Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Ten temat nie był jeszcze oceniany!
Oceń ten temat! Ocena:
Autor Wątek: Porządkowanie "Kamiennej Góry"  (Przeczytany 56965 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Przyjaciel forum
*


Punkty: +465/-51
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 2966
Znajomi: 45
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


« : 05 Kwiecień, 2013, 14:25:39 pm »

Lubańskie "oko wulkanu" można podziwiać w całej okazałości. Po latach zaniedbań usunięto zakrzaczenia i samosiejki, co pozwoliło wyeksponować unikalny widok slupów wulkanicznych w parku na Kamiennej Górze.

<a href="http://www.youtube.com/v/-kEoIt3hOGA?version=3&amp;amp;hl=pl_PL" target="_blank">http://www.youtube.com/v/-kEoIt3hOGA?version=3&amp;amp;hl=pl_PL</a>


*  (192.33 KB, 727x484 - powiększony/pobrany 1450 razy.)
Zgłoś do moderatora   Zapisane


*

Punkty: +463/-184
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 439
Znajomi: 1
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #1 : 05 Kwiecień, 2013, 20:35:33 pm »

Dodam, że wycinkę wykonała lokalna firma specjalizująca się tego pracach (należy mieć odpowiednie certyfikaty). Drugi etap robót, gdy tylko otrzymamy środki z województwa, nastąpi jesienią.
Zgłoś do moderatora   Zapisane
Firma
*

Punkty: +118/-90
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 15
Znajomi: brak
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #2 : 05 Kwiecień, 2013, 21:29:36 pm »

NIESAMOWITE,ciekawe jakie rodziny będą tam spacerować skoro prawie wszystkie wyjechały,spodziewałem się więcej oddając swój głos na Pana,niż chwalenie się wycinką krzaków.Może tak wyciąć krzaki na jakieś grunty pod inwestycje.
Zgłoś do moderatora   Zapisane
Przyjaciel forum
*

Punkty: +174/-715
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 1232
Znajomi: brak
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


Pragmatyk


« Odpowiedź #3 : 05 Kwiecień, 2013, 21:44:56 pm »



           plus za odwagę wypowiedzi
              zaraz chorda skoczy na Ciebie i zminusują Cię na maksa
                           powodzenia !
Zgłoś do moderatora   Zapisane

Jeśli walczymy możemy przegrać
jeśli nie walczymy jesteśmy przegrani
Przyjaciel forum
*

Punkty: +398/-238
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 2469
Znajomi: 11
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #4 : 05 Kwiecień, 2013, 21:53:20 pm »


           plus za odwagę wypowiedzi
              zaraz chorda skoczy na Ciebie i zminusują Cię na maksa
                           powodzenia !

Miałeś do mnie k**wa zadzwonić.
Zgłoś do moderatora   Zapisane

Nie jestem idealny, ale idealnie sobie z tym radzę...
Przyjaciel forum
*


Punkty: +465/-51
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 2966
Znajomi: 45
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


« Odpowiedź #5 : 05 Kwiecień, 2013, 21:57:05 pm »

             zaraz chorda skoczy na Ciebie
Dokładnie : ) Mądremu dwa słowa wystarczą, a głupiemu to i referatu mało, jak powiedział Sofronow. Wycinanie samosiejek, w tym wypadku wrośniętych drzew w skały bazaltoidowe wymagają prac alpinistycznych. I jest to kosztowne. Każdy, oprócz adresatów sentencji Sofronowa o tym wie.  

Zgłoś do moderatora   Zapisane
Przyjaciel forum
*

Punkty: +174/-715
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 1232
Znajomi: brak
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


Pragmatyk


« Odpowiedź #6 : 05 Kwiecień, 2013, 22:00:58 pm »



             ale tak bez obserwacji ptaszków itd. skoczyć i wyciąć samosiejki ?!
                 gdzie indziej są warte ponad bańkę :0
                  cóż fakt faktem sukces niesamowity pozostaje tylko pogratulować
Zgłoś do moderatora   Zapisane

Jeśli walczymy możemy przegrać
jeśli nie walczymy jesteśmy przegrani



Punkty: +347/-227
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 473
Znajomi: brak
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #7 : 05 Kwiecień, 2013, 22:08:23 pm »

Kasper. Masz dwa plusy. Od gracjano i T. (obaj to Tomasz G. w jednej osobie ) czyli najtwardszego z twardych forumowiczów, czystej postaci serum prawdy. Prawdziwego hardcora (T. i gracjano - paluszek cię nie boli od minusowania innych np. mnie?). I tyle o nim. Teraz i w przyszłości.
Co do słupów bazaltowych w kociołku. Od lat prosiło się aby go uprzątnąć z krzaków, drzew i chaszczy. nie ma co ukrywać że korzenie drzew rozsadzały bazaltowe słupy i powodowały ich erozję. teraz przynajmniej widać całą ekspozycję okolic oczka wodnego. byłoby super gdyby udało się oczyścić całą przestrzeń.
o spacerujące rodziny nie trzeba się martwić bo choć sporo z Lubania jak zresztą i z całej Polski wyjechało to tych które korzystają z uroków Kamiennej Góry jest całkiem spora liczba. wiele rodzin korzysta z postawionego w ubiegłym roku mini placu zabaw przy Amfiteatrze. radochę mają przede wszystkim dzieciaki. aż dziw, ze zamontowane urządzenia nie zostały przez zimę poniszczone. i za to nam wszystkim należy się plus.
ja proponuje jeszcze rozważyć możliwość utwardzenia terenu przylegającego do oczka. przez większość roku jest tam po prostu błotniście.
« Ostatnia zmiana: 05 Kwiecień, 2013, 22:22:21 pm wysłane przez edward osman » Zgłoś do moderatora   Zapisane
Przyjaciel forum
*

Punkty: +174/-715
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 1232
Znajomi: brak
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


Pragmatyk


« Odpowiedź #8 : 05 Kwiecień, 2013, 22:13:45 pm »



                 ha ! eurekę krasnolud odkrył !
                  was paluszki chyba bardziej bolą

                     dobra ! to zakopcie te dziury które są zagrożeniem choćby na placu
                           zabaw !
Zgłoś do moderatora   Zapisane

Jeśli walczymy możemy przegrać
jeśli nie walczymy jesteśmy przegrani
Aktywny użytkownik
*

Punkty: +475/-99
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wpisy: 2611
Znajomi: 7
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


http://trickymind.pl/wp-content/uploads/2013/12/wo


« Odpowiedź #9 : 05 Kwiecień, 2013, 23:09:07 pm »

Wiecie co, Wy faceci jesteście jak dzieciaki, chociażby z tym stawianiem minusów. Nie możecie się spotkać na lajfie i dać sobie dajmy na to po pysku, to minusy stawiacie jeden za drugim żeby sobie choć trochę ulżyć. Daje słowo tylko ogolić i do przedszkola. Mam taka zasadę, że obdarowuję tylko plusami, w minusy się nie bawię. Nawet jeśli ktoś zalezie mi zdrowo za skórę. Poza tym wkurzające jest to, że jeśli poczynania Burmistrza ktokolwiek pochwali, to jego przeciwnicy od razu "wyskakują z za rogu" i obszczekują jak te psy karawanę czy trzeba czy nie.
A z drugiej strony jak tylko pojawi się jakaś krytyka, to od razu zjawiają się obrońcy. To takie dziecinne, trochę jak dzieci w przedszkolu. Jest takie mądre powiedzenie, że prawda obroni się sama. Zacytuje też to co powiedziałam kiedyś byłemu już prezesowi TBS , który miał do mnie pretensję, że spotykam się z innymi mieszkańcami TBS i rozmawiam o jego poczynaniach, a więc wówczas odpowiedziałam mu, że prawdziwa cnota krytyk się nie boi. Wy drodzy panowie( bo żadnej kobiety wśród tych przepychanek jakoś nie dostrzegam) zupełnie jak Ci na górze czyli PO i PIS, oni też ciągle z sobą walczą i do gardeł sobie skaczą.
W tym co powiedział Kasper jest sporo racji. Lubań potrzebuje nowych inwestycji, miejsc pracy, większej przedsiębiorczości władz. Wiem, że władze się starają ale czasy są tak kiepskie, że być może trzeba się starać jeszcze bardziej. Naprawdę fajnie, że władze zadbały o uporządkowanie terenu powulkanicznego, ja to doceniam ale też prawdą jest że jeśli nic nie zmieni się w kwestii rozwoju gospodarczego regionu, to za jakiś czas po kamiennej górze będą  spacerować tylko miejscowi emeryci, bo tylko oni w Lubaniu pozostaną no i oczywiście garstka urzędników, bo za jakieś kilkanaście, może dwadzieścia lat jeżeli nic się nie zmieni to poza emerytami chyba jedynie oni tu pozostaną. .
Jeżeli ktoś coś powie lub w wypadku Forum napisze, to wypada wysłuchać drugiej strony, pomyśleć, przeanalizować. Zastanowić się głęboko, bo być może ta druga strona może mieć, jeśli nie całkowitą, to przynajmniej częściowa rację. Być może takie postawy wynikają z barku szacunku do drugiego człowieka.
Doszłam też do wniosku, że na tym świecie tak źle się dzieje, bo mężczyźni wiodą prym w rządzeniu a jeżeli te rządy wygląda tak jak rozmowy na Forum, polegające jedynie na stawaniu minusów i ślepej obronie własnego zdania to nic dziwnego, że efekty są tak opłakane.
A teraz panowie możecie sobie ulżyć i stawiać mi minusy za krytykę.
Pozdrawiam.
« Ostatnia zmiana: 05 Kwiecień, 2013, 23:19:43 pm wysłane przez Jola » Zgłoś do moderatora   Zapisane

Jolanta Dobrzyńska - podobno baba z jajem 

(...) czasem pomimo pozorów religijności czyjś stan umysłu może być bardzo negatywny. Prawdziwa duchowość powinna owocować łagodnym usposobieniem, poczuciem szczęścia i spokoju. - Dalajlama XIV


*

Punkty: +463/-184
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 439
Znajomi: 1
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #10 : 05 Kwiecień, 2013, 23:14:48 pm »

Od kilkunastu miesięcy, na prośbę wielu mieszkańców miasta, własnymi siłami staramy się porządkować Park na Kamiennej Górze, likwidując tym samym wieloletnie zaniedbania. Z alejek spacerowych zdzieramy pozostałości wykładziny asfaltowej, wycinamy  i pielęgnujemy drzewostan, karczujemy krzewy (samosiejki). Aby spacerujące rodziny na dłużej zagościły w Parku stworzyliśmy mini plac zabaw, który w tym roku zamierzam rozbudować. Największą metamorfozę przechodzi tzw. "kociołek". Tu również dokonaliśmy niezbędnych wycinek. Ponadto wiosną ubiegłego roku wyremontowaliśmy (choć właściwszym byłoby stwierdzenie zbudowaliśmy) prowadzące do "kociołka" schody. Więcej:

http://www.luban24.pl/index.php?topic=6460.0

Między innymi na prośbę osób, które na co dzień zajmują się oprowadzaniem wycieczek po Lubaniu w tym roku podjęliśmy trud oczyszczenia słupów bazaltowych wokół oczka wodnego (patrz materiał filmowy u góry postu). Efekt już cieszy, a będzie jeszcze lepiej gdy otrzymamy zabukowane w województwie pieniądze. Sporo jednak przed nami. Kamiennej Górze należy się bowiem solidna rewitalizacja. Podobnie jak Harcerskiej Górze. Za Harcerską, wespół z mieszkańcami dzielnicy Uniegoszcz Chichot, zabieramy się w tym roku. Sądzę, że przez kolejne miesiące sporo się tak zmieni. Na lepsze...

Pani Jolu - ja daję Pani wielki +.

Zgłoś do moderatora   Zapisane



Punkty: +66/-5
Offline Offline

Wpisy: 1
Znajomi: brak
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #11 : 08 Kwiecień, 2013, 22:49:45 pm »

Witam wszystkich. Chciałbym podzielić się uwagami na temat rewitalizacji Kamiennej Góry.
Otóż jak chyba większa cześć ludzi Lubania postanowiłem wraz z Moją ukochaną żoną pospacerować po parku (lesie) zwanym Kamienną Górą. Było... miło-bo z ukochaną..ale  obraz poprawy wizerunku Kamiennej nie zgadza sie z moimi oczekiwaniami! Firma ktora dokonała wycinki podrostów zostawiła po sobie bałagan zrąbkując  gałezie wprost na chodniki.Ogólnie firma nie postarała sie wcale a 'badyle" z pierwszym cieplejszym słońcem uderzą ze zdwojoną siłom(szkoda było kasy) Proponuję wybrac firmę znająca sie na rzeczy(jest taka w okolicy?) w lesie kamiennym leży mnóstwo butelek są połamane i zbutwiałe ławki,wiele drzew zagraża bezpieczeństwu spacerowiczów( są chore,puste w środku) nadające się do wycinki. Amfiteatr jest w beznadziejnym stanie, pomalowany graffiti,zdewastowany.  Firma która zaczęła penetrację  rzekomych podziemi zostawiła wątpliwej urody upadową otaśmowaną  niedbale i nadal...nic. Ludzie! włodarze miasta, kurcze za co bierzecie kasę?! Zabierzcie się do roboty niech to niegdyś piękne miejsce będzie wizytówką! A! zapomniałbym o dzieciaczkach naszych. Co do cholery z basenem odkrytym?! Czy nasze dzieci nadal mają pluskać się w niebezpiecznej rzece? Panie Burmistrzu wstyd!
Zgłoś do moderatora   Zapisane
Przyjaciel forum
*

Punkty: +174/-715
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 1232
Znajomi: brak
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


Pragmatyk


« Odpowiedź #12 : 08 Kwiecień, 2013, 23:01:52 pm »

.
Zgłoś do moderatora   Zapisane

Jeśli walczymy możemy przegrać
jeśli nie walczymy jesteśmy przegrani
Aktywny użytkownik
*

Punkty: +475/-99
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wpisy: 2611
Znajomi: 7
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


http://trickymind.pl/wp-content/uploads/2013/12/wo


« Odpowiedź #13 : 09 Kwiecień, 2013, 01:13:25 am »

Domyślam się dlaczego ten łysy taki przygnębiony. W piątek jak spacerowałam sobie po Lubaniu identyczny facet z kasyna wychodził. Kto wie może biedak wcześniej chwilówkę pobrał. Na jego miejscu też by mi smutno było.  
Zgłoś do moderatora   Zapisane

Jolanta Dobrzyńska - podobno baba z jajem 

(...) czasem pomimo pozorów religijności czyjś stan umysłu może być bardzo negatywny. Prawdziwa duchowość powinna owocować łagodnym usposobieniem, poczuciem szczęścia i spokoju. - Dalajlama XIV
Przyjaciel forum
*

Punkty: +174/-715
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 1232
Znajomi: brak
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


Pragmatyk


« Odpowiedź #14 : 09 Kwiecień, 2013, 06:52:42 am »




                           no patrz jaki zbieg okoliczności że z kasyna a nie z kolektury
                                   lotto lub z monopolowego
                         i jak Ty dużo wiesz
                     aż tak bardzo czujesz się zobowiązana ?!
Zgłoś do moderatora   Zapisane

Jeśli walczymy możemy przegrać
jeśli nie walczymy jesteśmy przegrani
Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Pokrewne Tematy
Temat Zaczęty przez Odpowiedzi Wyświetleń Ostatnia wiadomość
I Ogólnopolski Konkurs Fotograficzny "Góry- kolory i przestrzeń" Kultura i sztuka MooseDlb 1 8641 Ostatnia wiadomość 24 Czerwiec, 2008, 16:43:44 pm
wysłane przez ZUZA
"O czym szepczą bazaltowe skały"- rozstrzygnięcie konkursu. Kultura i sztuka ZUZA 7 13098 Ostatnia wiadomość 19 Czerwiec, 2009, 23:13:19 pm
wysłane przez ZUZA
[Niepolecamy] - "warsztat" skuterków itp przy targu! Polecam - Niepolecam Shakin 4 10069 Ostatnia wiadomość 16 Wrzesień, 2009, 22:49:59 pm
wysłane przez Shakin
Zastąpmy godzinę "W" godziną "M". Tylko czy wystarczy nam odwagi? Bieżące wiadomości « 1 2 3 » x 33 47598 Ostatnia wiadomość 18 Sierpień, 2011, 23:26:25 pm
wysłane przez x
Promujemy TEATR! w listopadzie: "Blondynki wola mężczyzn" oraz "Goło i Wesoło" Bieżące wiadomości « 1 2 ... 6 7 » Paweł Sokołowski 90 90680 Ostatnia wiadomość 23 Listopad, 2011, 10:06:22 am
wysłane przez borisem
"Kraina marzeń" i "Haiku porannych stokrotek" w "Tęczowej" Kultura i sztuka ZUZA 1 8808 Ostatnia wiadomość 06 Listopad, 2011, 17:26:34 pm
wysłane przez Ewa Gutek
Podziemia Kamiennej Góry Polecane - Strona główna « 1 2 3 » Tomasz Bernacki 30 57169 Ostatnia wiadomość 22 Maj, 2013, 19:01:25 pm
wysłane przez Jola
ARCH. - Programy "START", "RÓWNE SZANSE", "AKTYWNI 50 PLUS" - komunikat PUP Lubań Powiatowy Urząd Pracy w Lubaniu 0 5957 Ostatnia wiadomość 20 Wrzesień, 2012, 12:23:41 pm
wysłane przez Powiatowy Urząd Pracy w Lubaniu
"Intrygujące plany Ebhardta"-w "Siódmym niebie" Hydepark ZUZA 1 9858 Ostatnia wiadomość 26 Luty, 2013, 19:24:30 pm
wysłane przez ZUZA
Z ostatniej chwili - płomienie na "kamiennej" Polecane - Strona główna Marszałek 2 5015 Ostatnia wiadomość 12 Październik, 2015, 21:30:04 pm
wysłane przez Arkadiusz Słowiński