Strony: 1 [2]   Do dołu
  Drukuj  
Ten temat nie był jeszcze oceniany!
Oceń ten temat! Ocena:
Autor Wątek: Aleksandra Natalli–Świat. Zapiski bez obrazu  (Przeczytany 36493 razy)
0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.
Aktywny użytkownik
*

Punkty: +475/-99
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wpisy: 2611
Znajomi: 7
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


http://trickymind.pl/wp-content/uploads/2013/12/wo


« Odpowiedź #15 : 11 Kwiecień, 2013, 13:57:11 pm »

Jeżeli wpis was razi, można, uzasadniając zgłosić do moderacji.


Nigdy nie zgłaszam wpisów do moderacji. Na swoim wątku: moje miasto, mój świat, sama mogę moderować wpisy a jednak tego nie robię. Jeżeli ktoś napisze coś głupiego, chamskiego itp, to kasując to jedynie mu pomagamy, bo wówczas wymazujemy z Forum świadectwo jego głupoty, chamstwa itd. Każda osoba, która natknie się na Forum na taki wpis, z pewnością wyciągnie odpowiednie wnioski.
Żeby nie było, że atakuję Tonyego, mam na myśli ogół Forumowiczów zostawiających tu niestosownie wpisy.

Mogę dodać tylko to, co powtarzam od czasu do czasu. "Szanuj drugiego człowieka i traktuj go tak, jak byś chciał aby on Ciebie traktował." 

Kasia Kowalska - To Co Dobre
Zgłoś do moderatora   Zapisane

Jolanta Dobrzyńska - podobno baba z jajem 

(...) czasem pomimo pozorów religijności czyjś stan umysłu może być bardzo negatywny. Prawdziwa duchowość powinna owocować łagodnym usposobieniem, poczuciem szczęścia i spokoju. - Dalajlama XIV
Przyjaciel forum
*

Punkty: +174/-715
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 1232
Znajomi: brak
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


Pragmatyk


« Odpowiedź #16 : 11 Kwiecień, 2013, 15:47:54 pm »

Majestic - PRZYZWOITA
Zgłoś do moderatora   Zapisane

Jeśli walczymy możemy przegrać
jeśli nie walczymy jesteśmy przegrani
Aktywny użytkownik
*

Punkty: +475/-99
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wpisy: 2611
Znajomi: 7
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


http://trickymind.pl/wp-content/uploads/2013/12/wo


« Odpowiedź #17 : 11 Kwiecień, 2013, 17:38:09 pm »

...bo ja zwyczajnie nudna jestem    ekscentryzm, to nie dla mnie i wszystko co ciekawe po prostu przerasta mnie. 

GrubSon ft. Metrowy - Nuda
Zgłoś do moderatora   Zapisane

Jolanta Dobrzyńska - podobno baba z jajem 

(...) czasem pomimo pozorów religijności czyjś stan umysłu może być bardzo negatywny. Prawdziwa duchowość powinna owocować łagodnym usposobieniem, poczuciem szczęścia i spokoju. - Dalajlama XIV



Punkty: +82/-42
Offline Offline

Wpisy: 281
Znajomi: 1
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


Teresa Zembik Przewodnicząca NSZZ "SOLIDARNOŚĆ"


« Odpowiedź #18 : 11 Kwiecień, 2013, 21:38:34 pm »

Wracając do tematu.

W niedzielę tj. 14 kwietnia 2013 o 9:15 w Platerówce będzie odprawiona Msza Święta w intencji Ofiar Katastrofy pod Smoleńskiem.
Zgłoś do moderatora   Zapisane



Punkty: +82/-42
Offline Offline

Wpisy: 281
Znajomi: 1
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


Teresa Zembik Przewodnicząca NSZZ "SOLIDARNOŚĆ"


« Odpowiedź #19 : 14 Kwiecień, 2013, 22:40:16 pm »

Katyń Pamiętamy – Uczcijmy Pamięć Bohaterów

„Janina Antonina Lewandowska z domu Dowbor-Muśnicka (ur. 22 kwietnia 1908 w Charkowie, zamordowana 22 kwietnia[1] 1940 w Katyniu) – polska śpiewaczka, pilot szybowcowy i samolotowy, oficer Wojska Polskiego, pośmiertnie awansowana do stopnia porucznika.(…)
Była pierwszą kobietą w Europie, która wykonała skok spadochronowy z wysokości 5 km.(…)
3 września 1939 w drodze z Nekli do Wrześni dołączyła do rzutu kołowego Bazy Lotniczej Nr 3, którym dowodził oficer ewidencyjny 3 Pułku Lotniczego kpt. pil. Józef Sidor. Prawdopodobnie 22 września w rejonie Husiatyna dostała się niewoli sowieckiej. Jedna z relacji mówi, że została zestrzelona przez Niemców i w czasie skoku ze spadochronem znalazła się po stronie sowieckiej, gdzie została wzięta do niewoli jako polski podporucznik[6].
Przetrzymywana najpierw w Ostaszkowie, potem w obozie w Kozielsku. W czasie przesłuchań podobnie jak część oficerów zmieniła w zeznaniach swoje dane - podając, że urodziła się w 1914 r. oraz nieprawdziwe imię ojca Marian. Z takimi danymi figuruje na liście wywozowej nr 0401, pod pozycją 53 (akta nr 1469 ujawnione w 1991 r.). Transport wyruszył ok. 20 kwietnia 1940. Zginęła najprawdopodobniej dnia następnego lub w dzień swoich urodzin, jako jedyna kobieta wśród zabitych[7].
(..)”

http://pl.wikipedia.org/wiki/Janina_Lewandowska

Miała tylko 32 lata gdy została zamordowana . Przetrzymywana najpierw w Ostaszkowie, potem w obozie w Kozielsku. Była jedyną wydobytą z mogił kobietą.
Nawet po śmierci nie skończyła się katyńska gehenna Janiny. Choć jej ciało zostało odnalezione już podczas pierwszej ekshumacji przeprowadzonej w 1943 r., to nie zostało godnie złożone do grobu. Niemcy zaskoczeni wydobyciem kobiecych zwłok, a także w obawie przed skutkami ówczesnej propagandy, ukryli ten fakt.

Epitafia Katyńskie - Janina Lewandowska


Zgłoś do moderatora   Zapisane
Przyjaciel forum
*


Punkty: +465/-51
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 2966
Znajomi: 45
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


« Odpowiedź #20 : 15 Kwiecień, 2013, 00:30:42 am »

"Tysiące, i w mundurach oficerskich, robią okropne wrażenie". Jakże nie dziwi mnie, że dzisiaj rządzą ci, którzy rządzą. Na domiar złego są niewątpliwie wybierani przez tych, co z racji pochodzenia nie mają nic wspólnego z Tymi, których artefakty - bo do tego stopnia sprowadza się retoryka smoleńska w narracji swołoczy postkomunistycznej - powiązane szczątkami dają świadectwo całemu światu, że ... i tu zaczyna grać Mazurek Dąbrowskiego. Co będzie dalej? 
Zgłoś do moderatora   Zapisane



Punkty: +82/-42
Offline Offline

Wpisy: 281
Znajomi: 1
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


Teresa Zembik Przewodnicząca NSZZ "SOLIDARNOŚĆ"


« Odpowiedź #21 : 15 Kwiecień, 2013, 22:23:19 pm »

Przez 52 lata miejsce spoczynku 16 000 polskich oficerów i policjantów było strzeżone państwową tajemnicą. W 1991 roku wreszcie wskazano to miejsce. Przez 45 dni trwała ekshumacja szczątków ofiar tego bestialskiego mordu dokonanego przez NKWD.

W katastrofie smoleńskiej, do której doszło 10 kwietnia 2010 roku zginęło 96 osób. Ci wszyscy którzy zginęli lecieli oddać hołd  pomordowanym Polakom w Katyniu 70 lat temu . Jechali oddać szacunek w pokorze.

Jacek Kaczmarski Ballada Katyńska


Przemówienie Lecha Kaczyńskiego w Katyniu 10IV2010r.

Zgłoś do moderatora   Zapisane
Przyjaciel forum
*


Punkty: +465/-51
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 2966
Znajomi: 45
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


« Odpowiedź #22 : 16 Kwiecień, 2013, 17:20:28 pm »

Obłuda i kłamstwo, jakie towarzyszą wyjaśnieniu katastrofy, zmusiły mnie do udzielenia wywiadu – mówi "Gazecie Polskiej Codziennie" dr Dymitr Książek, lekarz który był w Moskwie podczas identyfikacji ciał ofiar tragedii smoleńskiej.

Cytuj
Doktor, któremu nie przedłużono kontraktu w Lotniczym Pogotowiu Ratunkowym uważa, że drastyczne zdjęcia ofiar katastrofy smoleńskiej (m. in. Lecha Kaczyńskiego - przyp. red.) zostały wykonane jeszcze w kostnicy w Smoleńskiej. Lekarz podkreśla jednak, że nie wie, kto mógł je zrobić.

Sprawa rodzi również pytanie, czy na miejscu byli funkcjonariusze BOR.

    (...) te zdjęcia ewidentnie wskazują na to, że jednak kogoś nie było. Kogoś, kto tam powinien być

- mówi dr Książek.

Lekarz nie zgadza się z płk. Ireneuszem Szelągiem, który twierdzi, że śledczy nie zdążyli wziąć udziału w sekcjach zwłok.

    Niemożliwe. Sekcje trwały przez kilka kolejnych dni. Wiem, bo wchodziłem do sal sekcyjnych, widziałem, na własne oczy, że te ciała jeszcze leżały na stołach i były w trakcie sekcji. Poza mną wchodzili tam też nasi lekarze sądowi

- tłumaczy rozmówca „GPC”.

Dymitr Książek odniósł się również do skandalu z zamianą ciała Anny Walentynowicz. Podkreśla, że legendarna opozycjonistka miała po śmierci „niemal doskonale zachowane ciało do identyfikacji". Po przeprowadzonej ekshumacji czaszka Walentynowicz była jednak roztrzaskana.

    Nie przypominam sobie, by mogło dojść do tak drastycznych złamań twarzoczaszki, a nawet jeśli jakieś były, to na pewno nie takie, które deformują twarz. Jeśli faktycznie po ekshumacji okazało się, że jest ona roztrzaskana, to jest to potworne

- puentuje dr Książek.

AM/Gazeta Polska Codziennie

Czy coś jeszcze może bardziej przerażać?
Zgłoś do moderatora   Zapisane



Punkty: +82/-42
Offline Offline

Wpisy: 281
Znajomi: 1
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


Teresa Zembik Przewodnicząca NSZZ "SOLIDARNOŚĆ"


« Odpowiedź #23 : 17 Kwiecień, 2013, 18:49:02 pm »

Piotrek! Te informacje są faktycznie wstrząsające. Zatkało mnie na dłuższy czas.
Zgłoś do moderatora   Zapisane



Punkty: +82/-42
Offline Offline

Wpisy: 281
Znajomi: 1
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


Teresa Zembik Przewodnicząca NSZZ "SOLIDARNOŚĆ"


« Odpowiedź #24 : 19 Kwiecień, 2013, 23:31:47 pm »

We wraku Tu-154M odnaleziono kolejne rzeczy osobiste ofiar

„Duży męski płaszcz, torba podróżna, koszula ze spinkami i kilka par butów – to rzeczy, które znaleziono jesienią ubiegłego roku we wraku prezydenckiego Tu-154M. Jak donosi radio RMF FM, przedmioty te przewieziono do kraju na początku grudnia.
(…)
Rodziny ofiar – jak donosi RMF FM – są oburzone faktem, że te przedmioty odnaleziono dopiero 2,5 roku po katastrofie smoleńskiej. Zadają pytania: jak przeszukiwano wrak zaraz po katastrofie?(…)”

http://wiadomosci.onet.pl/temat/katastrofa-smolenska/we-wraku-tu-154m-odnaleziono-kolejne-rzeczy-osobis,1,5471574,wiadomosc.html

Warto pod tym artykułem przeczytać komentarze.

Czy coś jeszcze może nas zaskoczyć ?.... Czy jeszcze o czymś się dowiemy? …. Myślę, że tak.

http://pressmix.eu/index.php/2012/11/05/przemyslaw-wojciechowski-skrepowane-rece-polskich-sledczych/
Zgłoś do moderatora   Zapisane



Punkty: +82/-42
Offline Offline

Wpisy: 281
Znajomi: 1
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


Teresa Zembik Przewodnicząca NSZZ "SOLIDARNOŚĆ"


« Odpowiedź #25 : 20 Kwiecień, 2013, 00:52:03 am »

3 rocznica katastrofy Smoleńskiej. Wspominamy Aleksandrę Natalli-Świat. Zapiski bez obrazu.

Rocznica katastrofy Smoleńskiej
Zgłoś do moderatora   Zapisane
Strony: 1 [2]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Pokrewne Tematy
Temat Zaczęty przez Odpowiedzi Wyświetleń Ostatnia wiadomość
Moje miasto, mój świat Jolanta Dobrzyńska « 1 2 ... 77 78 » Jola 1167 891963 Ostatnia wiadomość 10 Wrzesień, 2019, 09:26:38 am
wysłane przez Jola
Babski Świat Świat Kobiet « 1 2 ... 34 35 » Ewa Gutek 514 407969 Ostatnia wiadomość 24 Styczeń, 2014, 18:32:44 pm
wysłane przez Prowincjusz
„Deutsch – Wagen – Tour” w Siekierczynie Kalendarz wydarzeń ODK Zaręba 0 4676 Ostatnia wiadomość 14 Kwiecień, 2011, 12:39:03 pm
wysłane przez ODK Zaręba
DROGA OLSZYNA – RADOSTÓW – NAWOJÓW Powiat lubański powiat 0 5411 Ostatnia wiadomość 13 Styczeń, 2012, 11:22:27 am
wysłane przez powiat
Plotki, famy i zwolnienia bez podania przyczyny Polecane - Strona główna red. 9 14121 Ostatnia wiadomość 12 Kwiecień, 2012, 15:40:05 pm
wysłane przez curious
Świat Ogrodu Przyroda i Turystyka « 1 2 ... 14 15 » Marek Kardela 213 209145 Ostatnia wiadomość 29 Maj, 2018, 21:17:43 pm
wysłane przez Marek Kardela
Droga powiatowa Kościelniki – Szyszkowa – Leśna Powiat lubański powiat 0 6255 Ostatnia wiadomość 12 Kwiecień, 2012, 09:33:35 am
wysłane przez powiat
Kupię monety i banknoty- cały świat i Polska Ogłoszenia drobne waluty 0 6202 Ostatnia wiadomość 07 Czerwiec, 2012, 15:23:50 pm
wysłane przez waluty
II tura bez niespodzianek Polecane - Strona główna « 1 2 ... 5 6 » x 83 58922 Ostatnia wiadomość 03 Grudzień, 2014, 21:44:06 pm
wysłane przez Jola
Świat baśni według tsetse. Blogi « 1 2 ... 19 20 » Prowincjusz 293 206557 Ostatnia wiadomość 12 Październik, 2016, 22:46:02 pm
wysłane przez MAGENTA