Strony: 1 2 [3] 4   Do dołu
  Drukuj  
Ten temat nie był jeszcze oceniany!
Oceń ten temat! Ocena:
Autor Wątek: Czy Gmina Lubań będzie rosła w siłę a ludzie to jakoś przeżyją?  (Przeczytany 102666 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Aktywny użytkownik
*

Punkty: +475/-99
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wpisy: 2611
Znajomi: 7
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


http://trickymind.pl/wp-content/uploads/2013/12/wo


« Odpowiedź #30 : 13 Maj, 2013, 12:33:45 pm »

Historia wypisz, wymaluj ja z filmu.

Sami Swoi - 1967 - zwiastun
Zgłoś do moderatora   Zapisane

Jolanta Dobrzyńska - podobno baba z jajem 

(...) czasem pomimo pozorów religijności czyjś stan umysłu może być bardzo negatywny. Prawdziwa duchowość powinna owocować łagodnym usposobieniem, poczuciem szczęścia i spokoju. - Dalajlama XIV



Punkty: +3/-12
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 19
Znajomi: brak
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #31 : 13 Maj, 2013, 13:13:08 pm »

Problem w tym Jolu, że to wszystko przestaje już być śmieszne.  

Pomawianie, oskarżanie, obrażanie, pisanie anonimów i donosów - całkowity brak szacunku do drugiego człowieka tylko dlatego, że ma inne zdanie lub, o zgrozo, jest przeciwnikiem politycznym. Radny rozmawia z Wójtem - zdradza swoich wyborców, nie jest przeciw wiatrakom - na pewno wziął w łapę itd. Myślałem, że już nic mnie nie zdziwi - a tu nagle słyszę o groźbach, podpalaniu opon czy odpalaniu fajerwerków w środku nocy pod czyimś domem (wiem o czym piszę, bo mnie również takie atrakcje się przydarzyły). Tak się zastanawiam kiedy w końcu w naszej gminie przyjdzie normalność. Czy naprawdę tak trudno poróżnić się na poziomie, używając rzeczowych argumentów? Jeśli ktoś ma inne zdanie niż ja nie oznacza jeszcze, że jest kimś gorszym ode mnie. Czy tak trudno to zrozumieć?

Może jestem niepoprawnym optymistą, ale mam jeszcze wiarę, że przy odrobinie dobrej woli można to zmienić. Wierzę, choć nadzieja gaśnie z każdym dniem...
« Ostatnia zmiana: 13 Maj, 2013, 13:32:17 pm wysłane przez radzias » Zgłoś do moderatora   Zapisane
Przyjaciel forum
*


Punkty: +465/-51
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 2966
Znajomi: 45
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


« Odpowiedź #32 : 13 Maj, 2013, 16:10:14 pm »

W każdej chwili możesz zostać na powrót pozytywnym bohaterem tego horroru. Ja mam nadzieję do końca. Pozdrawiam
Zgłoś do moderatora   Zapisane



Punkty: +347/-227
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 473
Znajomi: brak
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #33 : 13 Maj, 2013, 17:00:26 pm »

Oglądam, czytam i nie dowierzam. Co się tam u was w gminie do cholery dzieje? Szalej rozpylono?
Zgłoś do moderatora   Zapisane



Punkty: +3/-12
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 19
Znajomi: brak
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #34 : 13 Maj, 2013, 17:05:05 pm »

No i widzisz Piotrek, w tym jest właśnie problem. Wasze podejście jest takie - jeśli jesteś z nami to super z ciebie radny, jeśli jednak ośmielisz się mieć zdanie odmienne to wdepczemy cię w ziemię i zrobimy z ciebie idiotę, a w najlepszym razie lizusa lub łapówkarza.
Zgłoś do moderatora   Zapisane



Punkty: +22/-0
Offline Offline

Wpisy: 6
Znajomi: brak
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #35 : 13 Maj, 2013, 20:45:02 pm »

Panie radny nie mam nic do odmiennego zdania każdy powinien mieć do tego prawo. Ale każdy mieszkaniec Gminy Lubań powinien Panu podziękować za to odmienne zdanie w kwestii ogromnie wysokiego podatku rolnego, kosmicznych cen za odpady, za wodę itp. I gratuluję ze wsluchal sie pan w glos mieszkancow oraz swoich wyborców.


Pozdrawiam
Zgłoś do moderatora   Zapisane
Przyjaciel forum
*


Punkty: +465/-51
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 2966
Znajomi: 45
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


« Odpowiedź #36 : 13 Maj, 2013, 23:17:32 pm »

No i widzisz Piotrek, w tym jest właśnie problem. Wasze podejście jest takie - jeśli jesteś z nami to super z ciebie radny, jeśli jednak ośmielisz się mieć zdanie odmienne to wdepczemy cię w ziemię i zrobimy z ciebie idiotę, a w najlepszym razie lizusa lub łapówkarza.
W świetle tego, co ma miejsce w NASZEJ gminie, bez odcieni szarości można już stwierdzić, że czarne jest czarne, a białe jest białe.
Gdybym kierował się wyłącznie partykularnym interesem, dawno byłbym skończony. Zawsze słucham ludzi. Zapewniam Cię, że będą dochodzić kolejne przykre fakty i MY, WSZYSCY będziemy się tego wstydzić po równo.

 
Zgłoś do moderatora   Zapisane


*

Punkty: +214/-137
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 590
Znajomi: 1
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



WWW
« Odpowiedź #37 : 14 Maj, 2013, 02:44:55 am »

Problem w tym Jolu, że to wszystko przestaje już być śmieszne.  

Tak, tak... siedzę w kącie a łzy mi same lecą

No i widzisz Piotrek, w tym jest właśnie problem.

Same problemy, tylko jakoś ich rozwiązać nie można, bo nie ma odpowiedzi na kolejne pytania.
Radni, zorganizowani inaczej, zamiast odpowiadać, rozmawiać, tłumaczyć to albo milczą i robią swoje nie patrząc na nic i na nikogo, albo chowają się tak, że śladu po nich nie ma albo jęczą, że są szykanowani

Radny rozmawia z Wójtem - zdradza swoich wyborców, nie jest przeciw wiatrakom - na pewno wziął w łapę itd.




Radny Sochacki Wojciech, nie po to został wybrany radnym aby rozmawiał tylko z wójtem.
Radny Sochacki Wojciech, nie po to został wybrany radnym aby nie słuchał tego co mają do powiedzenia mieszkańcy Kościelnika i jeszcze narzekał do wójta, że nie ma kontaktu z mieszkańcami Kościelnika
Radny Sochacki Wojciech, może nie być przeciwny wiatrakom prywatnie, w domu. Pikietę może sobie nawet zrobić na podwórku. Mieszkańcy Kościelnika nie chcą wiatraków i po to wybrali radnego aby reprezentował ich wolę a nie jakieś swoje prywatne poglądy.
Radny Sochacki Wojciech, woli jednak swój świat, nie ma czasu nawet przyjść na zebranie Rady Sołeckiej Kościelnika, mimo, że był zapraszany.
Gdzie się podziewał radny Sochacki Wojciech, jak zakopywano rurę, bo budową wodociągu tego z pewnością nazwać nie można?
Mieszkańcy sygnalizowali nieprawidłowości, sam o tym pisałem i pokazywałem zdjęcia - wtedy jeszcze można było coś zrobić. I co?
I nic. Radny Sochacki tak dba o swoich wyborców, że nawet w "swoim" Kościelniku nic nie zrobił aby inwestycja budowy wodociągu była zrealizowana tak jak należy i zamiast wodociągu, w Kościelniku też mamy rurę sikawkową.
Zamiast działać dla mieszkańców Kościelnika, chodzi sobie radny Sochacki Wojciech, napuszony jak paw, z głową w chmurach na wysokości gondoli wiatraka i nie widzi co się dzieje na ziemi. Ot, jakąś rurę zakopali, chyba niebieską.
Fanclub Oli, na wszystkie pytania i wątpliwości, niezmiennie ma jedną odpowiedź: to pomawianie, oszczerstwa, obrażanie itp.
Poprzedni wójt i jego ekipa podobnie reagowali.
Czy naprawdę tak trudno poróżnić się na poziomie, używając rzeczowych argumentów?
Oczywiście, można poróżnić się na poziomie, tylko że ja nie widzę z drugiej strony żadnych rzeczowych argumentów. Niestety.
Wciąż tylko jedna strona pyta, chce wiedzieć co, jak i dlaczego ale nie ma odpowiedzi.
Ile już zadałem pytań?
Żadnej odpowiedzi.
Zamiast odpowiedzi, przychodzi oderwana od korby studni czy kurka kranu Ola i nawija jakieś bzdety o torbach.
Na ostatniej niby sesji nadzwyczajnej, było mnóstwo pytań, ze strony obecnych sołtysów do nieobecnych radnych - oczywiście, żadnej odpowiedzi

O właśnie. Ola!
Marynarze też noszą mundur ale za to jakie mają wory. Żadna torba im nie podskoczy.

I tak buja sobie radny Sochacki Wojciech w obłokach i marzy o wiatrakach i inny wielkich czynach.
Przecież w takim natchnieniu do czynów wielkich, nie będzie zajmował się takimi popierdółkami jak:
- jakaś cieknąca rurka pod ziemią, podobno niebieska
- lampa (jedna) doświetlająca boisko szkolne w Kościelniku
- wiata na placu zabaw przy boisku w Kościelniku
- rozkopany plac zabaw w szkole w Kościelniku
- jakiś bałwan, który pozostawił wyjęte kostki brukowe w chodniku, prawie na wprost wyjścia z "zerówki" w szkole w Kościelniku. To chyba jakaś specjalna pułapka na dzieciaki, coś w rodzaju "zwalniacza"? Czekamy na wypadek, aby dopiero wtedy te kostki (chyba 4 sztuki) włożyć na miejsce?
- starsze osoby, które chciałyby sortować ale nie wiedzą czy dadzą radę donieść posortowane odpady do "ludmerów"
- i tak dalej

A później dziwi się radny Sochacki Wojciech, że uważany jest za odmieńca i to nie dla tego, że ma własne zdanie (chociaż nie jest ono zbieżne z wolą mieszkańców Kościelnika), ale dla tego, nie ma czasu albo nie chce o tym porozmawiać, wyjaśnić, wytłumaczyć.
Może uważa, że ciemny lud tego nie pojmie?
W takiej sytuacji, to mnie zupełnie nie dziwi, że mieszkańcy Kościelnika odwrócili się od tego "swojego" radnego i traktują go jako zło konieczne, z którym jakoś trzeba przetrwać do następnych wyborów.

...w tym jest właśnie problem. Wasze podejście jest takie - jeśli jesteś z nami to super z ciebie radny, jeśli jednak ośmielisz się mieć zdanie odmienne to wdepczemy cię w ziemię...
No przecież właśnie tak jest!
Mieszkańcy Kościelnika wybrali radnego, zaufali mu i ma on być z nimi. Tu nie ma miejsca na odmienne zdanie, tym bardziej, że radny, mówiąc kolokwialnie, olał swoich wyborców i nawet nie ma zamiaru się tłumaczyć dlaczego.
No cóż, jak to mówią, radnym się bywa.

W tym wszystkim, widzę jeden mały pozytywny akcent.
Pierwszy z tych zorganizowanych inaczej, próbuje podjąć rękawicę i poróżnić się na poziomie. To jest na plus.

Mimo wszystko, jednak nadal jestem nie przekonany, odpowiedzi na istotne pytania nadal nie ma. Radny widzi problemy ale nie tam gdzie my je widzimy.
Czyli, to jest na minus.
Minus z plusem dają minus.

Pozdrawiam

tsetse


*  (75.87 KB, 624x464 - powiększony/pobrany 1599 razy.)
« Ostatnia zmiana: 14 Maj, 2013, 02:52:37 am wysłane przez tsetse » Zgłoś do moderatora   Zapisane

Aequitas et Veritas
Przyjaciel forum
*


Punkty: +465/-51
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 2966
Znajomi: 45
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


« Odpowiedź #38 : 14 Maj, 2013, 22:37:49 pm »

Uwierzyć, to znaleźć cel wędrówki. Gdy noc zostanie pokonana, będziesz mógł odkryć słońce razem z nami
 
Zapraszam na piosenkę

<a href="http://www.youtube.com/v/_8u4VLk0iTI?version=3&amp;amp;hl=pl_PL" target="_blank">http://www.youtube.com/v/_8u4VLk0iTI?version=3&amp;amp;hl=pl_PL</a>

Niech wieczorna gwiazda
Zaświeci nad tobą,
Niech gdy ciemność zapadnie
Twe serce będzie wierne...
Idziesz osamotniony drogą
Och! jak daleko jesteś od domu

Mornie utulie (ciemność nadeszła)
Uwierz a znajdziesz cel swej wędrówki
Mornie alantie (ciemność upadła)
Teraz cała nadzieja w tobie

Niech wezwanie cienia
Uleci w dal,
Niech twą tułaczkę
Rozświetli blask dnia,
Gdy noc zostanie pokonana
Będziesz mógł odkryć słońce

Mornie utulie (ciemność nadeszła)
Uwierz a znajdziesz cel swej wędrówki
Mornie alantie (ciemność upadła)
Teraz cała nadzieja w tobie, radzias

Niech wezwanie cienia gminnego Saurona i przybocznych orków uleci w siną dal!
Zgłoś do moderatora   Zapisane



Punkty: +16/-1
Offline Offline

Wpisy: 11
Znajomi: brak
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #39 : 15 Maj, 2013, 20:28:53 pm »

 Znów ma być zwołana sesja nadzwyczajna rady gminy Lubań pod jakimś bzdetnym pretekstem tylko po to,żeby znów spróbować odwołać Panią Przewodniczącą rady.Mam dość tego,jak wójtostwo i część radnych szasta naszymi pieniędzmi próbując załatwiać dzięki temu swoje prywatne interesy traktując przy tym mieszkańców gminy jak śmieci. Trzeba tłumnie stawić się na tą sesję i ostro zaprotestować przeciwko aktualnej sytuacji w UG Lubań i dać władzom gminy do zrozumienia,że mogą nie doczekać do końca obecnej kadencji,poza tym trzeba wymóc na wójcie odwołanie swego z-cy, która stosuje bardzo niecodzienne metody w celu realizacji własnych celów.
« Ostatnia zmiana: 15 Maj, 2013, 20:43:59 pm wysłane przez r.g » Zgłoś do moderatora   Zapisane
Przyjaciel forum
*


Punkty: +465/-51
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 2966
Znajomi: 45
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


« Odpowiedź #40 : 17 Maj, 2013, 22:29:10 pm »

Sesja w poniedziałek. Wszystko wskazuje na to, że przewodnicząca zostanie odwołana. Pozostaje apelować do radych, przejmujących większość w radzie, o podtrzymanie uchwały z 31 października 2012 roku, usuwającej wiatraki z MPZP.
Zgłoś do moderatora   Zapisane


*

Punkty: +214/-137
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 590
Znajomi: 1
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



WWW
« Odpowiedź #41 : 18 Maj, 2013, 17:06:29 pm »

Krótko i... nie na temat
(Szkoda, że nie można samemu ustawiać wygaszania takich swoich postów).

Ola!
Właśnie na programie CANAL+ FILM "leci" film "Histeria".
Gorąco polecam, znakomita rozrywka i choć na chwilę można zapomnieć o obsesjach i natręctwach.
Wspaniała gra aktorów, scenografia dopracowana perfekcyjnie w każdym szczególe, co nie dziwi, bo Anglicy są współtwórcami.

HYSTERIA Trailer 2012 Movie - Official [HD]


Zostaw korbę, kurki i odpocznij przed poniedziałkowymi potyczkami.
Z pewnością, będą jeszcze powtarzać emisję.

Pozdrawiam

tsetse
Zgłoś do moderatora   Zapisane

Aequitas et Veritas


*

Punkty: +214/-137
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 590
Znajomi: 1
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



WWW
« Odpowiedź #42 : 19 Maj, 2013, 02:01:56 am »

Teraz, jak już wiemy co jest przyczyną histerii niektórych pań (oczywiście mam na myśli Olę i jej fetysze torbiane), możemy wrócić do bardziej przyziemnych "rozrywek".

Gwiazdy gasną, zaświecowywują i na powrót gasną…
Radostowskie Latarnie w Uniegoszczy raz świecą, raz czym innym...
A czas sobie płynie, banalnym tik tak...
Mornie utulie, mornie alantie…
Cisza, nie ma odpowiedzi.
Po raz kolejny, nie ma odpowiedzi. Tylko echa pytań, błąkają się bezradnie.
Pytań bez odpowiedzi przybywa.
Nadmienić należy, że obecnie komisja rewizyjna podjęła czynności nad opracowaniem wniosku - absolutorium dla wójta Gminy Lubań. Właściwie próbowała podjąć, ponieważ wójt na posiedzeniu komisji rewizyjnej nie wyraził zgody na udostępnienie jakichkolwiek dokumentów, o które komisja rewizyjna wnioskowała, a były to sprawy m.in. dotyczące inwestycji orlika w Pisarzowicach, wiaty w Nawojowie Śląskim, sceny w Henrykowie Lubańskim, wodociągów w Koscielnikach Dolnych oraz nakładów finansowych, jakie gmina poniosła w związku z ogromnymi stratami wody, delegacje służbowe wójta oraz zastępcy.

Poprzedni wójt, też próbował ukrywać różne rzeczy - myślał, na przykład, że jak głęboko schowa wystąpienia pokontrolne Regionalnej Izby Obrachunkowej z kontroli finansów gminy (w 2005 i 2009) to nikt, nigdy tego nie zobaczy. Rada Gminy, bez mrugnięcia okiem, jednogłośnie udzielała wójtowi absolutorium
Opublikowałem te dokumenty RIO i można było zobaczyć co się wyprawia w gminie.
Powtórka z rozrywki?
Tak wygląda transparentna gmina?
Jak wójtostwo nie chce udostępnić dokumentów nawet radnym i komisji rewizyjnej to może Regionalna Izba Obrachunkowa i NIK powinny zostać zainteresowane, jak wielką tajemnicę skrywa wójtostwo?

Transparentna gmina
Na stronie "Gmina Lubań" są dostępne archiwalne nagrania sesji rady gminy.
Z ostatniej sesji, która się nie odbyła, pokazano tylko pierwsze 6 minut 19 sekund
Całe "widowisko" trwało 30 minut ale pozostałe 24 minuty "zasłoniła" transparentność gminy

Teraz cała nadzieja w tobie, radzias

Eee…
Chyba przesadzasz Piotrek. Oczywiście, dobrze by było gdyby cała…
Jednak, nie można radnemu zawieszać na plecach tak wielkiego ciężaru odpowiedzialności, bo nie podoła.
Że nie podoła to jestem już całkowicie przekonany, bo od 14 maja nic już nie napisał. Może rękawica zbyt ciężka?
Chociaż, napisał a raczej podpisał. Podpisał kolejny wniosek o zwołanie nadzwyczajnej sesji rady gminy w celu odwołania Przewodniczącej, Pani Bogusławy Karnaś oraz zmiany składu stałych komisji Rady Gminy.
http://www.luban24.pl/index.php?topic=8405.0
I mydlą tu nam kładką. Nagle to takie pilne
Skład stałych komisji trzeba pilnie zmienić aby ratować wójtostwu skórę
To jest „gwóźdź” programu tego cyrku i występu oktetu z wójtostwem w roli „szarpidrutów”
Jeszcze piszą we wniosku, że „Zniecierpliwieni mieszkańcy czekają na […] decyzję.”
Tak, zniecierpliwieni a nawet wściekli mieszkańcy czekają na decyzję o… referendum aby to „rozpirzyć”, jak to barwnie określiła sołtyska obecna na sesji, która się nie odbyła.
Znów ma być zwołana sesja nadzwyczajna rady gminy Lubań pod jakimś bzdetnym pretekstem tylko po to,żeby znów spróbować odwołać Panią Przewodniczącą rady.

A niech zwołują, niech odwołują, niech zmieniają. Chcą postawić na swoim, my też możemy.
Chyba nie wiedzą co to jest referendum?
...wójtostwo i część radnych szasta naszymi pieniędzmi próbując załatwiać dzięki temu swoje prywatne interesy traktując przy tym mieszkańców gminy jak śmieci.


Mam wrażenie, że śmieci są nawet lepiej traktowane niż mieszkańcy bo są droższe wójtostwu niż my  
Zaraz obniżą ceny za śmieci i będą przypisowywać to sobie, jak to dbają o nas, jacy to oni dobrzy i wspaniałomyślni!
A woda?
A wysokie podatki?
Radny Koncki Ryszard prosto wytłumaczył wójtostwu i "jego" radnym, skąd wzięły się wysokie ceny zbóż ale do nich to nie dociera, nie ogarniają albo nie widzą, zaślepieni tylko tym jak "wydrzeć" z naszej kieszeni ile się da.
Nie da się. Zobaczą co to jest referendum albo obywatelskie nieposłuszeństwo.
trzeba wymóc na wójcie odwołanie swego z-cy, która stosuje bardzo niecodzienne metody w celu realizacji własnych celów.

A po co odwoływać zastępcę, kiedy można odwołać komplet, całe wójtostwo.
Jak odwoła zastępcę to co sam pocznie? Da radę jakąkolwiek decyzję samodzielnie podjąć bez tego „Omnibusa” w spódnicy, z pilotem od sterowania?

Trzeba się dowiedzieć w ZGiUK ile by kosztowało wywiezienie wójtostwa z ekipą na wysypisko i czy mają być posortowani czy nie? A jeśli tak to jakie kryterium?
Ola by pewnie chciała sortować według torby albo wora…
Zwalczmy tą chuć…

Pozostaje apelować do radych, przejmujących większość w radzie, o podtrzymanie uchwały z 31 października 2012 roku, usuwającej wiatraki z MPZP.

Apelować?
Gadał dziad do obrazu a obraz ani razu.
Jedyne co na nich może podziałać to apel o referendum.
Teraz cała nadzieja w tobie, radzias

Z jednej strony, chciałbym, aby cała nadzieja w…, ale niestety jestem przekonany, że nic z tego nie będzie. To samo z apelowaniem.

Z drugiej strony, próbować trzeba choćby po to, aby sobie nie wypominać, że się nie spróbowało.
Tak więc, mimo mojego stanowiska, że to nie ma sensu, mimo wszystko, niech tak będzie.
Co ma być to będzie.
Niech tak będzie.
Niech tak będzie, o Boże mój!
Amen!
Ameno...
Ameno dori…
Ameno dori  me!

Ameno-Era


I oczywiście, dla przypomnienia, do rychłego końca ich urzędowania
Nie 6 transparentnych inaczej  minut, ale całość:

Nadzwyczajna sesja Rady Gminy Lubań


Pozdrawiam

tsetse
« Ostatnia zmiana: 19 Maj, 2013, 02:10:14 am wysłane przez tsetse » Zgłoś do moderatora   Zapisane

Aequitas et Veritas



Punkty: +5/-0
Offline Offline

Wpisy: 11
Znajomi: brak
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #43 : 20 Maj, 2013, 15:22:45 pm »

Tak. Gmina Wiejska Lubań będzie silna i ludzie to przeżyją (a mają inne wyjście?). A dlaczeogóż to? Ponieważ dzisiaj, 20 maja w Bazylego i Bernardyna o godzinie 10,30 w Gminie Wiejskiej Lubań nastąpił czas szczęśliwości. I odtąd: transparentność przekroczy dopuszczalny stopień transparentności. Władza i jej wierni będą sobie z ust spijać. Ośmiu pretorianów (w tym i pretorianki- to taka nowa formacja), będzie rączkami wzniesionymi na "ave cesar" przyklaskiwać, uderzając się w tarcze swojego poddaństwa i kunktatorstwa. Widmo wiatraków rozwinie się jak trująca mgła. Lud gminny będzie płacił zbójeckie stawki za odpady, a nadprodukcję onych upychał swojsko i jak zwykle po rowach oraz innych wądołach no i doda obowiązkowo do tego utylizację w piecach domowych. W Urzędzie Gminy donosicielstwo osiągnie apogeum, a urzędnicy,  bez woli "gromowładnego"  już nie tylko niczego nie udostępnią, ale i oddychać przestaną. A może to i lepiej, bo i tak nie wiadomo było, co można i do kogo powiedzieć a co nie? Atmosfera rozkoszna, czysto jak w rodzinnym grobowcu, choć tam zapewne milej. Można by tak było wieszczyć do upojenia, ale szkoda zachodu.
!!!To nie koniec świata. To nie czasy chłopa pańszczyźnianego. Ignorancja władzy ma swoje granice. Niejednego lud wynosił i niejednego obalał. I tak nam dopomóż demokracjo!     
Zgłoś do moderatora   Zapisane



Punkty: +28/-53
Offline Offline

Wpisy: 155
Znajomi: brak
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #44 : 20 Maj, 2013, 19:40:07 pm »

Może w końcu Wam ten jad z klawiszy ustąpi bo taką prywatę jaką tu urządzacie to trudno nazwać merytorycznym komentarzem do poczynań tej dziwnej Rady. Przypuszczam, że to wasze osoby będą tymi, które startują w najbliższych wyborach?
Zgłoś do moderatora   Zapisane
Strony: 1 2 [3] 4   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Pokrewne Tematy
Temat Zaczęty przez Odpowiedzi Wyświetleń Ostatnia wiadomość
Strefa płatnego parkowania w mieście. Parkingi lubańskie obsługuje MeTer Bieżące wiadomości « 1 2 ... 5 6 » Leo 84 75215 Ostatnia wiadomość 27 Styczeń, 2011, 23:34:10 pm
wysłane przez Jola
Zginęły pieniądze nauczycieli i urzędników Kronika Kryminalna Ludek 14 31009 Ostatnia wiadomość 18 Kwiecień, 2013, 22:11:22 pm
wysłane przez cezar
Dzień Mężczyzn... Niepatriarchalnych Hydepark « 1 2 3 » naja 41 40227 Ostatnia wiadomość 16 Marzec, 2011, 22:17:07 pm
wysłane przez Jola
Był ktoś w sobotę w tęczy? Szukam pewnej dziewczyny :) Hydepark magic 12 16199 Ostatnia wiadomość 29 Lipiec, 2011, 22:39:19 pm
wysłane przez x
Promujemy TEATR! w listopadzie: "Blondynki wola mężczyzn" oraz "Goło i Wesoło" Bieżące wiadomości « 1 2 ... 6 7 » Paweł Sokołowski 90 90709 Ostatnia wiadomość 23 Listopad, 2011, 10:06:22 am
wysłane przez borisem
Potrzebuję nagłośnienie! :) Hydepark « 1 2 » nataluśnica 18 20033 Ostatnia wiadomość 08 Maj, 2012, 17:05:10 pm
wysłane przez nataluśnica
Bezpłatne porady prawne dla poszkodowanych przez klęski żywiołowe Polecane - Strona główna x 4 11745 Ostatnia wiadomość 31 Lipiec, 2012, 13:41:58 pm
wysłane przez powiat
Będzie drożej za wodę i ścieki Ogłoszenia drobne « 1 2 » olka 20 21196 Ostatnia wiadomość 13 Marzec, 2013, 15:15:36 pm
wysłane przez Związek Zaw. Solidarność
Poszukuję do wynajęcia Lubań, Leśna, Gryfów Śląski Nieruchomości bartulanka 0 4086 Ostatnia wiadomość 27 Marzec, 2013, 17:08:47 pm
wysłane przez bartulanka
Pomysł na oszczędność ? Łącznie podstawówki nr.1 z gimnazjum nr.2 Hydepark Tony 2 5477 Ostatnia wiadomość 27 Maj, 2013, 19:14:49 pm
wysłane przez Tony