline Offline

Wpisy: 32
Znajomi: brak
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #22 : 08 Lipiec, 2013, 22:20:22 pm »

Pan jest znacznie bardziej upasiony jak widzę
jak czytam takie wypowiedzi to przestaję się dziwić, dlaczego po każdych wyborach kraj coraz bardziej zanurza się w ciemnym g..... sporo tych "harcerzy" niestety nie poszło jeszcze po rozum do głowy.
Zgłoś do moderatora   Zapisane
Aktywny użytkownik
*

Punkty: +91/-14
Offline Offline

Wpisy: 577
Znajomi: brak
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #23 : 08 Lipiec, 2013, 23:02:52 pm »

A ja wrócę jeszcze do ludobójstwa na Wołyniu jak Państwo pozwolicie

Organizacja Ukraińskich Nacjonalistów (OUN) i ich zbrojne ramię Ukraińska Powstańcza Armia (UPA) od samego początku powstania jako główne swoje zadanie na drodze do stworzenia swojego państwa, postawiła sobie oczyszczenie Wołynia, Podola i Galicji z Polaków. W nich przede wszystkich widziała największych wrogów rzekomo stojących na drodze do ich celu. Stepan Bandera będący przywódcą i ideologiem nacjonalistów ukraińskich na początku planował wypędzenie Polaków, ale szybko zmienił zdanie. Banderowcy obawiali się, że wyrzuceni Polacy zapragnął kiedyś wrócić. Postanowiono wymordować całą ludność Polską na tych terenach, tak aby nie miał kto wracać i kto się o nich upomnieć i mścić w przyszłości.

W szeregi upowców trafiali przede wszystkim ludzie niepiśmienni z okolicznej biedoty chłopskiej, rzadziej  robotniczej. Gdy dostawiali karabin czuli władzę i rządzę zemsty za swoją biedę. Trafiali tam wszelkiej maści też kryminaliści, degeneraci, sadyści. Każdy kto chciał w czasach wojennych używać, mordować, folgować swoim zboczeniom i sadyzmowi. Dużą część członków band UPA stanowili uciekinierzy z jednostek faszystowskich które były formowane z ochotników Ukraińców przy boku niemieckich SS i gestapo. Oni gdy poczuli, że Niemcy się chwieją szybko zmieniali się z faszystów w najgorliwszych nacjonalistów. Choć bycie jednym nie wyklucza bycia drugim. Bandy nacjonalistów zasilali też dezerterzy z partyzantek sowieckich i komuniści.

Tymi ludźmi łatwo było sterować, aby tylko dać im to czego chcą. Władzę, poczucie siły, bezkarność. Hasła nacjonalizmu trafiały na podatny grunt, choć wielu z nich jeszcze niedawno służyło Niemcom, a wcześniej byli gorliwymi bolszewikami. Część z nich nie poczuwała się wcześniej również w żaden sposób jako Ukraińcy. Raczej z tego powodu, że nie przywiązywali wagi to swojej narodowości.
Teraz wszystkich łączyła nienawiść do innych. Na pierwszy ogień poszli Polacy. Tak zdecydowano na obradach wierchuszki OUN-u.

Jako wojownicy byli to jednak tchórze bez cienia jakiegokolwiek bohaterstwa. Zwykła zbieranina bandytów. Atakowali bezbronne wioski, kobiety, starców i dzieci. Mordowali noworodki, malutkie dzieci, a mężczyzn tylko wtedy, gdy mieli pewność, że ci mężczyźni są bezbronni.
Mordowali nocą, nad  ranem, z zaskoczenia w bardzo dużej przewadze liczebnej organizując później orgistyczne i pijackie zabawy. Upajali się swoimi mordami. Tak wynika z wielu wspomnień ocalonych

Gdy tylko wioska potrafiła zorganizować samoobronę, bandy UPA czuły respekt i musieli mieć kilkakrotną przewagę na d broniącymi się cywiliami aby odważyć się zaatakować. Niemcy rezydujący głównie w miastach widząc okrucieństwo banderowców przymykali oczy w niektórych regionach na posiadanie broni przez Polaków celem samoobrony. Sami nie angażowali się w konflikt tym samym sprawili rozlewanie się mordów po coraz większych okolicach.
Podobnie gdy w okolicy pojawiał się odział Armii Krajowej chroniący ludność polską nacjonaliści ukraińscy dostawali od razu łupnia  Taki oddział upowski przestawał praktycznie istnieć. Zresztą banderowcy bali się otwartej konfrontacji z żołnierzami polskimi. Niestety odziałów polskich na tych terenach nie było ażz tyle aby mogły zabezpieczyć wszystkie wioski zamieszkane przez ludność polską. Poza tym AK-owcy musieli nie tylko chronić cywilną ludność polską ale walczyć równocześnie z banderowcami, hitlerowcami, sowiecką partyzantką i niejednokrotnie z oddziałami AL (polskich komunistów)

Banderowcy nie podjęli żadnej wartej wspomnienia walki z okupującymi Ukrainę Niemcami. Niemcy byli dla nich zbyt silni.

Sowieci po  przyjściu w 1944 r. rozbili ich momentalnie, a upowcy nie zorganizowali znaczącego oporu wobec Sowietów. Poza tym wielu upowców stało się na powrót bolszewikami.

Reszta uciekła w polskie Bieszczady by tam terroryzując cywilną ludność ukraińską zmuszać ja do utrzymywania swoich oddziałów. Znów postanowili kosztem słabszych prowadzić swoją politykę. Tym razem kosztem ludności ukraińskiej. Komuniści rządzący przy pomocy Sowietów w Warszawie zastosowali wobec całej ludności ukraińskiej i tej sprzyjające UPA i tej wrogo do UPA nastawionej, odpowiedzialność zbiorową (akcja Wisła). Ponieważ wyłapanie upowców zajęło by im lata, a nie mieli na to czasu bo w tym czasie władze komunistyczne całe siły rzuciły na front walki z żołnierzami polskiego niepodległościowego podziemia, postanowiono odciąć banderowców od bazy żywieniowej. Wysiedlono więc w 1947 r. całą ludność ukraińską Bieszczad na zachód Polski.

I tak skończył się bandycki krwawy taniec szowinistów ukraińskich. Czy na długo?
Prezydent Ukrainy Juszczenko, ten sam, któremu władzę pomogła zdobyć Polska, odznaczał banderowców orderami, uczestniczył w odsłanianiu im pomników.
Czy naprawdę nie zdawał sobie sprawy, że Ukraina pod rządami OUN i UPA byłaby państwem totalitarnym i szowinistycznym. Ukrainie wyrządziliby tylko same szkody i zadali krwawe rany. Uczciwi Rusini i Ukraińcy byliby przez nich tak samo katowani i mordowani jak Polacy tylko dlatego, że mieliby inne zdanie. A rządzony przez fanatyków, sadystów, kryminalistów kraj nie miałby nic wspólnego z demokratycznym, wolnym krajem.
W trakcie mordów na ludności polskiej w latach czterdziestych na Wołyniu, Podolu i Galicji Wschodniej upowcy mordując 160 tys. Polaków przy okazji wymordowali kilka tysięcy swoich rodaków, za to, że ci nie udzielali im wystarczającego wsparcia albo nie chcieli brać udziału w ludobójstwie albo zwyczajnie, bo im się coś nie spodobało lub chcieli ich "tylko" obrabować
« Ostatnia zmiana: 08 Lipiec, 2013, 23:18:37 pm wysłane przez Lider » Zgłoś do moderatora   Zapisane



Punkty: +347/-227
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 473
Znajomi: brak
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #24 : 08 Lipiec, 2013, 23:06:19 pm »

Niewątpliwie pomordowanym w tzw. rzezi wołyńskiej należy się nasza pamięć!
Ale.
Od lat śledzę walkę ks. Isakowicza-Zalewskiego o przywrócenie pamięci dla tych tragicznych wydarzeń i nazwania ludobójstwa ludobójstwem. Nie pamiętam jednak, aby do tego roku poseł J. Kurski zajmował się tą sprawą. Nie pamiętam żadnej jego wypowiedzi w tej kwestii. Innych tak, jego nie. Chwała mu za to, że teraz próbuje w Parlamencie Europejskim o tą pamięć powalczyć.
Ale.
Obecność J. Kurskiego w Lubaniu przy tej okazji uważam niestety li tylko i wyłącznie za hucpę polityczną, która może położyć się cieniem na lokalnych obchodach. To nie tylko moje zdanie!
Powiem otwarcie. W kościele będę  pod pomnikiem już nie. Nie chcę robić za "sztukę" sympatyków SP w Lubaniu.
A przecież można było pójść śladem uczczenia Anatola Sawickiego.
Zgłoś do moderatora   Zapisane
Aktywny użytkownik
*

Punkty: +475/-99
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wpisy: 2611
Znajomi: 7
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


http://trickymind.pl/wp-content/uploads/2013/12/wo


« Odpowiedź #25 : 09 Lipiec, 2013, 08:34:46 am »

Współczuję i zawsze współczułam wszystkim, tym, którym stała się jakakolwiek krzywda. Chyba każdy rozsądnie myślący człowiek, posiadający minimum wrażliwości odczuwa podobnie ale dosłownie rzygać mi się chce(przepraszam za wyrażenie), jak widzę tych wszystkich "szlacetnych" budujących swoje kapitały polityczne na grobach poległych ofiar i na plecach ubogich i niepełnosprawnych.
Dla mnie to nie szczerość i dobro a zwykłe wyrachowanie i premedytacja w działaniu. Interesowność i jeszcze raz interesowność.
Dodam, że znam trochę fajnych przykładów filantropii niektórych osób publicznych w naszym mieście, które jednocześnie nie chwalą się tym, robiąc z siebie lokalnych bohaterów i za to ich podziwiam, bo wiem, że oni robią to z potrzeby serca a nie dla publiki.
Z góry przepraszam za ten wredny ton ale to już od dawna mnie gnębiło i musiałam to z siebie wyrzucić.
« Ostatnia zmiana: 09 Lipiec, 2013, 08:37:38 am wysłane przez Jola » Zgłoś do moderatora   Zapisane

Jolanta Dobrzyńska - podobno baba z jajem 

(...) czasem pomimo pozorów religijności czyjś stan umysłu może być bardzo negatywny. Prawdziwa duchowość powinna owocować łagodnym usposobieniem, poczuciem szczęścia i spokoju. - Dalajlama XIV
Użytkownik zbanowany
*

Punkty: +33/-83
Offline Offline

Wpisy: 190
Znajomi: 2
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #26 : 09 Lipiec, 2013, 08:39:15 am »

Kilka ujęć bez komentarza:

Lidia.jpg










Grzegorz Schetyna o Lubaniu

Lidia.jpg

* Lidia.jpg (41.67 KB, 415x277 - powiększony/pobrany 531 razy.)

*  (72.69 KB, 512x342 - powiększony/pobrany 530 razy.)

*  (34.48 KB, 640x430 - powiększony/pobrany 496 razy.)
Zgłoś do moderatora   Zapisane
Aktywny użytkownik
*

Punkty: +475/-99
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wpisy: 2611
Znajomi: 7
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


http://trickymind.pl/wp-content/uploads/2013/12/wo


« Odpowiedź #27 : 09 Lipiec, 2013, 09:00:28 am »

Burmistrz Arkadiusz Słowiński poza tym, że szefuje teraz miastu, jest reprezentantem nas wszystkich, więc jego obecność na różnych uroczystościach i spotkaniach to sprawa naturalna i oczywista.
Natomiast, jeśli chodzi o pana Schetynę. Co innego mógł powiedzieć o minionych dwudziestu latach dotyczących Lubania wiedząc, iż jego krewny i jednocześnie sprzymierzeniec polityczny w owym czasie sprawował tu władzę ? 
Zgłoś do moderatora   Zapisane

Jolanta Dobrzyńska - podobno baba z jajem 

(...) czasem pomimo pozorów religijności czyjś stan umysłu może być bardzo negatywny. Prawdziwa duchowość powinna owocować łagodnym usposobieniem, poczuciem szczęścia i spokoju. - Dalajlama XIV
Użytkownik zbanowany
*

Punkty: +33/-83
Offline Offline

Wpisy: 190
Znajomi: 2
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #28 : 09 Lipiec, 2013, 09:23:44 am »

Czy to, że jest się posłem, osobą publiczną wyklucza mozliwość udziału, czy jest to powodem do wykluczenia z udziału w takiej uroczystości??
Czy nie rozumiecie, że taką sprawę jest w stanie tylko dźwignać poseł, europoseł, aby uznana była za ludobójstwo??
Jeżeli jesteście tak przeciwni udziałowi pana Kurskiego, to sami jedźcie do Brukseli, zobaczymy czy ktoś pomoże i dopuści Was do głosu.
Poza tym, udział takiej osoby, powoduje wyższą rangę obchodów i pewność, że media sie tym zainteresuja, a co za tym idzie informacja na temat tego mordu dotrze do szerszego grona odbiorców, do młodzieży, która teraz przez likwidację historii w szkołach jest niedouczona
Zgłoś do moderatora   Zapisane
Aktywny użytkownik
*

Punkty: +91/-14
Offline Offline

Wpisy: 577
Znajomi: brak
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #29 : 09 Lipiec, 2013, 09:33:49 am »

Obserwując wymianę zdań od wczoraj muszę przyznać, że, szanując osoby zabierające głos w wymianie myśli, w większą konsternację tym razem wprawiają mnie, przeciwnicy uczestniczenia w obchodach różnych rocznic polityków. A może chodzi tylko o tego jednego posła. Bądź co bądź wyrazistego.

Nie ma to dla mnie większego znaczenia, czy na obchody do Lubania przyjedzie poseł, czy posłanka z lewej strony, czy z prawej, czy wszyscy razem.
Jeśli ktoś zaprosił, a ktoś inny wyraził zgodę na przyjazd to co w tym złego?
Przyjmijmy kulturalnie gości i już. Nikt nie każe gości kochać, uwielbiać, głosować na nich, po prostu wystarczy trochę wzajemnego szacunku. I powagi należnego temu dniu. Można nawet w miarę asertywnie podejść do zaproszonych osób.
Przecież nikomu z głowy nie spadnie korona jeśli wspólnie uczci pamięć wydarzenia.
A jak nie chce ktoś czcić wydarzenia i i tak się nie wybierał na obchody tej rocznicy to tym bardziej nie powinno mu przeszkadzać jak to będzie zorganizowane.
Można mieć oczywiście swoje zdanie.

Swoją drogą nie wiem co w dniach rocznic mają zrobić politycy? Zapaść się pod ziemię? Wyjechać z kraju? Może wystarczy, że zamkną się w domach do wieczora.
Politycy wszystko co robią jest polityczne ( ani to złe, ani dobre – po prostu neutralne), bo taki jest ich zawód. O co pretensję, że tygrys jest tygrysem, koń koniem, ślimak, ślimakiem, a polityk politykiem.
Taka jest istota tego zawodu (czy tej klasy społecznej), że są zależni od głosów wyborców i chcąc nie chcąc wszystko jest postrzegane jako polityczne.

A razem z nimi trzeba by zamknąć w domach na ten czas biznesmenów bo zajdzie podejrzenie, że przyszli na obchody w celach reklamy i promocji firmy.

I tak dalej i dalej. Można wyznaczać powoli wszystkim stanom i zawodom ich miejsce w danym dniu.

Nie znam kulis całej sprawy ale dajmy już temu spokój.

A swoją drogą jeśli tyle ma być zgrzytów to w przyszłości zapraszający gości, szczególnie polityków powinni może bardziej ważyć okoliczności. Tym samym nie stwarzać niezręcznych sytuacji dla innych. Metoda aktów dokonanych bardzo często natrafia na wewnętrzny opór innych ludzi, co chyba jest zgodne z naturą człowieka.

Myślę, że nie byłoby sprawy, gdyby tej wizyty posła nie podniesiono do tak wysokiej rangi niemalże przyćmiewającej właściwy sens dnia. Sprzyjała też temu tocząca się tutaj dyskusja. Gdyby informacja o wizycie posła była jedną z wielu, a jego nazwisko podano razem z innymi uczestnikami byłoby całkiem inaczej. A tak trochę mogło wyjść jak wiec wyborczy. Przedobrzono sprawę chyba.

Teraz mleko się rozlało i moim zdaniem nie ma co dalej tematu rozwijać, zatem zróbmy wszyscy wszystko co możliwe aby w okolicznościach jakie już zaistniały godnie uczcić ten dzień bez zgrzytów i niepotrzebnych napięć.
Postarajmy się proszę uspokoić emocje tym razem.

A po obchodach rocznicy możemy wrócić do dyskusji na ten temat i jak najlepiej takie wizyty przeprowadzać w przyszłości

« Ostatnia zmiana: 09 Lipiec, 2013, 09:43:41 am wysłane przez Lider » Zgłoś do moderatora   Zapisane
Strony: 1 [2] 3 4 ... 13   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Pokrewne Tematy
Temat Zaczęty przez Odpowiedzi Wyświetleń Ostatnia wiadomość
Atmosfera w Lubaniu Hydepark curious 10 13696 Ostatnia wiadomość 05 Grudzień, 2009, 18:56:39 pm
wysłane przez curious
Zenon Laskowik i Jacek Fedorowicz wystapią w lubańskim MDK Bieżące wiadomości Leo 0 3158 Ostatnia wiadomość 08 Kwiecień, 2010, 14:56:31 pm
wysłane przez Leo
Sojka w Lubaniu Kultura i sztuka jolek5 5 9494 Ostatnia wiadomość 21 Październik, 2010, 23:08:17 pm
wysłane przez Paweł Sokołowski
SKARB W LUBANIU!!! Hydepark MooseDlb 1 6866 Ostatnia wiadomość 07 Listopad, 2010, 15:42:45 pm
wysłane przez Paweł Sokołowski
Kino w Lubaniu Hydepark « 1 2 ... 5 6 » saxony 87 84619 Ostatnia wiadomość 03 Marzec, 2012, 08:22:46 am
wysłane przez Tony
WOŚP w Lubaniu Bieżące wiadomości « 1 2 3 4 » Iza 53 54696 Ostatnia wiadomość 12 Styczeń, 2011, 11:59:31 am
wysłane przez Samozapłon
Koncert w Lubaniu...??? Kalendarz wydarzeń MooseDlb 14 22553 Ostatnia wiadomość 28 Styczeń, 2011, 18:29:46 pm
wysłane przez Jola
Kultura w Lubaniu Kultura i sztuka « 1 2 » Poleg 16 20016 Ostatnia wiadomość 19 Luty, 2011, 18:58:04 pm
wysłane przez curious
Jacek Kaczmarski-koncert Kultura i sztuka « 1 2 » Związek Zaw. Solidarność 22 26731 Ostatnia wiadomość 23 Marzec, 2013, 12:13:23 pm
wysłane przez TriadaPoetica