Strony: 1 [2] 3   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: brak  (Przeczytany 23843 razy)
0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.
Przyjaciel forum
*

Punkty: +398/-238
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 2469
Znajomi: 11
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #15 : 06 Maj, 2013, 22:11:41 pm »

  Bardzo Wam dziękuję. Pani Firefoksowa po przeczytaniu Waszych postów doszła do wniosku że potrzebna jest jej nowa torebka. I myślę że nie do "torebko -wania" raczej do torebko -mani. Ale ja tu jeszcze wrócę. W środę jest pogrzeb mojego Ojca. Niech no tylko się z tym uporam 
Zgłoś do moderatora   Zapisane

Nie jestem idealny, ale idealnie sobie z tym radzę...
Aktywny użytkownik
*

Punkty: +475/-99
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wpisy: 2611
Znajomi: 7
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


http://trickymind.pl/wp-content/uploads/2013/12/wo


« Odpowiedź #16 : 06 Maj, 2013, 22:59:59 pm »

Czyli już wiem czego brak Pani Firefoksowej a mianowicie nowej torebki. 
Zgłoś do moderatora   Zapisane

Jolanta Dobrzyńska - podobno baba z jajem 

(...) czasem pomimo pozorów religijności czyjś stan umysłu może być bardzo negatywny. Prawdziwa duchowość powinna owocować łagodnym usposobieniem, poczuciem szczęścia i spokoju. - Dalajlama XIV



Punkty: +2/-0
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wpisy: 2
Znajomi: brak
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


« Odpowiedź #17 : 08 Maj, 2013, 01:41:25 am »

Dobry wieczór! Mieszkam w kamienicy na drugim piętrze nad moim mieszkaniem jest strych. Około północy mój pies zaczął szczekać. Wyszłam z synem na korytarz.Na schodach prowadzacych na strych siedział pan i po ciemku jadł kanapki.Bardzo się przestraszył jak nas zobaczył. Po krótkiej rozmowie uspokoił się. Sprowadziliśmy pana na podwórko na ławkę i dowiedzieliśmy się , że pan przebywał w schronisku im.św.Brata Alberta w Leśnej. Lecz już tam nie może przebywać,gdyż opieka społeczna, już nie będzie opłacać jego pobytu, bo brakuje im środków.I kazano panu opuścić schronisko.Z Leśnie do Lubania szedł dwa dni.Po drodze prosił o jedzenie.Pan mieszkał kiedyś w Szklarskiej.Daliśmy panu jedzenie,odzież na zmianę, herbatę. Syn z córka zaprowadzili pana do kościoła. Nasz ksiądz ma w swoim ogrodzie małą altanę ,tam nieraz przychodzą bezdomni i nocują. Ksiądz wie o tym.Ksiądz zawsze był tego zdania i mówił ,że można przyjść korzystać lecz trzeba  zostawić po sobie porządek. Dziękujemy mu za to, bo teraz pan może tam przenocować. Rano idzie do Szklarskiej. NIE ROZUMIEM !!!! SCHRONISKO DLA BEZDOMNYCH. To miejsce jest ponoć miejscem dla ludzi bezdomnych,ludzi w potrzebie , ludzi w ciężkiej sytuacji życiowej.Byłam w szoku ,że pobierają pieniądze za pobyt. I ,że opłaca to opieka.I co teraz, tak po prostu DO WIDZENIA.....Ilu jest takich ludzi.
Zgłoś do moderatora   Zapisane
Aktywny użytkownik
*

Punkty: +475/-99
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wpisy: 2611
Znajomi: 7
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


http://trickymind.pl/wp-content/uploads/2013/12/wo


« Odpowiedź #18 : 08 Maj, 2013, 16:37:43 pm »

Dobrze a nawet bardzo dobrze, że są jeszcze wśród nas tacy ludzie, którzy zauważają nieszczęście i ubóstwo bliźnich. Świadomość tego przywraca wiarę w człowieka, w jego dobro, bezinteresowność, szacunek do bliźniego i to właśnie jest piękne w tej historii. Niestety smutnym aspektem tego tematu jest fakt, iż ten pan jak go nazwałaś nie jest pojedynczym egzemplarzem. Chodząc po Lubaniu czy Jeleniej spotykam od czasu do czasu takich ludzi i wiesz co, mam wrażenie, że są oni pozostawieni  sami sobie. Sceptycy z pewnością stwierdzą, iż bezdomni są sami sobie winni. Przysłowie mówi, iż prawda leży pośrodku a ja myślę, że nie powinniśmy nikogo oceniać z góry, bo w życiu bywa naprawdę różnie i nie każdy którego los uczynił bezdomnym stał się nim w stu procentach z własnej winy. Los czasem przynosi nam takie niespodzianki, że trudno przewidzieć co nas jeszcze spotka. Nie każdy bezdomny jest leniwy, chla alkohol itd. Niektórzy z nich, to  prawdopodobnie wartościowi ludzie ale jak wiadomo ludzi a zwłaszcza nieznajomych, takich, którzy stają naszej drodze tak na parę chwil, ocenia się zazwyczaj po wyglądzie, bo raczej widząc bezdomnego nie zadajemy sobie pytań: czy ten osobnik w śmierdzących i brudnych łachmanach jest dobry, koleżeński, inteligentny itp? Raczej nie interesuje nas jego wnętrze czyli to, co w człowieku najważniejsze. Takie osoby są dla większości z nas niewidzialne a jeśli już zauważamy bezdomnego, to tak naprawdę nie widzimy osoby, widzimy brudne stare łachy, krzywimy się z powodu smrodu. Niestety tak reaguje większość z nas dobrych katolików.
Nasze państwo nie jest zbyt opiekuńcze,  miewa w nosie niepełnosprawne dzieci i osoby dorosłe, ma gdzieś biednych emerytów, nie przejmuje się ciężko chorymi czekającymi całe wieki na wizytę u lekarza specjalisty czy na zabieg. Traktuje po macoszemu  rodzimych przedsiębiorców, to dlaczego miałoby zająć się bezdomnymi, śpiącymi na ulicach, klatkach schodowych czy w altankach, choć tych ostatnich nazwałabym szczęściarzami, przynajmniej w okresie letnim.
Na szczęście jest jedna grupa, wobec  której nasze państwo jest troskliwe niczym dobra mamuśka, są to nasi, zawsze gotowi do pomocy, kompetentni, uczciwi do bólu, i bardzo pracowici urzędnicy. Oni mogą być spokojni, im bieda nic nie uczyni, nawet w dobie najgłębszego kryzysu.
Pozdrawiam Serdecznie dobrą kobietę o szlachetnym sercu.
PS. Tak sobie teraz pomyślałam, ten człowiek będąc bezdomnym, musiał nieźle dostać po tyłku od życia. Ciekawe co czuł, gdy nagle ktoś się nim zainteresował i troskliwie zajął choćby przez parę chwil. Biedak musiał być w szoku.  
« Ostatnia zmiana: 08 Maj, 2013, 16:44:48 pm wysłane przez Jola » Zgłoś do moderatora   Zapisane

Jolanta Dobrzyńska - podobno baba z jajem 

(...) czasem pomimo pozorów religijności czyjś stan umysłu może być bardzo negatywny. Prawdziwa duchowość powinna owocować łagodnym usposobieniem, poczuciem szczęścia i spokoju. - Dalajlama XIV
Aktywny użytkownik
*

Punkty: +475/-99
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wpisy: 2611
Znajomi: 7
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


http://trickymind.pl/wp-content/uploads/2013/12/wo


« Odpowiedź #19 : 14 Maj, 2013, 15:41:19 pm »

Czasem brak mi optymizmu. Na szczęście mój optymizm jest jak bumerang i zawsze do mnie powraca.

Mrok - R.Rynkowski

Zgłoś do moderatora   Zapisane

Jolanta Dobrzyńska - podobno baba z jajem 

(...) czasem pomimo pozorów religijności czyjś stan umysłu może być bardzo negatywny. Prawdziwa duchowość powinna owocować łagodnym usposobieniem, poczuciem szczęścia i spokoju. - Dalajlama XIV



Punkty: +220/-180
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 253
Znajomi: brak
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #20 : 26 Maj, 2013, 13:14:44 pm »

oj brak brak ciepłych podmuchów powietrza i świecącego słoneczka. brak apetytu na lody  . tegoroczny maj jest wyjątkowo zimny. oby czerwiec zrekompensował nam dotychczasowe pięć miesięcy permanentnej zimy!
Zgłoś do moderatora   Zapisane



Punkty: +38/-27
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 395
Znajomi: brak
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #21 : 26 Maj, 2013, 14:13:07 pm »

już niedługo będzie nam brak chłodniejszych dni
Zgłoś do moderatora   Zapisane
Aktywny użytkownik
*

Punkty: +475/-99
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wpisy: 2611
Znajomi: 7
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


http://trickymind.pl/wp-content/uploads/2013/12/wo


« Odpowiedź #22 : 27 Maj, 2013, 15:11:15 pm »

Brak natchnienia jakiegokolwiek. Łepetyna jakaś przytępiona i pustawa. Zastanawiam się czy to podła pogoda zawiniła czy może raczej SKS  Co?
Zgłoś do moderatora   Zapisane

Jolanta Dobrzyńska - podobno baba z jajem 

(...) czasem pomimo pozorów religijności czyjś stan umysłu może być bardzo negatywny. Prawdziwa duchowość powinna owocować łagodnym usposobieniem, poczuciem szczęścia i spokoju. - Dalajlama XIV



Punkty: +12/-6
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 140
Znajomi: brak
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #23 : 27 Maj, 2013, 16:03:11 pm »

Jolu, nie martw się, dla pocieszenia napiszę, że w około mnie dzisiaj większość narzeka na ciśnienie, pogodę, wilgotność, zachmurzenie, łupiesz, katar, ból głowy, zębów, uszu, pominę parę części anatomicznych bo to jest uwarunkowane wczesną godziną, mógłbym po 23 ciej. Tak więc trzymaj się, jutro będzie.............nie wiem czy lepiej, miejmy nadzieję lub bądźmy pewni.
Zgłoś do moderatora   Zapisane
Aktywny użytkownik
*

Punkty: +475/-99
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wpisy: 2611
Znajomi: 7
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


http://trickymind.pl/wp-content/uploads/2013/12/wo


« Odpowiedź #24 : 27 Maj, 2013, 16:39:48 pm »

To wszystko wyjaśnia.  Pozdrawiam 
Zgłoś do moderatora   Zapisane

Jolanta Dobrzyńska - podobno baba z jajem 

(...) czasem pomimo pozorów religijności czyjś stan umysłu może być bardzo negatywny. Prawdziwa duchowość powinna owocować łagodnym usposobieniem, poczuciem szczęścia i spokoju. - Dalajlama XIV



Punkty: +347/-227
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 473
Znajomi: brak
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #25 : 28 Maj, 2013, 19:05:47 pm »

Brak mi było relacji z Przeglądu Dorobku Artystycznego Seniorów. Na szczęście znalazłem ją tutaj:
http://luban.pl/index.php?option=16&action=&cat_id=6,16,17,31,32&menu_id=50&page=7
Zgłoś do moderatora   Zapisane
Przyjaciel forum
*

Punkty: +119/-11
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wpisy: 2578
Znajomi: 7
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


Krystyna Sławińska


« Odpowiedź #26 : 28 Maj, 2013, 19:16:44 pm »

Nadal brak relacji z Przeglądu Seniorów (43 sekundowa migawka, to nie relacja).
Brawo Seniorzy! I czekam na relację(zanim dołączę do grona seniorów, nie mogę was obejrzeć i inni pracujący też).
Zgłoś do moderatora   Zapisane

„Bądź zmianą, którą pragniesz ujrzeć w świecie.” (Mahatma Gandhi)



Punkty: +347/-227
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 473
Znajomi: brak
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #27 : 29 Maj, 2013, 21:00:31 pm »

A zatem zapraszam do wejścia na stronę TV "Łużyce":
http://luzyce.info/luban/w-swoim-gronie
Zgłoś do moderatora   Zapisane
Przyjaciel forum
*


Punkty: +465/-51
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 2966
Znajomi: 45
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


« Odpowiedź #28 : 30 Maj, 2013, 22:31:29 pm »

No, bo trzeba być na takich imprezach. Heh ... wszystko chcą na tacy
Zgłoś do moderatora   Zapisane
Przyjaciel forum
*

Punkty: +119/-11
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wpisy: 2578
Znajomi: 7
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


Krystyna Sławińska


« Odpowiedź #29 : 30 Maj, 2013, 22:51:22 pm »

Piotrek- uzmysłowiłeś mi brak wolnego czasu na to co bym chciała robić. I to na koniec długiego, jednodniowego, wypoczynku- jutro do pracy 
Zgłoś do moderatora   Zapisane

„Bądź zmianą, którą pragniesz ujrzeć w świecie.” (Mahatma Gandhi)
Strony: 1 [2] 3   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Pokrewne Tematy
Temat Zaczęty przez Odpowiedzi Wyświetleń Ostatnia wiadomość
Kondolencje Bieżące wiadomości x 2 10503 Ostatnia wiadomość 29 Kwiecień, 2009, 20:05:34 pm
wysłane przez Leo
Wyłudzenia wiz , brak opłat drogowych - SG prowadzi kontrole w transporcie Bieżące wiadomości Leo 0 3042 Ostatnia wiadomość 28 Sierpień, 2009, 13:32:11 pm
wysłane przez Leo
1,65 promila i brak prawa jazdy - jednak postanowiła wsiąść do auta Bieżące wiadomości Leo 0 3315 Ostatnia wiadomość 14 Styczeń, 2010, 21:46:40 pm
wysłane przez Leo
Kary za brak kultury wypowiedzi Hydepark Jeżyk 2 4330 Ostatnia wiadomość 18 Wrzesień, 2010, 17:16:01 pm
wysłane przez Jeżyk
oświetlenie ul wojska polskiego lub może.. jego brak!!!!! Hydepark MMM 5 7157 Ostatnia wiadomość 28 Marzec, 2011, 13:18:05 pm
wysłane przez elfka
nasz powiat;-/beznadzieja i brak perspektyw Hydepark « 1 2 » julia 23 22712 Ostatnia wiadomość 20 Lipiec, 2013, 16:31:45 pm
wysłane przez janus58144
Brak Lubańskiej Nocy Kabaretowej w 2011 roku . Kalendarz wydarzeń żarówka 9 8617 Ostatnia wiadomość 19 Sierpień, 2011, 07:07:15 am
wysłane przez MooseDlb
11.11.... Hydepark « 1 2 ... 5 6 » widelec 77 87979 Ostatnia wiadomość 09 Grudzień, 2011, 22:17:45 pm
wysłane przez borisem