Strony: 1 [2]   Do dołu
  Drukuj  
Ten temat nie był jeszcze oceniany!
Oceń ten temat! Ocena:
Autor Wątek: Szkoła we Włosieniu na celowniku Starostwa!!!  (Przeczytany 22266 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.



Punkty: +1/-2
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wpisy: 29
Znajomi: brak
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #15 : 19 Styczeń, 2013, 19:37:44 pm »

Nie chce nikogo urazić ale szkoła we Włosieniu reprezentuje bardzo niski poziom,

Poziom czego? Nauczania? Czy czego?  Może wyników egzaminów dojrzałości?

A może ci uczniowie chcą po prostu zdobyć jak najszybciej zawód i nie interesuje ich matura, dla nich matura nie jest najważniejsza. 
Wydaje mi się, że mają do tego prawo. 

Uczniowie tej szkoły rzadko kiedy wygrywają olimpiady.
Uczniowie tej szkoły rzadko kiedy myślą o studiach.

Uczniowie po tej szkole myślą o rozpoczęciu pracy i udaje im się to, nie mają problemów ze znalezieniem pracy.
Zgłoś do moderatora   Zapisane
Aktywny użytkownik
*

Punkty: +475/-99
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wpisy: 2611
Znajomi: 7
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


http://trickymind.pl/wp-content/uploads/2013/12/wo


« Odpowiedź #16 : 19 Styczeń, 2013, 19:39:00 pm »

Mój drogi Fire ja swoją dolę uczciwie odpracowałam, urodziłam dwa skarby a na stare lata to musiałabym chyba na głowę upaść żeby nadal myśleć o powyższej produkcji. Też pomyślałam o interwencji energetyki, bo jak ciemno to przyjemno. Buziak

 @ Ludku, jeśli po Włosieniu szybko można znaleźć pracę, to po lepszej szkole tym bardziej.
« Ostatnia zmiana: 19 Styczeń, 2013, 19:43:14 pm wysłane przez Jola » Zgłoś do moderatora   Zapisane

Jolanta Dobrzyńska - podobno baba z jajem 

(...) czasem pomimo pozorów religijności czyjś stan umysłu może być bardzo negatywny. Prawdziwa duchowość powinna owocować łagodnym usposobieniem, poczuciem szczęścia i spokoju. - Dalajlama XIV



Punkty: +1/-2
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wpisy: 29
Znajomi: brak
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #17 : 19 Styczeń, 2013, 20:14:41 pm »

jeśli po Włosieniu szybko można znaleźć pracę, to po lepszej szkole tym bardziej.

Po jakiej lepszej? Po lubańskich ogólnokształcących?  Tak, niech się kształcą w Lubaniu, niech wyjeżdżają do Wrocławia, albo jeszcze dalej.  Lubań niech się zestarzeje, i zniknie z mapy, już się wyludnia.   
A poza tym to na jakiej podstawie twierdzisz, że że te inne szkoły są lepsze?   Oj, tendencyjne i stereotypowe myślenie.
Zgłoś do moderatora   Zapisane



Punkty: +4/-1
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wpisy: 69
Znajomi: brak
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #18 : 19 Styczeń, 2013, 20:44:10 pm »

Nie mam zdania w tej sprawie, ale może jednak warto, bez nerwów, zapoznać się z faktami.
Fakt pierwszy:
 Zespół Szkół zajmuje CZTERY ogromne budynki-budynek główny; warsztaty z biblioteką i klasami; salę gimnastyczną z przyległymi klasami i mieszkaniami służbowymi oraz budynek gimnazjum w innej częsci wioski.
Fakt drugi:
 Jak podano w artykule http://www.lubański.eu/?p=6178 uczy się tam 200 uczniów, a pracowników jest 40 osób. Łatwa kalkulacja - na pięciu uczniów przypada jeden pracownik. Na stronie szkoły http://www.zsgipwlosien.neostrada.pl/pracownicy.html, jak dobrze liczę pedagogów jest 27 osób. Przeliczając, na jednego nauczyciela przypada 7,4 uczniów...... To juz jest nauczanie indywidualne!!!! W której szkole mamy w klasach po 7-8 osób?!
Doliczmy koszty utrzymania tych czterech budynków, w których zapewne jest prąd, woda i ogrzewanie. Koszty są ogromne.
Fakt trzeci:
 Z tego co wiem, nie jest to standardowa likwidacja, w której bardzo ucierpią dzieci. Gimnazjum samodzielnie, bez szkoły średniej przejdzie pod gminę, budynek zostanie, a dzieci nadal będą dojeżdżać z Platerówki i Zalipia gimbusem. Nie będą musiały, jak w innych likwidowanych szkołach dojeżdżać po kilkanaście kilometrów. Dla nich nic się nie zmieni.
Jedynymi "pokrzywdzonymi" będą chyba tylko nauczyciele.....
« Ostatnia zmiana: 19 Styczeń, 2013, 20:49:05 pm wysłane przez dorotka » Zgłoś do moderatora   Zapisane



Punkty: +1/-2
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wpisy: 29
Znajomi: brak
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #19 : 19 Styczeń, 2013, 22:12:29 pm »

Jedynymi "pokrzywdzonymi" będą chyba tylko nauczyciele.....


Nie, nauczyciele nie będą pokrzywdzeni.
Pokrzywdzeni zostaną  uczniowie szkoły zawodowej i technikum! Pokrzywdzona  zostanie również gmina, ale przecież to odrębna struktura administracyjna, więc starostwo gminą się nie przejmuje zbytnio.

Zresztą istota nie w tym czy ktoś będzie pokrzywdzony, czy nie, tylko w tym, w jaki sposób starostwo przyszykowało się do likwidacji tej szkoły i w jakiej formie to następuje.  Zapraszam jeszcze raz do przeczytania Listu otwartego...     
http://lwowekslaski.naszemiasto.pl/artykul/1695797,wlosien-nauczyciele-pisza-list-otwarty-w-sprawie-likwidacji,id,t.html



Zgłoś do moderatora   Zapisane



Punkty: +38/-27
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 395
Znajomi: brak
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #20 : 20 Styczeń, 2013, 11:20:05 am »

Fakt, forma  likwidacji jest bulwersująca, na bazie poniżenia człowieka można nawet kogoś wsadzić do więzienia, co do budynków to mam sarkastyczne pytanie, jeżeli wszyscy opuszczą jakiś budynek to znaczy, że spadną koszty utrzymania? w jaki sposób? chyba, że w sposób niegospodarności i zostawi się mury na pastwę erozji, jak to w wielu przypadkach w naszym kraju bywa. Towarzysze, szkoły to narodowy dobrobyt a nie przytułki dla niedouczonych, albo robimy coś dla innych albo tylko dla siebie, co w tym przypadku to oznacza. Jestem nawet przekonany, że administracyjnie likwidacja wygląda tak- najpierw zamkniemy, potem się zobaczy co dalej robić. Jeszcze jedno, jeśli coś nie jest rentowne, należy znaleźć winnego i ukarać, no ale u nas nie ma nikogo odpowiedzialnego, wszyscy są czyści, każdy wie co trzeba zrobić, i w ogóle Polska wódka jest bardzo dzień dobry
Zgłoś do moderatora   Zapisane
Przyjaciel forum
*

Punkty: +398/-238
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 2469
Znajomi: 11
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #21 : 20 Styczeń, 2013, 13:58:10 pm »

Cytuj
Jeszcze jedno, jeśli coś nie jest rentowne, należy znaleźć winnego i ukarać, no ale u nas nie ma nikogo odpowiedzialnego,

Nie wiem co powiedzieć w przypadku niżu demograficznego.Myślę że to ciągłe wymawianie się "bólem głowy" odbija się czkawką.  Chichot ŻORŻ generalnie zgadzam się z Tobą w ocenie tego zjawiska. Lecz proszę zauważ :

1251630935_by_Jakubcio_600 (558 x 600).jpg


1251630935_by_Jakubcio_600 (558 x 600).jpg

* 1251630935_by_Jakubcio_600 (558 x 600).jpg (27.89 KB, 558x600 - powiększony/pobrany 946 razy.)
Zgłoś do moderatora   Zapisane

Nie jestem idealny, ale idealnie sobie z tym radzę...



Punkty: +38/-27
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 395
Znajomi: brak
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #22 : 20 Styczeń, 2013, 20:46:37 pm »

Tak, właśnie odnoszę podobne wrażenie
Zgłoś do moderatora   Zapisane



Punkty: +1/-2
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wpisy: 29
Znajomi: brak
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #23 : 21 Styczeń, 2013, 21:12:32 pm »

No i mamy nowy wątek... restrukturyzacja oświaty  ;-) 
Zgłoś do moderatora   Zapisane
Przyjaciel forum
*

Punkty: +398/-238
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 2469
Znajomi: 11
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #24 : 21 Styczeń, 2013, 21:42:30 pm »

No i mamy nowy wątek... restrukturyzacja oświaty  ;-) 

Ludku nie załamuj się. Ja jestem takim nieukiem że do emerytury Masz zajęcie. 
Zgłoś do moderatora   Zapisane

Nie jestem idealny, ale idealnie sobie z tym radzę...



Punkty: +0/-0
Offline Offline

Wpisy: 1
Znajomi: brak
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #25 : 23 Styczeń, 2013, 06:49:14 am »

Fajer ; ) Wydaje mi się, że chodzi o pieniądze. Do szkoły we Włosieniu każdy mieszkaniec powiatu dołożył w ubiegłym roku równowartość 0.5 L wódki (lepsze obrazowanie). Sporo, gdyby to zliczyć. Spoko


Gratuluję zdolności matematycznego myślenia, bo już za parę lat, dzięki ludziom myślącym tak jak Ty, Piotrku nasze społeczeństwo będzie jedynie piło flaszki z biedronki, głupie, niedouczone, bez wykształcenia. No ale byle na wódkę starczyło.

Żałosne jest to twoje przeliczenie. Jako mieszkaniec powiatu wolę dołożyć równowartość dwóch, trzech flaszek do utrzymania i rozwoju szkoły niż się upić biedronkową wódką
Zgłoś do moderatora   Zapisane



Punkty: +1/-2
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wpisy: 29
Znajomi: brak
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #26 : 23 Styczeń, 2013, 19:27:03 pm »

Ludku nie załamuj się. Ja jestem takim nieukiem że do emerytury Masz zajęcie. 

Tylko, że "Ludek" nie jest nauczycielem, przynajmniej nie w dosłownym tego słowa znaczeniu ;-) 

wolę dołożyć równowartość dwóch, trzech flaszek do utrzymania i rozwoju szkoły niż się upić biedronkową wódką
Co się czepiasz Biedronki? ;-)
Zgłoś do moderatora   Zapisane
Przyjaciel forum
*

Punkty: +398/-238
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 2469
Znajomi: 11
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #27 : 23 Styczeń, 2013, 20:03:48 pm »

Cytuj
Tylko, że "Ludek" nie jest nauczycielem, przynajmniej nie w dosłownym tego słowa znaczeniu ;-)

Oj tam. Nauczysz mnie czegokolwiek. Ja nic nie umie  Chichot
Zgłoś do moderatora   Zapisane

Nie jestem idealny, ale idealnie sobie z tym radzę...



Punkty: +347/-227
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 473
Znajomi: brak
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #28 : 12 Luty, 2013, 13:07:05 pm »

Decyzja podjęta. Oto jej efekt:
http://lko.com.pl/news.php?extend.411
Zgłoś do moderatora   Zapisane
Strony: 1 [2]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Pokrewne Tematy
Temat Zaczęty przez Odpowiedzi Wyświetleń Ostatnia wiadomość
profesjonalne korepetycje szkoła podstawowa, gimnazjum Ogłoszenia drobne kasienka0501 0 2824 Ostatnia wiadomość 18 Sierpień, 2010, 09:20:31 am
wysłane przez kasienka0501
Szkoła Podstawowa w Smolniku potęgą w minisiatkówce Informacje i Komunikaty Instytucji Młodzieżowy Dom Kultury 1 9421 Ostatnia wiadomość 31 Marzec, 2011, 18:22:46 pm
wysłane przez Młodzieżowy Dom Kultury
Spotkanie ws. budowy wiatraków we Włosieniu Bieżące wiadomości x 0 4104 Ostatnia wiadomość 13 Kwiecień, 2011, 13:11:54 pm
wysłane przez x
Studia zaoczne, podyplomowe Jelenia Góra Karkonowska Państwowa Szkoła Wyższa Świat Kobiet Marzena Parciana 0 4897 Ostatnia wiadomość 11 Październik, 2011, 18:36:07 pm
wysłane przez Marzena Parciana
Zespół Szkół Gimnazjalnych i Ponadgimnazjalnych we Włosieniu Powiat lubański powiat 0 4815 Ostatnia wiadomość 30 Marzec, 2012, 09:33:39 am
wysłane przez powiat
HERB NA BUDYNKU STAROSTWA Powiat lubański powiat 0 3896 Ostatnia wiadomość 03 Lipiec, 2012, 10:51:50 am
wysłane przez powiat
Do sprzedania dom we Włosieniu Ogłoszenia drobne czarek 5 6799 Ostatnia wiadomość 08 Marzec, 2013, 09:26:16 am
wysłane przez czarek
Sprzedam we Włosieniu Ogłoszenia drobne czarek 0 3198 Ostatnia wiadomość 30 Marzec, 2013, 15:02:58 pm
wysłane przez czarek
Nieruchomość zabudowana we Włosieniu do sprzedania Ogłoszenia drobne czarek 0 2947 Ostatnia wiadomość 04 Sierpień, 2013, 21:31:27 pm
wysłane przez czarek
Nieruchomość zabudowana we Włosieniu do sprzedania Ogłoszenia drobne czarek 0 2054 Ostatnia wiadomość 15 Sierpień, 2013, 21:33:13 pm
wysłane przez czarek