Strony: 1 ... 20 21 [22] 23 24 ... 42   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: To już nie są żarty  (Przeczytany 491154 razy)
Przyjaciel forum
*

Punkty: +174/-715

Wpisy: 1232
Znajomi: brak
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych

Pragmatyk

« Odpowiedź #315 : 09 Listopad, 2013, 07:41:56 »

a co z sześciolatkami z grudnia ?!
                        u dziecka rok rozwoju to bardzo bardzo dużo ...
Zgłoś do moderatora   Zapisane

Jeśli walczymy możemy przegrać
jeśli nie walczymy jesteśmy przegrani
Aktywny użytkownik
*

Punkty: +91/-14

Wpisy: 577

« Odpowiedź #316 : 09 Listopad, 2013, 10:06:49 »

Gratuluję Panie Globus zdolnych wnucząt

Nie podoba mi się jednak określenie, że dzieci które nie zdążyły się nauczyć (albo nie potrafiły), liczyć do 100 w wieku 6 lat są opóźnione w rozwoju, bo one rozwijają się w sposób jak najbardziej prawidłowy. A to, że w tej grupie wiekowej znajdują się dzieci bardziej uzdolnione które już liczą do 100 (może znajdą się i takie które liczą do 500) to oznacza tylko to, że są bardziej uzdolnione od pozostałych i tylko w tym okresie rozwoju (później może się to wyrównać, a nawet odwrócić).

Poza tym, niekoniecznie musi to oznaczać, że inne nie potrafiłyby się nauczyć czytać i pisać gdyby od tego zależały losy ich rodzin. Ale takiej potrzeby nie ma. Pójdą do szkoły to się nauczą. Nawet w wieku 7 lat. (a rodzice dzieci do tej pory mieli wybór i mogli zdecydować o rozpoczęciu ich edukacji w wieku lat 6. Nikt im tego nie bronił i nikt im nie kazał od )

Do tej pory szły dzieci do szkoły w wieku 7 lat (wcześniej przygotowywane wstępnie w "0") i było dobrze. Ktoś z dorosłych ma jakieś zapóźnienia spowodowane rozpoczęciem edukacji w wieku 7 lat? Jeśli jest jakiś problem z polską nauką (mam na myśli naukowców, bo chyba chodzi o ich pomnożenie poprzez rozpoczęcie wcześniejszej edukacji? Co?), to tkwi on w systemie szkolnictwa wyższego, jego finansowania i ścisłego zależności od politycznego układu poprzez rozdawnictwo pieniędzy przez ministerstwo ds nauki. A koniec końców braku w ogóle przyzwoitych środków na naukę w Polsce.

Myśle, że jako dziadek jest Pan zauroczony swoimi wnuczętami i bardzo dobrze, ale przy okazji nie powinien Pan obrażać innych dzieci i stopniować.
« Ostatnia zmiana: 09 Listopad, 2013, 10:21:44 wysłane przez Lider » Zgłoś do moderatora   Zapisane
Aktywny użytkownik
*

Punkty: +91/-14

Wpisy: 577

« Odpowiedź #317 : 09 Listopad, 2013, 10:29:12 »

A jeśli teraz trzeba by było posłać do szkoły wszystkich 6 - latków, tych rzekomo super uzdolnionych i tych "opóźnionych" w rozwoju, to tylko ze szkodą dla tych super uzdolnionych, bo program szkolny nie będzie dostosowany do super uzdolnionych tylko to normalnie rozwijających się dzieci.

Zatem dzieci super uzdolnione będzie trzeba wysyłać do szkoły w wieku 5 lat aby nie nudziły się na zajęciach z pozostałymi 6-latakami
Aktywny użytkownik
*

Punkty: +1177/-1164

Wpisy: 1670
Znajomi: 8

« Odpowiedź #318 : 09 Listopad, 2013, 16:30:43 »

Wszyscy których dzieci są opóźnione w rozwoju są przeciwnikami reformy.

Sugeruje Pan, że mam dzieci opóźnione w rozwoju?

Nie posłałam swoich dzieci wcześniej do szkoły. Najstarsze dziecko ma ukończone 2 uczelnie, średnie jest na 3 roku, najmłodsze na pierwszym roku.

Jeżeli absolutnie nikt cię nie nienawidzi to znak, że robisz coś źle.
Aktywny użytkownik
*

« Odpowiedź #319 : 09 Listopad, 2013, 17:32:11 »

Dajcie zdolnym iść do przodu tak jak jest w cywilizowanych krajach.

Nikt nigdy nie zabraniał zapisać wcześniej dziecko do szkoły. Tak zawsze było i jest nadal. Nikt nie broni zdolnym dzieciom iść do przodu. Już kiedyś to samo Pan pisał, ja to samo co teraz odpowiadałam. Jestem, z racji zawodu, przyzwyczajona powtarzać nawet dziesięć razy, gdy to jest konieczne.

Aktywny użytkownik
*

« Odpowiedź #320 : 09 Listopad, 2013, 18:24:09 »

Dla rodziców (dziadków) dzieci uzdolnionych lub wybitnych:
prof. Elżbieta Putkiewicz, pedagog z Uniwersytetu Warszawskiego, ekspert Instytutu Spraw Publicznych uważa, że „zamiast dobrze przygotowanej reformy wyszedł okropny bałagan” .
„(...)rodzice, którzy wybrali dla sześcioletnich dzieci przedszkole zamiast szkoły, właśnie odkrywają pułapkę reformy – w zerówce, niezależnie od tego, czy ma być ona w przedszkolu, czy w szkole, nie będzie się dzieci uczyć czytać i pisać. Wynika to z programu nauczania dla przedszkoli i pierwszych klas przygotowanego przez MEN. (…)Obowiązek szkolny nadal obejmuje tylko siedmiolatki. A sześciolatki w zerówkach dostaną program dla pięciolatków. Gdy jako siedmiolatki pójdą do szkoły, trafią na program szykowany dla sześciolatków. MEN na stronie internetowej dla sześciolatków umieścił nawet komunikat, że "korzystanie z podręczników w wychowaniu przedszkolnym jest nie tylko niekonieczne, ale również niezalecane". Chodzi m.in. o to, żeby dzieci nie ćwiczyły pisania. (…)”

http://www.monitor.edu.pl/newsy/w-zerowce-nie-bedzie-nauki-pisania-i-czytania.htmlhttp://www.monitor.edu.pl/newsy/w-zerowce-nie-bedzie-nauki-pisania-i-czytania.html

Wygląda na to, że ktoś z nas, z naszych dzieci sobie kpi.

Punkty: +52/-8

Wpisy: 264

« Odpowiedź #321 : 09 Listopad, 2013, 20:59:44 »

Obecnie jak rodzice uznali, że ich dziecko jest na tyle rozwinięte, że może iść do szkoły jako 6-latek, to mogli posłać je do pierwszej klasy.
Zdolniejsze sześciolatki z powodzeniem mogły uczyć się na poziomie przeciętnego 7-latka. Dawało to szansę wykorzystania swoich umiejętności przez takiego sześciolatka i miało to sens.
Teraz jak wszystkie 6-latki będą musiały pójść do szkoły, to zdolniejsze 6-latki niestety będą musiały czekać i równać się do przeciętnych 6-latków ze swojej klasy, bo nauczyciel nie będzie gonił z nauką pisania i liczenia z uwagi na tych zdolniejszych, gdy większość klasy będzie potrzebowała wolniejszego tempa.
Reforma oświaty wszystkie 6 latki będzie równała do przeciętnej. Podobnie jak z z dodatkowymi zajęciami w przedszkolach - zabroniono płacić za dodatkowe zajęcia powyżej chyba 1 zł za godzinę od osoby skutkiem czego jest prawie całkowity brak dodatkowych zajęć, czyli równanie w dół.
Aktywny użytkownik
*

Punkty: +475/-99

Wpisy: 2611
Znajomi: 7

http://trickymind.pl/wp-content/uploads/2013/12/wo

« Odpowiedź #322 : 09 Listopad, 2013, 21:25:07 »

Oj Teresa, Teresa, niepotrzebnie wdałaś się w dyskusję. Ja dyskutuję wówczas, gdy jest choćby maleńka nadzieja na dialog a jak wiesz nie z każdym można dialog prowadzić. Niektórzy myślą, że posiadają monopol na wszystkie mądrości tego świata. Ciesze się tylko, że moje dzieci są już dorosłe a swoją edukację w szkole podstawowej zaliczyły w czasach, gdy świat nie był jeszcze tak zwariowany. Czy naprawdę jest dla Ciebie aż tak ważne co Pan Henryk myśli o Twoich dzieciach. Ty jesteś mamą i znasz je najlepiej. Poza tym z inteligentnych rodziców mogą być tylko mądre dzieci.  Uśmiech
Pozdrawiam

Ani Mru Mru - Arka Noego

Jolanta Dobrzyńska - podobno baba z jajem  Mrugnięcie

(...) czasem pomimo pozorów religijności czyjś stan umysłu może być bardzo negatywny. Prawdziwa duchowość powinna owocować łagodnym usposobieniem, poczuciem szczęścia i spokoju. - Dalajlama XIV
Przyjaciel forum
*

Punkty: +465/-51

Wpisy: 2966
Znajomi: 45

« Odpowiedź #323 : 10 Listopad, 2013, 00:23:16 »

Poza tym z inteligentnych rodziców mogą być tylko mądre dzieci.  Uśmiech
Ani Mru Mru - Arka Noego 

Będę teraz szczery ...
Bzdura Jolu, ponieważ wyjątek potwierdza regułę w przypadkach niewyjątkowych:
exceptio probat regulam in casibus non exceptis lub exceptio figit regulam in non exceptis. (łac.)

czyli jeżeli coś jest zabronione w drodze wyjątku, to oczywiście jest dozwolone tam, gdzie wyjątek nie zachodzi, tzn. w geniuszu wnucząt Henia. Uśmiech

Nie chciałbym nikogo obrażać...
Moje dziecko zdurniało w momencie pójścia do szkoły i godzinami muszę to odkręcać.
Liczył w pamięci do 100 w 4 roku, układał metrowe puzzle śmiejąc się ze mnie, że nie ogarniam z klocków matrycy. Totalna ruina po kilku latach nauki w szkole? / ?. - Przyczyna tej patologicznej podstawy programowej w szkole leży w niekompetencjach zaocznych nauczycieli, skrzywionych demiurgów systemu edukacji ministerialnych mentorów.

*

Punkty: +214/-137

Wpisy: 590
Znajomi: 1

« Odpowiedź #324 : 10 Listopad, 2013, 02:00:10 »

Poza tym z inteligentnych rodziców mogą być tylko mądre dzieci.  Uśmiech

Z naciskiem na "mogą" co nie jest równoważne, że muszą.
I tu bez żadnych aluzji i docinków czy porównań, bo los ma tak kręte drogi, że nawet Herkules Poirot nie nadąży.

Nie wiem o czym piszesz. Co to znaczy mają za uszami?

A cóż można mieć za uszami?
 Duży uśmiech
Aparat słuchowy też...

A chociażby to:

Tajemnicze kółeczko.jpg

Wracając do głosowania w sejmie nad "przyzwoleniem" dla referendum - wynik głosowania w sejmie był z góry wiadomy, koalicja rządząca pokazała, że demonstracja siły jest ważniejsza niż "głos ludu".
Opozycja pokazała, że potrafi się zmobilizować itp. itd.
Cieszy, że w PiS wszyscy byli za, w SLD byli za, w SP byli za... tylko, że nic to nie dało.
PSL do samego końca i na wszelki wypadek, próbował "wyciągać" z opozycji posłów na swoją stronę i 3 głosy zwerbował.
Czy w drugą stronę były takie działania?
Jeśli były to widać mało skuteczne.
Dwóch posłów PSL złamało dyscyplinę i głosowało za referendum. Nie sądzę, aby to robili z przekonania o potrzebie referendum. "Postawili" się bo chcą coś ugrać w PSL, a mieli świadomość i pewność, że nie zostaną wyrzuceni z PSL bo koalicja rządząca nie może sobie pozwolić na utratę kolejnych posłów i tak się stało; nie wykluczono ich z partii tylko pogrożono paluchem Duży uśmiech
Cóż z tego, że w tym akurat głosowaniu PiS, zwarł szeregi, wszyscy głosowali za…
A wcześniej, częstokroć można było obserwować puste krzesła w sali obrad sejmu (nie tylko PiS był nieobecny), demonstracyjne opuszczanie sali obrad, posła przemawiającego do pustej sali itp. itd.
Nie rozumiem tego, jedni i drudzy (PO i PiS) twierdzą, że pragną naszego dobra – no to się wreszcie dogadajcie jakoś, współpracujcie, zamiast się szarpać za łby i kopać…
W międzyczasie, tego okładania się cepami, z PiS i PO „odchodzą” kolejni ludzie, którzy nie godzą się na taki stan rzeczy!

Też jestem za referendum w sprawie sześciolatków i powrotu do sprawdzonego systemu nauczania, podobnie popieram inicjatywę na rzecz jednomandatowych okręgów wyborczych ale nie jestem zwolennikiem PiS, chociaż niektóre działania mi się podobają, to na innych płaszczyznach daleko nam do siebie.

Wcześniej głosowałem na PO, ale po tym, co mamy teraz, muszę przyznać, że to były zmarnowane głosy.

Obecnie PiS ma drugą szansę przejęcia władzy i utrzymania się przy niej, oczywiście, jeśli wyciągnie wnioski z wcześniejszych i bieżących błędów. Macie szansę, Magenta, rozbić układ PO-PSL, ale nie zrobicie tego sami.
Z wojskowego punktu widzenia, to prosta operacja…
PiS wiąże walką i eliminuje PO, a husaria SP roznosi na strzępy PSL.

Ja, sam całego PSL nie rozmontuję… Duży uśmiech

Co mi się podoba, Magenta? Bronisz swojego PiS, jak lwica kociątek swoich, chociaż napisałem tylko, że mają za uszami…
Tymczasem, tyle już tu na temat PSL napisałem, a z ich strony ani słowa protestu, polemiki, czegokolwiek… A tak ich dużo w tym PSL Duży uśmiech

Tse, tse masz rację z tym PSL
...
i aż im się uszy trzęsą aby zdążyć jak najwięcej wydrenować.

A jak im te uszy trzęsą się, zobaczymy wkrótce... bo i tyłki im się zatrzęsą i stołki, do których te tyłki się poprzylepiały.

Wczoraj dzieciaki pojechały do teatru we Wrocławiu.
W nagrodę pojechały.
http://www.luban.ug.gov.pl/gokisn.php?subaction=showfull&id=1382953467&archive=&start_from=&ucat=6&
Mimo prośby o ubranie dzieci:
Prosimy, aby dzieci były ubrane w strój elegancki- galowy.

pojechały też dresy, których nawet nie było na liście Duży uśmiech
Jedne dzieci jadą w nagrodę, drugie są oswajane jak korzystać z "koryta".
Praca od podstaw Duży uśmiech

Pozdrawiam

tsetse

Tajemnicze kółeczko.jpg

* Tajemnicze kółeczko.jpg (67.33 KB, 728x518 - powiększony/pobrany 448 razy.)
« Ostatnia zmiana: 10 Listopad, 2013, 02:06:22 wysłane przez Prowincjusz » Zgłoś do moderatora   Zapisane

Aequitas et Veritas

Punkty: +52/-8

Wpisy: 264

« Odpowiedź #325 : 10 Listopad, 2013, 09:39:49 »

Dzieci w dresach do teatru?
Właśnie. W końcu wolny kraj. Można i w kąpielówkach.
Tylko, czy rodzice nie robią małej krzywdy swoim dzieciom nie ucząc ich od najmłodszych lat gdzie i jak ubierać się i zachowywać?
Kultury osobistej i Kultury (przez duże "K") nie nauczy wcześniejsze posyłanie do szkoły dzieci nawet gdyby posyłać do niej 4-latków, jeśli sami rodzice tego nie nauczą.
« Ostatnia zmiana: 10 Listopad, 2013, 09:42:10 wysłane przez arekc » Zgłoś do moderatora   Zapisane
Aktywny użytkownik
*

« Odpowiedź #326 : 10 Listopad, 2013, 10:13:10 »

Tse Tse, Piotrze a ja nadal będę się upierać w sprawie podobieństwa dzieci do rodziców. Oczywiście poza niektórymi wyjątkami. Jak wiadomo wyjątki występują w każdej dziedzinie. Pamiętam jak moje dzieci były młodsze, chodziły do podstawówki czy gimnazjum. Jak to w życiu, bywały różne sytuacje. Syn czy córka opowiadali mi o różnych zachowaniach innych dzieci, czasem mądrych i normalnych a innym razem złych i wręcz debilnych. Czasem sama bywałam świadkiem takowych zachowań tychże dzieci. Jeśli chodzi o te zachowania będące normą czy nawet jakieś bardziej pozytywne zdarzenia, było to jak wiadomo budujące. Natomiast sytuacje durnowate i debilne mnie dziwiły, bo mimo tego, że niejedno w życiu przeszłam i widziałam, to jednak głupota ludzka wciąż budzi moje zdziwienie, niemiło mnie zaskakuje. W dalszej części powiem tak, gdy w szkole podczas wywiadówek czy gdziekolwiek indziej miałam kontakt z rodzicami tych dzieci, wszystko stawało się jasne. Przypomnę jeszcze raz o wyjątkach od reguły ale reguła jest taka, że rodzice tych dzieci z problemami też mieli problem ze sobą a z kolei rodzice tych fajnych i mądrych, to zazwyczaj osoby zrównoważone i bardzo pozytywne.
Powtórzę to co już nie raz pisałam, zazwyczaj każdy skutek ma swoją przyczynę, bo w przyrodzie nic nie ginie. Jeśli np dobrze wyrobicie ciasto, piekarnik macie dobry i nie zagapicie się podczas pieczenia, to ciasto nie ma prawa być niedobre czy się przypalić, choć jak wiadomo zakalec (wspomniany wyjątek ) może się przydarzyć.
Co do stosunku posłów PO i PSL do głosów ludu i tego, że mają je głęboko nie powiem gdzie, to wcale mnie to nie zdziwiło. Jak wiadomo przynależność to partii, wiąże się z posłuszeństwem. Od czasów PZPR prawie nic się nie zmieniło w tej kwestii. A powyższe ugrupowania kojarzą mi się głównie z ignorancją i tumiwisizmem.
Gdyby tak Posłowie wszystkich ugrupowań mieli jaja podczas każdego z głosowań i wyrażaliby swoje prawdziwe opinie, to może to wszystko potoczyłoby się zupełnie inaczej ale jak wiadomo na Wiejskiej jedną z reguł gry jest posłuszeństwo wobec partii a jeśli już zdarzy się jakiś odważny, to zazwyczaj nie robi tego z przekonania dla sprawy a jedynie po to by coś dla siebie ugrać jak wspomniał wcześnie Tse Tse pisząc o Posłach PSL.  
Oczywiście to tylko moja subiektywna opinia. Uśmiech        
« Ostatnia zmiana: 10 Listopad, 2013, 10:16:34 wysłane przez Jola » Zgłoś do moderatora   Zapisane

(...) czasem pomimo pozorów religijności czyjś stan umysłu może być bardzo negatywny. Prawdziwa duchowość powinna owocować łagodnym usposobieniem, poczuciem szczęścia i spokoju. - Dalajlama XIV
Aktywny użytkownik
*

« Odpowiedź #327 : 10 Listopad, 2013, 13:55:50 »

Nie rozumiem tego, jedni i drudzy (PO i PiS) twierdzą, że pragną naszego dobra – no to się wreszcie dogadajcie jakoś, współpracujcie, zamiast się szarpać za łby i kopać…

Odpowiem słowami Joli, które tu pasują:

Ja dyskutuję wówczas, gdy jest choćby maleńka nadzieja na dialog a jak wiesz nie z każdym można dialog prowadzić. Niektórzy myślą, że posiadają monopol na wszystkie mądrości tego świata.

Pamiętasz zapewne, gdy PIS doszedł do władzy to PO nie chciało się dogadać i współpracować.

Tymczasem, tyle już tu na temat PSL napisałem, a z ich strony ani słowa protestu, polemiki, czegokolwiek… A tak ich dużo w tym PSL Duży uśmiech

Może piszesz prawdę popartą faktami, którą to prawdę trudno obalić jakimś jednym czy dwoma wpisami?

Co mi się podoba, Magenta? Bronisz swojego PiS, jak lwica kociątek swoich, chociaż napisałem tylko, że mają za uszami…

Bo jest co bronić. Swoich wypowiedzi nie poparłeś aktywnymi linkami, nie napisałeś nic konkretnego tylko powtarzasz banały za innymi.

Prowincjusz, jak sam widzisz atakujesz PSL, bo osobiście Cię dotknęli, a nie widzisz zależności przyczynowo skutkowej pomiędzy Twoją postawą a tym co Cię spotkało ze strony członków tej partii. Nic się nie dzieje bez przyczyny. Głosowałeś na PO. PO potrzebuje PSL, by realizować swoją politykę, PSL potrzebuje PO by trwać. Zwalczając skutek zapomniałeś o przyczynie. Tak nigdy się nie leczy, tak leczą  źli lekarze. Dopóki są mirabelki i szczaw ludzie mają jeszcze co jeść, jeśli zostanie im jedynie trawa to wtedy dotknie ich to osobiście i tak jak Ty zrozumieją i zaczną walczyć o odsunięcie nieudaczników od władzy.

Aktywny użytkownik
*

« Odpowiedź #328 : 10 Listopad, 2013, 16:12:15 »

No nie mogę. Teresa prowadząc dialog z Tse Tse zacytowała moje słowa. Czuję się teraz prawie tak ważna jak ta nadęta baba z lotniska.  Mrugnięcie Duży uśmiech

scena z filmu Miś - Pani kierowniczko - Podwawelska

Aktywny użytkownik
*

« Odpowiedź #329 : 10 Listopad, 2013, 16:56:02 »

Uśmiech Uśmiech Uśmiech Uśmiech

Strony: 1 ... 20 21 [22] 23 24 ... 42   Do góry
  Drukuj  

Skocz do:  

Pokrewne Tematy
Temat Zaczęty przez Odpowiedzi Wyświetleń Ostatnia wiadomość
"RYBNE PARTY NIE NA ŻARTY" Świeradów-Zdrój Kalendarz wydarzeń Paweł Sokołowski 0 5450 Ostatnia wiadomość 11 Marzec, 2008, 15:15:30
wysłane przez Paweł Sokołowski
Nie będzie już piwa we Lwówku Śląskim Hydepark generali00 3 7421 Ostatnia wiadomość 24 Sierpień, 2008, 22:38:50
wysłane przez x
Nie płacimy już za wydanie dowodu osobistego Bieżące wiadomości Leo 0 3687 Ostatnia wiadomość 14 Styczeń, 2010, 21:05:35
wysłane przez Leo
"Ksiądz bije nasze dzieci", do kościoła już nie wejdzie! Bieżące wiadomości Iza 2 8325 Ostatnia wiadomość 27 Marzec, 2010, 16:28:50
wysłane przez Black
Dzieje się, nie dzieje, mam nadzieje, że nie w dzianinie... Hydepark Ewa Gutek 10 15280 Ostatnia wiadomość 31 Lipiec, 2011, 18:43:45
wysłane przez Firefoks
A w górach nie ma już nikogo... Bieżące wiadomości PTSM LUBAŃ 1 7169 Ostatnia wiadomość 18 Październik, 2011, 23:01:32
wysłane przez ZUZA
To już 27 lat minęło Hydepark « 1 2 » Ewa Gutek 27 33170 Ostatnia wiadomość 24 Październik, 2011, 23:45:22
wysłane przez x
Nie musisz czekać do września - nauka rozpoczyna się już w lutym!!! Ogłoszenia drobne CNiB Żak 0 3908 Ostatnia wiadomość 01 Luty, 2012, 11:14:32
wysłane przez CNiB Żak
Wodociąg gminny czyli "Nie ma, nie ma wody na pustyni..." Bieżące wiadomości « 1 2 3 » Prowincjusz 30 45436 Ostatnia wiadomość 11 Maj, 2013, 23:41:33
wysłane przez x