Strony: [1] 2 3   Do dołu
  Drukuj  
Ten temat nie był jeszcze oceniany!
Oceń ten temat! Ocena:
Autor Wątek: Zmiany w Radzie Miasta  (Przeczytany 36196 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Moderator
*****

Punkty: +121/-0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 638
Znajomi: brak
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« : 26 Marzec, 2013, 15:39:56 pm »

26 marca br. w Sali Rajców odbyła się XXXV sesja Rady Miasta Lubań.

W trakcie ustalania porządku obrad, wniosek o jego zmianę złożył radny Ryszard Piekarski, tym samym przekazując na ręce Przewodniczącej RM podpisany przez sześciu radnych wniosek o odwołanie radnej Małgorzaty Grzesiak z funkcji Przewodniczącej Rady Miasta Lubań oraz powołanie nowego kandydata na Przewodniczącego Rady Miasta Lubań w kolejnym punkcie obrad. Zaproponowany porządek obrad został przez gremium przyjęty wymaganą liczbą głosów. Powołana Komisja Skrutacyjna przeprowadziła głosowanie tajne, po którym oficjalnie jej Przewodniczący przedstawił wyniki głosowania. Zgodnie z protokołem komisji, w głosowaniu udział wzięło 20 radnych, 12 głosów oddano za odwołaniem i 8 głosów przeciw odwołaniu. Wynikiem głosowania radna Małgorzata Grzesiak została odwołana z funkcji Przewodniczącej Rady Miasta Lubań.

Dalszą część obrad poprowadził pełniący funkcję Z-cy Przewodniczącego, radny Mieczysław Iwanow. Kandydata na fotel Przewodniczącego w osobie radnego Mariana Kwolika, zgłosił radny Józef Soczyński. Zgłoszony radny wyraził zgodę na kandydowanie, jednak z uwagi na pełnioną przez niego funkcję Przewodniczącego Komisji Rewizyjnej, zgodnie z procedurami prawnymi jego wybór może odbyć się dopiero na zaplanowanej w dniu 9 kwietnia br. kolejnej części sesji.

W dalszej części obrad Burmistrz Lubania Arkadiusz Słowiński wysłuchał złożonych przez radnych wniosków, które dotyczyły przede wszystkim powstałych po zimie licznych uszkodzeń nawierzchni dróg miejskich.

Lubańscy rajcowie mieli również okazję do zadawania pytań nowym szefom jednostek organizacyjnych Urzędu Miasta Lubań, którzy zgodnie z porządkiem obrad przedstawili gremium swoją osobę oraz dokonali prezentacji koncepcji zarządzania. Jako pierwszy wystąpił nowy dyrektor Miejskiego Domu Kultury w Lubaniu Marcin Bykowski, zaraz po nim głos zabrał Komendant lubańskiej Straży Miejskiej Jan Baniak. Ponadto radni zapoznali się ze sprawozdaniem Burmistrza Miasta z realizacji Programu Współpracy miasta z organizacjami pozarządowymi za lata 2011 – 2012. Informację tą przedstawiła Beata Soczyńska – Naczelnik Wydziału Spraw Obywatelskich.

W czasie sesji radni tradycyjnie przystąpili do głosowania projektów uchwał. Z treścią podjętych uchwał zapoznać się będzie można odwiedzając stronę Biuletynu Informacji Publicznej Urzędu Miasta Lubań.

Red./BRM.
Zgłoś do moderatora   Zapisane



Punkty: +347/-227
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 473
Znajomi: brak
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #1 : 27 Marzec, 2013, 22:36:35 pm »

wpadła mi w rece podrzucona przez znajomego kartka z listem otwartym, który napisała była Przewodnicząca. osłupiałem gdy go przeczytałem. ten list to żenada. i tyle w temacie.
Zgłoś do moderatora   Zapisane
Przyjaciel forum
*

Punkty: +174/-715
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 1232
Znajomi: brak
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


Pragmatyk


« Odpowiedź #2 : 28 Marzec, 2013, 06:11:38 am »


                      ale te uwagi to raczej powinien pan dla siebie pozostawić
                          napisała co myśli o waszym "kółku graniastym"...
             i wpadać od znajomego nie musi bo jest dostępny w internecie...
            bardziej żenujące i nieudolne jest kosztowne dla miasta doradztwo...
           

     ps. nie jestem w szeregach PO czy innej partii...

« Ostatnia zmiana: 28 Marzec, 2013, 06:16:43 am wysłane przez Tony » Zgłoś do moderatora   Zapisane

Jeśli walczymy możemy przegrać
jeśli nie walczymy jesteśmy przegrani



Punkty: +90/-215
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 105
Znajomi: brak
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #3 : 28 Marzec, 2013, 16:53:53 pm »

Fakt list trgedia...
Zgłoś do moderatora   Zapisane
Aktywny użytkownik
*

Punkty: +475/-99
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wpisy: 2611
Znajomi: 7
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


http://trickymind.pl/wp-content/uploads/2013/12/wo


« Odpowiedź #4 : 28 Marzec, 2013, 17:01:04 pm »

A co to za list, bo przyznam, że trochę zżera mnie ciekawość? 
Zgłoś do moderatora   Zapisane

Jolanta Dobrzyńska - podobno baba z jajem 

(...) czasem pomimo pozorów religijności czyjś stan umysłu może być bardzo negatywny. Prawdziwa duchowość powinna owocować łagodnym usposobieniem, poczuciem szczęścia i spokoju. - Dalajlama XIV
Przyjaciel forum
*

Punkty: +398/-238
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 2469
Znajomi: 11
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #5 : 28 Marzec, 2013, 17:47:57 pm »

A co to za list, bo przyznam, że trochę zżera mnie ciekawość? 


Jolu zaspokoję ciekawość Twą  Buziak

http://www.lubański.eu/?p=7891
Zgłoś do moderatora   Zapisane

Nie jestem idealny, ale idealnie sobie z tym radzę...
Aktywny użytkownik
*

Punkty: +475/-99
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wpisy: 2611
Znajomi: 7
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


http://trickymind.pl/wp-content/uploads/2013/12/wo


« Odpowiedź #6 : 28 Marzec, 2013, 19:05:09 pm »

Nie zamierzam oceniać byłej Przewodniczącej Rady Miasta pani Małgorzaty Grzesiak ale napiszę parę słów o Liście Otwartym, jaki pani Przewodnicząca zamieściła w miejscu ogólnodostępnym jakim jest internetowe wydanie Przeglądu Lubańskiego.
Treść listu nie jest jasna i przejrzysta, gdyż nie zawiera żadnych konkretów a powinna, bo zazwyczaj taką rolę pełnią tego rodzaju wypowiedzi.
Celem owego Listu jest raczej, granie na uczuciach wyborów, zasianie w ich głowach wątpliwości a także wzbudzenie negatywnych odczuć w stosunku do obecnych władz miasta.
Zapoznając się z treścią apelu pani Małgorzaty Grzesiek miałam wrażenie, iż nie czytam  Listu Otwartego a felieton przepełniony goryczą i rozczarowaniem. 


Zgłoś do moderatora   Zapisane

Jolanta Dobrzyńska - podobno baba z jajem 

(...) czasem pomimo pozorów religijności czyjś stan umysłu może być bardzo negatywny. Prawdziwa duchowość powinna owocować łagodnym usposobieniem, poczuciem szczęścia i spokoju. - Dalajlama XIV



Punkty: +21/-33
Offline Offline

Wpisy: 32
Znajomi: brak
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #7 : 28 Marzec, 2013, 22:09:22 pm »

wspołczuje tej pani...jej waskiego toku myslenia. nie takich osob w ratuszu to miasto potrzebuje niech mlodzi wejda na scene i zaczna dzialac
Zgłoś do moderatora   Zapisane
Przyjaciel forum
*


Punkty: +465/-51
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 2966
Znajomi: 45
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


« Odpowiedź #8 : 29 Marzec, 2013, 01:04:15 am »

Życie jest za krótkie na taką "spinkę". Spinkę minusów wplecionych we włosy plusów.

Dla ukojenia duszy Robert Schumann

<a href="http://www.youtube.com/v/vvEQZI5H32c?hl=pl_PL&amp;amp;version=3" target="_blank">http://www.youtube.com/v/vvEQZI5H32c?hl=pl_PL&amp;amp;version=3</a>
Zgłoś do moderatora   Zapisane



Punkty: +38/-27
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 395
Znajomi: brak
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #9 : 29 Marzec, 2013, 10:56:44 am »

W demokratycznym systemie? o jakim systemie się mówi? w sytuacji odwołania przewodniczącej rady miasta następstwem tegoż, powinno być odwołanie całej rady miasta, jeśli piszemy o demokracji oczywiście, a to co się dzieje to zwykła samowolka nieudaczna, już za dwa lata ktoś za to zapłaci zmianą miejsca swojego na rzecz kogoś innego, nawet wierszem się udało, pozdro
Zgłoś do moderatora   Zapisane
Aktywny użytkownik
*

Punkty: +475/-99
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wpisy: 2611
Znajomi: 7
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


http://trickymind.pl/wp-content/uploads/2013/12/wo


« Odpowiedź #10 : 29 Marzec, 2013, 16:02:15 pm »

Przewodniczący Rady Miasta to nie Premier a Rada Miasta to nie Rada Ministrów.
Tak się składa, że w Jeleniej Górze też niedawno zmienił się Przewodniczący Rady Miasta Janusz Grodziński z PO, ponieważ podał się do dymisji. Nowym przewodniczącym został Leszek Wroniszewski, również z PO.(więcej szczegółów dotyczących okoliczności tego wydarzenia można się dowiedzieć z artykułu pod linkami)  
http://www.nj24.pl/article/przewodniczacy-rady-podal-sie-do-dymisji-0
http://www.jelonka.com/news,single,init,article,45414
Jakoś nie słyszałam, żeby Rada Miasta w Jeleniej została odwołana a może tam też samowolka odchodzi. Nie ma to jak teorie spiskowe. Zawsze znajdzie się ktoś kto w nie uwierzy.
A może porozmawiamy o Roswell ?   

Łowcy UFO - Cała Prawda o Roswell


« Ostatnia zmiana: 29 Marzec, 2013, 16:04:41 pm wysłane przez Jola » Zgłoś do moderatora   Zapisane

Jolanta Dobrzyńska - podobno baba z jajem 

(...) czasem pomimo pozorów religijności czyjś stan umysłu może być bardzo negatywny. Prawdziwa duchowość powinna owocować łagodnym usposobieniem, poczuciem szczęścia i spokoju. - Dalajlama XIV



Punkty: +347/-227
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 473
Znajomi: brak
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #11 : 29 Marzec, 2013, 17:51:32 pm »

Żorż. Co ty piszesz? W ustawie o samorządzie lokalnym wprost zapisano że cytuję
4. Odwołanie przewodniczącego i wiceprzewodniczących następuje na wniosek co najmniej 1/4 ustawowego składu rady gminy w trybie określonym w ust. 1.
A ust. 1 zawiera taki zapis
Rada gminy wybiera ze swego grona przewodniczącego i 1–3 wiceprzewodniczących bezwzględną większością głosów w obecności co najmniej połowy ustawowego składu rady, w głosowaniu tajnym.
Nie jest zatem tak, że ktoś wstaje rano lewą nogą i wraz kilkoma kolegami odwołuje przewodniczącego bo ma takie widzimisie. Aby tego dokonać trzeba mieć solidną grupę radnych niezadowolonych z prac dotychczasowego Przewodniczącego. I tak było w Lubaniu! Z uzasadnienia wynika że dotychczasowa osoba mocno wychodziła poza zakreślone ustawą kompetencje, które brzmią
2. Zadaniem przewodniczącego jest wyłącznie organizowanie pracy rady oraz prowadzenie obrad rady.
A teraz leje „krokodyle łzy”. Tak jakby bycie przewodniczącym było sensem samym w sobie.
Cytuj
a to co się dzieje to zwykła samowolka nieudaczna, już za dwa lata ktoś za to zapłaci zmianą miejsca swojego na rzecz kogoś innego, nawet wierszem się udało, pozdro
Żorż. Szyfrem piszesz?
Zgłoś do moderatora   Zapisane
Przyjaciel forum
*

Punkty: +398/-238
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 2469
Znajomi: 11
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #12 : 29 Marzec, 2013, 20:45:11 pm »

W demokratycznym systemie? o jakim systemie się mówi? w sytuacji odwołania przewodniczącej rady miasta następstwem tegoż, powinno być odwołanie całej rady miasta, jeśli piszemy o demokracji oczywiście, a to co się dzieje to zwykła samowolka nieudaczna, już za dwa lata ktoś za to zapłaci zmianą miejsca swojego na rzecz kogoś innego, nawet wierszem się udało, pozdro

Zdzisiu to nie ta bajka. Ktoś wpuszcza Cię w maliny. Myślę że jak pisze p.Osman ,wszystko odbyło się zgodnie z ustawą.
Zgłoś do moderatora   Zapisane

Nie jestem idealny, ale idealnie sobie z tym radzę...
Przyjaciel forum
*

Punkty: +398/-238
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 2469
Znajomi: 11
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #13 : 29 Marzec, 2013, 20:50:11 pm »

Cytuj
Zapoznając się z treścią apelu pani Małgorzaty Grzesiek miałam wrażenie, iż nie czytam  Listu Otwartego a felieton przepełniony goryczą i rozczarowaniem

Jolu dokładnie. Zastanawiam się czy p.Burmistrz nie powinien otoczyć p.Grzesiak opieką psychologa. Wszak z listu otwartego jasno wynika że ta pani przeżywa niewyobrażalną traumę.  Szok
Zgłoś do moderatora   Zapisane

Nie jestem idealny, ale idealnie sobie z tym radzę...



Punkty: +38/-27
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 395
Znajomi: brak
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #14 : 29 Marzec, 2013, 21:03:08 pm »

jak wy wszyscy kuźwa jesteście zgodni z ustawą, wiem do jasnej cholery jak wygląda ustawa, napisałem tylko, że właśnie ta ustawa jest do czterech liter, Jola napisała, że to  nie rada ministrów? i tu się zgadza w radzie ministrów zasiada kilku wykształconych osób ha ha. a tak poważniej, zamiast nasi radni zajmować się pierdołami, niech się zajmą czymś ważnym, i jeszcze jedno, chciałbym się dowiedzieć, co zadecydowało o odwołaniu przewodniczącej? ktoś napisze? czy skończy się na ataku na mnie, choć szczerze pisząc, nie ustosunkuję się do mojej decyzji
Zgłoś do moderatora   Zapisane
Strony: [1] 2 3   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Pokrewne Tematy
Temat Zaczęty przez Odpowiedzi Wyświetleń Ostatnia wiadomość
Zbigniew Maroń z lubańskiego OPZZ w radzie wojewódzkiej związku Bieżące wiadomości Leo 0 3987 Ostatnia wiadomość 24 Styczeń, 2010, 15:17:15 pm
wysłane przez Leo
Zmiany na luban24.pl Polecane - Strona główna « 1 2 » Paweł Sokołowski 23 24709 Ostatnia wiadomość 07 Marzec, 2011, 21:02:30 pm
wysłane przez curious
Zmiany w lubańskim urzędzie Miasto Lubań Urząd Miasta 11 14803 Ostatnia wiadomość 21 Maj, 2011, 23:08:50 pm
wysłane przez x
MDK Lubań - Czy nadszedł czas na zmiany? Hydepark « 1 2 3 4 5 » borisem 60 55536 Ostatnia wiadomość 08 Lipiec, 2011, 07:23:55 am
wysłane przez Samozapłon
Zmiany na Luban24.pl w 2012 roku Polecane - Strona główna « 1 2 3 4 5 » Paweł Sokołowski 66 59193 Ostatnia wiadomość 23 Maj, 2012, 17:14:21 pm
wysłane przez Paweł Sokołowski
Komunikat Burmistrza Miasta Lubań – Szefa Obrony Cywilnej Miasta Miasto Lubań Urząd Miasta 3 6711 Ostatnia wiadomość 31 Lipiec, 2012, 23:02:39 pm
wysłane przez Leon Zakrzewski
Zmiany w LSM PANACEUM Hydepark naja 8 9500 Ostatnia wiadomość 15 Marzec, 2013, 22:04:41 pm
wysłane przez edward osman
Zmiany w prezydium Rady Miasta Lubań Miasto Lubań Urząd Miasta 2 5341 Ostatnia wiadomość 21 Kwiecień, 2013, 20:50:54 pm
wysłane przez edward osman
Rodzinnie w sercu miasta Kalendarz wydarzeń ŁCR 3 6572 Ostatnia wiadomość 25 Czerwiec, 2013, 23:18:41 pm
wysłane przez Arkadiusz Słowiński
Czas na zmiany ! Hydepark Wojciech Zembik 9 9454 Ostatnia wiadomość 29 Lipiec, 2014, 09:39:36 am
wysłane przez PIOTRUS