Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Powiatowy Urząd Pracy - opinie  (Przeczytany 12970 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.



Punkty: +4/-1
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wpisy: 69
Znajomi: brak
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« : 14 Czerwiec, 2013, 13:20:08 pm »

Witam! Chciałabym w tym wątku podzielić się swoimi doświadczeniami związanymi z PUP w Lubaniu, poznać opinie innych bezrobotnych, którzy "mają do czynienia" z tym Urzędem. Jesteście zadowoleni z ich pracy, pomagają Wam znaleźć pracę, przekwalifikować się??? Po to chyba jest ten TWÓR......Co??
Zgłoś do moderatora   Zapisane



Punkty: +1/-1
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wpisy: 69
Znajomi: 2
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #1 : 19 Listopad, 2013, 13:11:53 pm »

Wczoraj przeczytałam w sieci  o tym, że w naszym PUP-ie miał dzisiaj być Mobilny ZIP (Zintegrowana Informacja Pacjenta) i co poszłam i dowiedziałam się, że tylko dla pracowników PUP-u. Super, nie ma to jak ułatwianie ludziom życia. Urzędnik nie będzie musiał do Jeleniej dybać, a szary lud to nawet piechotą po zdobycie hasła. I co z tego, że w Urzędzie Miasta ma być Smutny. Niestety pracuję do 18 i się już nie załapię. Zadzwoniłam do Narodowego Funduszu Zdrowia i co się dowiaduję, że Mobilny ZIP jest dla wszystkich mieszkańców a nie dla wybranych grup ludzi. Jestem wk......a. 
Zgłoś do moderatora   Zapisane

najważniejszy jest dla mnie syn i mąż
Aktywny użytkownik
*

Punkty: +70/-500
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wpisy: 302
Znajomi: brak
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #2 : 19 Listopad, 2013, 18:00:01 pm »

 i znowu posypią się gromy:):0 hehe
ale co tam

UP w moim odczuciu to zbędny twór dla budżetu..
co nam daje?
 frustrację gdy tam się wchodzi?
obrażeni urzednicy, mający znudzoną minę na desperata petenta

ale pomijam fakt  urzędniczego podejścia do obowiązków ..

czy pomagają??
pomagają:)
 
wprowadzić petenta w błąd:)

przychodzi absolwent i co? nagle okazuje się że jest za starym absolwentem aby zakwalifikowac sie na głupi staż bo... jest w wieku, w którym powinien poddac sie conajmniej zamrożeniu , obudzić jak skonczy 50-kę i moze wtedy by się załapał..

czy ilośc pracowników jest adekwatna do ilosci petentów?

wątpię:)

więcej pań snuje sie po korytarzu niż petentów

reasumując

narzekanie nic nie da.. zmiany musiałyby isć od góry, ale nie tej naszej lokalnej ale tej warszawskiej:)

Up sztucznie utrzymywana jednostka.. to jest oczywiście podkreślam moje zdanie:)

podobnie jak Straż Miejska , która w moim odczuciu jest sztuczną i zbęda formacją w gminie w której przecież jak to mówią każdy grosz sie liczy:)
Zgłoś do moderatora   Zapisane
Przyjaciel forum
*


Punkty: +465/-51
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 2966
Znajomi: 45
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


« Odpowiedź #3 : 19 Listopad, 2013, 20:59:18 pm »

Zlikwidujmy wszystko. < MMM zadowolona >
Zgłoś do moderatora   Zapisane



Punkty: +38/-27
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 395
Znajomi: brak
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #4 : 19 Listopad, 2013, 21:40:01 pm »

przede wszystkim, w Polsce nie funkcjonuje system kontroli nad instytucjami a brak kontroli to nic innego jak zezwolenie na bylejakość. Moja żona rozkazała mi posprzątać, zapowiadając zarazem, że jeśli nie posprzątam odpowiednio, to ona zamówi firmę sprzątającą za którą ja będę musiał zapłacić, i jak myślicie? tak, dołożyłem wszelkich starań, by było czysto, i nie dlatego, że szkoda mi było kasy ale dlatego, że podjąłem się zadania, które postanowiłem uczciwie wykonać. Ten prosty przykład pokazuje, jak powinno wyglądać planowanie, wdrażanie, wykonanie działań procesowych
Zgłoś do moderatora   Zapisane
Przyjaciel forum
*

Punkty: +398/-238
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 2469
Znajomi: 11
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #5 : 19 Listopad, 2013, 22:11:27 pm »

Wysłane: Dzisiaj o 18:00:01
Wysłany przez: MMM


Cytuj
Co?


MMM  Buziak
Grupa Operacyjna - Nie bedzie niczego
Zgłoś do moderatora   Zapisane

Nie jestem idealny, ale idealnie sobie z tym radzę...
Aktywny użytkownik
*

Punkty: +475/-99
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wpisy: 2611
Znajomi: 7
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


http://trickymind.pl/wp-content/uploads/2013/12/wo


« Odpowiedź #6 : 19 Listopad, 2013, 22:44:45 pm »

przede wszystkim, w Polsce nie funkcjonuje system kontroli nad instytucjami a brak kontroli to nic innego jak zezwolenie na bylejakość. Moja żona rozkazała mi posprzątać, zapowiadając zarazem, że jeśli nie posprzątam odpowiednio, to ona zamówi firmę sprzątającą za którą ja będę musiał zapłacić, i jak myślicie? tak, dołożyłem wszelkich starań, by było czysto, i nie dlatego, że szkoda mi było kasy ale dlatego, że podjąłem się zadania, które postanowiłem uczciwie wykonać. Ten prosty przykład pokazuje, jak powinno wyglądać planowanie, wdrażanie, wykonanie działań procesowych

Masz rację ale może gdybyśmy byli uczciwsi i sumienniejsi, to wówczas nadzór nie byłby konieczny. Poza tym kto miałby nadzorować urzędników. Czyżby inni urzędnicy. W naszej rzeczywistości i przy naszej polskiej mentalności, byłyby to tylko dodatkowe etaty i nic więcej. Właśnie oglądam Ekspres Reporterów. Karygodne nieprawidłowości biegłej przy wystawianiu opinii o matce, której odebrano dzieci a biegła to żona sędziego, druga sprawa to  nieprawidłowości w szpitalu podczas porodu, w konsekwencji których umiera młoda kobieta w połogu. Gdyby się rozejrzeć to przykładów wokół jest mnóstwo. Musielibyśmy wszędzie i wszystkich kontrolować a wystarczyłoby gdyby wszyscy podchodzili do swoich obowiązków, sumienniej, uczciwiej. I sprawa najważniejsze, która dotyczy nie tylko urzędników. Przekraczając drzwi zakładu pracy nie zostawiajmy swojego człowieczeństwa za drzwiami. 
Zgłoś do moderatora   Zapisane

Jolanta Dobrzyńska - podobno baba z jajem 

(...) czasem pomimo pozorów religijności czyjś stan umysłu może być bardzo negatywny. Prawdziwa duchowość powinna owocować łagodnym usposobieniem, poczuciem szczęścia i spokoju. - Dalajlama XIV



Punkty: +38/-27
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 395
Znajomi: brak
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #7 : 20 Listopad, 2013, 08:11:28 am »

Jolu, uczciwość? a co to takiego? skoro największym babolem, który nas trapi, to niekompetentność i uwierz mi, jakkolwiek uczciwy ale niekompetentny, nic nie zdziała. Dzisiaj w południe, będziesz miała dowód moich słów. Nasz premier wymieni kilku ministrów, zgadnij dlaczego? uczciwość? kompetencja? a może PR? oczywiście, że PR, czyli niekompetentność.
Zgłoś do moderatora   Zapisane
Aktywny użytkownik
*

Punkty: +475/-99
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wpisy: 2611
Znajomi: 7
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


http://trickymind.pl/wp-content/uploads/2013/12/wo


« Odpowiedź #8 : 20 Listopad, 2013, 11:55:10 am »

A ja jednak myślę, że wszystkie te błędy opierają się jeśli nie na na nieuczciwości (udzie stali się chciwi), to na rutynie, braku zaangażowania i ogólnym tumiwisizmie. Z kompetencjami nie jest źle, ludzie są mądrzy ale problem z tym, że teraz mało komu zależy. Ogólny marazm, nie ma takiego wewnętrznego impulsu.  

PS. Powyższa opinia dotyczy ogółu a nie wyłącznie PUP.
Zgłoś do moderatora   Zapisane

Jolanta Dobrzyńska - podobno baba z jajem 

(...) czasem pomimo pozorów religijności czyjś stan umysłu może być bardzo negatywny. Prawdziwa duchowość powinna owocować łagodnym usposobieniem, poczuciem szczęścia i spokoju. - Dalajlama XIV
Aktywny użytkownik
*

Punkty: +70/-500
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wpisy: 302
Znajomi: brak
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #9 : 20 Listopad, 2013, 12:16:39 pm »

Zlikwidujmy wszystko. < MMM zadowolona >
to nie jest kwestia likwidacji
tutaj trzeba popracować nad tym aby faktycznie takie  instytucje służyły tym kto ich potrzebuje a nie odwrotnie
Zgłoś do moderatora   Zapisane
Aktywny użytkownik
*

Punkty: +475/-99
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wpisy: 2611
Znajomi: 7
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


http://trickymind.pl/wp-content/uploads/2013/12/wo


« Odpowiedź #10 : 20 Listopad, 2013, 12:58:53 pm »

to nie jest kwestia likwidacji
tutaj trzeba popracować nad tym aby faktycznie takie  instytucje służyły tym kto ich potrzebuje a nie odwrotnie
Zapomniałam dodać, iż bardzo ważna w tej kwestii jest odpowiedzialność. A czy np lekarz ponosi odpowiedzialność np za uśmiercenie pacjenta wynikłe z zaniedbania, czy urzędnik ponosi odpowiedzialność, jeśli np źle interpretując jakiś przepis swoimi czynnościami, kładzie dobrze prosperującą firmę na łopatki. Czy pracodawca, który nagle ulotni z wraz z finansami firmy, nie wypacając swoim pracownikom zaległej pensji i pozostawiając ich bez zaświadczeń potwierdzających zatrudnienie też ponosi jakieś konsekwencje. Windykatorzy i komornicy chętniej ścigają tych biednych i bezbronnych. Ciągle się słyszy o takich przypadkach. A banki, które świadomie wpędzają niejednokrotnie bardzo biednego kredytobiorce w tzw spiralę kredytową.
W tych wszystkich i jeszcze wielu innych przypadkach brakuje odpowiedzialnego podejścia oraz odpowiedzialności karnej, której powyżsi powinni podlegać ale niestety nasze przepisy prawne były i są nadal korzystniejsze dla tych, którzy krzywdzą i niestety traktują po macoszemu tych, którzy są krzywdzeni. Mamy niepełnosprawny system, który zresztą sami zbudowaliśmy.        
« Ostatnia zmiana: 20 Listopad, 2013, 13:03:52 pm wysłane przez Jola » Zgłoś do moderatora   Zapisane

Jolanta Dobrzyńska - podobno baba z jajem 

(...) czasem pomimo pozorów religijności czyjś stan umysłu może być bardzo negatywny. Prawdziwa duchowość powinna owocować łagodnym usposobieniem, poczuciem szczęścia i spokoju. - Dalajlama XIV
Aktywny użytkownik
*

Punkty: +91/-14
Offline Offline

Wpisy: 577
Znajomi: brak
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #11 : 20 Listopad, 2013, 13:58:32 pm »

Ciekawy przykład o odpowiedzialności za błędne decyzje:

Jakiś czas temu wprowadzono przepis osobowej finansowej odpowiedzialności za błędne decyzje urzednika skarbowego np. jeśli w wyniku jego błędnej decyzji skarb państwa będzie musiał zapłacić odszkodowanie osobie lub instytucji, to urzędnik miał ponieść karę w postaci potrąceń finansowych z pensji. Raczej logiczne.

I cóż się okazało?
Pracownicy skarbówki ogłosili protest aby urząd skarbowy (czyli państwo z pieniędzy podatników) ubezpieczył ich od odpowiedzialności za ich błędy w prywatnych firmach ubezpieczeniowych aby to one w razie błędów urzędników pokrywały kwotę kary naliczonej urzędnikowi.

Czyli urzędnik dalej może popełniać błędy i nic mu za to nie zrobią, tyle, że teraz za jego błędy karę do państwowej kasy zapłaci ubezpieczyciel, ale wcześniej ta sama państwowa kasa wyłoży kilka razy więcej w składkach ubezpieczeniowych. Aby było ciekawiej to to samo państwo naliczy karę państwowemu urzędnikowi, od której to kary samo się ubezpiecza.

W proteście grożono, że jeśli pracownicy nie zostaną ubezpieczeni to nie będą podejmowali żadnych decyzji z obawy przed karami finansowymi.

Wniosek można wysnuć taki, że nie są pewni swych decyzji, ale dopóki nic im za to nie grozi wcale im to nie przeszakadza i smarują pismo, za pismiem. Najwyżej jakaś firma zbankrutuje.

Urząd skarbowy to w ogóle instytucja działająca wbrew konstytucji, według której człowiek jest niewinny dopóki nie udowodni mu się winy. W skarbówce najpierw kara (może nawet rozłożyć zakład prodoukcyjny) a później po zapłaceniu najwyżej się odwołuj, procesów. Tu podatnik musi udowodnić swoją niewinność, a nie skarbówka czyjąś winę. To on musi udawadniać, że nie jest koniem, jeśli urzędnik tej instytucji uznałby go za konia.
A odpowiedzialność - patrz powyżej.

pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: 20 Listopad, 2013, 14:10:28 pm wysłane przez Lider » Zgłoś do moderatora   Zapisane



Punkty: +38/-27
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 395
Znajomi: brak
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #12 : 20 Listopad, 2013, 14:14:40 pm »

Jola, piszesz, że kompetencje są, tylko chęci nie ma? piszesz tak jak nasz premier mówi, wszystko jest super dlatego będą zmiany, jeśli ktoś ma kompetencje ale nie wykorzystuje ich należycie, znaczy, nie ma kompetencji, Lider podał słuszny przykład na temat odpowiedzialności urzędników skarbowych i ich protestów, ów protest dowodzi, że sami urzędnicy nie mają do siebie zaufania w kwestii podejmowanych decyzji. Mogę delikatnie dodać coś na lekką obronę urzędników, na zachodzie prawo administracyjne jest jednoznaczne, dlatego tam urzędnik nie boi się podejmować decyzji, gdyż prawo nie daje mu narzędzi do interpretacji tegoż prawa, to tak jak w policji i taryfikatora za wykroczenia, chociaż u nas i to nie działa tak jak trzeba. Problem leży właśnie w ustawach i  przepisach, które są bublami. Zwróćcie uwagę na sądy, zbyt często sąd drugiej instancji odwołuje wyroki sądu niższego, co to znaczy? prawo jest do...... interpretowania według własnego mniemania .
Zgłoś do moderatora   Zapisane



Punkty: +1/-1
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wpisy: 69
Znajomi: 2
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #13 : 20 Listopad, 2013, 17:28:33 pm »

Jeszcze na temat mojego ostatniego wpisu. Na oficjalnej stronie UM w aktualnościach też informacji o mobilnym ZIP-ie nie było. Szukałam i nic. Szkoda,że byli tylko do 17.00. Teraz będę musiała  jechać do Jeleniej, a szansa była wielka na zdobycie hasła. Często choruje i miałabym podgląd ile państwo buli za moje leczenie.
Zgłoś do moderatora   Zapisane

najważniejszy jest dla mnie syn i mąż
Przyjaciel forum
*

Punkty: +398/-238
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 2469
Znajomi: 11
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #14 : 20 Listopad, 2013, 19:25:22 pm »

ŻORŻ rozumiem że odpowiedziałeś Joli zanim przeczytałeś wpis Lidera
Cytuj
Ciekawy przykład o odpowiedzialności za błędne decyzje:

 Cóż Polak potrafi. Ale czy to przynosi nam chwałę ? A to już inna para kaleson.
Zgłoś do moderatora   Zapisane

Nie jestem idealny, ale idealnie sobie z tym radzę...
Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Pokrewne Tematy
Temat Zaczęty przez Odpowiedzi Wyświetleń Ostatnia wiadomość
Urząd Miasta Lubań Informacje i Komunikaty Instytucji Iza 0 5559 Ostatnia wiadomość 30 Kwiecień, 2008, 23:28:08 pm
wysłane przez Iza
Lubańska porodówka - opinie Świat Kobiet « 1 2 3 » Vera 41 61311 Ostatnia wiadomość 19 Marzec, 2011, 17:36:15 pm
wysłane przez Shakus
Urząd Miasta zaalarmuje sms-em Miasto Lubań x 7 9443 Ostatnia wiadomość 18 Maj, 2011, 10:56:21 am
wysłane przez borisem
Urząd Miasta Lubań przyjazny dla osób niepełnosprawnych i starszych Miasto Lubań Urząd Miasta 6 8804 Ostatnia wiadomość 13 Marzec, 2012, 22:14:02 pm
wysłane przez Ewa Gutek
Finał Powiatowy w lekkiej atletyce Informacje i Komunikaty Instytucji Młodzieżowy Dom Kultury 0 2873 Ostatnia wiadomość 25 Kwiecień, 2012, 15:30:51 pm
wysłane przez Młodzieżowy Dom Kultury
Finał powiatowy Gimnazjady Informacje i Komunikaty Instytucji Młodzieżowy Dom Kultury 0 2598 Ostatnia wiadomość 18 Maj, 2012, 12:01:25 pm
wysłane przez Młodzieżowy Dom Kultury
Opinie o salach i domach weselnych. Świat Kobiet ja_i_ja 8 13268 Ostatnia wiadomość 12 Czerwiec, 2013, 21:39:30 pm
wysłane przez Shakus
Jestem mieszkanką miejscowości Radogoszcz [opinie mieszkańców] Polecane - Strona główna x 1 4526 Ostatnia wiadomość 12 Czerwiec, 2013, 11:11:44 am
wysłane przez Urząd Gminy
Powiatowy impas Hydepark « 1 2 » janus58144 22 19798 Ostatnia wiadomość 19 Listopad, 2014, 17:29:58 pm
wysłane przez Lider