Strony: [1] 2   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Nowy program o zdrowym jedzeniu  (Przeczytany 19621 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.



Punkty: +0/-0
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wpisy: 8
Znajomi: brak
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



WWW
« : 23 Kwiecień, 2013, 22:07:49 pm »

Witam, znalazłam taki program o zdrowym jedzeniu, dowiedziałam się tam mnóstwo ciekawostek o codziennym jedzeniu i zdrowiu.

Jest on bezpłatny i prowadzony myślę że w bardzo ładnej formie.

Adres do programu:

http://www.youtube.com/user/monitom81

Co jakiś czas pojawiają się nowe odcinki.

Co o nim sądzicie?
Zgłoś do moderatora   Zapisane

open-youweb.com



Punkty: +347/-227
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 473
Znajomi: brak
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #1 : 23 Kwiecień, 2013, 22:16:43 pm »

Ja osobiście lubię smażony boczuś, grillowana kiełbaskę i pizzę. A to raczej zdrowe nie jest
Z czegoś zdrowszego polecam dorsza zapiekanego w "rękawie" z warzywkami. Mniam.
Zgłoś do moderatora   Zapisane
Przyjaciel forum
*


Punkty: +465/-51
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 2966
Znajomi: 45
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


« Odpowiedź #2 : 23 Kwiecień, 2013, 22:58:42 pm »

Sam zanosiłem się z utworzeniem takiego wątku. Wciąż za mało mówimy o tym co jemy - a przecież jesteśmy tym co jemy. Jeszcze tydzień temu nie wyobrażałem sobie życia bez białka zwierzęcego i podobnych trucizn. Dzisiaj to wspomnienie. Wystarczyło kilka dni. Nie będę na razie opisywał efektów, bo nie ogarniam jeszcze zmian. Po prostu nigdy się tak jeszcze nie czułem Pozdrawiam na razie.
Zgłoś do moderatora   Zapisane


*

Punkty: +214/-137
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 590
Znajomi: 1
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



WWW
« Odpowiedź #3 : 23 Kwiecień, 2013, 23:12:48 pm »

...lubię smażony boczuś, grillowana kiełbaskę i pizzę. A to raczej zdrowe nie jest
Nieprawda!
Ja jem wszystko to co lubię: smażony boczuś z cebulką, golonkę pieczoną albo gotowaną, kiełbasę, jajecznicę z kilku jaj itp. itd.
Czasem robimy sami wędliny, najlepiej mi smakują suszone schab i karkówka Z politowaniem
Piwo! Bardzo zdrowe!
Wódeczka? Nie ma nic lepszego!
Nalewki różnego rodzaju...
Same pyszności!
Dieta?
Bzdury...
Jem wszystko z wyjątkiem szpinaku, wiórków kokosowych, rabarbaru i szarlotki - te rzeczy są rakotwórcze
Rakotwórcze dla mnie, bo gdybym je jadł, nie lubiąc ich to by mi to na zdrowie nie wyszło.
Nadwagi nie mam bo jedzenie i picie z umiarem nie szkodzi, nawet w dużych ilościach
Bardzo lubię rosół z sokiem z cytryny - to taka zmodyfikowana zupa cytrynowa: nie lubię ryżu w zupie (rakotwórczy) i zastąpiłem go makaronem. Nie lubię zup zaprawianych śmietaną (rakotwórcze połączenie ) i wyeliminowałem śmietanę z tej zupy cytrynowej.
Jedynym kryterium, czy jeść więcej czy mniej, jest zdolność zawiązania sznurówek w butach bez sapania i przerw na złapanie oddechu
Wegetarianizm czy też jego bardziej ortodoksyjna forma, weganizm to, według mnie, chore i wbrew naturze.
Ostatnio zacząłem robić kim chi - "schodzi" w domu jak przysłowiowe gorące bułeczki.
Kim chi to taka "kiszona kapusta" w koreańskiej wersji.
Można powiedzieć, że to bomba witaminowa. W skład tej kiszonki wchodzą warzywa: kapusta pekińska, biała rzodkiew, czosnek, cebula, szczypiorek + imbir, papryka ostra, trochę sosu rybnego i octu ryżowego. Dodatkowo dodaję marchewkę, kalarepę, czerwonego buraczka i... co się jeszcze nawinie.
Przygotowuje się bardzo szybko, po 10 dniach można już jeść ale jemy praktycznie już na drugi dzień
Sok z kiszenia jest pyszny, można go dodawać do niektórych zup jak np. krupnik czy kapuśniak.
W moim przekonaniu, kim chi, jeśli chodzi o walory smakowe, różnorodność i zasób witamin i mikroelementów i innych takich tam składników to naszą tradycyjną kapustę kiszoną kładzie na łopatki już w pierwszym starciu.
Polecam.

Pozdrawiam

tsetse
Zgłoś do moderatora   Zapisane

Aequitas et Veritas
Przyjaciel forum
*


Punkty: +465/-51
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 2966
Znajomi: 45
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


« Odpowiedź #4 : 23 Kwiecień, 2013, 23:33:41 pm »

To proste kolego tsetse. Z Twojego jadłospisu wynika, że nie wyrugowałeś z diety najważniejszych dla organizmu ludzkiego "substancji", co pozwala zachować równowagę ( ten przypadek określę jako, że w zdrowiu i szczęściu udało się Ci zachować się). Póki co, bo licho nie śpi - patrz gmina Lubań i apetyt herbicydowo-pestycydowego potentata A zdrowe to nie jest, sam wiesz przecie. Problem pojawia się, kiedy konsument, skazany na żarcie z marketów (czyli nagi i pozbawiony tej równowagi, o której piszę, a która zrządzeniem chyba losu przypadła Tobie w udziale ) zachoruje. Czas wtedy na radykale działanie ... bez jeńców rzecz jasna. No. To prawie jak akcja "odnowa" w gminie Lubań   Że nie użyję słowa egzekucja. Bo przychodzi czasem czas na radykale działanie...
« Ostatnia zmiana: 23 Kwiecień, 2013, 23:35:51 pm wysłane przez Piotrek » Zgłoś do moderatora   Zapisane



Punkty: +347/-227
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 473
Znajomi: brak
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #5 : 24 Kwiecień, 2013, 00:24:05 am »

Piotrze. Przez ten swój chwilowy mam nadzieję wegetarianizm spać nie możesz .  Stąd te twoje wpisy wieczorową porą
Zgłoś do moderatora   Zapisane


*

Punkty: +214/-137
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 590
Znajomi: 1
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



WWW
« Odpowiedź #6 : 24 Kwiecień, 2013, 09:03:24 am »

Problem pojawia się, kiedy konsument... zachoruje. Czas wtedy na radykale działanie...

Mam nadciśnienie, od dawna biorę leki aby utrzymać to ciśnienie w normalnych granicach.
Skądinąd wiadomo, że sól podnosi ciśnienie.
Próbował ktoś zjeść np. jajecznicę nie posoloną?
Ja nie pamiętam kiedy i czy w ogóle jadłem jajecznicę posoloną, która jest dla mnie po prostu niejadalna.
Jestem przekonany, że organizm potrafi sam sobie dietę tak ułożyć aby sobie nie szkodzić.
Niestety, im bardziej poddajemy się "dobrodziejstwom" rozwoju cywilizacyjnego, tym bardziej te samozachowawcze zdolności organizmu zanikają.
W dodatku coraz trudniej jest kupić zdrową żywność, jest wypierana przez tanią "karmę" faszerowaną wypełniaczami i innymi "trocinami" - wszystko w pogoni za zyskiem.
Nie każdy ma możliwość "wyhodowania" sobie własnego jedzenia a sytuacja ekonomiczna powoduje, że nie mamy wyboru, kupujemy najtańsze badziewie aby przeżyć.
A prawdziwy kryzys dopiero przed nami.
W domu, co roku robimy różne przetwory, wykorzystując owoce z sadu i plony z warzywniaka ale do samowystarczalności daleko...
Wątek zapowiada się ciekawie, liczę na aktywność zwolenników nie poddawania się dobrodziejstwom cywilizacji.

Pozdrawiam

tsetse
Zgłoś do moderatora   Zapisane

Aequitas et Veritas
Aktywny użytkownik
*

Punkty: +475/-99
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wpisy: 2611
Znajomi: 7
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


http://trickymind.pl/wp-content/uploads/2013/12/wo


« Odpowiedź #7 : 24 Kwiecień, 2013, 15:05:58 pm »

Tsetse jesteś konkretny i bardzo inteligentny, lubię czytać Twoje posty.  
A teraz trochę o żywieniu. Muszę się zdrowo odżywiać ze względu na mój nieco nadwątlony żołądek. Od najmłodszych lat był delikatny a z wiekiem stał się jeszcze bardziej upierdliwy. Tak, że muszę bardzo uważać na to co jem.
Wiadomo, że sól  zwłaszcza w nadmiarze szkodzi, nawet tym, którzy nie mają problemu z nadciśnieniem. Poza tym potrawy smażone. Wiem są bardzo smaczne ale zawierają mnóstwo kwasów tłuszczowych nasyconych. Owe tłuszcze powodują wzrost szkodliwego cholesterolu LDL jednocześnie obniżają dobry cholesterol HDL. Kwasy nasycone występują również w mięsie czy produktach mlecznych ale nie tak obficie jak w produktach smażonych.
Korzystny wpływ na nasze zdrowie mają kwasy nienasycone występujące w tłuszczach roślinnych, czyli że surowy tłuszcz roślinny jest naszym przyjacielem ale niestety użyty do smażenia staje się naszym wrogiem.
Warto jak najczęściej jeść surówki różnego rodzaju z dodatkiem tłuszczu roślinnego. Oczywiście zdaję sobie sprawę, że nie wszyscy z nas są entuzjastami "chwastów" ale warzywa i owoce naprawdę są skarbnicą witamin i minerałów niezbędnych dla prawidłowego funkcjonowania organizmu człowieka. Soczyste, słodziutkie owoce warto wcinać zamiast słodyczy różnego rodzaju, są równie słodkie co cukierki i ciastka a dodatkowo bardzo zdrowe. Poza owocami warto od czasu do czasu sięgać po bakalie takie jak rodzynki, daktyle, orzechy, pestki z dyni,
Do wspomnianych już surówek warto serwować ojej lniany. Niedawno go odkryłam. Jest naprawdę bardzo zdrowy. Powinien być tłoczony na zimno. Obniża cholesterol, odtłuszcza wątrobę, reguluje proporcję hormonów w organizmie ( korzystny np przy trądziku czy menopauzie), wpływa również korzystnie na układ nerwowy i krwionośny . Oprócz kwasów nienasyconych olej lniany zawiera sporo  Omega- 3 i Omega-6.
Poza tym warto zażywać zioła o nazwie ostropest, oczyszczają organizm z toksyn, bardzo korzystnie wpływają na pracę nerek i wątroby.
Jeżeli chodzi o słodzenie, to nie lubię pić niesłodkiej kawy czy herbaty. Do niedawna słodziłam cukrem ale od pewnego czasu przerzuciłam się na miód i powiem, że jest fajnie. Po pierwsze odkąd zaczęłam słodzić miodem prawie całkiem przestałam jeść słodycze, bo po prostu nie mam na nie ochoty a po drugie nagłe spadki cukru które przytrafiały mi się od czasu do czasu ustąpiły.
Kupne wędliny są zazwyczaj niesmaczne i niezbyt zdrowe ze względu na różne wypełniacze i konserwanty. Dlatego lepiej kupić czasem kawałek mięsa i upiec sobie w piekarniku.
I jeszcze jedno soki w kartonach wcale nie są zdrowe, często zawierają konserwanty i są docukrzane. Jakiś czas temu kupiłam sokowirówkę i robię soczek sama np. jabłko- marchew lub jabłko-marchew-pomarańcz, można dodawać odrobinę selera, kapusty itp. wszystko zależy od naszego apetytu i pomysłowości oraz domowych zapasów owocowo-warzywnych.

Pozdrawiam i Smacznego.  
 
Zgłoś do moderatora   Zapisane

Jolanta Dobrzyńska - podobno baba z jajem 

(...) czasem pomimo pozorów religijności czyjś stan umysłu może być bardzo negatywny. Prawdziwa duchowość powinna owocować łagodnym usposobieniem, poczuciem szczęścia i spokoju. - Dalajlama XIV
Aktywny użytkownik
*

Punkty: +475/-99
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wpisy: 2611
Znajomi: 7
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


http://trickymind.pl/wp-content/uploads/2013/12/wo


« Odpowiedź #8 : 26 Kwiecień, 2013, 17:02:56 pm »

WODA ŹRÓDŁEM ŻYCIA 

baby&me / the new evian film
Zgłoś do moderatora   Zapisane

Jolanta Dobrzyńska - podobno baba z jajem 

(...) czasem pomimo pozorów religijności czyjś stan umysłu może być bardzo negatywny. Prawdziwa duchowość powinna owocować łagodnym usposobieniem, poczuciem szczęścia i spokoju. - Dalajlama XIV


*

Punkty: +214/-137
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 590
Znajomi: 1
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



WWW
« Odpowiedź #9 : 27 Kwiecień, 2013, 00:31:38 am »

Tsetse jesteś konkretny i bardzo inteligentny, lubię czytać Twoje posty.  


Tak, tak...
Zarumieniłem się jak befsztyk na grillu
A zrobię Wam "smakołyka"!

Na początek chlebek:

Chlebki.JPG


Pieczemy sobie chlebki ale to nie jest ekonomiczne
Ekonomikę własnego wypieku nadwyręża szybkość konsumpcji.
Chlebki własnego wypieku znikają szybciej niż norma przewiduje.

Pozdrawiam

tsetse

Chlebki.JPG

* Chlebki.JPG (31.15 KB, 448x334 - powiększony/pobrany 593 razy.)
Zgłoś do moderatora   Zapisane

Aequitas et Veritas
Przyjaciel forum
*


Punkty: +465/-51
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 2966
Znajomi: 45
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


« Odpowiedź #10 : 27 Kwiecień, 2013, 01:07:03 am »

Ten z prawej jest zdrowszy?
Zgłoś do moderatora   Zapisane


*

Punkty: +463/-184
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 439
Znajomi: 1
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #11 : 27 Kwiecień, 2013, 16:52:46 pm »

Na pewno na taki wygląda. Musi smakować bajecznie.
Zgłoś do moderatora   Zapisane
Przyjaciel forum
*


Punkty: +465/-51
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 2966
Znajomi: 45
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


« Odpowiedź #12 : 28 Kwiecień, 2013, 22:07:04 pm »

Zastanawialiście się kiedyś nad składem chemicznym naszej wody? Ostatnie szczegółowe badania, które widziałem były bodajże z 2006 roku. Może dysponujecie aktualnością?
Zgłoś do moderatora   Zapisane



Punkty: +347/-227
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 473
Znajomi: brak
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #13 : 28 Kwiecień, 2013, 22:24:01 pm »

Piotr. Niezmiennie od 2006 r i od tysiącleci H2O jak sądzę
Zgłoś do moderatora   Zapisane
Aktywny użytkownik
*

Punkty: +475/-99
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wpisy: 2611
Znajomi: 7
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


http://trickymind.pl/wp-content/uploads/2013/12/wo


« Odpowiedź #14 : 28 Kwiecień, 2013, 22:36:43 pm »

Wiem jedno, w Lubaniu woda jest pyszna, źródlana a w Jeleniej, zwłaszcza na Zabobrzu, woda jest okropna, chlorowana, przypomina w smaku rozcieńczony domestos. 
Zgłoś do moderatora   Zapisane

Jolanta Dobrzyńska - podobno baba z jajem 

(...) czasem pomimo pozorów religijności czyjś stan umysłu może być bardzo negatywny. Prawdziwa duchowość powinna owocować łagodnym usposobieniem, poczuciem szczęścia i spokoju. - Dalajlama XIV
Strony: [1] 2   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Pokrewne Tematy
Temat Zaczęty przez Odpowiedzi Wyświetleń Ostatnia wiadomość
Program Lawa - 28, 29 czerwiec 2008r. Kalendarz wydarzeń « 1 2 » Iza 15 17512 Ostatnia wiadomość 01 Lipiec, 2008, 11:34:46 am
wysłane przez simon75
Nowy obiekt / Nowy basen powstanie w Bolesławcu Bieżące wiadomości Black 0 5097 Ostatnia wiadomość 25 Marzec, 2010, 22:42:55 pm
wysłane przez Black
HP: Program wymiany baterii do notebooka HP Serwis komputerowy Black 0 3103 Ostatnia wiadomość 25 Maj, 2010, 21:11:32 pm
wysłane przez Black
Program pomocy Romom w Lubaniu Bieżące wiadomości Leo 0 3141 Ostatnia wiadomość 22 Lipiec, 2010, 10:19:54 am
wysłane przez Leo
Nowy program przeciwdziałania przemocy w rodzinie Polecane - Strona główna red. 0 3092 Ostatnia wiadomość 25 Listopad, 2011, 11:08:18 am
wysłane przez red.
Nowy Komendant Straży Miejskiej Hydepark andriu84 14 14786 Ostatnia wiadomość 04 Styczeń, 2013, 11:15:25 am
wysłane przez misericordia
Nowy rok - nowe wyzwania. Powiat lubański w 2013 roku. Polecane - Strona główna red. 10 13303 Ostatnia wiadomość 25 Marzec, 2013, 09:45:50 am
wysłane przez widelec
Nowy Sekretarz w Urzędzie Miasta Hydepark « 1 2 ... 10 11 » tolerancja 151 107053 Ostatnia wiadomość 25 Czerwiec, 2013, 23:37:56 pm
wysłane przez Jola
Program obchodów świąt majowych Polecane - Strona główna x 12 12355 Ostatnia wiadomość 06 Maj, 2014, 14:30:02 pm
wysłane przez Lider
KWW NOWY LUBAŃ Hydepark « 1 2 ... 7 8 » oaza 105 75366 Ostatnia wiadomość 14 Listopad, 2014, 23:40:43 pm
wysłane przez x