Strony: 1 ... 19 20 [21] 22 23 ... 78   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Nic się nie dzieje  (Przeczytany 786642 razy)
0 użytkowników i 4 Gości przegląda ten wątek.
Aktywny użytkownik
*

Punkty: +1177/-1164
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wpisy: 1670
Znajomi: 8
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #300 : 26 Luty, 2014, 01:13:02 am »

Teraz np. zamieszczę sobie taki obrazek. Już widzę kpiące wpisy MMM (lubaniaqa zapewne też) jak można uśmiechać się do życia, przecież życie to nie osoba ani zwierze.... jakieś głupie obrazki...


104.jpg



Tylko nie wyskakujcie, że nie mogę spać. Spałam słodko cały dzień.



104.jpg

* 104.jpg (46.19 KB, 436x503 - powiększony/pobrany 618 razy.)
Zgłoś do moderatora   Zapisane

Jeżeli absolutnie nikt cię nie nienawidzi to znak, że robisz coś źle.



Punkty: +10/-1
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 27
Znajomi: brak
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #301 : 26 Luty, 2014, 09:26:28 am »

Ło Bozie...

1. "Lubaniaq to może nie chowaj się za NICKIEM. Miej odwagę i przedstaw się."

- po pierwsze to jest forum gdzie każdy posługuje się jakimś nickiem, po drugie to czy się przedstawię z imienia i nazwiska nie ma najmniejszego znaczenia w temacie porównania cen benzyny, bo nawet dziecko to zrozumie i każdy kto miał z matematyki chociaż dwóje... eh... Z politowaniem

2. "Jeśli chodzi o Twoją wypowiedź co do benzyny to może najpierw to:
„Koszyk dóbr i usług – kombinacja wszystkich dóbr i usług nabywanych przez konsumenta w dan [...] Na żywność wydajemy blisko 25 % naszych pensji, podczas gdy Niemcy, Austriacy, Anglicy zaledwie od 9 do 11 % (Tak dużo jemy? Nie, u nas są niższe pensje więc udział % wydatków na żywność jest większy – MMM wiesz o czym piszę?)
W 2013 było jeszcze gorzej. Nasze pensje nie wyrównują się z pensją w Niemczech, w Anglii czy Francji, zrównujemy się tylko cenami produktów spożywczych z krajami Zachodu, a nasze pensje coraz bardziej zbliżają się do biedniejszych krajów ze Wschodu.
"

- Hm, tak się składa, że nikt temu nie przeczy i to żadna odpowiedź na poruszoną przeze mnie sprawę. Każdy się zgodzi z tym, że to paranoja, że zarabiamy kilkukrotnie mniej niż nasi zachodni sąsiedzi, a na codziennie (i niecodzienne) zakupy musimy wydawać często nawet więcej niż oni. I nie wierze, że po wyborach cokolwiek się zmieni. I ja zwróciłem tylko uwagę na cenę benzyny, w związku z zamieszczonym obrazkiem, więc proszę się do tego odnieść jeśli już. A jeśli już, to i za pisu i za po akcyza i podatki w cenie paliwa były bardzo duże i jeśli porównywać to do wynagrodzeń, to każde dziecko, które umie liczyć zrozumie, że nic się nie zmieniło - ceny paliw były niższe, ok, ale wynagrodzenia również. Tyle w temacie.

3. A to najlepsze : "JEŚLI JEST TAK DOBRZE (BENZYNY MOŻESZ KUPIĆ ILE CHCESZ ZA CAŁĄ SWOJĄ PENSJĘ) TO DLACZEGO JEST TAK ŹLE?"

- po pierwsze to kto tu pisał, że jest dobrze? bo ja nie. a po drugie, to kto napisał, że za całą swoją pensję mogę kupić benzyny ile chcę? kurde, ja też nie .   Z politowaniem Chichot
Problemy z czytaniem?

4. "Obrazek z benzyną to tylko przenośnia."
- yhym, jak przenośnia, która wprowadza ludzi w błąd (fakt, że tylko nie myślących, ale jednak) jest argumentem za głosowaniem na pis, to dziękuję, postoję 

I na koniec. Szkoda, że tak trudno dorosłemu człowiekowi przyznać się do popełnienia gafy, a w każdym bądź razie przyznania racji w oczywistym temacie, w kwestii porównania cen benzyny do wynagrodzeń. Eh
Niech pis zagwarantuje, że jak po wyborach uzyskają większość, czy tam sobie przejmą rząd, to wynagrodzenia się nie zmniejszą, a cena paliw wróci do wysokości z okresu ich ostatniego rządzenia - wtedy ten obrazek miałby sens.

"Ale ...(z całą moją sympatią do Magenty) szkoda mojego czasu." - jadę zatankować... jak dojadę
Zgłoś do moderatora   Zapisane
Aktywny użytkownik
*

Punkty: +1177/-1164
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wpisy: 1670
Znajomi: 8
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #302 : 26 Luty, 2014, 15:32:05 pm »

@lubaniaq
Otóż pozwolisz, że nie zgodzę się z Tobą. Chcesz by odnieść się tylko do Twojej wypowiedzi, że wprowadzam ludzi w błąd, bo kupowałeś tyle samo paliwa za swoją pensję w 2007 i tyle samo za analogiczną pensję dzisiaj. Niestety cena benzyny jest wysoka. Podwyżka prawie o 100% to nie jest podwyżka wysoka? Jeśli płace rosną to nie po to by wszystkie inne ceny rosły, tylko po to by życie było lepsze. Jak wiesz wszystko drożeje, gdy cena paliwa idzie do góry. Dodatkowo ceny rosną szybciej niż nasze pensje. Jeśli chodzi o pensje to do rozważań bierze się średnią, wszystkie pensje (czyli te najwyższe uposażenia i najniższe też) i z tego robi się średnią.  Firmy transportowe padają jak muchy. Nie są konkurencyjne w stosunku do firm zachodnich. Mam nadzieję, że znasz pojęcie relatywnie wysoka. Nie chodzi tu o porównanie ile za średnią czy najniższą pensję można było kupić benzyny np. w 2007 a ile teraz. To, że jak twierdzisz możesz kupić tyle samo litrów za swoją wypłatę teraz i wtedy to rozumiem, że twierdzisz, że jest dobrze. Stojąc w miejscu cofamy się, bo inni idą do przodu. Tyle lat rządów PO i nic? Oni nie mieli swoich pięciu minut tylko całe lata i co? A tacy wspaniali byli na bilbordach i spotach wyborczych. Cena netto benzyny w Polsce mogłaby na stacji wynosić 2,80 zł jeśli doliczymy  VAT (23%), otrzymujemy 3,45 zł za litr. Ale jest jeszcze przecież akcyza i tzw. opłata paliwowa. A co gorsza, VAT nalicza się nie od ceny netto benzyny, tylko od ceny benzyny powiększonej o opłatę paliwową i akcyzę. Czyli w przypadku benzyny VAT jest tak naprawdę podatkiem od podatku. Rząd nie zrezygnuje z tak obfitego źródła podatków jak polscy kierowcy. W 2012 cena paliwa w Stanach Zjednoczonych: za 3,20 dolara, za galon-nie za litr (są stany z ceną poniżej 3 dolarów) a u nas w tym samym czasie benzyna kosztuje 5,50 za litr. Polska gospodarka pozbawiona jest konkurencyjności. Polskie ceny w większym stopniu zależą od pazerności rządzących niż od światowych cen i kursu złotówki. Powiesz pewnie no tak, ale dyrektywy unijne… kraje członkowskie są zobowiązane do stosowania na paliwa podstawowej stawki VAT, której minimum wyznaczono na 15% * (taką stawkę mają Luksemburg i Cypr). Dlaczego my mamy 23%?

•   http://www.paliwa.pl/news/bedzie-vat-23-proc

Rozpatrywanie w ekonomii czy coś się zmieniło jest trudne. Porównywanie różnic jest teoretyczne przy założeniu ceteris paribus czyli przy pozostałych warunkach równych lub przy tych samych okolicznościach. Użycie tego zwrotu w celu uproszczenia rozumowania, oznacza świadome odrzucenie możliwości zajścia pewnych wydarzeń lub warunków, mogących zaburzyć związek między przesłanką a wnioskiem. W eksperymencie naukowym ceteris paribus oznacza zwykle, że naukowiec potrafi utrzymać w niezmienionym stanie wszystkie zmienne niezależne, poza tymi, wybranymi do eksperymentu. W ekonomii nie da się eksperymentować ponieważ nie możemy zbadać zjawiska przy innych czynnikach niezmienionych czyli takich samych ponieważ nie jest to możliwe. Czyli twoje rozważania są czysto teoretyczne ponieważ zakładasz, ze wszystkie inne czynniki nie zmieniły się. Ja twierdzę, że się zmieniły i nie można tak wprost stwierdzić, że ceny są takie same bo tamte były lata temu. Jeszcze raz: żeby zbadać czy wzrosły czy nie zakładamy, że inne czynniki się nie zmieniły. A zmieniły się więc nie mogę odnieść się tylko do tego co napisałeś.  
Dodatkowo dochodzi jakość paliwa. Za takie marne paliwo powinniśmy płacić mniej, mało tego powinni wypłacać nam odszkodowania za uszkodzone samochody:
„Inspekcja Handlowa w latach 2010-2011 skontrolowała ponad 2 400 stacji i hurtowni paliw. Wyniki przeprowadzonych testów mówią wprost: jakość paliw w Polsce z roku na rok się poprawia (…)
Czym skutkuje niedotrzymanie parametrów paliwa? Może na przykład spowodować wzrost jego zużycia, pogorszyć stan techniczny silnika i w konsekwencji prowadzić do jego awarii. (…)
W wyniku przeprowadzonych kontroli w 2011 roku Inspekcja Handlowa skierowała do prokuratur 62 zawiadomienia o podejrzeniu popełnieniu przestępstwa. Do tej pory wszczęto postępowania w 38 przypadkach. Ponadto IH wydała 13 decyzji o wycofaniu z obrotu paliw ciekłych, które nie spełniały norm.”

http://moto.pl/MotoPL/1,90109,11351018,Coraz_lepsze_paliwo_na_polskich_stacjach.html

Trochę danych:
Przeciętny Niemiec może kupić za średnią pensję prawie 4,5 tysiąca kilo cukru, Polak zaledwie 1300. Brytyjczyk wypije ponad 4 tys. litrów mleka, Polak cztery razy mniej. Francuz naleje do baku grubo ponad 2 tys. litrów benzyny, my trzy razy mniej. I tak, niestety, jest prawie ze wszystkim.

Średnia pensja w Polsce to 3,1 tys zł. Francuz zarabia co miesiąc w przeliczeniu średnio 11 tys., Brytyjczyk – 11,9 tys., a Francuz – 12,1 tys. zł. Trudno porównywać te zarobki bezpośrednio, bo pod tym względem Europy jeszcze długo nie dogonimy. Dlatego sięgnęliśmy po najlepszy przelicznik, czyli – jak to się fachowo mówi – siłę nabywczą naszych pensji. Porównaliśmy, ile podstawowych produktów można kupić za średnie wynagrodzenie. Wyniki nie napawają optymizmem.

http://pieniadze.fakt.pl/Polska-100-lat-za-Europa-Jestesmy-daleko-za-Europa-Polacy-sa-biedniejsi-od-Europy,artykuly,66128,1.html

tu wypowiada się pracownik stacji beznzynowej:
http://www.mmtorun.pl/artykul/wysokie-ceny-paliw-z-perspektywy-pracownika-stacji

Dodatkowo tyramy jak woły i co z tego mamy. Polecam przeczytać:
http://www.fakt.pl/Polacy-tyraja-jak-woly,artykuly,49586,1.html


106.jpg



106.jpg

* 106.jpg (82.01 KB, 660x432 - powiększony/pobrany 539 razy.)
« Ostatnia zmiana: 26 Luty, 2014, 15:36:17 pm wysłane przez MAGENTA » Zgłoś do moderatora   Zapisane

Jeżeli absolutnie nikt cię nie nienawidzi to znak, że robisz coś źle.



Punkty: +10/-1
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 27
Znajomi: brak
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #303 : 26 Luty, 2014, 16:08:40 pm »

No i za ten post Magento Ci dziękuję, bo wreszcie sensowna odpowiedź i bardzo dobra, myślę, że komuś może być również pomocna w swoich własnych rozważaniach. Z powyższym zgadzam się w 105 %. Ja w swoich wypowiedziach temu nie przeczyłem.
Za to:
"To, że jak twierdzisz możesz kupić tyle samo litrów za swoją wypłatę teraz i wtedy to rozumiem, że twierdzisz, że jest dobrze" - no właśnie najwyraźniej nic nie rozumiesz. Nic takiego nie napisałem, że jest dobrze, ba, wręcz temu zaprzeczałem.
Nie rozumiem dlaczego nie rozumiesz, że ja tylko wskazałem, że porównanie na tamtym obrazku jest bez sensu - skoro cena paliw w stosunku do wysokości najniższego wynagrodzenia jest na podobnym poziomie, to można wnioskować, że i za pisu nie było z tym dobrze. Za po jest drogo, drożej niż wtedy, ale za najniższą krajową wtedy nie można było kupić więcej paliwa niż obecnie - stąd moja uwaga, że obrazek jest raczej bez sensu. Proste i logiczne. Tym bardziej, że pis i tak tego nie zmieni.

Podkreślę jeszcze raz i na tym skończę, że z tym co pisałaś powyżej się zgadzam, nie zgadzałem się tylko z przekazem ze wstawionego obrazka. No chyba że, jak pisałem w poprzednim poscie, pis deklaruje tak dużą obniżkę do cen z ich poprzedniego okresu rządzenia. Jeżeli tak, to wystarczyłoby dodać taką informację i się nie czepiam.

I ostatnia uwaga: nie pisz proszę więcej, że twierdzę że jest dobrze, bo nigdzie czegoś takiego nie napisałem i tak nie uważam.

A tak to się nie wtrącam:)
Zgłoś do moderatora   Zapisane
Aktywny użytkownik
*

Punkty: +1177/-1164
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wpisy: 1670
Znajomi: 8
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #304 : 26 Luty, 2014, 16:18:30 pm »

Ty to nie dasz się cieszyć byle czym. A taki ładny obrazek.

Wojciech Skowroński - Alibabki - Ja to się cieszę byle czym

Zgłoś do moderatora   Zapisane

Jeżeli absolutnie nikt cię nie nienawidzi to znak, że robisz coś źle.



Punkty: +10/-1
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 27
Znajomi: brak
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #305 : 26 Luty, 2014, 16:20:48 pm »

 
Zgłoś do moderatora   Zapisane
Przyjaciel forum
*

Punkty: +398/-238
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 2469
Znajomi: 11
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #306 : 26 Luty, 2014, 17:27:01 pm »

To co wracamy do jaskiń ? Pismo obrazkowe dominuje w tym wątku. To może i ja coś narysuję ?


1267266214_by_karolejro_600.jpg



* th.jpg (6.58 KB, 160x219 - powiększony/pobrany 316 razy.)
1267266214_by_karolejro_600.jpg

* 1267266214_by_karolejro_600.jpg (59.13 KB, 600x519 - powiększony/pobrany 491 razy.)
Zgłoś do moderatora   Zapisane

Nie jestem idealny, ale idealnie sobie z tym radzę...
Aktywny użytkownik
*

Punkty: +1177/-1164
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wpisy: 1670
Znajomi: 8
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #307 : 26 Luty, 2014, 18:04:46 pm »

@FIRE
to nie kłamstwo to kaczuszka

Zgłoś do moderatora   Zapisane

Jeżeli absolutnie nikt cię nie nienawidzi to znak, że robisz coś źle.
Aktywny użytkownik
*

Punkty: +1177/-1164
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wpisy: 1670
Znajomi: 8
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #308 : 26 Luty, 2014, 18:06:42 pm »

odpowiem obrazkiem


105.jpg


105.jpg

* 105.jpg (24.43 KB, 399x258 - powiększony/pobrany 470 razy.)
Zgłoś do moderatora   Zapisane

Jeżeli absolutnie nikt cię nie nienawidzi to znak, że robisz coś źle.
Przyjaciel forum
*

Punkty: +398/-238
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 2469
Znajomi: 11
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #309 : 26 Luty, 2014, 21:27:43 pm »

Mahatma Gandhi

In­ni nie mogą nam zab­rać nasze­go sza­cun­ku dla siebie, jeśli im go nie oddamy.   

 Bez obrazka.
Zgłoś do moderatora   Zapisane

Nie jestem idealny, ale idealnie sobie z tym radzę...



Punkty: +10/-1
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 27
Znajomi: brak
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #310 : 26 Luty, 2014, 23:34:11 pm »

Muszę kiedyś postawić browara Firefoxowi za jego posty;D A zwłaszcza patrząc na avatar jaki z niego ma hat ma gan di Chichot oferta do wykorzystania
Zgłoś do moderatora   Zapisane
Aktywny użytkownik
*

Punkty: +1177/-1164
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wpisy: 1670
Znajomi: 8
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #311 : 27 Luty, 2014, 23:16:08 pm »

Polecam:

"CBA i NIK kontrolują ZUS - prezesi zwalniają się lub odlatują do Australii"

http://wgospodarce.pl/informacje/11007-cba-i-nik-kontroluja-zus-prezesi-zwalniaja-sie-lub-odlatuja-do-australii?utm_source=apella&utm_medium=dzialania-fb-wsieci&utm_term=wgospodarce&utm_content=27-02&utm_campaign=zus

Zgłoś do moderatora   Zapisane

Jeżeli absolutnie nikt cię nie nienawidzi to znak, że robisz coś źle.


*

Punkty: +214/-137
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 590
Znajomi: 1
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



WWW
« Odpowiedź #312 : 28 Luty, 2014, 11:28:26 am »

Zaczynało być cicho wokół...
Tym razem Protasiewicz... nie ważne co mówią, ważne że mówią


Schetyna wspiera Protasiewicza....jpg



A co u "ludowców"?

NIK w ANR

Pozdrawiam

tsetse

Schetyna wspiera Protasiewicza....jpg

* Schetyna wspiera Protasiewicza....jpg (67.86 KB, 650x400 - powiększony/pobrany 429 razy.)
Zgłoś do moderatora   Zapisane

Aequitas et Veritas
Aktywny użytkownik
*

Punkty: +1177/-1164
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wpisy: 1670
Znajomi: 8
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #313 : 28 Luty, 2014, 12:42:49 pm »

 
Zgłoś do moderatora   Zapisane

Jeżeli absolutnie nikt cię nie nienawidzi to znak, że robisz coś źle.
Aktywny użytkownik
*

Punkty: +1177/-1164
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wpisy: 1670
Znajomi: 8
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #314 : 28 Luty, 2014, 16:35:02 pm »

...


[ Załącznik nie ma prawidłowego formatu lub nie istnieje ]

113.jpg

* 113.jpg (35.09 KB, 481x311 - powiększony/pobrany 271 razy.)
Zgłoś do moderatora   Zapisane

Jeżeli absolutnie nikt cię nie nienawidzi to znak, że robisz coś źle.
Strony: 1 ... 19 20 [21] 22 23 ... 78   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Pokrewne Tematy
Temat Zaczęty przez Odpowiedzi Wyświetleń Ostatnia wiadomość
Jak nic, jak coś na prąd Bieżące wiadomości Nasty 2 7282 Ostatnia wiadomość 25 Kwiecień, 2008, 21:52:22 pm
wysłane przez x
Nie powiódł się rekordowy przemyt papierosów Kronika Kryminalna Leo 0 4409 Ostatnia wiadomość 20 Marzec, 2009, 20:29:43 pm
wysłane przez Leo
Dzieje się, nie dzieje, mam nadzieje, że nie w dzianinie... Hydepark Ewa Gutek 10 16008 Ostatnia wiadomość 31 Lipiec, 2011, 18:43:45 pm
wysłane przez Firefoks
Nie ma co się dziwić Ogłoszenia drobne notoco 12 15650 Ostatnia wiadomość 03 Styczeń, 2012, 22:00:27 pm
wysłane przez notoco
Praca dla studentów i nie tylko- zapisz się do Betterware Ogłoszenia drobne stjustyna 0 4282 Ostatnia wiadomość 24 Styczeń, 2012, 16:34:10 pm
wysłane przez stjustyna
PTSM - historia dzieje się dziś Polecane - Strona główna ZUZA 1 52265 Ostatnia wiadomość 22 Wrzesień, 2012, 21:38:11 pm
wysłane przez ZUZA
Łużyce nie wystraszyły się lidera, niecodzienna sytuacja na trybunach Polecane - Strona główna Bero 1 6907 Ostatnia wiadomość 07 Lipiec, 2013, 11:49:20 am
wysłane przez edward osman
"Nie ma nic do ukrycia" Polecane - Strona główna x 2 5955 Ostatnia wiadomość 09 Październik, 2013, 18:20:59 pm
wysłane przez Arkadiusz Słowiński
Mobbing się nie opłaca Miasto Lubań Urząd Miasta 1 5903 Ostatnia wiadomość 13 Czerwiec, 2015, 13:53:18 pm
wysłane przez MAGENTA