W dniach 04-05 marca Młodzieżowy Dom Kultury w Lubaniu był organizatorem finału strefy jeleniogórskiej w tenisie stołowym dziewcząt i chłopców szkół ponadgimnazjalnych. Do zawodów przystąpiło 8 zespołów dziewcząt oraz 6 zespołów chłopców wyłonionych w eliminacjach powiatowych. Rozgrywki zakończyły się podobnie jak w roku ubiegłym sukcesem dziewcząt z ZSL-G w Mirsku i chłopców z ZSP nr 2 w Lubaniu.
W kategorii dziewcząt szkoły reprezentujące powiat lubański zajęły:
- ZSP im. KZL Lubań - 4. miejsce,
- ZSP nr 2 Lubań- 7. miejsce.
Natomiast w kategorii chłopców zwyciężyło wspomniane wcześniej ZSP nr 2 w Lubaniu, a gospodarze ZSP im. AM wywalczyli brązowe medale.
WYNIKI GIER ELIMINACYJNYCH DZIEWCZĄT:
GR.A mecze sety
ZSP im. KZL Lubań - ZSP im. E. P. Zgorzelec 3:1 (9:5)
ZSZiO Kamienna Góra - ZSL-G Mirsk 0:3 (2:9)
ZSP im. KZL Lubań - ZSZiO Kamienna Góra 3:1 (10:5)
ZSP im. E. P. Zgorzelec - ZSL-G Mirsk 1:3 (3:10)
ZSP im. KZL Lubań - ZSL-G Mirsk 1:3 (3:10)
ZSP im. E. P. Zgorzelec - ZSZiO Kamienna Góra 3:1 (11:3)
GR.B
ZS Lubomierz - ZSB Bolesławiec 3:2 (10:
ZSO nr 1 Jelenia Góra - ZSP nr 2 Lubań 3:0 (9:0)
ZS Lubomierz - ZSO nr 1 Jelenia Góra 0:3 (2:9)
ZSB Bolesławiec - ZSP nr 2 Lubań 3:1 (11:5)
ZS Lubomierz - ZSP nr 2 Lubań 3:1 (11:4)
ZSB Bolesławiec - ZSO nr 1 Jelenia Góra 0:3 (3:9)
Półfinały:
ZSL-G Mirsk - ZS Lubomierz 3:0 (9:0)
ZSO nr 1 Jelenia Góra - ZSP im. KZL Lubań 3:0 (9:1
WYNIKI GIER FINAŁOWYCH:
o VII m-ce ZSZiO Kamienna Góra - ZSP nr 2 Lubań 1:3 (3:9)
o V m-ce ZSB Bolesławiec - ZSP im. E. P. Zgorzelec 2:3 (7:11)
o III m-ce KZL Lubań - ZS Lubomierz 0:3 (1:9)
o I m-ce ZSL-G Mirsk - ZSO nr 1 Jelenia Góra 3:1 (10:3)
KLASYFIKACJA KOŃCOWA:
1. Zespół Szkół Licealno-Gimnazjalnych w Mirsku op. Agnieszka Cichoń
(Isańska Aleksandra, Jaskot Marta, Kulesa Katarzyna)
2. Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Jeleniej Górze op. Andrzej Siuta
(Delestowicz Alicja, Dreliszek Karolina)
3. Zespół Szkół w Lubomierzu op. Andrzej Hajdul
(Sidorska Adrianna, Piliponek Żaneta)
4. Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. KZL w Lubaniu op. Eliza Sławińska
(Szmajdzińska Wioletta, Szmajdzińska Aneta, Szłabowicz Klaudia)
5. Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im.E.Plater w Zgorzelcu op. Monika Tomasik
(Kurpisz Monika, Kiełbus Klaudia, Antoniszyn Karolina)
6. Zespół Szkół Budowlanych w Bolesławcu op. Katarzyna Tomczyk- Jakubowska
(Krawczyk Renata, Wiktor Monika)
7 Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Lubaniu op. Łukasz Ścieżka
(Woźniak Barbara, Grala Natalia)
8 Zespół Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Kamiennej Górze op. Marek Mróz
(Sowa Ewelina, Zięcina Justyna, Wastag Agata)
Awans do finału dolnośląskiego, który odbędzie się 27.03.2013r.w Brzegu Dolnym uzyskały drużyny ZSL-G Mirsk (tel.757834250, fax 757834231) i ZSO nr 1 Jelenia Góra(tel/fax 757524321)
WYNIKI GIER ELIMINACYJNYCH CHŁOPCÓW:
GR. A
ZSP nr 2 Lubań - ZSOiZ Kamienna Góra 3:0 (9:1)
ZSOiZ Kamienna Góra - ZSZiL Zgorzelec 3:1 (9:6)
ZSP nr 2 Lubań - ZSZiL Zgorzelec 3:0 (9:0)
GR. B.
ZSOiZ Lwówek Śląski - ZSE Bolesławiec 0:3 (0:9)
ZSE Bolesławiec - ZSP im.A.M. Lubań 3:0 (9:0)
ZSOiZ Lwówek Śląski - ZSP im.A.M. Lubań 0:3 (0:9)
PÓŁFINAŁY
ZSP nr 2 Lubań - ZSP im.A.M. Lubań 3:0 (9:3)
ZSE Bolesławiec - ZSOiZ Kamienna Góra 3:0 (9:0)
WYNIKI GIER FINAŁOWYCH:
o V m-ce ZSOiZ Lwówek Śląski - ZSZiL Zgorzelec 3:0
o III m-ce ZSP im.A.M. Lubań - ZSOiZ Kamienna Góra 3:1
o I m-ce ZSP nr 2 Lubań - ZSE Bolesławiec 3:1
KLASYFIKACJA KOŃCOWA:
1. Zespół Szkół Ponadgimnazjanych nr 2 w Lubaniu op. Łukasz Ścieżka
( Adamczuk Łukasz, Świder Paweł, Szulwiński Kamil)
2. Zespół Szkół Elektronicznych w Bolesławcu op. Michał Sobczyszyn
( Nebesny Kamil, Pieczarka Damian)
3. Zespół Szkół Ponadgimnazjanych im. A. Mickiewicza w Lubaniu op. Mateusz Zajdel
( Szłabowicz Piotr, Bosak Bartosz, Król Marcin)
4. Zespół Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Kamiennej Górze op. Marek Mróz
(Moszyk Damian,Pielech Kamil, Chojnowski Konrad )
5. Zespół Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Lwówku Śląskim op. Przemysław Zając
( Gałucha Dominik, Rosochacki Wojciech, Najmrodzki Błażej )
6. Zespół Szkół Zawodowych i Licealnych w Zgorzelcu op. Bartłomiej Ćwiok
( Lipiak Arkadiusz, Nikadon Sebastian, Szeliga Tomasz )
Mistrzowie powiatów jeleniogórskiego grodzkiego i ziemskiego nie dojechali na zawody.
Awans do finału dolnośląskiego, który odbędzie się 27.03.2013r. w Brzegu Dolnym uzyskały drużyny ZSP nr 2 Lubań(tel./fax 0 757222678) i ZSE Bolesławiec (tel.756494560, fax 756494561)