Strony: [1] 2   Do dołu
  Drukuj  
Ten temat nie był jeszcze oceniany!
Oceń ten temat! Ocena:
Autor Wątek: Aleksandra Natalli–Świat. Zapiski bez obrazu  (Przeczytany 36489 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Przyjaciel forum
*


Punkty: +465/-51
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 2966
Znajomi: 45
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


« : 08 Kwiecień, 2013, 09:48:48 am »

Prawo i Sprawiedliwość i Klub Gazety Polskiej w Lubaniu zapraszają na obchody 3 rocznicy Tragedii Smoleńskiej, które odbędą się w środę 10 kwietnia 2013 o godz. 18:00 w Sali Łużyckiego Centrum Rozwoju, ul. Rynek-Sukiennice 38 w Lubaniu.

Trzecią rocznicę Tragedii Smoleńskiej postanowiliśmy uczcić poprzez wspomnienie Pani Aleksandry Natalli-Świat, która w Lubaniu i okolicach miała rodzinę oraz wielu przyjaciół i znajomych. Dziadek Aleksander Sosnowski był nauczycielem w Leśnej.


Kiedyś napisałem piosenkę, ze słowami „Kocham świat..” opartą na akordach poloneza As- dur Fryderyka Chopina. Jak mało wiedziałem wtedy o świecie. Odkąd otworzono granice przemierzyłem kilkadziesiąt egzotycznych krajów, próbując świat poznać i zrozumieć. To owocowało ponad setką programów i filmów, które realizowałem dla Telewizji Polskiej. Moje oczy widziały więcej niż kamera. Pamięć zapisała biednych na ogół, choć uśmiechniętych przyjaźnie ludzi, bez wyjątków kochających własny, rzadko dobrze urządzony kraj. Wyrażali takie uczucie słowami. Mieli to wyhaftowane nie transparentach, ale w chatach, na ściennych makatkach. W moim kraju, czy mam się wstydzić tego uczucia? Jego serce zarysowało się przed dwoma laty wzdłuż linii Wisły. Piszę teraz z nadzieją, że to stan przejściowy. Będąc z moimi bohaterami na końcu świata, widzę wyraźnie, jak jesteśmy sobie wszyscy bliscy w tej barwnej mozaice, która nie może stać się jednym kolorem. Brunatnym, czerwonym, albo...
O sobie - Wojciech Popkiewicz


Zapraszamy do zapoznania się z postaciami Pani Aleksandry Natalli-Świat oraz Pana dr Wojciecha Popkiewicza, który jest autorem filmu o Aleksandrze Natalli-Świat i powieści "Ćma z czerwonej wyspy".

fot. www.sejm.gov.pl
Zgłoś do moderatora   Zapisane



Punkty: +82/-42
Offline Offline

Wpisy: 281
Znajomi: 1
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


Teresa Zembik Przewodnicząca NSZZ "SOLIDARNOŚĆ"


« Odpowiedź #1 : 08 Kwiecień, 2013, 18:12:52 pm »

Wojciech Popkiewicz jest autorem telewizyjnych filmów, scenariuszy piosenek i prozy. Przez wiele lat tworzył dla 2 programu TVP godzinne filmy poetycko-muzyczne p.t. „Ballada o drodze”, w których bohaterami byli znani Polsce i Europie twórcy. Na antenie telewizji Wrocław prezentował między innymi „Rozmowy z Fredrą” i „Ballady z końca wieku”.
Dla 1 programu TVP zrealizował cykl programów przyrodniczych pod tytułem „W rajskim ogrodzie”. Do tej pory dotarł z kamerą między innymi do takich krajów jak: Indie, Nepal, Sri Lanka, Turcja, Włochy, (Ogrody Watykanu i Castel Gandolfo), Norwegia, Kostaryka, Maroko, Madagaskar, Wietnam, Argentyna, Brazylia, Chile, Ekwador, Peru, Kenia, Tanzania, Armenia.
Dziennikarz i reżyser TVP jest też twórcą piosenek. Jedną z nich z refrenem opartym na polonezie As-dur Fryderyka Chopina, ze słowami „Kocham świat…”. Bogusław Kaczyński uznał za najlepszą polską piosenkę napisaną po wojnie.
Joanna Rawik - Romantyczność (Kocham świat) Opole 1969


Informacje zaczerpnięte z:

http://www.wojciechpopkiewicz.pl/www/
Zgłoś do moderatora   Zapisane



Punkty: +82/-42
Offline Offline

Wpisy: 281
Znajomi: 1
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


Teresa Zembik Przewodnicząca NSZZ "SOLIDARNOŚĆ"


« Odpowiedź #2 : 09 Kwiecień, 2013, 23:40:33 pm »

Wspomnijmy też Prezydenta Lecha Kaczyńskiego.



b001.jpg



„Dobry, ciepły człowiek z dużym poczuciem humoru - tak prezydenta Lecha Kaczyńskiego wspomina Zofia Kruszyńska-Gust, pracownica jego Kancelarii w latach 2006-2010.

Zdaniem urzędniczki, celem prezydentury Lecha Kaczyńskiego było "zrobienie porządku z postkomuną": "Mimo upływu tylu lat i walki z komunizmem, nie do końca ta walka została zakończona, nie odnieśliśmy sukcesu. Postkomuna funkcjonuje w różnych dziedzinach naszego życia". Twierdzi, że po rozwiązaniu WSI Lech Kaczyński miał przekonanie, że jest "osaczany".

Kruszyńska-Gust uważa, że wokół prezydenta "ciągle była zła atmosfera". Tak mówi z kolei o pamiętnej wizycie na Kaukazie: "To była decyzja prezydenta, że musi jechać, żeby Gruzję w jakiś sposób uratować. Mówił, że to walka na śmierć i życie. Ciągle słyszę to zdanie".”
Zaczerpnięte z:
http://wiadomosci.wp.pl/gid,15479415,gpage,5,img,15479901,kat,1342,title,Film-Prezydent,galeria.html

b001.jpg

* b001.jpg (33.25 KB, 566x419 - powiększony/pobrany 2377 razy.)
« Ostatnia zmiana: 09 Kwiecień, 2013, 23:45:00 pm wysłane przez Piotrek » Zgłoś do moderatora   Zapisane
Przyjaciel forum
*

Punkty: +174/-715
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 1232
Znajomi: brak
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


Pragmatyk


« Odpowiedź #3 : 10 Kwiecień, 2013, 15:12:56 pm »


                                              Wypijmy za błędy.






Putin zebral swoich najlepszych doradcow i mowi:

- Musimy cos zrobic z tymi zasranymi strefami czasowymi w Rosji bo mnie szlag trafia!
- ale dlaczego? - pytaja zdziwieni doradcy.
- Bo robie z siebie pajaca! Dzwonie dzisiaj do Korei, aby zlozyc kondolencje z powodu smierci Kim Dzong Ila, a tu sie okazuje, ze to bylo dwa dni temu! Dzwonie wiec do Polski, aby wyrazic wspolczucie z powodu tragedii smolenskiej, a tu sie okazuje, ze to dopiero jutro!
« Ostatnia zmiana: 10 Kwiecień, 2013, 15:15:33 pm wysłane przez Tony » Zgłoś do moderatora   Zapisane

Jeśli walczymy możemy przegrać
jeśli nie walczymy jesteśmy przegrani



Punkty: +82/-42
Offline Offline

Wpisy: 281
Znajomi: 1
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


Teresa Zembik Przewodnicząca NSZZ "SOLIDARNOŚĆ"


« Odpowiedź #4 : 10 Kwiecień, 2013, 17:35:56 pm »

O ile ten dowcip jest niezły to Palikota mogłeś sobie darować. Potem dziwisz się, że masz więcej minusów niż wpisów. Ja Ciebie nie ocenię ani minusami ani plusami.
Zgłoś do moderatora   Zapisane
Przyjaciel forum
*

Punkty: +174/-715
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 1232
Znajomi: brak
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


Pragmatyk


« Odpowiedź #5 : 10 Kwiecień, 2013, 20:59:40 pm »

                       he he dziwny portal dziwne ocenianie no nie  



« Ostatnia zmiana: 10 Kwiecień, 2013, 21:03:46 pm wysłane przez Tony » Zgłoś do moderatora   Zapisane

Jeśli walczymy możemy przegrać
jeśli nie walczymy jesteśmy przegrani
Przyjaciel forum
*

Punkty: +174/-715
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 1232
Znajomi: brak
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


Pragmatyk


« Odpowiedź #6 : 10 Kwiecień, 2013, 21:14:28 pm »


  i jeszcze jedni najlepsze 

                 
Zgłoś do moderatora   Zapisane

Jeśli walczymy możemy przegrać
jeśli nie walczymy jesteśmy przegrani



Punkty: +82/-42
Offline Offline

Wpisy: 281
Znajomi: 1
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


Teresa Zembik Przewodnicząca NSZZ "SOLIDARNOŚĆ"


« Odpowiedź #7 : 10 Kwiecień, 2013, 21:57:08 pm »

                       he he dziwny portal dziwne ocenianie no nie 


Tak dziwne ocenianie, szczególnie Twoje oceny rzeczywistości są dziwne i prostackie wpisy, w związku z tym faktycznie portal jest dziwny.
„Dziwny portal” to nie zaglądaj tu idź do jakiegoś innego mniej dziwnego. Czepiasz się tu wszystkich i wszystkiego. Przechodzisz jakieś trudne dni? Jeśli tak , to rozumiem Twoje zachowanie. Otrzymałeś jakiegoś minusa? … to nie ode mnie, więc nie wyżywaj się.  Proszę o odrobinę kultury.
Zgłoś do moderatora   Zapisane
Aktywny użytkownik
*

Punkty: +475/-99
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wpisy: 2611
Znajomi: 7
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


http://trickymind.pl/wp-content/uploads/2013/12/wo


« Odpowiedź #8 : 10 Kwiecień, 2013, 22:27:58 pm »

Plus był ode mnie. Pozdrawiam.
Zgłoś do moderatora   Zapisane

Jolanta Dobrzyńska - podobno baba z jajem 

(...) czasem pomimo pozorów religijności czyjś stan umysłu może być bardzo negatywny. Prawdziwa duchowość powinna owocować łagodnym usposobieniem, poczuciem szczęścia i spokoju. - Dalajlama XIV
Przyjaciel forum
*

Punkty: +174/-715
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 1232
Znajomi: brak
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


Pragmatyk


« Odpowiedź #9 : 10 Kwiecień, 2013, 22:31:15 pm »




                a minus od mnie 
Zgłoś do moderatora   Zapisane

Jeśli walczymy możemy przegrać
jeśli nie walczymy jesteśmy przegrani
Przyjaciel forum
*


Punkty: +465/-51
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 2966
Znajomi: 45
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


« Odpowiedź #10 : 10 Kwiecień, 2013, 22:36:32 pm »

Jeżeli wpis was razi, można, uzasadniając zgłosić do moderacji.
Zgłoś do moderatora   Zapisane



Punkty: +82/-42
Offline Offline

Wpisy: 281
Znajomi: 1
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


Teresa Zembik Przewodnicząca NSZZ "SOLIDARNOŚĆ"


« Odpowiedź #11 : 10 Kwiecień, 2013, 22:40:37 pm »

Jolu! Dziękuję za plusa. (plus dla Ciebie)

Tony! Wybaczam Ci minusa i uśmiechnij się!

Stanisława Celińska - Uśmiechnij Się


Jeżeli wpis was razi, można, uzasadniając zgłosić do moderacji.


Niech te wpisy będą. Świadczą one o osobie, która je zamieszcza. Tyle.
« Ostatnia zmiana: 10 Kwiecień, 2013, 22:42:49 pm wysłane przez Związek Zaw. Solidarność » Zgłoś do moderatora   Zapisane
Przyjaciel forum
*

Punkty: +174/-715
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 1232
Znajomi: brak
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


Pragmatyk


« Odpowiedź #12 : 10 Kwiecień, 2013, 22:45:16 pm »


                     o wybaczenie nie proszę
                        a pośmiałem się wraz z rodzinką w kinie na Krudowie
                        (środy z Orange  )
                                      szkoda że nie w Lubańskim
                         nie ja zacząłem tą chorą zabawę
                                     pozdrawiam
Zgłoś do moderatora   Zapisane

Jeśli walczymy możemy przegrać
jeśli nie walczymy jesteśmy przegrani



Punkty: +82/-42
Offline Offline

Wpisy: 281
Znajomi: 1
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


Teresa Zembik Przewodnicząca NSZZ "SOLIDARNOŚĆ"


« Odpowiedź #13 : 10 Kwiecień, 2013, 23:41:09 pm »

Nie wiem o co Ci chodzi z tą zabawą. Ja żadnej zabawy nie zaczynałam.
Pozdrawiam.
Zgłoś do moderatora   Zapisane



Punkty: +82/-42
Offline Offline

Wpisy: 281
Znajomi: 1
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


Teresa Zembik Przewodnicząca NSZZ "SOLIDARNOŚĆ"


« Odpowiedź #14 : 11 Kwiecień, 2013, 11:34:53 am »

W co się bawić…

Wojciech Młynarski - W co się bawić (Opole '79)


    
Zgłoś do moderatora   Zapisane
Strony: [1] 2   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Pokrewne Tematy
Temat Zaczęty przez Odpowiedzi Wyświetleń Ostatnia wiadomość
Moje miasto, mój świat Jolanta Dobrzyńska « 1 2 ... 77 78 » Jola 1167 891943 Ostatnia wiadomość 10 Wrzesień, 2019, 09:26:38 am
wysłane przez Jola
Babski Świat Świat Kobiet « 1 2 ... 34 35 » Ewa Gutek 514 407961 Ostatnia wiadomość 24 Styczeń, 2014, 18:32:44 pm
wysłane przez Prowincjusz
„Deutsch – Wagen – Tour” w Siekierczynie Kalendarz wydarzeń ODK Zaręba 0 4676 Ostatnia wiadomość 14 Kwiecień, 2011, 12:39:03 pm
wysłane przez ODK Zaręba
DROGA OLSZYNA – RADOSTÓW – NAWOJÓW Powiat lubański powiat 0 5411 Ostatnia wiadomość 13 Styczeń, 2012, 11:22:27 am
wysłane przez powiat
Plotki, famy i zwolnienia bez podania przyczyny Polecane - Strona główna red. 9 14121 Ostatnia wiadomość 12 Kwiecień, 2012, 15:40:05 pm
wysłane przez curious
Świat Ogrodu Przyroda i Turystyka « 1 2 ... 14 15 » Marek Kardela 213 209142 Ostatnia wiadomość 29 Maj, 2018, 21:17:43 pm
wysłane przez Marek Kardela
Droga powiatowa Kościelniki – Szyszkowa – Leśna Powiat lubański powiat 0 6255 Ostatnia wiadomość 12 Kwiecień, 2012, 09:33:35 am
wysłane przez powiat
Kupię monety i banknoty- cały świat i Polska Ogłoszenia drobne waluty 0 6202 Ostatnia wiadomość 07 Czerwiec, 2012, 15:23:50 pm
wysłane przez waluty
II tura bez niespodzianek Polecane - Strona główna « 1 2 ... 5 6 » x 83 58918 Ostatnia wiadomość 03 Grudzień, 2014, 21:44:06 pm
wysłane przez Jola
Świat baśni według tsetse. Blogi « 1 2 ... 19 20 » Prowincjusz 293 206554 Ostatnia wiadomość 12 Październik, 2016, 22:46:02 pm
wysłane przez MAGENTA