Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Czy Lubań najlepszym miastem do życia na Dolnym Śląsku?  (Przeczytany 8628 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.


*

Punkty: +214/-137
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 590
Znajomi: 1
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



WWW
« : 24 Kwiecień, 2013, 22:23:07 pm »

Znalazłem dzisiaj ciekawy wątek na portalu Lubań24.
W pierwszej chwili myślałem, że to jakieś zwidy mam po wizycie u dentysty i znieczuleniu.
Uszczypnąłem się w oko ale zwid pozostał, postanowiłem więc zwidu odpisać ale zwid zniknął.
I wszystko było by w porządku, w tym sensie, że jednak miałem zwida (co mi się zdarza i niczym nadzwyczajnym dla mnie nie jest), gdyby nie to, że po zwidzie pozostał ślad.
Ha, jednak to działo się naprawdę, chociaż ocierało się o granice absurdu albo nawet kpiny.
A oto ten dziwny zwid:





Będąc pod wrażeniem pomysłowości Urzędu Miasta, w pocie czoła odpisałem na apel, ale jak wysłałem odpowiedź to okazało się, że ktoś w Urzędzie Miasta zdał sobie sprawę z absurdalnej pomysłowości na "promocję" Lubania i temat zniknął.
Myślę sobie, tyle się namęczyłem i na daremno?
Nie może tak być
W dodatku, zobaczymy, że jednak coś tam robią w Urzędzie Miasta.
Co prawda jest to "coś tam, coś tam" ale lepsze to, niż zupełnie nic

MIASTO DO ŻYCIA - pod takim hasłem ruszył wielki plebiscyt portalu NaszeMiasto.pl. Gdzie na Dolnym Śląsku Waszym zdaniem żyje się najlepiej?...

ZAGŁOSUJ NA  MIASTO LUBAŃ!
Chociaż jeden argument przemawiający za tym, że Lubań najlepszym miastem do życia
i można zacząć się zastanawiać czy w ogóle głosować.
Bądźmy realistami.
Swego czasu, owszem byłbym za. Rękami i nogami głosowałbym za!
I nie były to czasy poprzedniego burmistrza ale jeszcze wcześniej. Wtedy Lubań był prężnym miastem przemysłowym i dużym węzłem kolejowym.
Dzisiaj to wygląda zupełnie inaczej i wcale nie lepiej
Przemysłu i miejsc pracy, praktycznie już nie ma.
Turystyka? Atrakcyjne położenie, historia, zabytki?
Potrzeba paru a może i więcej lat aby te "ukryte skarby" odpowiednio wyeksponować i pokazać na zewnątrz.
Mamy w Lubaniu unikatową parowozownię, szczęśliwie wpisaną do rejestru zabytków.
Sam wpis jednak nie wystarczy. Obiekt ten nie przynosi chluby Lubaniowi a powinien.
Na razie tylko straszy.
Mamy piękne mury obronne - tu też kuriozalna sytuacja: w trakcie budowy siedziby PKO na pl. 3 Maja zniszczono fragment muru obronnego!
Piękny i monumentalny Dom Solny stoi, niszczeje i wręcz wyje z rozpaczy.
Czekamy aż się zawali i będzie po problemie?
Pięknie położony odkryty basen na Kamiennej Górze - niezaprzeczalna atrakcja turystyczna, mogąca przyciągnąć rzesze turystów - rozpada się i zarasta samosiewami drzew, krzewów i chwastami. Tu w grę wchodziłaby rewitalizacja, odbudowa według pierwotnego stanu a nie jakiś pseudo aquapark.
Można tak dalej wyliczać co powstrzymuje przed głosowaniem na Lubań.

Potrzebna jest jakaś wizja, koncepcja i działanie.
Po prostu trzeba ruszyć d...

Potencjał jest ogromny: położenie na styku trzech granic, krajobraz, zabytki, historia itp. itd.
To jednak jest nie wykorzystywane i nie uprawnia do głosowania na Lubań jako najlepsze miasto do życia, bo tylko śmiech może wywołać.
Nawet połączenia komunikacyjne Lubania ze światem są w opłakanym stanie.
Piękny dworzec kolejowy raczej odstrasza niż zachęca do zatrzymania się w Lubaniu a powinien być wizytówką dla przejezdnych, skłaniającą ich do bycia przyjezdnymi, do zatrzymania się w Lubaniu i poznania jego historii i atrakcji.

Dużo trzeba zrobić w Lubaniu i okolicy, w gminie i powiecie, aby z czystym sumieniem a nawet z dumą móc oddać głos na Lubań.

Pozdrawiam

tsetse


*  (184.6 KB, 982x779 - powiększony/pobrany 864 razy.)
« Ostatnia zmiana: 24 Kwiecień, 2013, 22:31:48 pm wysłane przez tsetse » Zgłoś do moderatora   Zapisane

Aequitas et Veritas
Przyjaciel forum
*


Punkty: +465/-51
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 2966
Znajomi: 45
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


« Odpowiedź #1 : 24 Kwiecień, 2013, 22:57:28 pm »

No dobra. U którego dentysty byłeś tsetse. Po wyjaśnieniach pójdziemy dalej
Zgłoś do moderatora   Zapisane
Przyjaciel forum
*

Punkty: +398/-238
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 2469
Znajomi: 11
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #2 : 25 Kwiecień, 2013, 22:04:19 pm »

No dobra. U którego dentysty byłeś tsetse. Po wyjaśnieniach pójdziemy dalej

tsetse ma swoje znieczulenie. Pójdziemy dalej albo i nie . To zależy od wydajności tego urządzenia które oddziela wodę od śliwowicy  Chichot
Zgłoś do moderatora   Zapisane

Nie jestem idealny, ale idealnie sobie z tym radzę...
Przyjaciel forum
*

Punkty: +119/-11
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wpisy: 2578
Znajomi: 7
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


Krystyna Sławińska


« Odpowiedź #3 : 25 Kwiecień, 2013, 22:41:59 pm »

Tak, Lubań jest najlepszym miejscem do życia- na całym świecie. Tak mam ja ZUZA wędrowniczka. Lubię tu wracać z włóczęgi i mam co robić od świtu do nocy
Zgłoś do moderatora   Zapisane

„Bądź zmianą, którą pragniesz ujrzeć w świecie.” (Mahatma Gandhi)


*

Punkty: +214/-137
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 590
Znajomi: 1
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



WWW
« Odpowiedź #4 : 26 Kwiecień, 2013, 02:26:42 am »

Pójdziemy dalej albo i nie .
Jak grawitacja wzrośnie to pozostanie tylko czołganie się a i tak z trudem członki od ziemi oderwać będzie
To zależy od wydajności tego urządzenia które oddziela wodę od śliwowicy  Chichot
Centryfuga ma korbę - stając oko w oko, można we dwóch tą korbą kręcić a wtedy...
Gospodarstwo-mocarstwo, loty orbitalne stodołą przerobioną na wahadłowiec...
Świat padnie na kolana przed filozofem- wynalazcą ze zDolnego Śląska
He, padnie na kolana albo czkawki ze śmiechu dostanie.
Słowem: Panta rei!

Nie każdy ma tak jak ZUZA.
Coraz więcej mieszkańców Lubania i okolic, zastanawia się jak i za co dalej żyć.
Piękno Lubania i okolic, przesłaniają jednak ciemne chmury koszmarnej rzeczywistości, zamieniając radość życia w drogę krzyżową

Pozdrawiam

tsetse
Zgłoś do moderatora   Zapisane

Aequitas et Veritas
Przyjaciel forum
*

Punkty: +398/-238
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 2469
Znajomi: 11
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #5 : 26 Kwiecień, 2013, 17:24:54 pm »

Cytuj
Świat padnie na kolana przed filozofem- wynalazcą ze zDolnego Śląska Duży uśmiech
He, padnie na kolana albo czkawki ze śmiechu dostanie.
Słowem: Panta rei!

  Oj popłyniemy,popłyniemy. Byleby jeże nie tupały za głośno  Chichot
Zgłoś do moderatora   Zapisane

Nie jestem idealny, ale idealnie sobie z tym radzę...
Przyjaciel forum
*


Punkty: +465/-51
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 2966
Znajomi: 45
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


« Odpowiedź #6 : 26 Kwiecień, 2013, 23:56:07 pm »

Gdzie wasza wiara? Panowie!
Wystarczyły 2-3 lata uwolnionej energii społecznej w mieście a Lubań dostępuje wyróżnienia jedynego raz na 1000 Lat.
http://www.luban24.pl/index.php?topic=8315.msg39278;topicseen#new

PS
Chociaż rozumiem rozgoryczenie tsetse. Wiem, nie miało tak być. Potwierdził mi to niedawno współtwórca reformy samorządowej, pracujący nad podziałem terytorialnym Lubania i okolic.
Cytuję: "Takie gminy jak gmina Lubań czy Platerówka nie powinny były nigdy powstać jako oddzielne jednostki samorządu terytorialnego. Czas pokazał, że to był wielki błąd".

A sam Lubań?

<a href="http://www.youtube.com/v/A_qhWzjmrl4?hl=pl_PL&amp;amp;version=3" target="_blank">http://www.youtube.com/v/A_qhWzjmrl4?hl=pl_PL&amp;amp;version=3</a>

Zgłoś do moderatora   Zapisane



Punkty: +347/-227
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 473
Znajomi: brak
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #7 : 27 Kwiecień, 2013, 18:03:02 pm »

tsetse. Często spotykam się z kolegami ze Zgorzelca, Bolesławca i Bogatyni. Nie wiem jak to się dzieje ale oni na swoje miasta też potwornie narzekają. Że nic się nie dzieje, że nie ma co robić, że marazm i że ich koledzy na zachodzie lub we Wrocławiu. Widać, że owo narzekanie to w rejonie norma.
Zgłoś do moderatora   Zapisane


*

Punkty: +214/-137
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 590
Znajomi: 1
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



WWW
« Odpowiedź #8 : 27 Kwiecień, 2013, 22:38:05 pm »

tsetse.
tsetse
?
Do mnie jest łatwo się zwrócić, po prostu tsetse, ale jak tu odpowiedzieć?
A co tam, może tak:
edwardzie osmanie!
W naturze mamy narzekanie!
Naprawdę! Nawet mówi się, że jeszcze się taki nie narodził, co by wszystkim dogodził.
Politycy idą o krok dalej: z ich obietnic wynika, że nikt nam tyle nie da co oni mogą nam obiecać!

To narzekanie nie bierze się z powietrza. Nasze narzekanie jest, z jednej strony, pochodną sytuacji gospodarczej Polski, sytuacji do której doprowadzili ci co nam obiecywali złote góry, byle tylko na nich głosować.
Z drugiej strony, narzekanie bierze się stąd, że nic się nie dzieje w przestrzeni, w której żyjemy a jak już coś się dzieje to później wychodzą afery korupcyjne i przekręty. które wydają się być nierozerwalnie "doczepione" do tego dziania się. Oczywiście są wyjątki ale powinno być odwrotnie.
To narzekanie to nie moda, to niestety jedna z niewielu rzeczy, które możemy zrobić - przecież nie można siedzieć cicho i udawać, że król ma piękne szaty, gdy jest nagi.
Swego czasu, rząd tłumaczył nam wzrost zatrudnienia w urzędach tym, że urzędnicy mają teraz dużo więcej pracy, głównie przy procedowaniu projektów związanych z wykorzystaniem unijnych dotacji.
I było by super, gdyby nie to, że tak "procedują" że olbrzymie środki przepadają bo projekty są niewłaściwie przygotowane, za późno są wnioski składane, nie są realizowane w terminie i zgodnie z przygotowanym projektem itp. itd.
W dodatku, ci "nasi" urzędnicy są bardziej restrykcyjni niż wymaga tego sama Unia i wiele wniosków po prostu odrzucają - to jest wręcz sabotaż.
I nie piszę tu o wnioskach składanych przez osoby fizyczne (rolników, przedsiębiorców - tu jest jeszcze gorzej i trudniej przebić się przez mur oporowy tworzony przez naszych "urzędników" ) ale o projektach publicznych.
Jest więc oczywiste, że narzekamy, widząc jak wiele projektów jest "uwalanych", ile osób przy realizacji projektów uzyskuje nielegalnie dodatkowe profity, ile kar musi płacić Polska (czyli my) za opieszałość urzędników.
Jednak, staram się nie ograniczać tylko do narzekania. W 2010 r. przedstawiłem na forum swoją wizję, pomysł na rozwój tego regionu "na styku trzech granic", niewykorzystany potencjał w tym regionie ale... cóż ja mogę sam?
Niestety, wizja już nie jest dostępna. Była w wątkach wyborczych, które aby nie obciążać serwera, na którym jest postawione forum, zostały usunięte (o co nie mam pretensji do redakcji). Serwer ma określoną pojemność i nie da się tego przeskoczyć.
Może jest archiwum i da się to odtworzyć, poszukam też u siebie na dysku, może coś zostało.

A na razie...
idę ponarzekać 

Pozdrawiam

tsetse
Zgłoś do moderatora   Zapisane

Aequitas et Veritas
Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Pokrewne Tematy
Temat Zaczęty przez Odpowiedzi Wyświetleń Ostatnia wiadomość
Program integracji Małych i Średnich Przedsiębiorstw na Dolnym Śląsku Kalendarz wydarzeń Paweł Sokołowski 0 4268 Ostatnia wiadomość 28 Luty, 2008, 12:59:51 pm
wysłane przez Paweł Sokołowski
Lubań miastem monitorowanym Bieżące wiadomości Leo 0 5283 Ostatnia wiadomość 14 Lipiec, 2009, 12:43:59 pm
wysłane przez Leo
NAJLEPSI NA DOLNYM ŚLĄSKU!- drużyna unihokeja z Leśnej Bieżące wiadomości Leo 0 2691 Ostatnia wiadomość 19 Listopad, 2009, 10:42:59 am
wysłane przez Leo
20 lecie Lewicy na Dolnym Śląsku i w Powiecie Lubańskim Bieżące wiadomości Leo 1 4675 Ostatnia wiadomość 01 Grudzień, 2010, 21:37:59 pm
wysłane przez Ewa Gutek
Mobilne Biuro PZU odwiedza kolejne miejscowości na Dolnym Śląsku Bieżące wiadomości Paweł Sokołowski 0 3361 Ostatnia wiadomość 12 Sierpień, 2010, 12:01:32 pm
wysłane przez Paweł Sokołowski
Jan Paweł II na Dolnym Śląsku Bieżące wiadomości x 0 3701 Ostatnia wiadomość 03 Maj, 2011, 10:26:48 am
wysłane przez x
Futsalowe emocje na Dolnym Śląsku! Miasto Lubań Urząd Miasta 0 3056 Ostatnia wiadomość 18 Luty, 2013, 13:48:53 pm
wysłane przez Urząd Miasta
Konkurs "Zima na Dolnym Śląsku" Polecane - Strona główna x 0 2376 Ostatnia wiadomość 19 Luty, 2013, 11:39:30 am
wysłane przez x
SP Smolnik drugi na Dolnym Śląsku!!! Informacje i Komunikaty Instytucji Młodzieżowy Dom Kultury 0 10597 Ostatnia wiadomość 16 Kwiecień, 2013, 15:29:27 pm
wysłane przez Młodzieżowy Dom Kultury
Teatr PRO-MOTOR rusza w tournée Dolnym Śląsku Polecane - Strona główna x 0 2368 Ostatnia wiadomość 14 Maj, 2014, 13:15:57 pm
wysłane przez x