Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Obecna ocena: *****
Oceń ten temat! Ocena:
Autor Wątek: Deszcz dzieciom nie straszny  (Przeczytany 4356 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Przyjaciel forum
*

Punkty: +81/-59
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 353
Znajomi: 4
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« : 01 Czerwiec, 2013, 14:28:39 pm »

Koło Lubań Miasto wspólnie z kołem PZW Wiarus oraz kołem wędkarskim przy Zakładzie Karnym w Zarębie nad stawem Uniegoszcz numer 1 zorganizowały zawody wędkarskie z okazji Dnia Dziecka.

Z uwagi na niekorzystne warunki atmosferyczne organizatorzy zawodów wpadli na pomysł by przełożyć imprezę na inny termin. - Ponad wszystko stawiamy dobro startujących zawodników. Zdrowie to podstawa. Ci jednak na dzień dobry nasz pomysł zbojkotowali - powiedział prezes Koła Wiarus Marek Olszewski. Zawodnikom towarzyszyli opiekunowie, którzy dzielnie dopingowali swoje pociechy. Swoją obecnością zaszczycił także Józef Goszczycki, Dyrektor Biura Zarządu Okręgu w Jeleniej Górze.

Choć duże ryby za bardzo brać nie chciały, to żaden z uczestników nie miał powodów do zmartwienia. Organizatorzy postarali się bowiem o atrakcyjne nagrody. Zwycięzca Oskar Kuzdrowski złapał okaz o długości… 180,5cm! Na drugim stopniu podium stanął Igor Kownacki (169,cm), a na trzecim Maja Piotrowicz (134cm). Tuż za medalowymi pozycjami uplasowali się Kondrat Jańczak (108cm) oraz Kewin Zazulak (93cm). – Ryby o takich rozmiarach biorą u nas regularnie, ale tylko na Dzień Dziecka – zastrzegał z uśmiechem wiceprezes koła PZW Lubań Miasto Cezary Rosikoń.

Nie zabrakło także dodatkowych nagród dla młodych wędkarzy. M.in. nagrodzone zostały osoby, które złowiły najmniejszą (Jakub Doliński) i największą rybę (Kondrat Jańczak). Pamiątkową statuetkę otrzymał również najmłodszy uczestnik zawodów (Igor Kownacki) oraz najlepsza dziewczyna (Maja Piotrowicz). Dla nikogo nie zabrakło także słodyczy oraz poczęstunku w postaci kiełbasek oraz pysznej grochówki. – Mam nadzieję, że podczas przyszłorocznej imprezy w zawodach weźmie udział jeszcze więcej dzieci. Liczy również, że aura będzie dla nas łaskawsza. Dziękuję wszystkim, którzy pomagali w organizacji zawodów – zakończył Janusz Pernej, prezes Koła PZW Lubań Miasto.

Organizatorzy zawodów serdecznie dziękują za wsparcie sponsorom – Andrzejowi Wrześniewskiemu, Zenonowi Piwoni, Edwardowi Witeckiemu, Mariuszowi Jasińskiemu, Dariuszowi Drozdowi, Krzysztofowi Piotrowiczowi oraz dystrybutorowi olejów Valvoline T. Zawodny.

Zdjęcia z wydarzenia na stronie Koła PZW Lubań Miasto - http://www.pzw.org.pl/lubanmiasto/wiadomosci/79335/60/deszcz_dzieciom_nie_straszny

m_MG_2204.JPG

* m_MG_2204.JPG (254.17 KB, 1200x800 - powiększony/pobrany 464 razy.)
« Ostatnia zmiana: 02 Czerwiec, 2013, 11:15:48 am wysłane przez Piotrek,
Powód edycji: przeniesiony na str. główną
»
Zgłoś do moderatora   Zapisane

GB



Punkty: +347/-227
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 473
Znajomi: brak
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #1 : 02 Czerwiec, 2013, 23:34:33 pm »

Ponoć przy deszczu ryby biorą lepiej. Ponoć. Ale odpowiedź na to czy tak jest zostawiam fachowcom (to także do ciebie pytanie Bero).
Zgłoś do moderatora   Zapisane
Przyjaciel forum
*

Punkty: +81/-59
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 353
Znajomi: 4
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #2 : 02 Czerwiec, 2013, 23:49:18 pm »

Z nimi nigdy nic nie wiadomo Dlatego to takie fajne hobby. Raz udało mi się złowić pięknego lina w samo południe przy ponad 30 stopniowym upale. Aż rozbolała mnie głowa... tylko nie wiem czy to przez rybkę czy słońce... Innym razem udało mi się złowić sandacza przy pełni Księżyca. Jedni twierdzą, że przy tej fazie Księżyca nie ma sensu jechać nad wodę - inni wręcz odwrotnie. Ja osobiście najlepiej w dzień czuję się nad wodą gdy jest ciepło i pochmurno, z kolei w nocy gdy jest ciepło i bez chmur - z wiadomych względów
Zgłoś do moderatora   Zapisane

GB
Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Pokrewne Tematy
Temat Zaczęty przez Odpowiedzi Wyświetleń Ostatnia wiadomość
Pomagają dzieciom z Kongo Lubań okiem luzyce.info Paweł Sokołowski 0 3277 Ostatnia wiadomość 14 Styczeń, 2009, 13:05:14 pm
wysłane przez Paweł Sokołowski
Czytali dzieciom Lubań okiem luzyce.info Bernard 0 3227 Ostatnia wiadomość 26 Maj, 2009, 13:04:34 pm
wysłane przez Bernard
Wiceburmistrz Henryk Rogacki i starosta Walery Czarnecki czytali dzieciom Bieżące wiadomości Leo 0 4506 Ostatnia wiadomość 27 Maj, 2009, 10:03:34 am
wysłane przez Leo
NIe idź tą drogo.... Hydepark widelec 0 2961 Ostatnia wiadomość 27 Maj, 2009, 19:02:25 pm
wysłane przez widelec
Dzieje się, nie dzieje, mam nadzieje, że nie w dzianinie... Hydepark Ewa Gutek 10 16011 Ostatnia wiadomość 31 Lipiec, 2011, 18:43:45 pm
wysłane przez Firefoks
Dzieci - Dzieciom Informacje i Komunikaty Instytucji Młodzieżowy Dom Kultury 0 3247 Ostatnia wiadomość 19 Marzec, 2012, 13:13:41 pm
wysłane przez Młodzieżowy Dom Kultury
Na zielonym ! Dajesz przykład dzieciom ! Hydepark « 1 2 » borisem 20 17183 Ostatnia wiadomość 20 Marzec, 2012, 22:22:19 pm
wysłane przez Firefoks
Wodociąg gminny czyli "Nie ma, nie ma wody na pustyni..." Bieżące wiadomości « 1 2 3 » Prowincjusz 30 47873 Ostatnia wiadomość 11 Maj, 2013, 23:41:33 pm
wysłane przez x
Program Pomocy Dzieciom w ciężkim stanie klinicznym Kalendarz wydarzeń ŁCR 0 3081 Ostatnia wiadomość 05 Luty, 2013, 10:51:25 am
wysłane przez ŁCR