Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Ten temat nie był jeszcze oceniany!
Oceń ten temat! Ocena:
Autor Wątek: Sukces Anny Nawrockiej na GKL.  (Przeczytany 7339 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Moderator
*****

Punkty: +119/-11
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wpisy: 2578
Znajomi: 7
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


Krystyna Sławińska


« : 17 Czerwiec, 2013, 21:36:28 pm »

Bardzo cieszymy się ze spektakularnego sukcesu Anny Nawrockiej z Zawidowa- naszej koleżanki z Grupy Literackiej NURT.
Anno- ja wiedziałam, że tak będzie- po prostu jesteś świetną poetką. Serdecznie gratuluję i życzę nieustającej weny twórczej.

"Zakończyły się XIX Głogowskie Konfrontacje Literackie. Najważniejszymi przedsięwzięciami ostatnich dwóch dni były spotkania autorskie. Stanowiły one okazję do bezpośredniego kontaktu ze znanymi i popularnymi twórcami, jakimi bez wątpienia są prozaik i krytyk literacki Stefan Chwin, felietonista i autor wielu książek Daniel Passent czy jeden z najciekawszych polskich poetów tak zwanego młodego pokolenia Karol Samsel. Odbyła się również prezentacja członków grupy literackiej Na Krechę, z której mieliśmy okazję poznać Joannę Borzęcką, Dorotę Nowak, Jolantę Ciecharowską i Elizę Moraczewską. Autorów tych prezentowała Łucja Dudzińska, będąca – powtarzając za członkami grupy – jej „mózgiem i sercem”. Piotr Mosoń stworzył natomiast poetycki konfesjonał, w którym „wyspowiadał” Janusza Błaszczyka, Wojciecha Pelca i Małgorzatę Błońską. Każde z tych spotkań miało inną formułę, dotykało spraw procesu tworzenia i różnych kwestii tyczących literatury, a często daleko wybiegających poza tę tematykę, lecz jedno nie ulega wątpliwości – każdy z gości miał wiele interesującego do powiedzenia i warto było tego posłuchać.

Konfrontacje to także konkursy literackie. W głównym, jury obradujące pod przewodnictwem Leszka Żulińskiego, najwyżej oceniło zestaw wierszy Wojciecha Pelca z Elbląga, drugą nagrodą honorując Annę Nawrocką z Zawidowa, a trzecią Łucję Dudzińską z Poznania. Przyznano też trzy wyróżnienia, które trafiły do rąk Renaty Grześkowiak z Konina, Renaty Iwaniec z Oleśnicy i Doroty Nowak z Nowego Tomyśla."

Brawo Anno.jpg

* Brawo Anno.jpg (55.51 KB, 717x480 - powiększony/pobrany 464 razy.)
Zgłoś do moderatora   Zapisane

„Bądź zmianą, którą pragniesz ujrzeć w świecie.” (Mahatma Gandhi)



Punkty: +61/-3
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 936
Znajomi: 7
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


Hubert Horbowski


« Odpowiedź #1 : 17 Czerwiec, 2013, 21:45:50 pm »

Aniu, serdecznie Ci gratuluję i życzę kolejnych laurów. Buziak
Zgłoś do moderatora   Zapisane



Punkty: +2/-0
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wpisy: 51
Znajomi: brak
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #2 : 19 Czerwiec, 2013, 22:09:00 pm »

Krysiu, Hubercie - dziękuję :-)

Głogów kusił mnie od 2010 roku, kiedy to byłam na XVI Głogowskich Konfrontacjach Literackich. Byłam - to może za duże słowo - zdążyłam na imprezy kończące tamte konfrontacje, to jest wieczór trzech poetów, podsumowanie i kawałek ogniska.  Miałam okazję osobiście poznać Piotra Mosonia i Wojciecha Jacka Pelca, zachłysnąć się atmosferą i pozwolić wykiełkować pragnieniu uczestniczenia w tym fantastycznym spotkaniu ludzi pióra.

Tegoroczne GKL rozpoczęły się w środę, ja jednak dotarłam na nie dopiero w piątek rano - na warsztaty z panem Leszkiem Żulińskim. W czwartek wieczorem umówiłam się z naszą Darią Czech z Nurtu, która akurat była w Głogowie. Jej obecność była przemiłą podporą w stawianiu niepewnych kroków i wypowiadaniu pierwszych słów na warsztatach.
Warsztaty, dyskusje, tak różne poetyki, ciekawi ludzie, słowa. Warto uczestniczyć w takich spotkaniach.

Poznałam kilka osób znanych mi z internetu, m.in. Łucję Dudzińską, która entuzjastycznie zareagowała, kiedy usłyszała jak się przedstawiam :-)
Jej "to Ty!" zapamiętam!

O spotkaniach z panami Stefanem Chwinem, Danielem Passentem oraz Karolem Samselem można przeczytać tu:
https://www.facebook.com/GlogowskieStowarzyszenieLiterackieGsl

Swój udział w konkursie zawdzięczam Marioli Mosoń, która prawie siłą zmusiła mnie do złożenia wierszy. Swoją drogą "ostatni dzwonek" jest sytuacją w której podejmuję dobre decyzje.
Cieszę się, że mogłam uczestniczyć w Głogowskich Konfrontacjach Literackich, poznać tylu fantastycznych poetów i prozaików, jeść pierogi z truskawkami i przepyszne lody na rynku w Głogowie.

Jeżeli Nurtowicze będą zainteresowani XX GKL w 2014 roku mogą się ze mną zabrać - ponieważ mam zamiar być w Głogowie raz jeszcze!
Zgłoś do moderatora   Zapisane
Moderator
*****

Punkty: +119/-11
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wpisy: 2578
Znajomi: 7
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


Krystyna Sławińska


« Odpowiedź #3 : 21 Czerwiec, 2013, 22:57:18 pm »

Na V Ogólnopolskim Konkursie Poetyckim "O Granitową Strzałę" w Strzelinie
w  Turnieju Jednego Wiersza Anna Nawrocka wraz z Piotrem Mosoniem zajęli drugie miejsce (pierwszego miejsca nie było). Jestem strasznie dumna z Anny i serdecznie gratuluję kolejnego sukcesu!!!

Anna Nawrocka.jpg


Anna Nawrocka.jpg

* Anna Nawrocka.jpg (28.57 KB, 652x489 - powiększony/pobrany 718 razy.)
Zgłoś do moderatora   Zapisane

„Bądź zmianą, którą pragniesz ujrzeć w świecie.” (Mahatma Gandhi)



Punkty: +61/-3
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 936
Znajomi: 7
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


Hubert Horbowski


« Odpowiedź #4 : 21 Czerwiec, 2013, 23:02:39 pm »

Jestem bardzo dumny z Anny i serdecznie gratuluję kolejnego sukcesu!!!

Na zdjęciu powyżej: Ania przygotowuje się do strzelińskiego konkursu (w MDK w Lubaniu).
Zgłoś do moderatora   Zapisane
Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Pokrewne Tematy
Temat Zaczęty przez Odpowiedzi Wyświetleń Ostatnia wiadomość
Sukces Lidii Geringer de Oedenberg w PE Bieżące wiadomości Leo 0 2982 Ostatnia wiadomość 15 Lipiec, 2009, 18:41:10 pm
wysłane przez Leo
Sukces Działoszynianek w Lubaniu Bieżące wiadomości Leo 0 3222 Ostatnia wiadomość 25 Maj, 2010, 09:21:21 am
wysłane przez Leo
Porażki - felieton Anny Kowalskiej Bieżące wiadomości Leo 1 3441 Ostatnia wiadomość 05 Lipiec, 2010, 21:51:06 pm
wysłane przez widelec
Sukces w biegach przełajowych Gmina Lubań Urząd Gminy 0 4430 Ostatnia wiadomość 23 Maj, 2011, 13:02:29 pm
wysłane przez Urząd Gminy
Ciepłe słowa Anny Dymnej do lubańskich gimnazjalistów Kalendarz wydarzeń Gim 1 0 2713 Ostatnia wiadomość 05 Styczeń, 2012, 22:43:14 pm
wysłane przez Gim 1
Sukces lubańskiej WOŚP Polecane - Strona główna Urząd Miasta 0 3577 Ostatnia wiadomość 17 Styczeń, 2013, 08:43:19 am
wysłane przez Urząd Miasta
Sukces lubańskich szkół Polecane - Strona główna Młodzieżowy Dom Kultury 0 6138 Ostatnia wiadomość 06 Marzec, 2013, 12:25:29 pm
wysłane przez Młodzieżowy Dom Kultury
Sukces recytatorów Hydepark ZUZA 1 3659 Ostatnia wiadomość 07 Kwiecień, 2013, 18:22:17 pm
wysłane przez ZUZA
Koncert poświęcony twórczości Anny German Polecane - Strona główna x 7 9470 Ostatnia wiadomość 27 Wrzesień, 2013, 21:35:52 pm
wysłane przez Arkadiusz Słowiński
Sukces Anny Klimowicz Poeci ZUZA 7 7366 Ostatnia wiadomość 17 Październik, 2014, 22:11:33 pm
wysłane przez klea