Strony: [1] 2   Do dołu
  Drukuj  
Ten temat nie był jeszcze oceniany!
Oceń ten temat! Ocena:
Autor Wątek: "Ustawa śmieciowa" - najczęściej zadawane pytania  (Przeczytany 63733 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Przyjaciel forum
*


Punkty: +465/-51
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 2966
Znajomi: 45
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


« : 15 Kwiecień, 2013, 13:21:51 pm »

<a href="http://www.youtube.com/v/1z_4sMv5bjE?version=3&amp;amp;hl=pl_PL" target="_blank">http://www.youtube.com/v/1z_4sMv5bjE?version=3&amp;amp;hl=pl_PL</a>
Zgłoś do moderatora   Zapisane
Przyjaciel forum
*

Punkty: +174/-715
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 1232
Znajomi: brak
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


Pragmatyk


« Odpowiedź #1 : 26 Sierpień, 2013, 11:23:30 am »


                      ktoś kiedyś napisał że oczekuje krytyki ale konstruktywnej...   
                      już wiem że drożej nie znaczy lepiej...
                               śmieciara osiedle z którego Pan Turkiewicz zaczął swoją
                      polityczna karierę szerokim kołem omija od ponad tygodnia
                             dostarczając walorów zapachowych....

IMG_4856.JPG


IMG_4854.JPG


IMG_4855.JPG


                               

IMG_4854.JPG

* IMG_4854.JPG (166.83 KB, 640x480 - powiększony/pobrany 2354 razy.)
IMG_4855.JPG

* IMG_4855.JPG (122.7 KB, 640x480 - powiększony/pobrany 2333 razy.)
IMG_4856.JPG

* IMG_4856.JPG (132.3 KB, 640x480 - powiększony/pobrany 2303 razy.)
IMG_4857.JPG

* IMG_4857.JPG (146.07 KB, 640x480 - powiększony/pobrany 1422 razy.)
IMG_4858.JPG

* IMG_4858.JPG (116.58 KB, 640x480 - powiększony/pobrany 1415 razy.)
IMG_4859.JPG

* IMG_4859.JPG (153.8 KB, 640x480 - powiększony/pobrany 1385 razy.)
IMG_4860.JPG

* IMG_4860.JPG (131.04 KB, 640x480 - powiększony/pobrany 1377 razy.)
IMG_4861.JPG

* IMG_4861.JPG (152.32 KB, 640x480 - powiększony/pobrany 1368 razy.)
« Ostatnia zmiana: 26 Sierpień, 2013, 11:30:07 am wysłane przez Tony » Zgłoś do moderatora   Zapisane

Jeśli walczymy możemy przegrać
jeśli nie walczymy jesteśmy przegrani


*

Punkty: +463/-184
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 439
Znajomi: 1
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #2 : 26 Sierpień, 2013, 11:24:54 am »

Każdy sygnał jest cenny. Dziękuję. Niezwłocznie zgłoszę problem stosownym "siłą" Urzędu Miasta.
« Ostatnia zmiana: 26 Sierpień, 2013, 11:27:11 am wysłane przez Arkadiusz Słowiński » Zgłoś do moderatora   Zapisane
Przyjaciel forum
*

Punkty: +174/-715
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 1232
Znajomi: brak
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


Pragmatyk


« Odpowiedź #3 : 15 Listopad, 2013, 15:08:48 pm »

Zgadza się, że tamtędy przejeżdża firma ZGiUK. Tylko, że to droga wojewódzka i stamtąd musi pójść zlecenie, bo sprzątanie nie jest działalnością charytatywną i czy ZGiUK czy miasto nie może wyręczać nikogo ze swoich obowiązków. Ja bynajmniej ze swoich podatków nie chciałbym płacić za kogoś innego. Każdy właściciel odpowiada za czystość na swojej nieruchomości. Wyżej wspomniałem, że za czystość na drodze odpowiada dany zarządca drogi. Zgłosiłem właśnie to zdarzenie do Straży Miejskiej, aby pilnie wyegzekwowała obowiązki od właściwego zarządcy drogi.

A co do ogarnięcia czystości wokół kubłów. Obowiązek sprzątania terenu wokół nich ciąży na ich użytkownikach, chyba że odpady wypadną podczas załadunku, wówczas mają posprzątać pracownicy firmy wywozowej, także jeśli pojemniki przepełniły się wskutek opóźnienia odbioru. Na prywatnych posesjach jednorodzinnych sprzątają więc właściciele i uważają to za normalne i nie czekają na ZGiUK, we wspólnotach czy spółdzielniach mieszkaniowych również sprzątają albo sami mieszkańcy (tak jak klatki schodowe czy podwórko) albo mogą tę usługę zlecić na zewnątrz. W żadnej opłacie lokalnej czy podatku mieszkańcy Lubania nie płacą za sprzątanie terenu wokół pojemników, to ich/mój/nasz obowiązek (art. 5 ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach). Jeśli mieszkańcy danego bloku nasmiecili wokół pojemników to i powinni więc sami posprzątać i nie czekać, aż ich ktoś wyręczy.
Ale to już wątek odbiegający od czipowania zwierząt.



                      wnioskując z Pańskich słów że o porządek wokół kubłów
                 powinni dbać korzystający z nich
                              czyli np. wspólnota
                                jeśli takowy nie jest zachowany czy wezwana Straż Miejska
                            obarczy mandatem wspólnotę ?
          bo np. ponad roku temu dzwoniłem do Straży Miejskiej z prośbą
                   o interwencję wskazując nawet właściciela owych opon
                          jednakże nic się nie wydarzyło
                            obchodzę pierwszą rocznicę szybkości reagowania sił miejskich
                          którą tą szybkość choćby obrazują zwłoki zwierzaka na ul.Kościuszki Smutny...

« Ostatnia zmiana: 15 Listopad, 2013, 15:12:10 pm wysłane przez Tony » Zgłoś do moderatora   Zapisane

Jeśli walczymy możemy przegrać
jeśli nie walczymy jesteśmy przegrani
Aktywny użytkownik
*

Punkty: +475/-99
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wpisy: 2611
Znajomi: 7
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


http://trickymind.pl/wp-content/uploads/2013/12/wo


« Odpowiedź #4 : 15 Listopad, 2013, 21:53:21 pm »

Zazwyczaj wspólnoty zatrudniają panie sprzątające, które dbają o czystość klatek schodowych a na zewnątrz, oczyszczają podwórko za śmieci, liści itp. Owe panie muszą też dbać o czystość w przy kubłach oraz w ich pobliżu, no i plewienie zachwaszczanych żywopłotów. Zimą dochodzi oczywiście odśnieżanie.
Straż Miejska zazwyczaj obciąża mandatem wspólnotę. Wspólnota stara się to scedować na firmę sprzątającą a firma sprzątająca z pensji potrąca pracownikowi, któremu przyporządkowana jest dana klatka i podwórko. Skąd to wiem, ano znam panie, które pracują w takiej firmie.
Nie wiem tylko jak sprawa wygląda z oponami, bo to raczej nie śmieci i wówczas w razie mandatu wspólnota prawdopodobnie obciąży jednego z lokatorów czyli inaczej mówiąc właściciela tychże opon.   
Czasem szukamy winnych, sami przy tym nie dbając o wspólne dobro jakim jest zachowanie czystości wokół posesji. To tak jak niektóre gospodynie czyścioszki w blokach lub kamienicach, które sprzątając pod własnym drzwiami strzepują kurz z wycieraczki pod drzwi sąsiada.
Zgłoś do moderatora   Zapisane

Jolanta Dobrzyńska - podobno baba z jajem 

(...) czasem pomimo pozorów religijności czyjś stan umysłu może być bardzo negatywny. Prawdziwa duchowość powinna owocować łagodnym usposobieniem, poczuciem szczęścia i spokoju. - Dalajlama XIV
Aktywny użytkownik
*

Punkty: +70/-500
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wpisy: 302
Znajomi: brak
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #5 : 16 Listopad, 2013, 11:48:45 am »

no to jesli jesteśmy już pryz temacie smieci..

podpisaliśmy umowy , mielismy się okreslić czy będziemy segregować czy nie

Mieszkańcy mieli otrzymać odpowiednie worki , miało być "po europejsku " a wyszło jak zawsze..

kto przy ulicy Żymierskiego, Wojska Polskiego , Osiedlu Piastów tak smieci segreguje??/

nie trzeba być niezwykle dociekliwym, aby zobaczyc  poza śmietnikiem papiery, butelki i td..

więc po co te papiery, deklaracje??

czyżby kolejny absurd???

Zgłoś do moderatora   Zapisane
Aktywny użytkownik
*

Punkty: +91/-14
Offline Offline

Wpisy: 577
Znajomi: brak
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #6 : 16 Listopad, 2013, 12:19:27 pm »

Małpujemy rozwiązanie od UE, bez względu na to, czy one nam służą czy nie.
Później wychodzi jak zwykle.
Ktoś na tym portalu kiedyś napisał (cytuję z głowy): "to nie my to Unia od nas wymaga".

Czy my w ogóle mamy jeszcze coś do powiedzenia?
Przecież to nie sama Unia z nami podpisuje umowy tylko ktoś z naszej strony je również podpisuje.

Czy od segregowani śmieci coś nam przybędzie? Czy będziemy szczęśliwsi, bogatsi, bardziej uśmiechnięci.
Jeśli chodzi o pieniądze to będzie odwrotnie.
Jeśli chodzi o szczęście - to może niektórym segregacja da jego namiastkę - ktoś poczuje się spełniony. W końcu "ratuje" Matkę Naturę.

Z segregacją (jeśli to już konieczne) świetnie poradziliby sobie na wysypisku (w dodatku kilka osób miałoby zatrudnienie). Ale tu znów - Unia chce aby był współudział społeczeństwa i aby ono jeszcze się tym zachwycało. Jak dzisiaj pisałem na innym wątku: łupią nas i mamy im za to dziękować. Niosą nam ciemnym kaganek oświaty. Inna rzecz, że nas to kosztuje fortunę. Nic za darmo

Polska stoi prze poważnymi wyzwaniami, a nie przed tym czy śmieci będą segregowane w domu, w biurze, czy w operze.

A poza tym komu przeszkadza, ze zmielona plastykowa butelką zasypana w szczelnym wysypisku gruba warstwą ziemi będzie się rozkładał 800 lat. Ktoś zamierza tam w tym czasie zaglądać?
« Ostatnia zmiana: 16 Listopad, 2013, 12:24:07 pm wysłane przez Lider » Zgłoś do moderatora   Zapisane
Aktywny użytkownik
*

Punkty: +70/-500
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wpisy: 302
Znajomi: brak
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #7 : 16 Listopad, 2013, 12:29:55 pm »



A poza tym komu przeszkadza, ze zmielona plastykowa butelką zasypana w szczelnym wysypisku gruba warstwą ziemi będzie się rozkładał 800 lat. Ktoś zamierza tam w tym czasie zaglądać.

niestety , ale większość z nas wie że te plastiki butelki, worki i td panoszą sie nie koniecznie na wysypisku..
wystarczy wejść do lasu i zobaczyć jak sprawa sie ma
ludzie nie szanuja przyrody , sa niedbali i w poważaniu mają to co będzie za kilka czy kilkanascie lat.. zyja tu i teraz

ja jestem za segregacja, sama segreguję, robię to jedynie dla własnej satysfakcji bo większośc ma to gdzieś..
dlaczego kiedyś opłacała sie segregacja, wtedy decydującego głosu nie miała unia.. wtedy dzieciak przynosil do szkoły makulaturę i wpłacał kase na SKO teraz kompletnie nic się nie opłaca. teraz
uważam ze to jest wina gospodarza, jesli podejmuje się takiego projektu, jesli mobilizuje ludzi, jesli WYDAJE BEZ SENSU  kasę na papier, znaczki  to pytam co on jeszcze robi na stołku??
nie widzicie tego?
dlaczego nie mówi sie o złej gospodarności , każdy poklepuje się po lecach i dalej brniemy w marazm jeszcze większy..
Zgłoś do moderatora   Zapisane
Aktywny użytkownik
*

Punkty: +91/-14
Offline Offline

Wpisy: 577
Znajomi: brak
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #8 : 16 Listopad, 2013, 13:02:09 pm »

Acha
To w tą stronę zmierzamy
jak się nie dało przylać gospodarzowi za dzieci, to teraz przywalimy za śmieci.

Myślałem, że zainteresowałaś się tematem ze względu na ekologię ale, choć coś niecoś wyrażasz się o niej to główne motto, jakie się wyłania z wypowiedzi to walimy w gospodarza dla samego walenia, a w takim razie mi się w to bawić nie chce. Baw się zdrowo.

To nie miałoby sensu. Jutro co by się nam nie podobało? Kolejka przed myjnią samochodową? I łup w gospodarza.

Wydaje mi się, że masz jakąś osobistą awersję na gospodarza zatem sprawy rozwiązuj we własnym sosie.

A co do segregacji nie mam nic przeciwko temu, jeśli ktoś nie jest do tego zmuszany. bo najpierw rząd przywala nam ustawę z której wynikają wyższe stawki za śmieci a później wspaniałomyślnie pozwala dać mały rabat dla tych co segregują.

Makulatura za dawnych czasów opłacalna? Właśnie kiedyś jeszcze bardziej nie opłacało się zbierać odadów wtórnych. To był wymysł jakiegoś sekretarza, że w ten sposób uratuje gospodarkę socjalistyczną. Jak się z ta gospodarka skończyło to już wiemy

Obecnie też są pompowane w przetwarzanie ogromne pieniądze, z pieniędzy podatników. To, że one się nie zwracają (trafiają tylko do koncernów produkujacych technologie) juz widac po trwającym od kilku lat kryzysie na Zachodzie. Drenaży długotrwałych państwowej kasy nie wytrzyma żaden ustrój: ani socjalizm, ani kapitalizm.
« Ostatnia zmiana: 16 Listopad, 2013, 13:17:23 pm wysłane przez Lider » Zgłoś do moderatora   Zapisane
Aktywny użytkownik
*

Punkty: +70/-500
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wpisy: 302
Znajomi: brak
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #9 : 16 Listopad, 2013, 13:27:30 pm »

Acha
To w tą stronę zmierzamy
jak się nie dało przylać gospodarzowi za dzieci, to teraz przywalimy za śmieci.

Myślałem, że zainteresowałaś się tematem ze względu na ekologię ale, choć coś niecoś wyrażasz się o niej to główne motto, jakie się wyłania z wypowiedzi to walimy w gospodarza dla samego walenia, a w takim razie mi się w to bawić nie chce. Baw się zdrowo.

To nie miałoby sensu. Jutro co by się nam nie podobało? Kolejka przed myjnią samochodową? I łup w gospodarza.

Wydaje mi się, że masz jakąś osobistą awersję na gospodarza zatem sprawy rozwiązuj we własnym sosie.



poklepuj dalej , płacą ci za to??

to według ciebie nie jest problem?

mamy postanowienie odgórnie narzucone i jak je realizowac?
 gadać żeby gadać?? podpisywac żeby podpisywać???

no sory ale to nie moja bajka..

nie mam awersji ani nie zbiera mnie na wymioty  jedynie widze pewne nieprawidłowości i dlatego o nich pisze

nikogo nie obrażam, wyrażam swoje zdanie a że jestem outsiderem ? cóż jakos to przeżyję

tutaj nie tylko chodzi o ustawę śmieciową ..

tutaj jets o wiele więcej nieprawidłowości

o wiele więcej do zrobienia niż nadawanie imion strumyczkowi niż kolejne bezsensy..

tutaj , czyli w NASZYM mieście

to my idziemy do urn i wybieramy naszych przedstawicieli

to oni powinni chociaż próbować działac w naszym imieniu

dziwne???

nastepnym razem zrobię foto kolejnego lubańskiego bezsensu zwiazanego  w pewnym stopniu z ta ustawą...
« Ostatnia zmiana: 16 Listopad, 2013, 13:29:52 pm wysłane przez MMM » Zgłoś do moderatora   Zapisane
Aktywny użytkownik
*

Punkty: +475/-99
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wpisy: 2611
Znajomi: 7
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


http://trickymind.pl/wp-content/uploads/2013/12/wo


« Odpowiedź #10 : 16 Listopad, 2013, 13:42:16 pm »

www.youtube.com/watch?v=JflK2b9aF7s
Zgłoś do moderatora   Zapisane

Jolanta Dobrzyńska - podobno baba z jajem 

(...) czasem pomimo pozorów religijności czyjś stan umysłu może być bardzo negatywny. Prawdziwa duchowość powinna owocować łagodnym usposobieniem, poczuciem szczęścia i spokoju. - Dalajlama XIV
Aktywny użytkownik
*

Punkty: +70/-500
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wpisy: 302
Znajomi: brak
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #11 : 16 Listopad, 2013, 13:59:51 pm »

no tak JOLU SPOŁECZNICZKO hehhehe brawo
Zgłoś do moderatora   Zapisane
Aktywny użytkownik
*

Punkty: +475/-99
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wpisy: 2611
Znajomi: 7
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


http://trickymind.pl/wp-content/uploads/2013/12/wo


« Odpowiedź #12 : 16 Listopad, 2013, 14:08:09 pm »

 Rozmowa z osobą o takim nastawieniu jest tak samo możliwa jak zapłacenie kartą w Biedronce, choć  już podobno można płacić telefonem. 
Zgłoś do moderatora   Zapisane

Jolanta Dobrzyńska - podobno baba z jajem 

(...) czasem pomimo pozorów religijności czyjś stan umysłu może być bardzo negatywny. Prawdziwa duchowość powinna owocować łagodnym usposobieniem, poczuciem szczęścia i spokoju. - Dalajlama XIV
Aktywny użytkownik
*

Punkty: +70/-500
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wpisy: 302
Znajomi: brak
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #13 : 16 Listopad, 2013, 14:24:16 pm »

heheh domniemam że piszesz o sobie
a to jest własnie przykład na to jak chcemy interpretować przeczytaną wiadomość 
Zgłoś do moderatora   Zapisane
Aktywny użytkownik
*

Punkty: +475/-99
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wpisy: 2611
Znajomi: 7
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


http://trickymind.pl/wp-content/uploads/2013/12/wo


« Odpowiedź #14 : 16 Listopad, 2013, 14:29:43 pm »

Dobra, spoko, masz rację, jestem niekontaktowa, głupia. Gówno wiem i dlatego nie powinnam zabierać głosu. Czy to jest satysfakcjonująca odpowiedź? I to koniec dyskusji z mojej strony, bo niem zamiaru się awanturować. 
Pozdrawiam i miłego weekendu życzę.
Zgłoś do moderatora   Zapisane

Jolanta Dobrzyńska - podobno baba z jajem 

(...) czasem pomimo pozorów religijności czyjś stan umysłu może być bardzo negatywny. Prawdziwa duchowość powinna owocować łagodnym usposobieniem, poczuciem szczęścia i spokoju. - Dalajlama XIV
Strony: [1] 2   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Pokrewne Tematy
Temat Zaczęty przez Odpowiedzi Wyświetleń Ostatnia wiadomość
I Ogólnopolski Konkurs Fotograficzny "Góry- kolory i przestrzeń" Kultura i sztuka MooseDlb 1 8641 Ostatnia wiadomość 24 Czerwiec, 2008, 16:43:44 pm
wysłane przez ZUZA
"O czym szepczą bazaltowe skały"- rozstrzygnięcie konkursu. Kultura i sztuka ZUZA 7 13098 Ostatnia wiadomość 19 Czerwiec, 2009, 23:13:19 pm
wysłane przez ZUZA
[Niepolecamy] - "warsztat" skuterków itp przy targu! Polecam - Niepolecam Shakin 4 10069 Ostatnia wiadomość 16 Wrzesień, 2009, 22:49:59 pm
wysłane przez Shakin
Zastąpmy godzinę "W" godziną "M". Tylko czy wystarczy nam odwagi? Bieżące wiadomości « 1 2 3 » x 33 47596 Ostatnia wiadomość 18 Sierpień, 2011, 23:26:25 pm
wysłane przez x
Promujemy TEATR! w listopadzie: "Blondynki wola mężczyzn" oraz "Goło i Wesoło" Bieżące wiadomości « 1 2 ... 6 7 » Paweł Sokołowski 90 90679 Ostatnia wiadomość 23 Listopad, 2011, 10:06:22 am
wysłane przez borisem
"Kraina marzeń" i "Haiku porannych stokrotek" w "Tęczowej" Kultura i sztuka ZUZA 1 8808 Ostatnia wiadomość 06 Listopad, 2011, 17:26:34 pm
wysłane przez Ewa Gutek
ARCH. - Programy "START", "RÓWNE SZANSE", "AKTYWNI 50 PLUS" - komunikat PUP Lubań Powiatowy Urząd Pracy w Lubaniu 0 5957 Ostatnia wiadomość 20 Wrzesień, 2012, 12:23:41 pm
wysłane przez Powiatowy Urząd Pracy w Lubaniu
"Intrygujące plany Ebhardta"-w "Siódmym niebie" Hydepark ZUZA 1 9858 Ostatnia wiadomość 26 Luty, 2013, 19:24:30 pm
wysłane przez ZUZA
Ustawa śmieciowa a sprawa Lubania. Polityka Tomasz Stroczan 9 33129 Ostatnia wiadomość 05 Sierpień, 2013, 09:42:40 am
wysłane przez Tony