Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Niezwykle trudne spotkanie  (Przeczytany 10411 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Moderator
*****
*

Punkty: +463/-184
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 439
Znajomi: 1
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« : 01 Lipiec, 2013, 14:06:24 pm »

To co piszę nie przychodzi mi łatwo. Dzisiaj miałem okazję spotkać się z pracownikami dawnych Stołówek Szkolnych. To było niezwykle emocjonalne i trudne spotkanie. Niestety z góry skazane na brak pozytywnej puenty. Dlaczego? Ponieważ sprawy związane z likwidacją Działu Żywienia w Ośrodku Wsparcia Dziennego (dawne Stołówki Szkolne) zaszły za daleko. A „rzeki” jak wiadomo nie da się zawrócić. Pod moim adresem padło wiele cierpkich słów. Pojawiły się też, nieuzasadnione, teorie spiskowe. Przyjmuję je z pokorą. Choć nie zmienia to mojego osądu co do celowości przyjętych w kwietniu tego roku przez Radę Miasta Lubań rozwiązań.
Jak już pisałem w innym wątku gmina ma obowiązek dożywiania dzieci oraz wydania posiłku najuboższym podopiecznym MOPS. I to jest REALIZOWANE. Przez wybraną w przetargu firmę cateringową, z wieloletnim doświadczeniem działalności na niełatwym przecież rynku. I co ważne - oszczędniej.
Podczas spotkania obecna była radna M. Grzesiak (?), Ewa Gutek, redaktor Piguła  i przedstawiciele SKOB.
Czekam na ich relację. Jaka będzie – nie mam złudzeń.
Zgłoś do moderatora   Zapisane
Aktywny użytkownik
*

Punkty: +91/-14
Offline Offline

Wpisy: 577
Znajomi: brak
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #1 : 01 Lipiec, 2013, 14:25:27 pm »

Paręnaście minut temu właśnie o tym pisałem w innym wątku, że na PL szykują kolejny artykuł o stołówkach. Jak zdarta płyta. W kółko tylko jedno i to samo.
To ma być artykuł z góry uzasadniający jedyną tezę. Już przed weekendem ostrzyli sobie w PL na to spotkanie zęby.
A biedni ludzie tylko cierpią na takich rozgrywkach
A Pani Grzesiak to jako kto tam poszła? Zdaje się, że z sesji 30 kwietnia, jak ważyła się sprawa stołówek, to sobie zwyczajnie wyszła (opuściła - tak zaprotokołowano),  bo miała na to wygląda, jakieś ważniejsze sprawy. A teraz to co? Przypomniała sobie o stołówce przed wakacjami?

Nic tu się nie poradzi. Trzeba to wziąć po męsku na siebie.
Zawsze będą tacy co będą chcieli wypłynąć na czyiś problemach.

« Ostatnia zmiana: 01 Lipiec, 2013, 14:40:01 pm wysłane przez Lider » Zgłoś do moderatora   Zapisane



Punkty: +52/-8
Offline Offline

Wpisy: 264
Znajomi: brak
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #2 : 01 Lipiec, 2013, 17:20:02 pm »

Nie dziwię się, że pracownicy stołówki bardzo przeżywają te zmiany.
Każdy na ich miejscu by je przeżywał.
Podobnie jak kiedyś pisała Jola, tak i ja nie chciałbym być teraz na miejscu osoby która musi przeprowadzić proces związany ze zmianami.
Współczuję i jednym i drugim.
Z wypowiedzi wynika, że mocno przeżywają to obie strony.
Jakoś wcześniej, czy później wszystko się musi dobrze ułożyć.
Z tego co wcześniej czytałem wiem, że pracownicy nie pozostali bez wsparcia i środków do życia. To dobrze.
Napewno zawsze jedni będą uważali, że zrobiono za mało inni, że w sam raz.
Dobrze, że nie zapomniano o ludziach.
Jestem przekonany, że skoro doszło do zmian, to musiały być wymuszone takimi, czy innymi względami (tu jak pisano przede wszystkim finansowymi) ale pewnie i spotka się twierdzenia, że te zmiany to czyjeś widzimisie (pytanie tylko czemu to widzimisie miałoby służyć, choć pewnie i co "sprytniejsi" znajdą i na to odpowiedź)


« Ostatnia zmiana: 01 Lipiec, 2013, 17:26:49 pm wysłane przez arekc » Zgłoś do moderatora   Zapisane



Punkty: +347/-227
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 473
Znajomi: brak
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #3 : 01 Lipiec, 2013, 18:14:34 pm »

mam w oczach dwie postawy.
Gdy podejmowano decyzję o likwidacji szkoły we Włosieniu na tzw. front wysyłano Naczelnika Zycha lub kogoś innego. Rozmów na pewno nie prowadził Rowiński. A podczas sesji na której los szkoły był przesądzany Rowiński milczał jak zaklęty ze spuszczonym... A właśnie Lesławie Hardziej - bez pracy w wyniku tej decyzji pozostaje bodajże 6 osób, a ty nie grzmisz, nie wskakujesz na konia! Nie PROWADZISZ KRUCJATY!!!
A tymczasem Słowiński idzie w paszczę lwa. Pewnie było nerwowo. A jednak ma cywilną odwagę pójść.
Zgłoś do moderatora   Zapisane
Przyjaciel forum
*

Punkty: +398/-238
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 2469
Znajomi: 11
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #4 : 01 Lipiec, 2013, 18:28:30 pm »

Cytuj
Podczas spotkania obecna była radna M. Grzesiak (?), Ewa Gutek, redaktor Piguła  i przedstawiciele SKOB

  Cóż nic rozsądnego nie przychodzi mi do głowy. A przecież nie będę się wyrażał na tym forum... Arku pamiętaj, dokąd masz siłę, sępy poprzestaną na krążeniu.
Zgłoś do moderatora   Zapisane

Nie jestem idealny, ale idealnie sobie z tym radzę...



Punkty: +139/-42
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 432
Znajomi: brak
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #5 : 01 Lipiec, 2013, 20:14:34 pm »

Janek jak zwykle trafna sugestia. A tak na marginesie , jeszcze nie tak dawno Pani Grzesiak  miała delikatnie mówiąc "odpychający" stosunek do Lesława . W związku z powyższym twierdzę, że powstał Front Jedności Narodowej w wydaniu lokalnym a tworzą go Grzesiak M, Gutek E, Hardziej L. Szczególnie gratuluję Ewie .    Chichot Chichot Chichot
FJN był za "komuny" a czym to się skończyło.  Odsyłam do historii.
« Ostatnia zmiana: 01 Lipiec, 2013, 20:17:51 pm wysłane przez janus58144 » Zgłoś do moderatora   Zapisane
Przyjaciel forum
*

Punkty: +398/-238
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 2469
Znajomi: 11
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #6 : 01 Lipiec, 2013, 21:03:28 pm »

Wysłane: Dzisiaj o 20:14:34
Wysłany przez: janus58144
Cytuj
Szczególnie gratuluję Ewie .

 Wszak to przypadek szczególny 

  Ewa chyba już mnie nie lubi. Jestem przez nią zablokowany na facebooku. Nie rozumiem ? Czyżby taka gwiazda Ziobry obawiała się takiego żuczka jak ja ?
Zgłoś do moderatora   Zapisane

Nie jestem idealny, ale idealnie sobie z tym radzę...
Przyjaciel forum
*

Punkty: +174/-715
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 1232
Znajomi: brak
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


Pragmatyk


« Odpowiedź #7 : 01 Lipiec, 2013, 21:17:00 pm »




                          osbiście zrezygnował z zaszczytu zaproszenia do grona znajomych
                     po przeglądnięciu profilu prócz polityki (od której mnie mdli) nic osobistego nie ma
                       co do spotkania Panie Burmistrzu to nie powinien zacząc Pan właśnie od niego ?
                             starych drzew się nie przesadza
                               pozdrawiam
Zgłoś do moderatora   Zapisane

Jeśli walczymy możemy przegrać
jeśli nie walczymy jesteśmy przegrani



Punkty: +28/-53
Offline Offline

Wpisy: 155
Znajomi: brak
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #8 : 01 Lipiec, 2013, 23:59:44 pm »

Kolejny rozbiór Lubania.
Zgłoś do moderatora   Zapisane
Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Pokrewne Tematy
Temat Zaczęty przez Odpowiedzi Wyświetleń Ostatnia wiadomość
Spotkanie Grupy Literackiej NURT Kultura i sztuka ZUZA 1 7396 Ostatnia wiadomość 10 Październik, 2008, 22:23:07 pm
wysłane przez ZUZA
PTSM Noworoczne spotkanie Przyroda i Turystyka ZUZA 1 6241 Ostatnia wiadomość 05 Styczeń, 2009, 22:31:01 pm
wysłane przez PTSM LUBAŃ
Spotkanie Grupy Literackiej NURT. Kultura i sztuka ZUZA 3 8695 Ostatnia wiadomość 15 Listopad, 2009, 16:07:41 pm
wysłane przez ZUZA
Spotkanie Grupy Literackiej NURT Kultura i sztuka ZUZA 14 19684 Ostatnia wiadomość 19 Luty, 2011, 07:12:18 am
wysłane przez Firefoks
SPOTKANIE L24:) Hydepark « 1 2 ... 15 16 » Andzia 235 154775 Ostatnia wiadomość 21 Wrzesień, 2011, 23:10:05 pm
wysłane przez Ewa Gutek
Niezwykle ważne spotkanie konsultacyjne Miasto Lubań Urząd Miasta 0 2866 Ostatnia wiadomość 02 Styczeń, 2012, 09:40:22 am
wysłane przez Urząd Miasta
"Trudne powroty"-w MDK Poeci ZUZA 0 4800 Ostatnia wiadomość 07 Luty, 2013, 22:35:38 pm
wysłane przez ZUZA
"Trudne powroty"- łatwiejsze Polecane - Strona główna ZUZA 3 6594 Ostatnia wiadomość 14 Marzec, 2013, 23:24:28 pm
wysłane przez ZUZA
Spotkanie strażników Przyroda i Turystyka Bero 1 5758 Ostatnia wiadomość 10 Marzec, 2013, 19:29:20 pm
wysłane przez Bero
Spotkanie z Dorotą Kania Bieżące wiadomości x 4 41615 Ostatnia wiadomość 07 Styczeń, 2014, 12:45:30 pm
wysłane przez MAGENTA