Strony: [1] 2 3 ... 12   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia  (Przeczytany 118488 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Przyjaciel forum
*

Punkty: +174/-715
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 1232
Znajomi: brak
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


Pragmatyk


« : 27 Kwiecień, 2013, 19:19:49 pm »

 



                                     Spoko pozdrawiam redakcję  w szczególności z La Manchy Spoko



                                       
                                       
Zgłoś do moderatora   Zapisane

Jeśli walczymy możemy przegrać
jeśli nie walczymy jesteśmy przegrani
Aktywny użytkownik
*

Punkty: +475/-99
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wpisy: 2611
Znajomi: 7
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


http://trickymind.pl/wp-content/uploads/2013/12/wo


« Odpowiedź #1 : 27 Kwiecień, 2013, 19:37:16 pm »

Miłego wypoczynku, tylko bądź czujny, co by Ci kokos na głową nie spadł. 
Zgłoś do moderatora   Zapisane

Jolanta Dobrzyńska - podobno baba z jajem 

(...) czasem pomimo pozorów religijności czyjś stan umysłu może być bardzo negatywny. Prawdziwa duchowość powinna owocować łagodnym usposobieniem, poczuciem szczęścia i spokoju. - Dalajlama XIV


*

Punkty: +463/-184
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 439
Znajomi: 1
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #2 : 27 Kwiecień, 2013, 20:09:40 pm »

Miłego i spokojnego pobytu  . Życzę pozytywnego "naładowania akumulatorów". Jak widać pogoda i słońce dopisuje (u nas w odwrocie i ziąb).
Ostrzożnie! La Macha to region, z którego pochodzi Don Kichot. A zatem należy uważać na błędnych rycerzy gotowych walczyć z każdym wiatrakiem
Zgłoś do moderatora   Zapisane
Przyjaciel forum
*

Punkty: +398/-238
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 2469
Znajomi: 11
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #3 : 27 Kwiecień, 2013, 20:14:30 pm »

Cytuj
A zatem należy uważać na błędnych rycerzy gotowych walczyć z każdym wiatrakiem Duży uśmiech

 Tony no coś Ty .Z Piotrem się umówiłeś ? Szok
Zgłoś do moderatora   Zapisane

Nie jestem idealny, ale idealnie sobie z tym radzę...


*

Punkty: +214/-137
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 590
Znajomi: 1
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



WWW
« Odpowiedź #4 : 27 Kwiecień, 2013, 21:15:14 pm »

Ostrzożnie! La Macha to region, z którego pochodzi Don Kichot. A zatem należy uważać...

W zasadzie, to był don Kichote z Manchy. Nie z "la Manchy" ale z "z Manchy".
"El ingenioso hidalgo don Quijote de la Mancha"
Nieodżałowany Zygmunt Broniarek, swego czasu, opowiadając o Hiszpanii, bardzo zabawnie wspomniał o tym szlachcicu dotkniętym obłędem pomagania ludziom i bronienia najsłabszych.
W każdym bądź razie, kończąc swoją wypowiedź, stwierdził, że gdyby wymawiał nazwisko tego "obłędnego" rycerza tak jak wymawiają je Hiszpanie to raczej by usłyszał nasz chichot.

"Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia"
Hm... na razie, najbardziej z tego punktu siedzenia rzuca się w oczy wielkie "Y" oraz "3+1".
Jeszcze nie wiem, co te znaki mogą oznaczać, ale...
...miłego wypoczynku Tony, nie myśl teraz o Polsce i o tym co tu się wyprawia i...
uważaj na dziurę...
ozonową

Pozdrawiam

tsetse
Zgłoś do moderatora   Zapisane

Aequitas et Veritas


*

Punkty: +463/-184
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 439
Znajomi: 1
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #5 : 27 Kwiecień, 2013, 21:34:36 pm »

Cytuj
W zasadzie, to był don Kichote z Manchy. Nie z "la Manchy" ale z "z Manchy".

Wszystko zależy od tłumaczenia  . Tak czy tak chodzi o region Castilla-La Mancha. La Mancha to południe regionu. Nazwa pochodzi (prawdopodobnie) od arabskiego "suchy ląd". La Mancha słynie z wina i wiatraków właśnie.
« Ostatnia zmiana: 27 Kwiecień, 2013, 21:38:41 pm wysłane przez Arkadiusz Słowiński » Zgłoś do moderatora   Zapisane


*

Punkty: +214/-137
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 590
Znajomi: 1
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



WWW
« Odpowiedź #6 : 27 Kwiecień, 2013, 22:48:05 pm »

Wszystko zależy od tłumaczenia  .
Oczywiście tak.
Według mojego skromnego zdania, "la" zostało "zagarnięte" przy spolszczeniu nazwy miasta czy regionu.
Po prostu ładnie brzmi i bardziej wpada w ucho niż samo Mancha i tak zostało, o co kruszyć kopie nie warto, ale poprzekomarzać się można

Pozdrawiam

tsetse
Zgłoś do moderatora   Zapisane

Aequitas et Veritas
Przyjaciel forum
*


Punkty: +465/-51
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 2966
Znajomi: 45
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


« Odpowiedź #7 : 27 Kwiecień, 2013, 23:45:42 pm »

Powinien dostać Pulitzera od redakcji Ziemia Lubańska
Zgłoś do moderatora   Zapisane
Przyjaciel forum
*

Punkty: +174/-715
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 1232
Znajomi: brak
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


Pragmatyk


« Odpowiedź #8 : 29 Kwiecień, 2013, 08:08:03 am »




           Jolu,Panie Burmistrzu Firefoksie oraz Tsetse dziękuje
                 i życzę w poniedziałek udanego owocnego tygodnia
                       pozdrawiam 


       
                   Piotrze walczę o następnego


           
Zgłoś do moderatora   Zapisane

Jeśli walczymy możemy przegrać
jeśli nie walczymy jesteśmy przegrani


*

Punkty: +463/-184
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 439
Znajomi: 1
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #9 : 29 Kwiecień, 2013, 17:30:19 pm »

Tony. Jakby ktoś dzisiejszy dzień zauroczył, rzucił klątwę! Dawno (właściwie nigdy) nie miałem tak ciężkiego dnia co do przyjęć interesantów jak w ten poniedziałek. Większość problemów i spraw poza moją jurysdykcją i możliwościami pozytywnego załatwienia.
Z dzisiejszych przyjęć interesantów naprawdę wyszedłem ZDRUZGOTANY!
Zgłoś do moderatora   Zapisane
Aktywny użytkownik
*

Punkty: +475/-99
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wpisy: 2611
Znajomi: 7
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


http://trickymind.pl/wp-content/uploads/2013/12/wo


« Odpowiedź #10 : 29 Kwiecień, 2013, 18:33:10 pm »

A ja wiem panie Burmistrzu, że te spotkania z petentami są potrzebne i bywają owocne. Dwa tygodnie temu w poniedziałek była ze swoją sprawą pewna pani, która miała ogromny problem, gdyż sąsiadka zza ściany odłączyła jej rurę odpływową ze zlewu, ponieważ główny odpływ szedł właśnie przez mieszkanie tej sąsiadki. Tak to jest niestety w tych poniemieckich kamienicach.
Kobieta po ciężkiej operacji musiała dźwigać wiadra  i wylewać ścieki spod zlewu do ubikacji. Zarząd ABK umywał ręce i przerzucał problem na Zarząd Wspólnot Mieszkaniowych a osobą kompetentną, taką, która próbowała znaleźć racjonalne rozwiązanie w tej sprawie okazał się wówczas pan techniczny z ABK. To dobry człowiek ale niestety nie do niego należą ostateczne decyzje.
Owa kobieta, wówczas udała się ze swoją sprawą do Pana. Wchodząc do sali, gdzie przejmuje pan petentów była zestresowana i niepewna swego a wychodząc od pana była bardzo zadowolona, ponieważ dzięki interwencji pana Jana Hałakucia, działającego w pana imieniu problem zastał rozwiązany. W ciągu kilku dni drożność kanalizacyjna została wznowiona. Nieodzowna w tym wypadku była pomoc ABK-u, a ściślej mówiąc interwencja u sąsiadki piętro niżej, aby udostępniła przyłącze kanalizacyjne.
A swoją drogą, to ludzie w dzisiejszych czasach potrafią być podli i bezlitośni, jak można zrobić coś takiego i odciąć kogoś od kanalizacji, tylko dlatego, że nam się tak podoba. To bardzo przykre i niezrozumiale dla mnie. Czerwona kartka dla sąsiadki owej petentki albo dwójka z zachowania jak mówi mój były sąsiad i pochwala dla pana, że problemy zwykłych ludzi nie są panu obojętne. No i oczywiście melisa dla Tonyego, bo piszę pochlebne słowa o panu na jego wątku.    
« Ostatnia zmiana: 29 Kwiecień, 2013, 18:40:55 pm wysłane przez Jola » Zgłoś do moderatora   Zapisane

Jolanta Dobrzyńska - podobno baba z jajem 

(...) czasem pomimo pozorów religijności czyjś stan umysłu może być bardzo negatywny. Prawdziwa duchowość powinna owocować łagodnym usposobieniem, poczuciem szczęścia i spokoju. - Dalajlama XIV
Przyjaciel forum
*

Punkty: +398/-238
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 2469
Znajomi: 11
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #11 : 29 Kwiecień, 2013, 20:58:40 pm »

Cytuj
Jolu,Panie Burmistrzu Firefoksie oraz Tsetse dziękuje
                 i życzę w poniedziałek udanego owocnego tygodnia
                       pozdrawiam  Duży uśmiech

       
                   Piotrze walczę o następnego Mrugnięcie

Panie Burmistrzu Firefoksie

 Tony p.Burmistrz to Arkadiusz a Firefoks to Jan. Rozumiem że to tylko błąd interpunkcyjny.    A poza tym baw się dobrze. Wróć zrelaksowany.
Zgłoś do moderatora   Zapisane

Nie jestem idealny, ale idealnie sobie z tym radzę...
Aktywny użytkownik
*

Punkty: +475/-99
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wpisy: 2611
Znajomi: 7
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


http://trickymind.pl/wp-content/uploads/2013/12/wo


« Odpowiedź #12 : 29 Kwiecień, 2013, 21:30:15 pm »

A ja wiem panie Burmistrzu, że te spotkania z petentami są potrzebne i bywają owocne. Dwa tygodnie temu w poniedziałek była ze swoją sprawą pewna pani, która miała ogromny problem, gdyż sąsiadka zza ściany odłączyła jej rurę odpływową ze zlewu, ponieważ główny odpływ szedł właśnie przez mieszkanie tej sąsiadki. Tak to jest niestety w tych poniemieckich kamienicach.
Kobieta po ciężkiej operacji musiała dźwigać wiadra  i wylewać ścieki spod zlewu do ubikacji. Zarząd ABK umywał ręce i przerzucał problem na Zarząd Wspólnot Mieszkaniowych a osobą kompetentną, taką, która próbowała znaleźć racjonalne rozwiązanie w tej sprawie okazał się wówczas pan techniczny z ABK. To dobry człowiek ale niestety nie do niego należą ostateczne decyzje.
Owa kobieta, wówczas udała się ze swoją sprawą do Pana. Wchodząc do sali, gdzie przejmuje pan petentów była zestresowana i niepewna swego a wychodząc od pana była bardzo zadowolona, ponieważ dzięki interwencji pana Jana Hałakucia, działającego w pana imieniu problem zastał rozwiązany. W ciągu kilku dni drożność kanalizacyjna została wznowiona. Nieodzowna w tym wypadku była pomoc ABK-u, a ściślej mówiąc interwencja u sąsiadki piętro niżej, aby udostępniła przyłącze kanalizacyjne.
A swoją drogą, to ludzie w dzisiejszych czasach potrafią być podli i bezlitośni, jak można zrobić coś takiego i odciąć kogoś od kanalizacji, tylko dlatego, że nam się tak podoba. To bardzo przykre i niezrozumiale dla mnie. Czerwona kartka dla sąsiadki owej petentki albo dwójka z zachowania jak mówi mój były sąsiad i pochwala dla pana, że problemy zwykłych ludzi nie są panu obojętne. No i oczywiście melisa dla Tonyego, bo piszę pochlebne słowa o panu na jego wątku.    

Cytuję sama siebie. Nie żebym była pomylona ale konieczna jest mała korekta odnośnie powyższego wpisu. Chodzi o to umywanie rączek. To Zarząd Wspólnot Mieszkaniowych umywał ręce i przerzucał problem na ABK a poprawnie mówiąc to AMK( Administracja Mieszkań Komunalnych).
« Ostatnia zmiana: 29 Kwiecień, 2013, 21:33:35 pm wysłane przez Jola » Zgłoś do moderatora   Zapisane

Jolanta Dobrzyńska - podobno baba z jajem 

(...) czasem pomimo pozorów religijności czyjś stan umysłu może być bardzo negatywny. Prawdziwa duchowość powinna owocować łagodnym usposobieniem, poczuciem szczęścia i spokoju. - Dalajlama XIV
Przyjaciel forum
*


Punkty: +465/-51
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 2966
Znajomi: 45
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


« Odpowiedź #13 : 29 Kwiecień, 2013, 23:22:40 pm »

Fajer & Jola. Dałem Wam dzisiaj po plusie. Przydzielam je raz do roku ... to więcej niż medal za zasługi dla Miasta. Doceńcie to!
PS.
Tony też dostaje, zaocznie rzecz jasna
Zgłoś do moderatora   Zapisane
Przyjaciel forum
*

Punkty: +398/-238
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 2469
Znajomi: 11
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #14 : 29 Kwiecień, 2013, 23:32:29 pm »

Fajer & Jola. Dałem Wam dzisiaj po plusie. Przydzielam je raz do roku ... to więcej niż medal za zasługi dla Miasta. Doceńcie to!
PS.
Tony też dostaje, zaocznie rzecz jasna

Piotr mam już Krzyż Zasługi za Pijaństwo i za Długi,mam również Zasłużony dla Transportu.Twój plus jest najwyższym wyróżnieniem. Piotruś ,sorry ,przepraszam Jolu,chyba Fajer & Lalka. Wszak świecę światłe mojej pani.  Jolu ja Ciebie też.  Buziak
Zgłoś do moderatora   Zapisane

Nie jestem idealny, ale idealnie sobie z tym radzę...
Strony: [1] 2 3 ... 12   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Pokrewne Tematy
Temat Zaczęty przez Odpowiedzi Wyświetleń Ostatnia wiadomość
Praca w różnych sektorach Ogłoszenia drobne scalare 1 6634 Ostatnia wiadomość 23 Listopad, 2009, 13:17:31 pm
wysłane przez TK159
Konferencja - uruchomienie punktu informacji o funduszach unijnych Lubań okiem luzyce.info Paweł Sokołowski 0 3695 Ostatnia wiadomość 17 Grudzień, 2008, 10:52:28 am
wysłane przez Paweł Sokołowski
Użytkownicy Windows XP (konto administratora) Serwis komputerowy TK159 11 9802 Ostatnia wiadomość 19 Marzec, 2010, 17:32:01 pm
wysłane przez Black
SG doczekała się Punktu Przyjmowania Osób w Gőrlitz Bieżące wiadomości Leo 0 3000 Ostatnia wiadomość 13 Styczeń, 2010, 20:17:13 pm
wysłane przez Leo
Lubański punkt krwiodawstwa idzie do likwidacji Bieżące wiadomości « 1 2 3 4 » Leo 57 51976 Ostatnia wiadomość 15 Marzec, 2012, 00:17:20 am
wysłane przez cezar
Likwidacja punktu krwiodawstwa - ekonomia wzięła górę nad życiem Bieżące wiadomości Leo 1 6029 Ostatnia wiadomość 02 Styczeń, 2011, 16:33:27 pm
wysłane przez ZUZA
Akcja zakupu psów do służby w Straży Granicznej Informacje i Komunikaty Instytucji OSS SG 0 4816 Ostatnia wiadomość 27 Kwiecień, 2012, 10:54:15 am
wysłane przez OSS SG
Pomóżmy powodzianom Polecane - Strona główna powiat 3 11681 Ostatnia wiadomość 11 Lipiec, 2012, 11:08:06 am
wysłane przez Doktorek
Nowy Komendant Straży Miejskiej Hydepark andriu84 14 14786 Ostatnia wiadomość 04 Styczeń, 2013, 11:15:25 am
wysłane przez misericordia