Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Ten temat nie był jeszcze oceniany!
Oceń ten temat! Ocena:
Autor Wątek: Placówki opiekuńczo-wychowawcze  (Przeczytany 2651 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Przyjaciel forum
*


Punkty: +465/-51
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 2966
Znajomi: 45
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


« : 03 Marzec, 2008, 11:55:56 »

Placówki opiekuńczo-wychowawcze

 Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Lubaniu w zakresie kierowania do placówek opiekuńczo - wychowawczych realizuje zalecenia zgodnie z postanowieniami Sądu Rejonowego w Lubaniu i Sądu Rejonowego w Lwówku Śl. Po zebraniu niezbędnego kompletu dokumentów ( tj. akt urodzenia, nr PESEL, potwierdzenie zameldowania, dokumentacje szkolną, dokumentację medyczną, wywiad środowiskowy, opinie psychologiczne ) pracownik występuje do powiatów prowadzących odpowiednie placówki o wydanie skierowania w celu umieszczenia małoletniego w placówce
Staramy się o umieszczenie dzieci jak najbliżej miejsca zamieszkania rodziny dziecka, warunkującej utrzymanie więzi rodzinnych i ze środowiskiem, do którego kiedyś ma powrócić.
PCPR w Lubaniu do 31.12.2007r na podstawie prawomocnych postanowień Sądu umieściło w placówkach opiekuńczo – wychowawczych 63 dzieci/małoletnich/nieletnich z tego w 2007r. umieszczono 31 osób.

Obecnie na przyjęcie do placówki opiekuńczo - wychowawczej czeka 5 małoletnich, a na zmianę placówki zgodnie z postanowieniem Sądu tj. z Pogotowia Opiekuńczego na Placówkę Opiekuńczo – Wychowawczą 13 małoletnich/nieletnich.

 4 dzieci w roku 2007 został umieszczona w rodzinach adopcyjnych. Dotyczy to zarówno dzieci pozostawionych w szpitalu ze wstępnym zrzeczeniem się praw rodzicielskich jak i dzieci uprzednio umieszczonych w placówkach opiekuńczo - wychowawczych.

 Dnia 09 stycznia 2007r. Powiat Lubański reprezentowany przez Zarząd Powiatu Lubańskiego zawarł umowę ze Zgromadzeniem Sióstr Zakonnych pod wezwaniem Św Marii Magdaleny od Pokuty na prowadzenie całodobowej placówki opiekuńczo-wychowawczej- Ognisko Wychowawcze dla Dziewcząt w Lubaniu, na realizację zadania z zakresu pomocy społecznej.
W realizacji wyżej wymienionego zadania Powiat Lubański udziela na powyższą działalność dotację w łącznej rocznej wysokości 280.927 zł., jednocześnie ustalając termin realizacji zadania od 01.01.2007r. do 31.12.2007r.
Zgodnie z ww umową o realizację zadania z zakresu pomocy społecznej Powiatowemu Centrum Pomocy Rodzinie w Lubaniu powierzono nadzór i kontrolę pod względem legalności, celowości, gospodarności i rzetelności prowadzenia placówki.

W okresie od stycznia do grudnia 2007r. do placówki opiekuńczo – wychowawczej tj. Ogniska Wychowawczego dla Dziewcząt w Lubaniu skierowano :
* 5 małoletnich dziewcząt ( z czego dwie osoby z terenu powiatu bolesławieckiego ). Obecnie w Ognisku Wychowawczym w Lubaniu przebywa 15 wychowanek, z czego
* 8 wychowanek Ogniska Wychowawczego pochodzi z terenów innych powiatów.
W związku z powyższym Powiat Lubański zawarł umowy dotyczące zwrotu kosztów utrzymania za dzieci z innych powiatów.
 Umowy zobowiązują powiaty do ponoszenia odpłatności w miesięcznej wysokości 1.672 zł. ( miesięczny koszt utrzymania w Ognisku Wychowawczym w Lubaniu ).
Zgłoś do moderatora   Zapisane
Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Pokrewne Tematy
Temat Zaczęty przez Odpowiedzi Wyświetleń Ostatnia wiadomość
Informacja z udzielonej pomocy pełnoletnim wychowankom placówek opiekuńczo-wycho Bieżące wiadomości x 0 2135 Ostatnia wiadomość 03 Marzec, 2008, 11:56:51
wysłane przez x
Rozpoczęcie roku szkolnego w ZSP im. A. Mickiewicza z Nową dyr. placówki Video Luban24 x 1 4003 Ostatnia wiadomość 04 Wrzesień, 2012, 10:39:10
wysłane przez olka