Strony: 1 ... 8 9 [10] 11 12 ... 42   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: To już nie są żarty  (Przeczytany 524119 razy)
0 użytkowników i 6 Gości przegląda ten wątek.



Punkty: +8/-29
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 116
Znajomi: brak
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #135 : 30 Czerwiec, 2013, 15:13:35 pm »

Jak zaznaczyłem, nie byłem na apelu. Także informacje mam z 2 ręki. Może i wysłużeni, ale niestety w Lubaniu brak godnych nastepców. Chociażby żona Pana zastępcy, która na lekcjach karze się uczniom łapać za ręce i w ten sposób oczyszczać złą atmosferę na lekcji.... Oficjalnie starostwo, nieoficjalnie prywatne porachunki zapewne... tak było wiadomo w stosunku do wszystkich nauczycieli, oprócz jednego, który na apelu powiedział, że jest tak samo zaskoczony jak zebrani na sali.

Uważam, że należy się jakoś oficjalniej pożęgnać tych nauczycieli i to pewnie potwierdzą osoby starszego pokolenia, które były ich uczniami i wychowankami... Pan Lider pewnie nie był uczniem tej szkoły także nie rozumie zabardzo klimatu jaki tam panował. Szanuję wypoiwedź, czekam na więcej.
Zgłoś do moderatora   Zapisane
Aktywny użytkownik
*

Punkty: +91/-14
Offline Offline

Wpisy: 577
Znajomi: brak
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #136 : 30 Czerwiec, 2013, 15:24:35 pm »

Jakie porachunki można mieć z ludźmi w wieku emerytalnym?
Przychodzi czas na emeryturę i trzeba zrobić miejsca młodym.
Tak już jest w życiu

Niektóre pokolenia nie miały szczęścia by poznać zdolności części nauczycieli, bo w tym czasie np Pan Marianiuk był pierwszy sekretarzem komitetu miejskiego PZPR (czy jakoś tak się to nazywało) więc nie miał czasu by je uczyć

Słyszałem, że za to Pani Szczepańska to superowa kobieta i nauczycielka

Nie wiem jak tam było. Może cos tam będzie zorganizowane na pożegnanie.

A to ciekawe o tym trzymaniu za ręce:). To chociaż pomaga?

I proszę uważać na informacje z drugiej ręki
« Ostatnia zmiana: 30 Czerwiec, 2013, 15:33:41 pm wysłane przez Lider » Zgłoś do moderatora   Zapisane



Punkty: +347/-227
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 473
Znajomi: brak
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #137 : 30 Czerwiec, 2013, 16:28:08 pm »

Oj płyniesz melioracja, płyniesz. Nie zamierzam zaglądać tym panią w kalendarz ale sądząc po ich stażu pracy to emeryturka należała im się jal nic.
Zgłoś do moderatora   Zapisane



Punkty: +52/-8
Offline Offline

Wpisy: 264
Znajomi: brak
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #138 : 30 Czerwiec, 2013, 16:29:22 pm »

nie ma ludzi niezastąpionych  
Młoda kadra nauczycielska też da sobie radę
Szanując odchodzące pokolenie nauczycieli, cieszę się, że stawia się pomału na nowe

A z tego co pamiętam to z tym poziomem przez ostatnie lata w LO nie było aż tak różowo. Systematycznie spadało LO w rankingu szkół średnich z terenu dawnego województwa jeleniogórskiego. Przed dwoma, czy trzema laty był w chyba bliżej końca niż początku tabeli jak się nie mylę

A zatem zobaczymy za parę lat po wynikach

Zgłoś do moderatora   Zapisane



Punkty: +52/-8
Offline Offline

Wpisy: 264
Znajomi: brak
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #139 : 30 Czerwiec, 2013, 17:22:29 pm »

Jeśli trzymanie za ręce nikomu nie przeszkadza to chyba nic w tym złego.
Raczej negatywnego wpływu na naukę to nie ma

Akurat ten argument nie przekonuje mnie, że szkoła zejdzie na psy po zmianie pokoleniowej

Więcej wiary w młodość
Zgłoś do moderatora   Zapisane
Aktywny użytkownik
*

Punkty: +91/-14
Offline Offline

Wpisy: 577
Znajomi: brak
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #140 : 30 Czerwiec, 2013, 19:13:05 pm »

Próbowałem dotrzeć do tych rankigów szkół średnich które przed paroma laty też widzałem. Ale niestety nie udało mi się. Może ktoś inny znajdzie.
 
A tak  jeszcze co do Pana Marianiuka - tego tak pokrzywdzonego i w ogóle i  który to jest taki naj, i naj...

To jak niektórzy jeszcze pamiętają ten poczciwy pedagog był w czasach totalitaryzmu komunistycznego szefem lubańskich struktur partii totalitarnej (PZPR).
Więc za rządów kochanego pedagoga nie byłoby dane „melioracji” ani nikomu innemu przedstawienie swoich zdań na forum, mało tego nie miałaby dostępu do internetu, komórki, sms-ów, mms-ów, twieterów, faacebooku i czego jeszcze teraz tam nie ma (nawet gdyby w tamtych czasach już istniały). I musiałaby mówić o szczęściu gdyby jej nie zamknęli do ciupy za krytykę pierwszego sekretarza.
Zwalnianie z pracy za nieprawomyślność było normą i powszechnie stosowane. Szczególnie po czasach pierwszej "Solidarności". A to jeszcze była najmniejsza represja.
A wszystkiemu temu w Lubaniu szefował z ramienia partii przez jakiś czas właśnie ten pedagog.
Proszę się Go spytać jak było.
Być może nauczycielem chmi był dobrym. I za wyuczenie młodzieży tego przedmiotu wielkie dzięki. 
Mam nadzieję, że absolwenci LO są tak samo biegli z historii jak i z chemii i niepotrzebnie to wszystko piszę. Im nie trzeba przypominać czym jest totalitaryzm

Nie to żebym coś grzebał w przeszłości ale „znaj proporcjum mocium panie”
« Ostatnia zmiana: 30 Czerwiec, 2013, 19:18:39 pm wysłane przez Lider » Zgłoś do moderatora   Zapisane


*

Punkty: +214/-137
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 590
Znajomi: 1
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



WWW
« Odpowiedź #141 : 30 Czerwiec, 2013, 19:51:11 pm »

...mało tego nie miałaby dostępu do internetu, komórki, sms-ów, mms-ów, twieterów, faacebooku i czego jeszcze teraz tam nie ma (nawet gdyby w tamtych czasach już istniały).
Na posiadanie anteny satelitarnej trzeba było mieć zezwolenie utworzonej w 1968 r. PIR - nie była to Podkarpacka Izba Rolna tylko Państwowa Inspekcja Radiowa.
Wykorzystywanie radiowego pasma obywatelskiego (citizen band - cb radio) było wtedy zabronione.
Krótkofalowcy też nie mieli łatwo. Za młodych lat, czasem bywałem w Muzeum Techniki w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie. Z wypiekami na policzkach przysłuchiwałem się rozmowom krótkofalowców z "Innym Światem" - oczywiście musieli uważać na to co mówią.
Jeszcze do 2004 r. aby móc korzystać z tego pasma trzeba było uzyskać pozwolenie PIR.
Dopiero od 2007 roku zniesiono obowiązek uzyskania pozwolenia do nadawania w paśmie cb.
Jeszcze trochę i młodzież nie będzie wierzyć, że kiedyś tak było.

Pozdrawiam

tsetse
Zgłoś do moderatora   Zapisane

Aequitas et Veritas
Przyjaciel forum
*


Punkty: +465/-51
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 2966
Znajomi: 45
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


« Odpowiedź #142 : 30 Czerwiec, 2013, 21:04:33 pm »

Próbowałem dotrzeć do tych rankigów szkół średnich które przed paroma laty też widzałem. Ale niestety nie udało mi się. Może ktoś inny znajdzie.


Liceum zamyka ranking rzeczpospolitej. Prawie zamyka (413 na 500), ponieważ na każdy ranking można spojrzeć z dwóch stron. Od tej drugiej strony, to wypadamy całkiem nieźle.
http://static.presspublica.pl/red/rp/doc/Ranking-ponadgimnazjalny-2013/Ogolnopolski-Ranking-Liceow-Ogolnoksztalcacych-2013.pdf
Jarocin i Sejny Pokonane Katolickie LO im. św. Franciszka z Asyżu w Legnicy tuż przed nami Pewnie się więcej modlą Chichot I jak widać, to działa!
Śniadeccy ze Zgorzelca na 335 miejscu
Najlepiej w klasyfikacji wypada LO nr XIV im. Polonii Belgijskiej we Wrocławiu.
Ranking rzepy najwyżej punktuje przedmioty dodatkowe na maturze, następnie udział w olimpiadach i przedmioty obowiązkowe.
inne rankingi rp:
http://www.rp.pl/artykul/968341.html



Zgłoś do moderatora   Zapisane



Punkty: +52/-8
Offline Offline

Wpisy: 264
Znajomi: brak
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #143 : 30 Czerwiec, 2013, 21:35:52 pm »

Ja tez coś mam
LO w Lubaniu

38 miejsce na 50 skalsyfikowanych
(ranking dolnośląskich liceów 2012)

KATASTROFA !!!!!!

efekt 22 lat pracy dyrektor Bargiel (przypomnę w 2012 r. odeszła na zasłużoną emeryturę), we współpracy min z pedagogami obecnie odchodzącymi na emeryturę   

Mówiłem że dobrze że postawiono na młodych

Teraz może być tylko lepiej

W załączniku dla zaintersowanych

* woj_licea_dolnoslaskie.pdf (38.9 KB - pobrany 274 razy.)
Zgłoś do moderatora   Zapisane
Przyjaciel forum
*


Punkty: +465/-51
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 2966
Znajomi: 45
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


« Odpowiedź #144 : 30 Czerwiec, 2013, 22:24:20 pm »

Czyj to ranking?
Zgłoś do moderatora   Zapisane



Punkty: +52/-8
Offline Offline

Wpisy: 264
Znajomi: brak
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #145 : 30 Czerwiec, 2013, 22:39:34 pm »

http://www.perspektywy.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=4631&Itemid=881

Wg niego LO w Lubaniu wypada pozad pierwszą 500 ogólnopolską

Ale widać, że bez względu na ranking plasuje się poniżej miejsca 400 w rankingu ogólnopolskim

Zgłoś do moderatora   Zapisane
Przyjaciel forum
*


Punkty: +465/-51
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 2966
Znajomi: 45
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


« Odpowiedź #146 : 30 Czerwiec, 2013, 22:56:08 pm »

nie ma ludzi niezastąpionych 
To smutna prawa. Zawsze będąc na cmentarzu staram się to sobie uświadomić. Wydaje mi się, że najważniejszym jest ten moment w życiu, kiedy schodząc ze seny biją nam brawa. Życzę tego wszystkim
Zgłoś do moderatora   Zapisane



Punkty: +52/-8
Offline Offline

Wpisy: 264
Znajomi: brak
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #147 : 30 Czerwiec, 2013, 23:05:32 pm »

"trzeba wiedzieć kiedy ze sceny zejść niepokonanym"(perfekt)

za to są podwójne brawa 
Zgłoś do moderatora   Zapisane


*

Punkty: +214/-137
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 590
Znajomi: 1
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



WWW
« Odpowiedź #148 : 30 Czerwiec, 2013, 23:56:09 pm »

Od tej drugiej strony, to wypadamy całkiem nieźle.
Też jestem absolwentem liceum imienia Adama Mickiewicza
Moje liceum ma już 116 lat Szok
Niestety, po ponad 30-stu latach "trochę" spadło w rankingach
Według linku przytoczonego przez Piotrka, mój "Adaś" w 2013 r. odnalazł się na 287 pozycji.
Przez zbieżność patronów, nie mogę się powstrzymać
Absolwentami mojego liceum byli między innymi:
Stefan Starzyński - prezydent Warszawy w latach 1934-1939
Jan Nowak-Jeziorański - słynny kurier z Warszawy, dziennikarz, polityk
Stanisław Broniewski "Orsza" - naczelnik Szarych Szeregów
Witold Rudowski - profesor chirurgii, żołnierz AK odznaczony m.in. Srebrnym Krzyżem Virtuti Militari
Jan Lechoń - poeta, współtwórca grupy literackiej Skamander
Władysław Broniewski - poeta
Jan Kobuszewski - aktor
Edward Dziewoński - aktor, twórca kabaretu Dudek
Magdalena Zawadzka - aktorka
Jerzy Skolimowski - reżyser (między innymi "Essential Killing", "Ferdydurke")
Wiesław Chrzanowski - marszałek Sejmu
Krzysztof Krauze - reżyser ("Mój Nikofor", "Dług", "Plac Zbawiciela")
Marcin Prokop - dziennikarz
...i wielu innych.
Po co o tym piszę?
Trochę aby się pochwalić
Jednak, przede wszystkim chodzi mi o to, że mimo dawnej świetności, po odejściu starej kadry, nowi, mimo usilnych starań, nie poradzili sobie

Po części, jest to wina "reformy oświaty", po części sytuacji finansowej kraju i przerzucania ciężaru utrzymania szkół na samorządy.
Powoli i systematycznie jakość nauczania spada i nic na to nie poradzą sami nauczyciele bo ciągle ministerstwo majstruje przy programach nauczania, robiąc eksperymenty według własnego widzi mi się, za którym to trudno nadążyć.
Reforma goni reformę, ale sensu w tym nie ma za grosz. Mam wrażenie, że to po prostu kolejni ministrowie, kolejnych ekip będących akurat chwilowo u władzy chcą się czymś wykazać aby zgarnąć premie czy nagrody.
Przy okazji, nabijają kasę wydawnictwom drukującym dziwaczne podręczniki w tysiącach ton.
Polikwidowano szkoły zawodowe, natworzono "wyższych" uczelni czy "czy "kolegiów", których ukończenie zależy wyłącznie od zasobności portfela.
Jakby pochodną tego uzależnienia szkół od samorządów jest wpływ tychże na obsadę etatów, często nie na podstawie kwalifikacji nauczyciela ale według sympatii lub niechęci, nawet na tle prywatnym.
Jak pobierałem nauki to już od połowy podstawówki kupowałem komplet podręczników od kolegi o rok starszego. I tak już było aż do matury.
Teraz, podręczników różnej maści i jakości jest zatrzęsienie. Komplet nowych podręczników kosztuje majątek.
Nauka staje się coraz droższa, nawet ta w obowiązkowym zakresie.
Czym to się może skończyć?
Kolejnym rozbiorem Polski?
Jeśli tak, to będzie to ostatni rozbiór.
Sami się rozbierzemy.
I tak nam dopomóż Bóg i wszyscy święci

Amen.

Pozdrawiam

tsetse
« Ostatnia zmiana: 01 Lipiec, 2013, 00:05:21 am wysłane przez tsetse » Zgłoś do moderatora   Zapisane

Aequitas et Veritas



Punkty: +52/-8
Offline Offline

Wpisy: 264
Znajomi: brak
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #149 : 01 Lipiec, 2013, 00:16:46 am »

gratuluję doborowego towarzystwa

pewnie i w Lubaniu w LO nauczyciele robili co mogli a poziom spadał.

Może teraz gdy kadra się odmłodzi coś się zmieni. Młodym to się jeszcze chce chcieć no i może za tymi reformami nadążą. Bo faktycznie do tych zmian oświatowych to trzeba mieć młodzieńcze zdrowie. Pewnie sama minister już nie wie co reformuje.

W każdym razie jak jedne licea w rankingu spadają to muszą być takie które idą w górę.
Może od przyszłego roku tym idącym do góry będzie liceum lubańskie
Życzę mu tego
« Ostatnia zmiana: 01 Lipiec, 2013, 00:19:37 am wysłane przez arekc » Zgłoś do moderatora   Zapisane
Strony: 1 ... 8 9 [10] 11 12 ... 42   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Pokrewne Tematy
Temat Zaczęty przez Odpowiedzi Wyświetleń Ostatnia wiadomość
"RYBNE PARTY NIE NA ŻARTY" Świeradów-Zdrój Kalendarz wydarzeń Paweł Sokołowski 0 5731 Ostatnia wiadomość 11 Marzec, 2008, 15:15:30 pm
wysłane przez Paweł Sokołowski
Nie będzie już piwa we Lwówku Śląskim Hydepark generali00 3 7829 Ostatnia wiadomość 24 Sierpień, 2008, 22:38:50 pm
wysłane przez x
Nie płacimy już za wydanie dowodu osobistego Bieżące wiadomości Leo 0 3865 Ostatnia wiadomość 14 Styczeń, 2010, 21:05:35 pm
wysłane przez Leo
"Ksiądz bije nasze dzieci", do kościoła już nie wejdzie! Bieżące wiadomości Iza 2 8683 Ostatnia wiadomość 27 Marzec, 2010, 16:28:50 pm
wysłane przez Black
Dzieje się, nie dzieje, mam nadzieje, że nie w dzianinie... Hydepark Ewa Gutek 10 16012 Ostatnia wiadomość 31 Lipiec, 2011, 18:43:45 pm
wysłane przez Firefoks
A w górach nie ma już nikogo... Bieżące wiadomości PTSM LUBAŃ 1 7601 Ostatnia wiadomość 18 Październik, 2011, 23:01:32 pm
wysłane przez ZUZA
To już 27 lat minęło Hydepark « 1 2 » Ewa Gutek 27 34916 Ostatnia wiadomość 24 Październik, 2011, 23:45:22 pm
wysłane przez x
Nie musisz czekać do września - nauka rozpoczyna się już w lutym!!! Ogłoszenia drobne CNiB Żak 0 4110 Ostatnia wiadomość 01 Luty, 2012, 11:14:32 am
wysłane przez CNiB Żak
Wodociąg gminny czyli "Nie ma, nie ma wody na pustyni..." Bieżące wiadomości « 1 2 3 » Prowincjusz 30 47876 Ostatnia wiadomość 11 Maj, 2013, 23:41:33 pm
wysłane przez x